۲۴ دی ۱۳۹۶

رئیس پیشین دانشگاه صنعتی شریف: برای چرخیدن چرخ اقتصادی دانشگاه با تزریق بودجه دولتی رونق خاصی اتفاق نمی‌افتد

رئیس پیشین دانشگاه صنعتی شریف گفت: برای چرخیدن چرخ اقتصادی دانشگاه با تزریق بودجه دولتی رونق خاصی اتفاق نمی افتد و برای دانشگاه های علوم پایه که کمتر در حوزه ی ارتباط با صنعت هستند سخت است که خدمات ارائه دهند.

۲۸ آبا ۱۳۹۵

مسأله تأمین مالی تنها یک مشکل از مشکلات تولید است

بر خلاف تصور غالب، دکتر روستاآزاد مسئله تأمین مالی را مشکل اصلی تولیدکنندگان کشور نمی‌داند و معتقد است که راه حل اصلی شکوفایی تولید در کشور، ورود جبهه مردمی به این عرصه است.

۲۱ دی ۱۳۹۴
عضو هیأت علمی دانشگاه شریف:

بزرگترین آفت دانشگاه، دوری از جامعه است

دکتر روستا آزاد، با اشاره به لزوم ایجاد و گسترش ارتباط بین دانشگاه و جامعه، گفت: از همان دوران کودکی باید افراد را به سمت عمل‌گرایی و مسئولیت‌پذیری سوق داد تا در آینده دانشگاهی داشته باشیم که دغدغه رفع درد جامعه داشته باشد. افراد زیادی با این نگرش در جامعه وجود دارند و منشاء خدمات بسیاری هستند اما تعداد آنها غالب نیست.

۴ آذر ۱۳۹۴

بخش قابل توجهی از اساتید تفکر راهبردی ندارند

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف در برنامه «گفت‌وگوی علمی» رادیو گفت‌وگو، گفت: بخش قابل توجهی از اساتید خیلی تفکر راهبردی که اجزاء یک مسئله را مشخص کنند ندارند، حتی کسانی که دید کلان دارند نیز نمی توانند وارد اجرائیات آن شوند و برای دیگران فضاسازی می کنند تا آنها وارد این موضوع شوند.

۳ آذر ۱۳۹۴

دانشگاه صنعتی شریف در مسیر دیپلماسی

دانشگاه شریف از جمله دانشگاه هایی است که مراودات بین المللی زیادی با کشورهای مختلف دارد. در این راستا لازم است با بررسی سابقه دیپلماسی علمی این دانشگاه، اولا نیازهای علمی این دانشگاه و ثانیا ظرفیت های دانشگاه ها و کشورهای مقصد برای ارتباط گیری، سنجیده شود و برای همکاری علمی با دانشگاه مطابق این معیارها اولویت بندی انجام گیرد.

۲۵ شهر ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون صنعت و معدن مجمع عالی بسیج:

سرمایه‌گذاری خارجی را باید در کنار ورود تکنولوژی دید/ مدل جدید استعمار از راه سرمایه‌گذاری

رئیس کمیسیون صنعت و معدن مجمع عالی بسیج با بیان اینکه مدل جدید استعماری اینگونه شده است که از طریق سرمایه‌گذاری در کشورها بر آن کشور مسلط می‌شوند، گفت: تکیه بر ظرفیت داخلی و درون‌زا و اجرای اقتصاد مقاومتی راهکاری برای رشد و توسعه کشور خواهد بود.

۱۵ تیر ۱۳۹۴

پرهیز از ورود به حاشیه‌ در دانشگاه‌ها توصیه مهم رهبر انقلاب به مسئولان علمی بود

رئیس سابق دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به دیدار شب گذشته جمعی از اساتید با رهبر معظم انقلاب گفت: پرهیز از ورود به حاشیه‌ها در دانشگاه‌ها توصیه مهم رهبر انقلاب به مسئولان علمی بود.