۲۶ دی ۱۳۹۶

مشاورعلمی رییس‌جمهور: بیم آن است در تبدیل دانشگاه‌های نسل دوم به دانشگاه نسل سوم، آموزش و پژوهش، فدای کارآفرینی شود

مشاور علمی رئیس جمهور در همایش «آموزش، برنامه ریزی و ارزیابی» دانشگاه علم و صنعت گفت: باید به فکر مهندس دانشجو باشیم و نه دانشجوی مهندسی و آموزش مهارت‌های عمومی و تخصصی، از وظایف ماست.

۱۰ آبان ۱۳۹۶
سرپرست سابق وزارت علوم:

فرجی دانا به آموزش عالی مشاوره می‌دهد

سرپرست سابق وزارت علوم گفت: من به عنوان یکی از اعضای خانواده آموزش عالی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران به وظایف و تکالیفم خواهم پرداخت.

۴ آبان ۱۳۹۶

وزیرعلوم دولت یازدهم: وزیر پیشنهادی علوم فردی با تجربه در آموزش عالی است

وزیرعلوم تحقیقات و فناوری دولت یازدهم، گفت: دکتر غلامی وزیر پیشنهادی علوم علاوه بر آشنایی با مشکلات‌آموزش عالی در استان‌ها جنبه بین‌المللی سازی وزارت علوم را در برنامه هایش مورد توجه قرار داده است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: رایزنی‌ها برای انتخاب فرجی‌دانا به عنوان وزیر پیشنهادی علوم نتیجه نداد

عضو کمیسیون آموزش مجلس از منتفی شدن انتخاب ضیاء هاشمی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم خبر داد و گفت: همچنین رایزنی‌ها برای معرفی فرجی دانا به عنوان وزیر پیشنهادی علوم نتیجه نداد.

۲ مرداد ۱۳۹۶

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت: راغب به پذیرش مسئولیت وزارت علوم نیستم

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت به عنوان یکی از گزینه های مطرح شده برای وزارت علوم گفت: راغب به پذیرش مسئولیت تصدی وزارت علوم نیستم.

۱۰ فروردین ۱۳۹۶
معاون دانشگاه علمی‌کاربردی:

پژوهش باید به اقتصاد دانشگاه کمک کند، نه‌اینکه سربار باشد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علمی‌کاربردی گفت: فعالیت‌های پژوهشی اگر بخواهد با حمایت دانشگاه باشد نمی‌توان نام آن را فعالیت پژوهشی گذاشت، پژوهش باید به اقتصاد دانشگاه کمک کند، نه‌اینکه سربار باشد.

۲۸ دی ۱۳۹۴

نمایندگان قانع نشدند، فانی چهارکارته شد

وزیر آموزش و پرورش در جلسه علنی مجلس نتوانست نمایندگان را از پاسخ‌هایش درباره مدیریت ضعیف در این وزارتخانه قانع کند و بدین ترتیب دومین اخطار و کارت زرد خود را از مجلس نهم دریافت کرد و بار دیگر در یک قدمی استیضاح قرار گرفت.

۳۰ آذر ۱۳۹۴

سومین کارت زرد مجلس به فانی/ دولت هفدهمین اخطارش را دریافت کرد

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر آموش و پرورش به سؤال موسوی‌نژاد قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند؛ بدین ترتیب دولت یازدهم، هفدهمین اخطارش را از مجلس دریافت کرد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۴

ابهام در علل تاخیر ابلاغ مصوبه سیاست‌های افزایش اختیارات هیات امنای دانشگاه‌ها از سوی ستاد راهبری نقشه جامع علمی و آغاز بررسی طرح در مجلس

سیاست‌های افزایش اختیارات هیات امنای دانشگاه‌ها که مهرماه سال گذشته در ۱۵ بند تصویب شد هنوز ابلاغ نشده است و مسئولان دلایل تاخیر ابلاغ را بیان نمی‌کنند، از طرفی نمایندگان مجلس برای بررسی طرح هیات امنا در حال جمع‌آوری امضا هستند.

۱۵ بهمن ۱۳۹۳

دومین اخطار مجلس به وزیر اقتصاد/ تعداد کارت‌های زرد دولت ۲ رقمی شد

وزیر اقتصاد و دارایی در جلسه امروز پارلمان دومین کارت زرد خود را از نمایندگان دریافت کرد.

۳۰ مهر ۱۳۹۳
در همایش ملی نخبگان جوان؛

رییس‌ جمهوری: ملت و سرزمین ایران نخبه‌پرور است

رییس جمهوری در هشتمین همایش ملی نخبگان جوان کشور با اشاره به اینکه ملت و سرزمین ایران، نخبه پرور است، تصریح کرد: رسیدن به قله آرزوها و رویاهای یک ملت، با نخبگان جوان آن کشور امکان پذیر است.

۲۴ مهر ۱۳۹۳

اسحاق جهانگیری: گزینه پیشنهادی وزارت علوم به زودی معرفی می‌شود

معاون اول رئیس‌جمهور در پاسخ به «نسیم»، درباره زمان معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس با توجه به زمان اندک باقیمانده تا پایان مهلت سرپرستی، تنها به بیان این جمله بسنده کرد

۱۶ مهر ۱۳۹۳
کمک‌هزینه معیشت رییس جمهوری در آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاهها:

سیاست دولت تدبیر و امید تعامل با جهان در حوزه‌‌های اقتصاد و علم و فناوری است

رییس جمهوری در جمع دانشگاهیان با تأکید بر اینکه علم حذف‌شدنی نیست، اظهار داشت: اسلامی کردن علوم اسلامی به آن مفهوم نیست که دانش بشری را در بخش علوم انسانی به طور کامل کنار بگذاریم بلکه ممکن است در بخشی نقص داشته و گوشه‌ای از علوم انسانی‌مان با آموزه‌های اسلامی منطبق نباشد، اما علم حذف‌شدنی نیست.

۲۴ شهریور ۱۳۹۳
سرپرست دانشگاه فرهنگیان مطرح کرد

تصویب برنامه راهبردی توسعه دانشگاه فرهنگیان در آینده/ تأکید بر استقلال دانشگاه فرهنگیان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه به دنبال عملیاتی کردن تبدیل وضعیت مدرسان به هیأت علمی هستیم، گفت: تصویب برنامه راهبردی و سناریوی توسعه دانشگاه در دستور کارمان است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۳

جعفر توفیقی از وزارت علوم خداحافظی کرد

دکتر جعفر توفیقی مشاور عالی وزیر علوم دیروز از وزارت علوم و آموزش عالی رفت.