۱۰ مرداد ۱۳۹۶

صادرات لبنیات به آمریکا آغاز شد

باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی: در حال حاضر صادرات محصولات لبنی به صورت نمونه های آزمایشی به آمریکا صورت گرفت که پس از اخذ موافقت از سازمان غذا و دارو در قالب تجاری صادر می شود. بازاریابی و انعقاد قراردادهای تجاری در حال انجام است و تاکنون صادرات در ابعاد گسترده صورت نگرفته است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی ایران:

ایران طی ۷ تا ۱۰ سال آینده در تولید کره خودکفا می‌شود

باکری: خودکفایی تولید کره طبق برنامه ریزی های صورت گرفته وزارت جهاد کشاورزی طی بازه زمانی ۷ تا ۱۰ سال آینده در کشور نمود عملی پیدا خواهد شد. معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی برای دستیابی به افزایش درصد چربی شیر خام و خودکفایی تولید کره از سه سال قبل اجرای پروژه اصلاح نژاد دام را در کشور کلید زده است.

۱۲ خرداد ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی:

افزایش نرخ شیر خام منطقی نیست

باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی: با توجه به آنکه از مجموع ۵۰۰ کارخانه لبنی تنها ۱۵ کارخانه مشمول دریافت مشوق صادراتی است، از این رو این امر نمی‌تواند نقش اساسی در افزایش قیمت نرخ شیر خام داشته باشد. با توجه به مازاد تولید و دپو شیرخشک در انبارهای کارخانه‌های لبنی، افزایش قیمت خرید شیر خام از دامداران منطقی نیست.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

​آغاز توزیع یارانه ۲۰ میلیارد تومانی میان کارخانجات لبنی

دبیرانجمن صنایع لبنی کشور از آغاز توزیع یارانه ۲۰ میلیارد تومانی لبنیات میان کارخانجات لبنی خبر داد و گفت: صادرات این محصولات در سال گذشته به ۷۷۳ میلیون دلار رسید.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی کشور:

تقریبا ۹۰ درصد موانع و مشکلات صادرات به روسیه در طول یکسال گذشته برطرف شده است

باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی کشور: تقریبا ۹۰ درصد موانع و مشکلات صادرات به روسیه در طول یکسال گذشته برطرف شده است، فقط مقداری در بحث‌های گشودن ال سی و انتقال وجه از طریق سیستم‌های بانکی مشکلاتی وجود دارد که این مسائل نیز با توافقاتی که بین بانک مرکزی ایران و روسیه انجام شده در شرف حل و فصل شدن است؛ تصور بنده این است در سال‌جاری کارخانجات لبنی نتیجه تمام زحماتی را که برای برطرف کردن موانع صادرات در سال ۹۵ کشیده‌اند، خواهند دید و به نتایج به مورد نظر خواهیم رسید.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

خرید شیرخام به نرخ مصوب ۱۴۴۰ تومانی همچنان لاینحل

طی چند ماه اخیر طبق روال همه ساله قیمت محصولات لبنی در بازار علی رغم کاهش سرانه مصرف، افزایش یافته است.

۴ دی ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی عنوان کرد؛

ایجاد سامانه زنجیره شیر، عاملی برای سر و سامان دادن به وضعیت تولید، توزیع، خرید و مصرف شیر

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: کارخانجات مجبور هستند، شیر مازاد دامداران را خریداری کرده و به شیرخشک تبدیل کنند که آن هم در بازار مشتری ندارد، پس به ناچار با توافق دامدار کیلویی ۵۰ تومان ارزان تر برای فرآوری می‌خرند.

۲۸ آذر ۱۳۹۵

صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری فرآورده‌های لبنی در هشت ماه گذشته

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران با تاکید براینکه امسال افزایش قیمت در فراورده های لبنی نداشته ایم، گفت: آنچه بعنوان افزایش قیمت توسط برخی شرکت های لبنی رخ داده مربوط به ابلاغیه های سال گذشته است.

۱۰ آبان ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی:

دولت طلب کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس پارسال را نداده است/محصولات لبنی افزایش قیمت ندارد

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: دولت هنوز معوقات کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس را از سال گذشته نپرداخته و در صورت عقد قرارداد با ما در عرض یک روز شیر را در تمام مدارس توزیع می‌کنیم.

۱۳ مهر ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی:

رشد ۳.۶ درصدی صادرات لبنیات/ هنوز بازاری در روسیه نداریم

باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی: صادرات لبنیات به بازارهای جهانی جز روسیه مشکلی ندارد و فقط صادرات این محصولات به روسیه با چالش‌هایی همراه شده است. در طول سال گذشته نزدیک به ۴۰۰ هزارتن فرآورده‌های لبنی به ارزش حدود ۶۲۰ میلیون دلار از کشور صادر شد، میزان صادرات لبنیات در ۶ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۳.۶ درصد افزایش داشته است. حدود ۶ تا ۷ کانتینر فرآورده لبنی به این کشور صادر شده که همه این محموله‌ها جنبه بازاریابی داشته‌اند و ما نتوانستیم محموله‌های تجاری با حجم بالا به این کشور ارسال کنیم. بزرگترین مشکل ما، بازاریابی است و اینکه تجار نمی‌توانند مشتری‌های مطمئن برای کالاهای خود پیدا کنند.

۱۶ شهریور ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی:

سازمان حمایت کیلویی روی محصولات لبنی قیمت می‌گذارد

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: سازمان حمایت بدون اینکه بیندیشد که صنایع لبنی شیر خود را از گاوداریهای صنعتی می‌خرند یا سنتی و از چه نوع بسته‌بندی استفاده می‌کنند با آنها برخورد کیلویی انجام می‌دهد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۵

رقابت عربستان با ایران برای صادرات لبنیات به عراق

دبیر انجمن صنایع لبنی کشور از کاهش ۱۳ درصدی صادرات لبنیات کشور خبرداد و گفت: ترکیه و عربستان جزء کشورهای صادرکننده لبنیات به عراق و پاکستان هستند و رقیب جدی برای ایران محسوب می‌شوند.

۱۸ مرداد ۱۳۹۵

کاهش ۱۳ درصدی صادرات لبنیات نسبت به سال های گذشته

دبیر انجمن صنایع لبنی کشور با بیان اینکه مشوق صادراتی ۲۰۰ میلیارد تومانی که قرار بود برای صادرات لبنیات اختصاص داده شود، هنوز پرداخت نشده گفت: صادرات این محصولات حدود ۱۳ درصد کاهش یافت.

۲۷ تیر ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی:

مصرف لبنیات در کشور مناسب نیست/ فاسد شدن یک میلیون و ۹۰۰ هزار قالب پنیر صحت ندارد

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: با توجه به سند چشم انداز ۱۴۰۴، سرانه مصرف لبنیات تا پایان سال ۱۴۰۴ باید به ۲۲۵ کیلوگرم برسد.

۲۰ تیر ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی:

یک میلیون و ۹۰۰ هزار قالب پنیر در طرح سبد کالا فروش نرفت

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: در طرح سبد کالای دولت ضایعاتی نداشته‌ایم اما یک میلیون و ۹۰۰ هزار قالب پنیر ۴۰۰ گرمی کمتر از میزان در نظر گرفته شده به فروش رسید.