۲ مرداد ۱۳۹۶

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت: راغب به پذیرش مسئولیت وزارت علوم نیستم

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت به عنوان یکی از گزینه های مطرح شده برای وزارت علوم گفت: راغب به پذیرش مسئولیت تصدی وزارت علوم نیستم.

۱۰ فروردین ۱۳۹۶
معاون دانشگاه علمی‌کاربردی:

پژوهش باید به اقتصاد دانشگاه کمک کند، نه‌اینکه سربار باشد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی‌کاربردی گفت: فعالیت‌های پژوهشی اگر بخواهد با حمایت دانشگاه باشد نمی‌توان نام آن را فعالیت پژوهشی گذاشت، پژوهش باید به اقتصاد دانشگاه کمک کند، نه‌اینکه سربار باشد.

۲۸ دی ۱۳۹۴

نمایندگان قانع نشدند، فانی چهارکارته شد

وزیر آموزش و پرورش در جلسه علنی مجلس نتوانست نمایندگان را از پاسخ‌هایش درباره مدیریت ضعیف در این وزارتخانه قانع کند و بدین ترتیب دومین اخطار و کارت زرد خود را از مجلس نهم دریافت کرد و بار دیگر در یک قدمی استیضاح قرار گرفت.

۳۰ آذر ۱۳۹۴

سومین کارت زرد مجلس به فانی/ دولت هفدهمین اخطارش را دریافت کرد

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر آموش و پرورش به سؤال موسوی‌نژاد قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند؛ بدین ترتیب دولت یازدهم، هفدهمین اخطارش را از مجلس دریافت کرد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۴

ابهام در علل تاخیر ابلاغ مصوبه سیاست‌های افزایش اختیارات هیات امنای دانشگاه‌ها از سوی ستاد راهبری نقشه جامع علمی و آغاز بررسی طرح در مجلس

سیاست‌های افزایش اختیارات هیات امنای دانشگاه‌ها که مهرماه سال گذشته در ۱۵ بند تصویب شد هنوز ابلاغ نشده است و مسئولان دلایل تاخیر ابلاغ را بیان نمی‌کنند، از طرفی نمایندگان مجلس برای بررسی طرح هیات امنا در حال جمع‌آوری امضا هستند.

۱۵ بهمن ۱۳۹۳

دومین اخطار مجلس به وزیر اقتصاد/ تعداد کارت‌های زرد دولت ۲ رقمی شد

وزیر اقتصاد و دارایی در جلسه امروز پارلمان دومین کارت زرد خود را از نمایندگان دریافت کرد.

۳۰ مهر ۱۳۹۳
در همایش ملی نخبگان جوان؛

رییس‌ جمهوری: ملت و سرزمین ایران نخبه‌پرور است

رییس جمهوری در هشتمین همایش ملی نخبگان جوان کشور با اشاره به اینکه ملت و سرزمین ایران، نخبه پرور است، تصریح کرد: رسیدن به قله آرزوها و رویاهای یک ملت، با نخبگان جوان آن کشور امکان پذیر است.

۲۴ مهر ۱۳۹۳

اسحاق جهانگیری: گزینه پیشنهادی وزارت علوم به زودی معرفی می‌شود

معاون اول رئیس‌جمهور در پاسخ به «نسیم»، درباره زمان معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس با توجه به زمان اندک باقیمانده تا پایان مهلت سرپرستی، تنها به بیان این جمله بسنده کرد

۱۶ مهر ۱۳۹۳
رییس جمهوری در آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاهها:

سیاست دولت تدبیر و امید تعامل با جهان در حوزه‌‌های اقتصاد و علم و فناوری است

رییس جمهوری در جمع دانشگاهیان با تأکید بر اینکه علم حذف‌شدنی نیست، اظهار داشت: اسلامی کردن علوم اسلامی به آن مفهوم نیست که دانش بشری را در بخش علوم انسانی به طور کامل کنار بگذاریم بلکه ممکن است در بخشی نقص داشته و گوشه‌ای از علوم انسانی‌مان با آموزه‌های اسلامی منطبق نباشد، اما علم حذف‌شدنی نیست.

۲۴ شهریور ۱۳۹۳
سرپرست دانشگاه فرهنگیان مطرح کرد

تصویب برنامه راهبردی توسعه دانشگاه فرهنگیان در آینده/ تأکید بر استقلال دانشگاه فرهنگیان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه به دنبال عملیاتی کردن تبدیل وضعیت مدرسان به هیأت علمی هستیم، گفت: تصویب برنامه راهبردی و سناریوی توسعه دانشگاه در دستور کارمان است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

جعفر توفیقی از وزارت علوم خداحافظی کرد

دکتر جعفر توفیقی مشاور عالی وزیر علوم دیروز از وزارت علوم و آموزش عالی رفت.

۸ شهریور ۱۳۹۳
عیار 12 ماه تدبیر و امید (5)، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

علم در حاشیه

ساماندهی مالی طرح‌های کلان ملی و حمایت از دانشجویان دکتری مهمترین اقدامات مثبت، انتصابات حاشیه‌ساز، اکتفا به بخشنامه‌ برای پاسخگو کردن دانشگاه، بی توجهی به تنوع بخشی به منابع مالی دانشگاهها، آیین نامه ارتقای اساتید و پژوهش نیاز محور مهمترین اقدامات منفی و مغفول عملکرد فرجی دانا است.

۸ شهریور ۱۳۹۳
علم در حاشیه

عملکرد یکساله فرجی‌دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

ساماندهی مالی طرح‌های کلان ملی، حمایت از دانشجویان دکتری مهمترین اقدامات مثبت و انتصابات حاشیه‌ساز و اکتفا به بخشنامه‌ برای پاسخگو کردن دانشگاهها و بی توجهی به تنوع بخشی به منابع مالی دانشگاهها، آیین نامه ارتقای اساتید و پژوهش نیاز محور مهمترین اقدمات منفی و مغفول فرجی دانا است.

۳ شهریور ۱۳۹۳
رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت؛

هفته دولت فرصتی برای تجدید عهد با مردم است

دکتر روحانی هفته دولت را فرصتی برای ارزیابی عملکرد نخستین سال کار دولت و تبیین برنامه‌های سال بعد دانست و از همه اعضای دولت خواست با جدیت و شتاب بیشتر، مشارکت گسترده‌تر مردم در برنامه‌ها را سامان دهند

۳۰ مرداد ۱۳۹۳

روحانی نجفی را به عنوان سرپرست وزارت علوم تعیین کرد/فرجی‌دانا مشاور رئیس‌جمهور در امور علمی و آموزشی شد

رئیس‌‌جمهور روز چهارشنبه در حکمی با قدردانی از زحمات رضا فرجی دانا در دوره مسئولیت شان به عنوان وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری، محمدعلی نجفی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه تعیین کرد.