۱۸ آذر ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی:

وزیر صمت با واردات شیر خشک موافقت کرده و منتظر اخذ تصمیم از سوی وزارت جهادکشاورزی هستیم

باکری گفت : با توجه با واقعی بودن نسبی قیمتها در بازار، تغییری در قیمت سه محصول لبنی (شیر، ماست، پنیر) رخ نخواهد داد.

۷ آذر ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی:

به دلیل افزایش صادرات شیرخشک، عرضه شیر خام در داخل کاهش یافته‌است

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: با توجه به اینکه میزان عرضه شیرخام نسبت به تقاضای کارخانجات لبنی کاهش یافته، قیمت این محصول تا سقف ۱۴۵۰ تومان افزایش یافته که البته این مصوبه باید از سال ۹۴ اجرا می‌شد.

۲۸ آبا ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی:

میان انجمن و اتحادیه اروپا، قراردادی برای انتقال تجربیات و تبادلات علمی و تجربی به امضا رسید

باکری در خصوص توزیع شیر در مدارس از اول آذر ماه، گفت: تاکنون ستاد تنظیم بازار مصوبه‌ای مبنی بر توزیع شیر به انجمن ابلاغ نکرده است.

۲۴ آبا ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی:

کارخانه‌های لبنی جهت صادرات و ذخایر استراتژیک خواستار واردات موقت شیر خشک هستند

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت:مذاکرات اولیه با مسوولان عراق، بیانگر آن است که به مدت چهار سال، نرخ تعرفه صادرات لبنیات به عراق ۴۰ درصد خواهد بود.

۲۲ آبا ۱۳۹۶

انجمن صنایع لبنی ایران و اتحادیه اروپا در زمینه انتقال تجربیات و دانش صنایع لبنی سند همکاری مشترک امضا کردند

به گفته دبیر انجمن صنایع لبنی ایران، سطح دانش و تکنولوژی روز دنیا در تولید فرآورده‌های لبنی در ایران، هیات اتحادیه اروپا را به تمجید از فرمولاسیون محصولات و تجربه مهندسین و کارگران ایران در زمینه تولید محصولات لبنی واداشته است و این دیدار توانسته سیمای بسیار خوبی از صنعت لبنیات کشورمان برای شرکت‌های فعال در صنایع لبنی اروپایی ترسیم کند.

۲۱ آبا ۱۳۹۶
یک مسئول:

سازمان حمایت قیمت سه فرآورده لبنی شیر، ماست و پنیر را به ستاد تنظیم بازار ابلاغ کرده است

دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه سازمان حمایت نرخ های جدید ۳ محصول لبنی را تعیین کرده است، گفت: این نرخ ها برای ابلاغ به ستاد تنظیم بازار ارائه شده است. ‌

۷ آبا ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی:

عراق تعرفه واردات لبنیات از ایران را تا ۴۰ درصد افزایش داد

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: عراقی‌ها تعرفه واردات ماست، شیر و خامه را به طور یکجانبه بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش داده‌اند که سبب می‌شود قیمت تمام‌شده ما در این بازار غیررقابتی شود.

۲ آبا ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

با وجود رشد۲۸ درصدی صادرات لبنیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته، فاز سوم مشوق صادراتی پرداخت نشده

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: تاکنون فاز سوم مشوق صادراتی به سبب کمبود بودجه به حساب کارخانجات لبنی واریز نشده است.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی عنوان کرد:

برآورد قیمت واقعی محصولات لبنی پس از ۴ سال

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان از بهمن‌ماه پارسال در حال بررسی و حسابرسی شرکت‌های لبنی برای برآورد قیمت تمام‌شده محصولات از سال ۹۳ تاکنون است تا نتیجه برای تعیین قیمت به ستاد تنظیم بازار برود.

۱۰ مرد ۱۳۹۶

صادرات لبنیات به آمریکا آغاز شد

باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی: در حال حاضر صادرات محصولات لبنی به صورت نمونه های آزمایشی به آمریکا صورت گرفت که پس از اخذ موافقت از سازمان غذا و دارو در قالب تجاری صادر می شود. بازاریابی و انعقاد قراردادهای تجاری در حال انجام است و تاکنون صادرات در ابعاد گسترده صورت نگرفته است.

۲۸ خرد ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی ایران:

ایران طی ۷ تا ۱۰ سال آینده در تولید کره خودکفا می‌شود

باکری: خودکفایی تولید کره طبق برنامه ریزی های صورت گرفته وزارت جهاد کشاورزی طی بازه زمانی ۷ تا ۱۰ سال آینده در کشور نمود عملی پیدا خواهد شد. معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی برای دستیابی به افزایش درصد چربی شیر خام و خودکفایی تولید کره از سه سال قبل اجرای پروژه اصلاح نژاد دام را در کشور کلید زده است.

۱۲ خرد ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی:

افزایش نرخ شیر خام منطقی نیست

باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی: با توجه به آنکه از مجموع ۵۰۰ کارخانه لبنی تنها ۱۵ کارخانه مشمول دریافت مشوق صادراتی است، از این رو این امر نمی‌تواند نقش اساسی در افزایش قیمت نرخ شیر خام داشته باشد. با توجه به مازاد تولید و دپو شیرخشک در انبارهای کارخانه‌های لبنی، افزایش قیمت خرید شیر خام از دامداران منطقی نیست.

۲۰ ارد ۱۳۹۶

​آغاز توزیع یارانه ۲۰ میلیارد تومانی میان کارخانجات لبنی

دبیرانجمن صنایع لبنی کشور از آغاز توزیع یارانه ۲۰ میلیارد تومانی لبنیات میان کارخانجات لبنی خبر داد و گفت: صادرات این محصولات در سال گذشته به ۷۷۳ میلیون دلار رسید.

۲۰ ارد ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی کشور:

تقریبا ۹۰ درصد موانع و مشکلات صادرات به روسیه در طول یکسال گذشته برطرف شده است

باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی کشور: تقریبا ۹۰ درصد موانع و مشکلات صادرات به روسیه در طول یکسال گذشته برطرف شده است، فقط مقداری در بحث‌های گشودن ال سی و انتقال وجه از طریق سیستم‌های بانکی مشکلاتی وجود دارد که این مسائل نیز با توافقاتی که بین بانک مرکزی ایران و روسیه انجام شده در شرف حل و فصل شدن است؛ تصور بنده این است در سال‌جاری کارخانجات لبنی نتیجه تمام زحماتی را که برای برطرف کردن موانع صادرات در سال ۹۵ کشیده‌اند، خواهند دید و به نتایج به مورد نظر خواهیم رسید.

۳۰ بهم ۱۳۹۵

خرید شیرخام به نرخ مصوب ۱۴۴۰ تومانی همچنان لاینحل

طی چند ماه اخیر طبق روال همه ساله قیمت محصولات لبنی در بازار علی رغم کاهش سرانه مصرف، افزایش یافته است.