۳۱ ارد ۱۳۹۷
عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت:

برای بومی سازی ۱۰ گروه کالایی تجهیزات صنعت نفت ۵۵ قرارداد به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار منعقد شده است

عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت:برای بومی سازی ۱۰ گروه کالایی تجهیزات صنعت نفت ۵۵ قرارداد با سازندگان داخلی به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار منعقد شد.

۲ دی ۱۳۹۶
نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی:

۶۰درصد واردات با ارز مبادله‌ای انجام می‌شود

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران معتقد است که این ضرورت وجود دارد که دولت در بودجه سال آینده به سمت تک نرخی کردن ارز پیش برود و اگر این کار را انجام نمی‌دهد نسبت واردات با ارز مبادله‌ای و ارز آزاد را منطقی کند.

۹ آبا ۱۳۹۶

امضای قرارداد ۱.۵ میلیارد دلاری با شرکت‌های ایرانی

رئیس پیشین هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات نفت (استصنا) از امضای قرارداد ۱.۵ میلیارد دلاری ساخت تجهیزات صنعت نفت با ۳۲ شرکت ایرانی خبر داد.

۲۶ شهر ۱۳۹۶
پدیدار تشریح کرد:

آخرین وضعیت توافق توتال با سازندگان ایرانی/ ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در طول دوره توسعه فاز ۱۱

پدیدار گفت: پیش بینی می‌شود اگر کل دوره کار توسعه فاز ۱۱ را در فرایند اجرای پروژه ببینیم، ۱۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شود.

۹ خرد ۱۳۹۶

۹۰درصد نمایندگی شرکت‌های خارجی تجهیزات نفت دلالی می‌کنند

رئیس پیشین هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت (استصنا) با تاکید بر اینکه شرکت‌هایی که به عنوان نماینده شرکت های خارجی در زمینه تجهیزات نفتی هستند کار مهندسی انجام نمی‌دهند، افزود: این شرکت‌ها کار واسطه‌گری انجام می‌دهند. شاید ۱۰ درصد شرکت‌هایی که نمایندگی خارجی هستند به صورت حرفه‌ای عمل می‌کنند و ۹۰ درصد دیگر کار دلالی می‌کنند.

۲۷ شهر ۱۳۹۵
رئیس هیأت داوری صنعت نفت مطرح کرد

تجهیزات نفتی ساخت ایران به ۴۲ کشور صادر می‌شود/ رکود عامل بروز آتش‌سوزی‌ پتروشیمی‌ها

رئیس هیأت داوری صنعت نفت با اشاره به توان ساخت ۷۲ درصد از تجهیزات صنعت نفت در داخل کشور گفت: هنگامی که کارفرما پیش‌پرداخت را پس از تحویل کالا انجام می‌دهد، تولیدکننده هزینه‌های گزافی را برای تأمین منابع مالی متحمل می‌شود که این مساله باعث ایجاد مشکلات بعدی می‌شود.

۱۶ فرو ۱۳۹۵

آمادگی سازندگان ایرانی برای مشارکت در طرحهای پتروشیمی

رئیس هیئت داوری انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به اهمیت تکمیل زنجیره ارزش در صنایع پتروشیمی، از آمادگی این انجمن برای مشارکت در راه تحقق این هدف خبر داد.

۱۶ فرو ۱۳۹۵

آمادگی سازندگان ایرانی برای مشارکت در طرحهای پتروشیمی

رئیس هیئت داوری انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به اهمیت تکمیل زنجیره ارزش در صنایع پتروشیمی، از آمادگی این انجمن برای مشارکت در راه تحقق این هدف خبر داد.

۱۱ آذر ۱۳۹۴

رصد بازخوردها به قراردادهای نفتی

کنفرانس دو روزه معرفی قراردادهای جدید نفتی ایران موسوم به IPC در شرایطی به کار خود پایان داد که با استقبال شرکت‌های داخلی و خارجی مواجه شد. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» در گفت‌وگو با برخی صاحب‌نظران و شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی در این کنفرانس نشان می‌دهد مدل جدید قراردادهای نفتی به‌رغم برخی ابهاماتی که همچنان پابرجاست، مورد تایید شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی قرار گرفته است. به‌عقیده کارشناسان، «کنفرانس تهران» نقطه آغاز راهی جدید در مسیر جذب سرمایه‌گذاران در صنعت نفت ایران و معرفی فرصت‌های ناب نفتی و گازی کشور بود. همچنین قراردادهای جدید مشکلات موجود در قراردادهای قبلی موسوم به بیع متقابل را برطرف کرده که به‌گفته بیژن زنگنه، وزیر نفت بر مبنای ۵ اصل اساسی مورد طراحی قرار گرفته است.

۹ آذر ۱۳۹۴
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت اعلام کرد

توانمندی ۷۰ درصدی انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در تامین نیاز داخل

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از توانمندی این انجمن به منظور ساخت ۷۰ درصد از نیاز صنعت نفت، خبر داد و گفت: ۶۷ درصد از تجهیزات پارس جنوبی از سوی سازندگان داخلی، تولید شده است.

۲۳ شهر ۱۳۹۴
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی اظهار امیدواری کرد

پرداخت مطالبات تولیدکنندگان صنعتی در نیمه دوم سال

عضو کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران به تشریح دلایل رشد منفی تولیدات صنعتی در ماه‌های ابتدایی امسال پرداخت و اظهار امیدواری کرد که بخشی از مطالبات تولیدکنندگان صنعتی در نیمه دوم سال از سوی دولت پرداخت شود.

۳۰ خرد ۱۳۹۴
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت:

روند نزولی خرید تجهیزات داخلی صنعت نفت از سال ۹۰ تا کنون

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: از سال ۹۰ و ۹۱ یعنی سال‌های تحریم تا کنون شرایط خرید داخلی نسبت به گذشته روند نزولی پیدا کرد که علت آن مشخص نیست.

۲۷ خرد ۱۳۹۴
رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت:

«خودتحریمی» عامل ۶۰ درصد موانع تولید و رشد اقتصادی کشور است

رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با بیان اینکه با رفع تحریم ها معجزه ای رخ نمی دهد، گفت: تنها ۴۰ درصد از موانع تولید داخلی و رشد اقتصادی کشور به مسائل مبادلات بین کشورها و تحریم ها وابسته است، ۶۰ درصد خودتحریمی است.

۲۷ خرد ۱۳۹۴

بدهی ۵.۵ میلیارد دلاری وزارت نفت به سازندگان

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به بدهی ۵.۵ میلیارد دلاری وزارت نفت به سازندگان، شرط جدید ایران برای غول‌های نفتی جهان به منظور مشارکت در صنعت نفت را تشریح کرد.

۲۷ خرد ۱۳۹۴
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت خبر داد

مکاتبه برای جلوگیری از واردات ۱۱۰ قلم کالای تولید داخل/ واردات بی‌رویه تشدید شده است

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: مکاتباتی با وزارت نفت و صنعت، معدن و تجارت انجام شد و توافق کردیم که از بعد کمی و کیفی بتوانیم از واردات ۱۱۰ قلم کالا که امکان ساختشان در داخل وجود دارد، جلوگیری کنیم.