۱۱ دی ۱۳۹۵
رئیس انجمن ارگانیک کشور:

آمار تولید محصولات کشاورزی کشور به ۱۲۸ تن رسید

رئیس انجمن ارگانیک ایران گفت : سطح زیر کشت محصولات کشاورزی به ۱۵ میلیون هکتار رسیده که منجر به تولید ۱۲۸ تن محصولات کشاورزی و غذایی شده است

۵ آبان ۱۳۹۵

کاهش نرخ سود تسهیلات گامی مثبت در جهت رشد و توسعه صادرات محصولات کشاورزی

کارشناسان معتقدند که کاهش نرخ سود تسهیلات گامی مثبت در جهت رشد و توسعه صادرات محصولات کشاورزی است و این امر جهش حداقل ۱۰ الی ۲۰ درصدی صادرات را به همراه خواهدداشت.

۱۸ مرداد ۱۳۹۵

افزایش صادرات محصولات جالیزی در گرو بهبود زیرساخت های حمل و نقل

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: بالابودن هزینه های حمل و نقل و عدم حمایت دولت در پرداخت یارانه به صادرکنندگان و نبود زیرساخت های لازم موجب کاهش صادرات محصولات جالیزی و باغی شده است.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

قیمت پایه صادرات محصولات کشاورزی برای دومین بار کاهش یافت/ بررسی پیشنهاد واردات موز به ازای صادرات کالای کشاورزی

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: در جلسه‌ای با حضور اعضای اتحادیه ملی محصولات کشاورزی و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در مورد واردات موز به ازای ارزش کالایی، صادرات سبزیجات و میوه‌های هسته‌‌دار تصمیم‌گیری می‌شود.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

عرضه محصولات تراریخته بدون برچسب گذاری، تضییع حقوق‌ مصرف‌کنندگان است

دبیر انجمن ارگانیک ایران گفت: عده‌ای در تلاش هستند واردات نامتعارف محصولات تراریخته را مجوزی تلویحی بر ضرورت تولید و رهاسازی این محصولات در داخل کشور قلمداد نمایند؛ با وجود اینکه تا این لحظه هیچ گیاه تراریخته ای مجوز تولید نگرفته است.

۲۸ بهمن ۱۳۹۴

کشف ۱۵ هزار تن میوه قاچاق در ۹ ماهه ابتدایی امسال

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از رشد ۳۰۰درصدی کشف میوه قاچاق خبر داد و علت افزایش قاچاق میوه در کشور را ورود این محصول کنار دیگر کالاها از طریق ۳هزار کانتینری که وارد گمرک می‌شوند، دانست.

۳۰ آبان ۱۳۹۴

دولت بخواهد، می تواند یکروزه پرونده قاچاق میوه را ببندد

شادلو افزود: دولت اگر بخواهد یکروزه می‌تواند پرونده قاچاق میوه را برای همیشه ببندد/ برخی اقدام به واردات میوه کرده و پس از تغییر بسته‌بندی به‌عنوان میوه‌های ایرانی مرجوعی آنها را روانه بازار داخلی می‌کنند

۲۷ مهر ۱۳۹۴

اعتراض به نوع سیاست حمایتی سازمان حفظ نباتات از تولیدات ارگانیک

انجمن ارگانیک ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان حفظ نباتات جهاد کشاورزی نسبت به تکذیب مخالفت این سازمان با محصولات تراریخته و درج لوگوی این سازمان در پوستر همایش ارگانیک واکنش نشان داد.

۲۶ مهر ۱۳۹۴

اعتراض به نوع سیاست حمایتی سازمان حفظ نباتات از تولیدات ارگانیک

انجمن ارگانیک ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان حفظ نباتات جهاد کشاورزی نسبت به تکذیب مخالفت این سازمان با محصولات تراریخته و درج لوگوی این سازمان در پوستر همایش ارگانیک واکنش نشان داد.

۲۰ مهر ۱۳۹۴
یک فعال اقتصادی:

آثار توسعه صادرات کشور آشکار نشده است

عضو هیات مدیره کنفدراسیون صادرات ایران معتقد است: طی دو سال گذشته سیاستهای تشویق و ترغیب که آثار توسعه صادرات را به دنبال داشته باشد، مشاهده نشده و انتظار می رود تا فرصت ها از دست نرفته به این مهم توجه شود.

۲۰ تیر ۱۳۹۴

فعالیت بی دردسر باندهای قاچاق میوه

روزنامه جام جم پشت پرده واردات میوه قاچاق را افشا کرده است: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی صدور مجوز برای واردات میوه بارها تصریح کرده که بجز نارگیل، موز و آناناس برای هیچ میوه دیگری مجوز واردات صادر نکرده است. حتی این وزارتخانه درنامه‌ای به استانداران براین موضوع تاکیدکرد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۴
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

تنظیم بازار میوه را به تشکل‌ها واگذار کنید/ قاچاق میوه بدون رانت دولتی بی‌معناست

حجم بالای میوه‌های وارداتی تازه نشان‌دهنده ورود آنها توسط کامیون‌های یخچال‌دار است که به‌جز استفاده از رانت‌های دولتی، ورود آنها به کشور غیرممکن خواهد بود.

۲۱ اسفند ۱۳۹۳
چرا از خودکفایی به واردات گندم سقوط کردیم؟

نان ایرانی با گندم آمریکایی!

در دوره ای که گندم خودکفا شد، زمین‌های مناسب کشتی بود که بایر مانده بودند و این مساله تا حدی عملی شد اما در هر حال مشکلات مالی، هدفمندی یارانه‌ها و عدم رسیدگی به وام بانکی کشاورزان باعث شد همه چیز به عقب برگردد و دو باره محتاج واردات گندم شویم.

۲۳ شهریور ۱۳۹۳
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

زیرساخت لازم برای افزایش صادرات به روسیه را نداریم

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با اشاره به این که روسیه بازار جدیدی برای ایران نیست گفت: اما شروع روند فعلی می‌تواند نقطه عطفی در راستای صادرات ایران به روسیه باشد که نیاز اصلی آن ارتقا زیرساخت‌ها است.

۹ شهریور ۱۳۹۳
رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران خبر داد

میوه در ایران گران‌تر از بازارهای جهانی شد/کشاورزی حلقه مفقوده بسته خروج از رکود

رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با اشاره به این که در بسته خروج از رکود آنچنان به صنعت کشاورزی پرداخته نشده، خبر داد: میوه در ایران گران‌تر از بازارهای جهانی شد که این مساله موجب افت صادرات میوه هم شده است.