۲۹ آبا ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران:

اخذ مجوز و گواهی لازم محصولات کشاورزی برای صادرات به اتحادیه اروپا ضروری است

موقعیت ویژه ایران در تولید محصولات کشاورزی، نظر بسیاری از کشورها را برای سرمایه گذاری و توسعه روابط تجاری به خود جلب کرده است که تحقق این امر در پایداری اقتصاد نقش بسزایی دارد.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

سیاست بازار در ازای بازار، دست و پای صادرات را بست

یک مقام مسوول گفت: سیاست گذاری بازار در ازای بازار، بدون مشارکت بخش خصوصی تدوین و ابلاغ شده، بنابراین نمی‌توان صادرات پایداری داشت.

۱۳ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

شعار دادن راهکار افزایش صادرات نیست/کاهش چشمگیر صادرات محصولات کشاورزی

یک مقام مسوول گفت: در پنج ماه نخست سال با ۱۰درصد کاهش، ۲ میلیون و ۱۵ هزارتن انواع محصولات کشاورزی با ارزش بالغ بر یک میلیارد و ۷۲۶ میلیون دلار صادر شد.

۲۶ خرد ۱۳۹۶
مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن:

لغو قانون انتزاع، افزایش قیمت نهاده را به همراه دارد

ترکاشوند: تعدد تصمیم گیری‌های مختلف در تامین کالا به ویژه مواد غذایی از جمله مسائل- مشکلات- بخش کشاورزی به شمار می‌رود. با اجرای قانون انتزاع شاهد ثبات قیمت نهاده‌های دام و طیور بودیم که لغو این قانون می‌تواند افزایش قیمت نهاده را به همراه داشته باشد.

۱۴ ارد ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

۱۲ درصد تولید ناخالص داخلی مربوط به بخش کشاورزی است

نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی: ۱۲ درصد تولید ناخالص داخلی مربوط به بخش کشاورزی است. این درحالی است که کمترین سرمایه گذاری در این بخش صورت گرفته است. از این رو با وجود کاهش بهره وری، افزایش استهلاک و هزینه تمام شده محصولات کشاورزی، نیاز است که سرمایه گذاری در این بخش مورد حمایت جدی دولت‌ها قرار گیرد.

۱۰ دی ۱۳۹۵
رئیس انجمن ارگانیک کشور:

آمار تولید محصولات کشاورزی کشور به ۱۲۸ تن رسید

رئیس انجمن ارگانیک ایران گفت : سطح زیر کشت محصولات کشاورزی به ۱۵ میلیون هکتار رسیده که منجر به تولید ۱۲۸ تن محصولات کشاورزی و غذایی شده است

۴ آبا ۱۳۹۵

کاهش نرخ سود تسهیلات گامی مثبت در جهت رشد و توسعه صادرات محصولات کشاورزی

کارشناسان معتقدند که کاهش نرخ سود تسهیلات گامی مثبت در جهت رشد و توسعه صادرات محصولات کشاورزی است و این امر جهش حداقل ۱۰ الی ۲۰ درصدی صادرات را به همراه خواهدداشت.

۱۷ مرد ۱۳۹۵

افزایش صادرات محصولات جالیزی در گرو بهبود زیرساخت های حمل و نقل

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: بالابودن هزینه های حمل و نقل و عدم حمایت دولت در پرداخت یارانه به صادرکنندگان و نبود زیرساخت های لازم موجب کاهش صادرات محصولات جالیزی و باغی شده است.

۱۸ ارد ۱۳۹۵

قیمت پایه صادرات محصولات کشاورزی برای دومین بار کاهش یافت/ بررسی پیشنهاد واردات موز به ازای صادرات کالای کشاورزی

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: در جلسه‌ای با حضور اعضای اتحادیه ملی محصولات کشاورزی و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در مورد واردات موز به ازای ارزش کالایی، صادرات سبزیجات و میوه‌های هسته‌‌دار تصمیم‌گیری می‌شود.

۵ ارد ۱۳۹۵

عرضه محصولات تراریخته بدون برچسب گذاری، تضییع حقوق‌ مصرف‌کنندگان است

دبیر انجمن ارگانیک ایران گفت: عده‌ای در تلاش هستند واردات نامتعارف محصولات تراریخته را مجوزی تلویحی بر ضرورت تولید و رهاسازی این محصولات در داخل کشور قلمداد نمایند؛ با وجود اینکه تا این لحظه هیچ گیاه تراریخته ای مجوز تولید نگرفته است.

۲۸ بهم ۱۳۹۴

کشف ۱۵ هزار تن میوه قاچاق در ۹ ماهه ابتدایی امسال

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از رشد ۳۰۰درصدی کشف میوه قاچاق خبر داد و علت افزایش قاچاق میوه در کشور را ورود این محصول کنار دیگر کالاها از طریق ۳هزار کانتینری که وارد گمرک می‌شوند، دانست.

۱ آذر ۱۳۹۴

دولت بخواهد، می تواند یکروزه پرونده قاچاق میوه را ببندد

شادلو افزود: دولت اگر بخواهد یکروزه می‌تواند پرونده قاچاق میوه را برای همیشه ببندد/ برخی اقدام به واردات میوه کرده و پس از تغییر بسته‌بندی به‌عنوان میوه‌های ایرانی مرجوعی آنها را روانه بازار داخلی می‌کنند

۲۸ مهر ۱۳۹۴

اعتراض به نوع سیاست حمایتی سازمان حفظ نباتات از تولیدات ارگانیک

انجمن ارگانیک ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان حفظ نباتات جهاد کشاورزی نسبت به تکذیب مخالفت این سازمان با محصولات تراریخته و درج لوگوی این سازمان در پوستر همایش ارگانیک واکنش نشان داد.

۲۷ مهر ۱۳۹۴

اعتراض به نوع سیاست حمایتی سازمان حفظ نباتات از تولیدات ارگانیک

انجمن ارگانیک ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان حفظ نباتات جهاد کشاورزی نسبت به تکذیب مخالفت این سازمان با محصولات تراریخته و درج لوگوی این سازمان در پوستر همایش ارگانیک واکنش نشان داد.

۲۱ مهر ۱۳۹۴
یک فعال اقتصادی:

آثار توسعه صادرات کشور آشکار نشده است

عضو هیات مدیره کنفدراسیون صادرات ایران معتقد است: طی دو سال گذشته سیاستهای تشویق و ترغیب که آثار توسعه صادرات را به دنبال داشته باشد، مشاهده نشده و انتظار می رود تا فرصت ها از دست نرفته به این مهم توجه شود.