۲۶ بهم ۱۳۹۵
رئیس شورای رقابت:

بخشنامه معان اول رئیس جمهور مبنی بر محدودیت واردات خودرو، مانع یک تشنج ارزی شد

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه معاون اول رئیس جمهور قبل از ابلاغ بخشنامه محدودیت واردات خودرو متوجه رقم بالای تقاضای خرید ارز برای واردات خودرو شده بود، گفت: این حجم ثبت سفارش آنهم قبل از ابلاغ بخشنامه عادی نبوده و باید مورد بررسی جدی قرار گیرد.

۵ دی ۱۳۹۵

رئیس شورای رقابت: گرانی خودرو تا اردیبهشت ۹۶ منتفی است

رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه در اردیبهشت ماه سال آینده در صورت تغییر متغیرهای قیمتی اقدام به افزایش یا کاهش قیمت خودرو خواهیم کرد، گفت: قبل از این تاریخ خودروسازان به هیچ عنوان نمی‌توانند به بهانه گران شدن مواد اولیه اقدام به گران فروشی کنند.

۲۲ مرد ۱۳۹۵

بانک مرکزی: بانک‌های متخلف را معرفی کنید

حیدری، معاون نظارتی بانک مرکزی: از همه اشخاص میخواهم که اگر بانکی را پیدا کردند که در نرخهای سود بانکی بالاتر ارائه میکنند، به بانک مرکزی، معرفی کند/ لام است ذکر شود که نرخ های اعلامی از سوی این موسسات بین ۲۱ تا ۲۵ درصد است و بر این اساس نرخ های سود پرداختی توسط آنها حدود ۱۰ درصد بالاتر از نرخ های سود اعلامی از سوی بانک مرکزی بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار است./

۲ مرد ۱۳۹۵

رئیس شورای رقابت: تعرفه خودرو برای حمایت از تولیدکنندگان تغییر نمی‌کند

رئیس شورای رقابت گفت: به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و برای حمایت از تولیدکنندگان تعرفه‌ها دست نخواهد خورد. اقتصاد مقاومتی اقتصادی رقابتی است و اگر رقابت نباشد این اقتصاد معنا نمی‌یابد.

۲۲ تیر ۱۳۹۵
شیوا :

خودروسازان در تعیین نرخ سود مشارکتی قراردادها آزادند/شورای رقابت ورود نمی‌کند

در حالی نرخ سود تسهیلات بانکی به ۱۸ درصد کاهش یافته که رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه شرکت خودروسازی خود مختار هستند تا نرخ های سود مشارکتی قراردادهای خود را تعیین کنند ،گفت: شورای رقابت در این رابطه ورود پیدا نمی کند.

۸ خرد ۱۳۹۵

با وجود انحصار نمی شود بازار را رها کرد/ بازار خودروی کوچک انحصاری است

رئیس شورای رقابت معتقد است در هر کشوری که انحصارگر وجود داشته باشد، وجود سازمان‌هایی مانند شورای رقابت برای دخالت در قیمت‌گذاری و جلوگیری از تضییع حق مصرف کننده، ضروری است.

۲۷ ارد ۱۳۹۵
رئیس شورای رقابت خبر داد

جریمه ۵۰میلیون تومانی برای فروش برندهای تقلبی

رئیس شورای رقابت خبر داد، تولیدکنندگانی که اجناس خود را با برندهای تقلبی به مردم می‌فروشند و از حربه فریب مردم بهره می‌برند، ۵۰میلیون تومان جریمه خواهند شد.

۲۶ ارد ۱۳۹۵

مجوز افزایش قیمت خودرو از ابتدای خرداد قابل اجراست

رئیس شورای رقابت از ابلاغ قیمت‌های جدید خودرو به خودروسازان در شنبه آینده خبر داد.

۱۹ ارد ۱۳۹۵
رئیس شورای رقابت خبر داد

قیمت دنا و تندر اتوماتیک آزاد شد

رئیس شورای رقابت از آزادسازی قیمت دنا و تندر اتوماتیک در جلسه امروز شورای رقابت خبر داد.

۵ ارد ۱۳۹۵
شیوا خبر داد

شورای رقابت با افزایش ۱.۸۱درصدی قیمت محصولات ایران خودرو و ۰.۴درصدی سایپا موافقت کرد

رئیس شورای رقابت گفت گروه خودروسازی سایپا مجوز افزایش ۰.۴درصدی قیمت محصولات خود را گرفت و ایران خودرو به‌دلیل کیفیت بهتر محصولات خود می‌تواند خودروهای خود را تا ۱.۸۱درصد گران کند.

۴ ارد ۱۳۹۵
شیوا خبر داد

شورای رقابت دستورالعمل قیمت‌ خودرو را بررسی می‌کند/احتمال کاهش و افزایش ۳درصدی قیمت‌ها

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه محصولات بی‌کیفیت تا ۳ درصد جریمه و با کیفیت‌ها تا ۳ درصد مجوز افزایش قیمت خواهد گرفت، گفت: قرار است در جلسه فردا اعضاء در مورد دستورالعمل قیمت گذاری خودرو نظرات خود را بیان می کنند.

۳۱ فرو ۱۳۹۵
شیوا خبر داد

انتقاد به قیمت گذاری خودرو در نامه وزیر صنعت به رئیس جمهور

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه وزیر صنعت در نامه خود به شورا بحث قیمت گذاری خودرو را مذموم اعلام کرده است، گفت: اعضای شورای رقابت یک گروه کارشناسی هستند و بحث پاره کردن نامه مطرح نبود.

۲۳ اسف ۱۳۹۴
شیوا خبر داد

خودروهای بی کیفیت سال آینده ۳ درصد ارزان می‌شود

رئیس شورای رقابت از کاهش ۳درصدی قیمت خودروهای بی‌کیفیت در سال ۹۵ خبر داد.

۲۱ اسف ۱۳۹۴
شیوا :

خودروسازان احتمال افزایش ۱۰درصدی قیمت خودرو را برای تحریک تقاضا مطرح کردند

رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه خودروسازان احتمال افزایش ۱۰درصدی قیمت خودرو را برای تحریک تقاضا مطرح کردند، گفت: شورای رقابت در این باره هیچ تصمیمی نگرفت.

۲۸ بهم ۱۳۹۴

شورای رقابت وارد ماجرای نرخ سود شد/ شیوا: تعیین سود توسط بانک‌ها تبانی و تخلف است

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه چرا توافق جمعی دیروز بانک‌ها برای کاهش نرخ سود سپرده برای کاهش نرخ سود تسهیلات صورت نگرفته است، گفت: شورای رقابت در صدد است به این موضوع ورود پیدا کند.