۲۸ شهریور ۱۳۹۵
رئیس هیأت داوری صنعت نفت مطرح کرد

تجهیزات نفتی ساخت ایران به ۴۲ کشور صادر می‌شود/ رکود عامل بروز آتش‌سوزی‌ پتروشیمی‌ها

رئیس هیأت داوری صنعت نفت با اشاره به توان ساخت ۷۲ درصد از تجهیزات صنعت نفت در داخل کشور گفت: هنگامی که کارفرما پیش‌پرداخت را پس از تحویل کالا انجام می‌دهد، تولیدکننده هزینه‌های گزافی را برای تأمین منابع مالی متحمل می‌شود که این مساله باعث ایجاد مشکلات بعدی می‌شود.

۱۷ فروردین ۱۳۹۵

آمادگی سازندگان ایرانی برای مشارکت در طرحهای پتروشیمی

رئیس هیئت داوری انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به اهمیت تکمیل زنجیره ارزش در صنایع پتروشیمی، از آمادگی این انجمن برای مشارکت در راه تحقق این هدف خبر داد.

۱۷ فروردین ۱۳۹۵

آمادگی سازندگان ایرانی برای مشارکت در طرحهای پتروشیمی

رئیس هیئت داوری انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به اهمیت تکمیل زنجیره ارزش در صنایع پتروشیمی، از آمادگی این انجمن برای مشارکت در راه تحقق این هدف خبر داد.

۱۰ آذر ۱۳۹۴

رصد بازخوردها به قراردادهای نفتی

کنفرانس دو روزه معرفی قراردادهای جدید نفتی ایران موسوم به IPC در شرایطی به کار خود پایان داد که با استقبال شرکت‌های داخلی و خارجی مواجه شد. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» در گفت‌وگو با برخی صاحب‌نظران و شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی در این کنفرانس نشان می‌دهد مدل جدید قراردادهای نفتی به‌رغم برخی ابهاماتی که همچنان پابرجاست، مورد تایید شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی قرار گرفته است. به‌عقیده کارشناسان، «کنفرانس تهران» نقطه آغاز راهی جدید در مسیر جذب سرمایه‌گذاران در صنعت نفت ایران و معرفی فرصت‌های ناب نفتی و گازی کشور بود. همچنین قراردادهای جدید مشکلات موجود در قراردادهای قبلی موسوم به بیع متقابل را برطرف کرده که به‌گفته بیژن زنگنه، وزیر نفت بر مبنای ۵ اصل اساسی مورد طراحی قرار گرفته است.

۸ آذر ۱۳۹۴
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت اعلام کرد

توانمندی ۷۰ درصدی انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در تامین نیاز داخل

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از توانمندی این انجمن به منظور ساخت ۷۰ درصد از نیاز صنعت نفت، خبر داد و گفت: ۶۷ درصد از تجهیزات پارس جنوبی از سوی سازندگان داخلی، تولید شده است.

۲۲ شهریور ۱۳۹۴
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی اظهار امیدواری کرد

پرداخت مطالبات تولیدکنندگان صنعتی در نیمه دوم سال

عضو کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران به تشریح دلایل رشد منفی تولیدات صنعتی در ماه‌های ابتدایی امسال پرداخت و اظهار امیدواری کرد که بخشی از مطالبات تولیدکنندگان صنعتی در نیمه دوم سال از سوی دولت پرداخت شود.

۲۹ خرداد ۱۳۹۴
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت:

روند نزولی خرید تجهیزات داخلی صنعت نفت از سال ۹۰ تا کنون

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: از سال ۹۰ و ۹۱ یعنی سال‌های تحریم تا کنون شرایط خرید داخلی نسبت به گذشته روند نزولی پیدا کرد که علت آن مشخص نیست.

۲۶ خرداد ۱۳۹۴
رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت:

«خودتحریمی» عامل ۶۰ درصد موانع تولید و رشد اقتصادی کشور است

رئیس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با بیان اینکه با رفع تحریم ها معجزه ای رخ نمی دهد، گفت: تنها ۴۰ درصد از موانع تولید داخلی و رشد اقتصادی کشور به مسائل مبادلات بین کشورها و تحریم ها وابسته است، ۶۰ درصد خودتحریمی است.

۲۶ خرداد ۱۳۹۴

بدهی ۵.۵ میلیارد دلاری وزارت نفت به سازندگان

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به بدهی ۵.۵ میلیارد دلاری وزارت نفت به سازندگان، شرط جدید ایران برای غول‌های نفتی جهان به منظور مشارکت در صنعت نفت را تشریح کرد.

۲۶ خرداد ۱۳۹۴
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت خبر داد

مکاتبه برای جلوگیری از واردات ۱۱۰ قلم کالای تولید داخل/ واردات بی‌رویه تشدید شده است

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: مکاتباتی با وزارت نفت و صنعت، معدن و تجارت انجام شد و توافق کردیم که از بعد کمی و کیفی بتوانیم از واردات ۱۱۰ قلم کالا که امکان ساختشان در داخل وجود دارد، جلوگیری کنیم.

۲۳ شهریور ۱۳۹۳
به منظور ارتقای توان فناوری ساخت تجهیزات صنعت نفت ایران

موافقتنامه همکاری معاونت علمی و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت امضا شد

موافقتنامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری و نو آوری صنعت نفت، گاز و ذغال سنگ معاونت علمی و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران منعقد شد.