۲۱ خرداد ۱۳۹۷

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت: طرح تکمیل زنجیره صنایع معدنی اجرا می شود

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود ظرفیت خوب معدنی در مناطق مختلف، گفت: طرح تکمیل زنجیره صنایع معدنی سال جاری در کشور اجرا می شود.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
شرکت‌های خودروساز معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

تمرکز اشتغال بر نساجی و استارت‌آپ‌ها است

رحمانی: پیش‌بینی ناخالص ایجاد شغل در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت در سال جاری ۵۳۰ هزار شغل است که با توجه به تمرکز بر برنامه‌های نساجی و پوشاک و استارت‌آپ‌ها امید می‌رود آمار پیش­بینی شده محقق شود ضمن اینکه بانکها و دستگاه‌های ذیربط تاکنون همکاری خوبی با واحدهای تولیدی داشته‌اند. در بودجه ۹۷ حدود ۷۰ درصد هدف‌گذاری اشتغال پیش‌بینی شده کشور در حوزه­های صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
معاون وزیر صنعت:

تسهیلات رونق تولید به بیش از ۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی پرداخت شده است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت ازبرگزاری ۴ نشست شورای معاونین در سال جدید در جهت حمایت از کالای ایرانی و بر اساس تاکید وزیر صنعت ، معدن و تجارت خبر داد و پروژه‌ها و راهبردهای این وزارتخانه را در سال جدید تشریح کرد.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
معاون مالیات ارزش افزوده سازمان مالیاتی:‌

برنامه‌‌ای برای تعلیق مالیات ارزش افزوده تولید نداریم

در حالی که معاون وزیر صنعت از تعلیق دوساله مالیات بر ارزش افزوده تولید کنندگان خبر می‌دهد، معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان مالیاتی از این موضوع ابراز بی اطلاعی کرده و معتقد است همه مباحث باید در چارچوب قانون باشد.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
معاون وزیر صنعت:

‌احتمال تعلیق ۲ساله ارزش افزوده تولیدکنندگان وجود دارد

معاون وزیر صنعت از طراحی چندین پروژه ویژه حمایت از کالای ایرانی خبر داد و گفت: در حوزه پوشاک برنامه های مفصلی در حوزه حمایت از تولید داخلی تدارک دیده شده است.

۲۳ آذر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر صنعت: حمایت از تولید داخلی باعث اشتغال‌زایی می‌شود

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید گفت: حمایت از تولید داخلی جزء اولویت‌های اصلی این وزارتخانه است، زیرا با این هدف می‌توان علاوه بر اتکا به درون، اشتغال‌زایی نیز داشت.

۲۲ آذر ۱۳۹۶

دستور مجدد سیف برای تسریع در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در راستای طرح رونق تولید

با توجه به اینکه سه ماه تا پایان سال باقی مانده و فقط ۲۱ درصد از تسهیلات ۳۰ هزار میلیارد تومانی طرح رونق تولید پرداخت شده است،‌ رییس کل بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای به بانک‌های عامل، خواستار تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی شد.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

اختصاص ۱۸ هزار میلیارد تومان از یارانه‌ها به تولید و اشتغال

معاون وزیر صنعت گفت: برای حل بیکاری و ایجاد اشتغال در لایحه بودجه سال ١٣٩٧، رقمی معادل ١٨ هزار میلیارد تومان از محل منابع حاصل از صرفه جویی و هدفمندی یارانه ها به تولید و اشتغال اختصاص یافته است.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر صنعت: طرح توسعه پوشاک در شهرهای کوچک در اولویت وزارت صنعت است

قائم مقام وزیر صنعت گفت: بر اساس پیش بینی دولت در لایحه بودجه سال ۹۷، قیمت حامل های انرژی برای حوزه صنعت سال آینده افزایش نخواهد یافت.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر صنعت: ۱.۶ میلیارد دلار صادرات لوازم‌خانگی در سال ۹۹ هدفگذاری شده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هدف‌گذاری صادرات صنعت لوازم خانگی برای سال ۹۶ حدود ۶۰۰ میلیون دلار و برای سال ۹۹حدود ۱۶۰۰میلیون دلار و تا سال ۱۴۰۴حدود ۳ هزار میلیون دلار است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان برای نوسازی ماشین آلات

رحمانی گفت: در سال جاری علاوه بر ۲۰ هزار میلیارد تومان طرح رونق ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز برای نوسازی ماشین آلات صنایع در نظر گرفته شده است.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر صنعت: از انحراف مجدد در اجرای طرح رونق تولید جلوگیری می‌شود

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت ادامه طرح رونق تولید ملی گفت: اجرای مجدد این طرح در راستای پوشش ضعف‌های سال‌گذشته آن بوده تا با جلوگیری از انحراف تمهید تسهیلات قبلی واحد‌ها از سوی بانک‌ها و جلوگیری از پرداخت تسهیلات به جایی غیرازواحدهای تولیدی، این مشکلات اجرایی برطرف شود.

۲۲ تیر ۱۳۹۶
وزارت بازرگانی

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت: اجازه نمی دهیم واحدهای تولیدی تعطیل شوند

رضا رحمانی گفت: ضروری است همه دست به دست هم دهند تا ۴۴ پروژه‌ای که مربوط به مواردی مثل طرح رونق تولید، بازسازی صنایع، مدیریت واردات و گسترش صادرات است، به مرحله عملیاتی برسند.

۱۵ تیر ۱۳۹۶

قائم مقام وزیر صنعت: ارزیابی‌های انجام شده از اجرای طرح رونق تولید، مثبت است

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزیابی های انجام شده از اجرای طرح رونق تولید که از سال گذشته در کشور اجرا شد، مثبت است زیرا این طرح با هوشمندی، برنامه ریزی و حساب شده اجرا شد.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
شرکت‌های خودروساز قائم مقام وزیر صنعت:

۱۷۷هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی کشور پرداخت می شود

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۷۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید برای احیای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در نقاط مختلف کشور هدفگذاری شده و تا پایان امسال پرداخت می شود.