۸ آبا ۱۳۹۶

رئیس اتاق مشترک ایران و ترکیه:۶۰ کالای دیگر به تجارت ترجیحی ایران و ترکیه اضافه می‌شود

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه از نهایی شدن افزایش تعداد کالاهای ترجیحی میان ایران و ترکیه خبر داد و تصریح کرد که تجارت ترجیحی با ترکیه به نفع ایران بوده و صادرات ایران به ترکیه در ۹ ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

۱۱ ارد ۱۳۹۵

احتمال گنجانده شدن فولاد در فهرست تعرفه ترجیحی با ترکیه

رئیس شورای همکاری بازرگانی ایران و ترکیه با اشاره به امضای تفاهم نامه تجارت ترجیحی در ۳۰ کالای جدید میان ایران و ترکیه گفت: ایران قصد گنجانده شدن کالاهای صنعتی خود به ویژه فولاد را در این فهرست دارد.

۷ ارد ۱۳۹۵
رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه خبر داد

۳۰ قلم کالا به توافقنامه تعرفه ترجیحی ایران و ترکیه اضافه می شود

رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت: قرار است ۳۰ قلم کالا به فهرست تعرفه ترجیحی ایران و ترکیه اضافه شود که در نشست پایان اردیبهشت نمایندگان دو کشور نهایی خواهد شد.

۲۹ آبا ۱۳۹۴
رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه مطرح کرد:

تجارت ۱٫۵ ساله ایران وترکیه با «ریال» و «لیر»

رئیس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه با بیان اینکه بیش از ۱٫۵ سال است که ایران و ترکیه در تجارت خود از پول ملی یکدیگر استفاده می‌کنند گفت: براساس توافق بانک‌های مرکزی دو کشور لیر و ریال در مبادلات تجاری طرفین مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

۱۶ آبا ۱۳۹۳

مشکلات ترانزیتی در مرز بازرگان مانع صادرات

رییس شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت: مشکل ترانزیت کامیون های حمل کالا بین دو کشور ایران و ترکیه در مرز بازرگان، مانع تحقق اهداف صادراتی دو کشور می شود.

۷ آبا ۱۳۹۳

التهاب در دروازه اروپا همچنان ادامه دارد

پیشنهاد مشترک دو کشور ایران و ترکیه با موضوع پلمپ باک کامیون‌ها و لغو عوارض هنوز نتیجه‌بخش نبوده در حالی که تردد در مرز بازرگان به عنوان دروازه اروپا ۵۰ درصد کاهش داشته و عدم توافق، تهدید بزرگی برای تبادلات تجاری بین دو کشور است.