۲۴ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:

یکسان انگاری دنیای کودک با بزرگسالان، آسیب دنیای امروز است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یکسان انگاری دنیای کودک با بزرگسالان یکی از آسیب‌های دنیای امروز است گفت: ما از ظرفیت عظیم کودکان در حل مسائل اجتماعی مثل بحران آب غفلت می‌کنیم.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش:

مطابق با سند تحول بازگشت نمره به کارنامه‎ مقطع ابتدایی امکان پذیر نیست

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: مطابق با راهکار ۲_۱۹ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اصول و چارچوب نظام ارزشیابی شایستگی محور در حال تدوین است و مطابق با این راهکار بازگشت نمره به کارنامه ها امکان پذیر نیست.

۲۵ شهریور ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:

۶۰ درصد دانش‌آموزان کشور در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند

حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: ۸ میلیون دانش‌آموز در دوره پیش دبستانی و ابتدایی تحصیل می‌کنند، این رقم ۶۰ درصد کل دانش‌آموزان را شامل می‌شود. با هدف تحقق عدالت آموزشی و حذف برخی شرایط زمینه ثبت‌نام و تحصیل برخی کودکان فاقد اوراق هویتی فراهم شده است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:

آزمون‌های ورود به مدارس از کنکور مخرب‌تر هستند

حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: متهم اصلی آزمون‌هایی است که ما برگزار می کنیم؛ آزمون‌هایی که برای مدارس متنوع در ۱۲ سالگی برگزار می‌کنیم و موجب آزار دانش‌آموزان می‌شویم؛ تنوع مدارس بیشتر از کنکور، فرصت تربیت را از ما می‌گیرد. تأکید سند تحول بنیادین بر آموزش یکپارچه است. حتی فراتر از تنوع مدارس گاهی برخی مدارس ابتدایی با شرایط عجیب و غریبی و آزمون‌های ورودی خود نسبت به کودکان مرتکب جنایت می‌شوند.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

«طرح تدبیر» جایگزین «طرح تعالی» شد

حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: طرح تدبیر از سال تحصیلی ۹۵ـ۹۴ اجرا شده است و به دلیل ویژگی‌هایی که دارد با شرایط و اقتضائات دوره ابتدایی تناسب بیشتری دارد. تا سال گذشته ۲۱ هزار مدرسه ابتدایی این طرح را اجرا می‌کردند و در سال تحصیلی پیش رو امیدواریم در ۲۴ هزار مدرسه این طرح را اجرا کنیم. به دلیل اینکه اجرای همزمان ۲ طرح با منطق نظام بهره‌وری تطبیق ندارد و موجب موازی کاری خواهد شد، طرح تدبیر جایگزین طرح تعالی شد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:

آزمون تیزهوشان آفت نظام آموزشی کشور است

حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش: امهزمون های تیزهوشان در پایه هفتم تاثیر بسیار مستقیمی بر ارزشیابی کیفی توصیفی در دوره ابتدایی دارد با صراحت اعلام کردیم کودکان ما در مدرسه قرار نیست تست بزنند. یکی از آفت هایی که نظام آموزشی ما را تهدید می کند برگزاری آزمون های تیزهوشان است و باید خانواده ها در این رابطه آگاه شوند که دانش آموزان در سن کودکی دچار استرس قبول شدن در آزمون ها را نداشته باشند.

۲۳ تیر ۱۳۹۶

تخصیص ۱۳۷ میلیارد تومان به بخش عشایر در برنامه ششم توسعه

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه ششم توسعه ۱۳۷ میلیارد تومان بودجه به بخش عشایر اختصاص داده شده است و از وزیر آموزش وپرورش می‌خواهیم به واسطه زحمات زیاد معلمان عشایر، سختی کار، به این قشر کم توقع تعلق گیرد.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر:

بسیاری از پروژه‌های آموزش و پرورش به دلیل کمبود بودجه به نتیجه نمی‌رسد

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: برای آموزش با کیفیت، معلمان باید تخصص کافی برای تدریس در مقطع ابتدایی داشته باشند و لازم است ما تمرکز خود را بر توانمندسازی بیشتر معلمان قرار دهیم.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر مطرح کرد؛

مهیا شدن زیرساخت‌های لازم برای آموزش استاندارد در دوره پیش‌دبستان و ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: زیرساخت‌های لازم برای ایجاد استاندارد‌های آموزشی مقطع پیش دبستان و ابتدایی فراهم می‌شود.

۱۷ تیر ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مطرح کرد؛

لزوم اصلاح طرح ارزشیابی توصیفی

حکیم‌زاده: ایده طرح ارزشیابی توصیفی بسیار مترقی است ولی به دلیل وجود برخی نواقص با مشکلاتی مواجه شد که باید اشکالات آن برطرف شود. «عدالت آموزشی» به این معنی نیست که فقط شرایط تحصیل برای افراد فراهم شود بلکه باید آموزش «با کیفیت» ملاک اصلی در ارزیابی‌ها قرار گیرد تا بتوانیم به اهداف کلان دست پیدا کنیم.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدايي وزارت آموزش و پرورش:

ساختار فرهنگی مناطق محروم یکی از دلایل اصلی عدم پوشش تحصیلی است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، ساختار فرهنگی مناطق محروم را یکی از دلایل اصلی عدم پوشش تحصیلی دانش آموزان دانست.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

دلایل فرهنگی مانع تحصیل دختران در مناطق محروم است

حکیم زاده: پایین بودن پوشش تحصیلی در مناطق محروم صرفاً دلیل اقتصادی ندارد، گاهی دلایل فرهنگی در این مناطق پررنگ‌تر از مسائل اقتصادی است، مثلاً خانواده‌ها دختران خود را به دلیل عدم وجود معلم همجنس به مدرسه نمی‌فرستند.

۱۱ تیر ۱۳۹۶

هشت میلیون دانش‌آموز ابتدایی مهر ماه راهی مدارس می‌شوند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: هشت میلیون دانش‌آموز و نوآموز پیش دبستانی و ابتدایی مهر ماه امسال راهی مدارس می‌شوند.

۱۱ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر:

ارزشیابی توصیفی دانش آموزان ابتدایی آسیب شناسی می‌شود

معاون آموزش ابتدایی از آسیب شناسی و اصلاح طرح ارزشیابی توصیفی در سال جاری خبر داد.

۱۰ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر:

باید به دانش آموزان باهوش آموزش‌های متفاوت ارائه کرد

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ بسیاری از دانش‌آموزان تیزهوشی که غربال شده و به مدارس استعدادهای درخشان می‌روند کشور را ترک می‌کنند و اگر آماری در این رابطه بگیریم، وضعیت هیچ کشوری مانند ما نیست.