۱۹ مهر ۱۳۹۴

رکود امروز در ۵۰سال اخیر بی‌سابقه است؛۳میلیون تن فولاد دپو شد

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه رکود امروز در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است، گفت: در حال حاضر بیش از ۳ میلیون تن محصولات فولادی در کارخانجات دپو است که این رقم معادل ۲۰ درصد نیاز کشور در یک سال است.

۱۶ تیر ۱۳۹۴
بسته خبری بیستم صنعت

خام فروشی سنگ‌آهن سقوط کرد، تولید فولاد صعود

این هفته به بررسی کاهش خام فروشی سنگ آهن و رشد تولید فولاد، رونمایی شدن برنامه راهبردی صنعت، معدن و تجارت، مجوز خودروهای وارداتی، آثار مخرب تجارت ترجیحی با ترکیه و آمار تجارت بهاره که نشان دهنده افت صادرات غیر نفتی بود، خواهیم پرداخت.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴

تسبیح واردات، گره‌های کور دارد

نبود مدیریت مناسب در کنترل واردات انواع کالاها به کشور باعث شده است که همواره آمار عجیب و غریبی در زمینه واردات به گوش برسد. به نظر می رسد بایستی با وضع تعرفه های مناسب که در تضاد حمایت از تولید نبوده و نیز ممنوعیت واردات کالاهایی که در داخل ساخته می شوند به وضعیت مطلوبی در این زمینه رسیده و تولیدکنندگان کشور را نیز از مرز شکستگی خارج کرد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۴

پشت پرده واردات کالاهای مشابه تولید داخل/ پورسانت ۱۵ درصدی؛ مبنای استعلام‌های عدم ساخت داخل

رئیس‌جمهور امروز گفت «اگر تولید کاسته شود حتی برای نان شب هم نیاز داریم گندم از خارج وارد کنیم» این در حالی است که پشت پرده واردات کالاهای مشابه تولید داخل از رد و بدل شدن پورسانت‌های ۱۵ درصدی بین برخی واردکنندگان و کارشناسان دستگاههای متولی حکایت دارد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۴
هفدهمین بسته خبری صنعت:

تولید در دام واردات

هفدهمین بسته خبری صنعت به «توافق‌بد» ترجیحی با ترکیه، راه‌اندازی خطوط کشتیرانی دریای خزر، حاشیه‌های کم‌کاری ایدرو، واردات بی‌رویه، مهلت دوهفته‌ای وزیر صنعت برای عمل به وعده رونمایی سند سیاست صنعتی و اخبار کوتاه هفته گذشته می‌پردازد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۴
عضو انجمن فولاد:

سندسازی برخی دولتی‌ها برای «واردات»/ وسوسه رانت‌های ارزی و حق کمیسیون‌های جذاب

عضو انجمن فولاد با اشاره به مستندسازی‌‌هایی که برای واردات تجهیزات خارجی مشابه تولید داخل انجام می‌شود، گفت:رانت موجود در دریافت وام‌های ارزی و حق کمیسیونی که شرکت‌های دولتی در خرید تجهیزات خارجی دریافت می‌کنند، واردات را جایگزین داخلی‌سازی کرده است.

۱۶ خرداد ۱۳۹۴

عضو انجمن فولاد: دولت دست روی دست بگذارد، کارخانه‌های فولاد تعطیل می‌شوند

شهرستانی در گفتگو با «نسیم» افزود: اگر دولت اقدام جدی انجام ندهد شاهد از بین رفتن کارخانه‌های فولاد خواهیم بود؛ با این وضع به زودی مجبور به واردات خواهیم شد

۱۷ فروردین ۱۳۹۴
در سال ۹۳

۴.۵میلیارد دلار با خام‌فروشی سنگ‌آهن به بادرفت!

در حالی سال ۹۳ حدود ۱۷میلیون و ۳۶۰هزار تن سنگ‌آهن به‌ارزش بیش از یک‌میلیارد دلار صادر شده که در صورت تبدیل آن به فولاد بیش از ۵.۵میلیارد دلار عاید کشور می‌شد و ۴.۵میلیارد دلار از جیب دولت و مردم نمی‌رفت.

۱۴ فروردین ۱۳۹۴
اقتصاد در سالی که گذشت/

رکود در بازار فولاد/ چین معادلات را به هم زد

عضو انجمن تولید‌کنندگان فولاد با تشریح دلایل رکود در صنعت فولاد طی سال ۹۳، گفت: رکود در بازار جهانی فولاد و نیز کاهش ساخت و ساز و طرح‌های عمرانی کشور مهمترین دلایل رکود در صنعت فولاد ایران بود.

۲۴ اسفند ۱۳۹۳
هفتمین بسته خبری صنعت

افت توان تولید در سایه رشد واردات!

آمار گمرک نشان‌دهنده به ترتیب رشد ۲۲ و ۱۲ درصدی صادرات و واردات کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.که باید توجه داشت نه‌تنها این واردات در برخی از کالاهای اساسی مانند گندم و ذرت افزایش و در برنج و کنجاله سویا تغییر چندانی نداشته است، بلکه واردات،به ترتیب در حوزه خودرو و قطعات آن نسبت به سال گذشته رشد ۳۴% و ۴۰درصدی در کالاهای چینی را تجربه می‌کند.

۲۳ اسفند ۱۳۹۳
یک تولیدکننده فولاد:

افزایش تعرفه واردات فولاد برای حمایت از تولید داخل بود

یک تولیدکننده فولاد با بیان اینکه تمام اجناس فولادی که حائز تعرفه شده اند تولید داخل دارند، افزود: در حال حاضر ۱۷ میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود و افزایش این تعرفه‌ها فقط برای حمایت از تولیدکنندگان داخل بوده است.

۳۰ دی ۱۳۹۳
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

پشتیبانی دولت از فعالان بخش خصوصی در شرایط کنونی ضروری است

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: امروز فعالان بخش خصوصی باید در شرایط نابرابر با رقبای دولتی نسبت به تولید فولاد اقدام کنند، در حالی که با وضع فعلی ناگزیر از تعطیلی کارخانه های خود هستند لذا ضرورت دارد دولت در این شرایط از آنها حمایت کند.