۲۶ تیر ۱۳۹۴
عضو کمیسیون آموزش عالی مجلس:

تعلل در تصویب سند آمایش باعث ایجاد نا‌بسامانی در آموزش عالی شده است

عضو کمیسیون آموزش عالی مجلس گفت: هنوز سند آمایش آموزش عالی به تصویب نرسیده است و در نتیجه آن بهم ریختگی‌هایی در توسعه‌ی آموزش عالی بوجود آمده است.

۲۰ تیر ۱۳۹۴
صابری:

شیب افزایش شهریه دانشگاه آزاد نگران کننده است/ وزارت علوم ورود کند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است افزایش تقریبا ۱۵ درصدی شهریه دانشگاه آزاد باعث کاهش ثبت نام دانشجو در این دانشگاه و ضرر کردن خود دانشگاه آزاد می شود.

۱۶ خرد ۱۳۹۴

تنظیم ظرفیت مؤسسات آموزش عالی؛ افزایش یا کاهش سطح علمی دانشگاه ها

مصوبه ۱۲ بندی “تنظیم ظرفیت مؤسسات آموزش عالی از جمله بازنگری در کیفیت آموزش عالی و کاهش ظرفیت های مازاد دانشگاه ها به دستگاه های مربوطه ابلاغ شد اما تعلل وزارت علوم در این خصوص انتقاداتی را در پی داشته است.

۸ ارد ۱۳۹۴
صابری تشریح کرد؛

جزئیات جلسه کمیته آموزش عالی با معاون آموزشی دانشگاه ها/ بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه شیوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مورد انتقاد جدی دانشگاه ها است،گفت: طرح سنجش و پذیرش دانشجو دردوره های تحصیلات تکمیلی مسیر آینده آموزش عالی کشور را معین خواهد کرد.

۲۳ اسف ۱۳۹۳
عضو کمیسیون آموزش مجلس:

افزایش ۱۰۰۰ میلیارد تومان به بودجه آموزش و پرورش در سال آینده

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: رشد بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۴ بیش از ۲۰ درصد است و بالغ به ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیز به منابع آموزش و پرورش اضافه شده است.

۱ اسف ۱۳۹۳

پاسخ «منفی» ۵۹ درصد مخاطبان مناظره به نقش «کنکور» در نظام آموزشی

برنامه مناظره با موضوع “کنکور” برگزار شد و طی آن ۵۹ درصد مخاطبان برنامه به پرسش “نقش کنکور را در عملکرد و پیشرفت نظام آموزشی کشور چگونه ارزیابی می کنید؟” پاسخ “منفی” دادند.

۱۸ بهم ۱۳۹۳
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

زمان جلسات کمیته بررسی بورسیه به کمیسیون اعلام نمی‌شود

متأسفانه در جلسات کمیته رسیدگی به وضعیت پرونده بورسیه هنوز از ما ۳ نماینده کمیسیون (بنده آقایان زارعی و نبویان) دعوت نشده است و این نشانه بی‌توجهی وزارت علوم به نقش نظارتی مجلس است.

۱۲ بهم ۱۳۹۳
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

رسیدگی به پرونده بورسیه در فضایی شفاف دنبال شود

اگر چه وزارت علوم به جای دعوت از سه نماینده منتخب کمیسیون آموزش در جلسات بررسی پرونده بورسیه از سه نماینده دیگر دعوت کرده است، امیدواریم این پرونده در فضای سالم و شفاف به نتیجه برسد.

۱۲ بهم ۱۳۹۳
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

ضرورت ساماندهی آموزش عالی براساس طرح سنجش و پذیرش

طرح سنجش و پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی تنها راه حل برای رفع مشکلات و ابهامات موجود در شیوه پذیرش در این مقاطع است.

۳ بهم ۱۳۹۳
صابری خبر داد:

وزارت علوم از ۳ نماینده مجلس برای حضور در کمیته بورسیه ها دعوت نکرد

نماینده مجلس عضو کمیته بورسیه ها گفت: وزارت علوم هیچ دعوتی از نمایندگان معرفی شده توسط کمیسیون آموزش برای حضور در کمیته رسیدگی به اعتراض بورسیه ها نداشته است .

۲۴ دی ۱۳۹۳

وزارت علوم اعضای کمیسیون آموزش مجلس را به کمیته اعتراض به بورسیه‌ها دعوت نکرده است

عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگویی اظهار کرد: این کمیسیون سه نفر را برای حضور در کمیته اعتراض به احکام بورسیه‌ها به وزارت علوم معرفی کرده است و هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم

۲۶ مهر ۱۳۹۳
صابری:

وزارت علوم با تدوین لایحه‌ای خلاء قانونی در فروش پایان‌نامه‌ها را رفع کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر ضرورت تدوین لایحه‌ای از سوی وزارت علوم برای رفع خلاء قانونی در فروش پایان‌نامه‌ها، گفت: نیاز است وزارت علوم وارد عمل شده و راهکارهای لازم را از نظر قانون‌گذاری و نظارت طراحی کند.