۲۲ آذر ۱۳۹۶

مدیرعامل اتحادیه مرغداران در مورد ارتباط افزایش قیمت تخم مرغ با شیوع آنفولانزا پاسخ روشنی نداد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران میهن، از آغاز عرضه مستقیم تخم مرغ در میادین از چهارشنبه خبر داد و گفت: هر شانه تخم مرغ به قیمت ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان، به عرضه می‌شود.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

طی شش ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته واردات تخم‌مرغ ۶۰۰ درصد افزایش و صادرات آن ۷۸ درصد کاهش داشته است

اگرچه تشکل‌های بخش خصوصی تولید تخم‌مرغ با واردات این محصول مخالف بودند، اما آمارها از رشد شش برابری واردات تخم‌مرغ طی شش ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر می‌دهد.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی:

واردات تخم مرغ فقط در صورت کمبود تولید داخل انجام می‌شود

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اثرات بیماری آنفلوآنزای مرغی بر تولید تخم مرغ کشور گفت: اکنون قیمت کاملا کنترل شده است اما اگر مجبور به واردات شویم این کار را انجام خواهیم داد.

۱۹ مرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران:

نیاز به واردات تخم‌مرغ نیست

ترکاشوند: میزان تولید تخم مرغ بیش از نیاز بازار است و قیمت تخم مرغ از هفته پیش تا کنون پس از توزیع با قیمت تنظیم بازار در میادین روند کاهشی دارد. هم اکنون ممنوعیت و محدودیتی برای صادرات تخم مرغ نداریم و صادرات انجام می شود، با توجه به شرایط تقاضا در بازار داخل میزان صادرات محدود است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن:

صادرات تخم‌مرغ به عراق از سر گرفته شد

ترکاشوند: روز گذشته چند کانتینر تخم‌مرغ راهی بازار عراق شد. قیمت تخم مرغ در بازار به دلیل کاهش مصرف در ماه مبارک رمضان، کاهش یافته است. فعلاً موضوع صادرات تخم مرغ به قطر نهایی نشده و ترجیح می‌دهم در مورد آن توضیحی ارائه نکنم.

۲۶ خرداد ۱۳۹۶
مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن:

لغو قانون انتزاع، افزایش قیمت نهاده را به همراه دارد

ترکاشوند: تعدد تصمیم گیری‌های مختلف در تامین کالا به ویژه مواد غذایی از جمله مسائل- مشکلات- بخش کشاورزی به شمار می‌رود. با اجرای قانون انتزاع شاهد ثبات قیمت نهاده‌های دام و طیور بودیم که لغو این قانون می‌تواند افزایش قیمت نهاده را به همراه داشته باشد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه سراسری مرغداران تخم گذار کشور:

کاهش واردات و توسعه صادرات با اجرای طرح انتزاع ممکن شد

ترکاشوند: در دولت یازدهم اجرای قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی ثبات قیمت محصولات و نهاده‌های دام و طیور، توسعه صادرات و محدودیت واردات را سبب شد.یکی از مشکلات بخش کشاورزی تعدد سازمان‌های تصمیم‌گیر به ویژه برای محصولات و مواد غذایی است.

۲۲ خرداد ۱۳۹۶

درخواست قطر برای واردات تخم‌مرغ از ایران

ترکاشوند، مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن: روز گذشته قطری ها از ایران درخواست صادرات تخم مرغ به کشورشان را داشتند؛ اما پروتکل های بهداشتی لازم برای انجام این کار وجود نداشته و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی کمتر از ۱۲ ساعت، این مساله را حل کرده اند؛ در صورتی که اگر قرار بود این موضوعات در وزارتخانه های مجزا دنبال شود، زمان زیادی به طول می انجامید.

۲۰ خرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن:

تشکیل وزارت بازرگانی، منجر به لغو طرح انتزاع نشود

ترکاشوند، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار: طرح تشکیل وزارتخانه‌ای جدید به نام وزارت بازرگانی، باعث نگرانی دست‌اندرکاران و متولیان بخش کشاورزی، به‌ویژه مسئولان مؤثر در تنظیم بازار محصولات کشاورزی شده است. تشکیل وزارت بازرگانی، منجر به لغو طرح انتزاع نشود؛ زیرا اگر این اتفاق بیفتد، بخش کشاورزی دوباره به عقب برگشته و باز هم یک عده بدون توجه به تولید داخل، مدعی واردات می‌شوند.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن:

ترکیه جای ایران را در بازار تخم مرغ عراق گرفت

ترکاشوند، رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن: قیمت تخم مرغ به دلیل گرم‌تر شدن هوا و نبود بازار صادراتی، افزایشی نداشته است. هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری، ۳۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد. هیچ تقاضایی از سوی کشور عراق یا افغانستان جهت صادرات تخم مرغ به این کشورها نداشته‌ایم، چرا که تخم‌مرغ خود را از کشورهای دیگر از جمله ترکیه با قیمت ارزان‌تر تحویل می‌گیرند. تنها مقدار محدودی تخم مرغ به افغانستان صادر می‌شود.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

رایزنی جهت صادرات مجدد مرغ و تخم مرغ به کشورهای همسایه

ترکاشوند، مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم گذار: با توجه به هماهنگی به عمل آمده با دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی و امور بین الملل این وزارت خانه رایزنی جهت آغاز مجدد صادرات مرغ و تخم مرغ با مسئولان و تجار کشورهای همسایه مخصوصا کشورهای عراق و افغانستان در هفته جاری انجام خواهد شد.

۱۴ دی ۱۳۹۵
در پی شیوع آنفلوآنزای طیور؛

صادرات تخم‌مرغ همچنان متوقف است

رییس اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: صادرات تخم‌مرغ به عراق هنوز آزاد نشده است اما با وجود توقف صادرات، با توجه به معدوم شدن مقداری از گله‌های مرغ تخم‌گذار، احتمال انباشت تخم‌مرغ کم است.

۱۳ آذر ۱۳۹۵

آنفلوانزای طیور به البرز هم رسید

در حالی که طی هفته‌های گذشته سازمان دامپزشکی اعلام کرد که آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در چهار واحد پرورشی در تهران شیوع پیدا کرده است، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار از سرایت ویروس این بیماری به استان البرز خبر داد و تاکید کرد که مرغداران همکاری بیشتری در این زمینه داشته باشند و به محض اطلاع از علائم بیماری دامپزشکان را مطلع کنند.

۱۴ آبان ۱۳۹۵

تحول دوباره صادرات با خرید تضمینی تخم مرغ از دید مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ تخم گذار

مدیر عامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ تخم گذار گفت: ایجاد پایانه صادراتی و خرید تضمینی تخم مرغ منجر به افزایش دو برابری صادرات به بازارهای هدف شد.

۲۸ مهر ۱۳۹۵

خرید تضمینی تخم مرغ برای نخستین بار فردا در ۶ پایانه صادراتی کشور آغاز می شود

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم گذار، از آغاز خرید تضمینی تخم مرغ با نرخ پایه کیلویی ۳۵ هزار ریال در پایانه های صادرتی کشور خبر داد و گفت: این اقدام برای نخستین بار با هدف حمایت از تولیدکنندگان تخم مرغ، توسعه صادرات و تنظیم بازار داخلی انجام می شود.