۳۰ بهمن ۱۳۹۵

خرید شیرخام به نرخ مصوب ۱۴۴۰ تومانی همچنان لاینحل

طی چند ماه اخیر طبق روال همه ساله قیمت محصولات لبنی در بازار علی رغم کاهش سرانه مصرف، افزایش یافته است.

۴ دی ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی عنوان کرد؛

ایجاد سامانه زنجیره شیر، عاملی برای سر و سامان دادن به وضعیت تولید، توزیع، خرید و مصرف شیر

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: کارخانجات مجبور هستند، شیر مازاد دامداران را خریداری کرده و به شیرخشک تبدیل کنند که آن هم در بازار مشتری ندارد، پس به ناچار با توافق دامدار کیلویی ۵۰ تومان ارزان تر برای فرآوری می‌خرند.

۲۸ آذر ۱۳۹۵

صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری فرآورده‌های لبنی در هشت ماه گذشته

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران با تاکید براینکه امسال افزایش قیمت در فراورده های لبنی نداشته ایم، گفت: آنچه بعنوان افزایش قیمت توسط برخی شرکت های لبنی رخ داده مربوط به ابلاغیه های سال گذشته است.

۱۰ آبان ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی:

دولت طلب کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس پارسال را نداده است/محصولات لبنی افزایش قیمت ندارد

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: دولت هنوز معوقات کارخانجات لبنی بابت شیر مدارس را از سال گذشته نپرداخته و در صورت عقد قرارداد با ما در عرض یک روز شیر را در تمام مدارس توزیع می‌کنیم.

۱۳ مهر ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی:

رشد ۳.۶ درصدی صادرات لبنیات/ هنوز بازاری در روسیه نداریم

باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی: صادرات لبنیات به بازارهای جهانی جز روسیه مشکلی ندارد و فقط صادرات این محصولات به روسیه با چالش‌هایی همراه شده است. در طول سال گذشته نزدیک به ۴۰۰ هزارتن فرآورده‌های لبنی به ارزش حدود ۶۲۰ میلیون دلار از کشور صادر شد، میزان صادرات لبنیات در ۶ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۳.۶ درصد افزایش داشته است. حدود ۶ تا ۷ کانتینر فرآورده لبنی به این کشور صادر شده که همه این محموله‌ها جنبه بازاریابی داشته‌اند و ما نتوانستیم محموله‌های تجاری با حجم بالا به این کشور ارسال کنیم. بزرگترین مشکل ما، بازاریابی است و اینکه تجار نمی‌توانند مشتری‌های مطمئن برای کالاهای خود پیدا کنند.

۱۶ شهریور ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی:

سازمان حمایت کیلویی روی محصولات لبنی قیمت می‌گذارد

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: سازمان حمایت بدون اینکه بیندیشد که صنایع لبنی شیر خود را از گاوداریهای صنعتی می‌خرند یا سنتی و از چه نوع بسته‌بندی استفاده می‌کنند با آنها برخورد کیلویی انجام می‌دهد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۵

رقابت عربستان با ایران برای صادرات لبنیات به عراق

دبیر انجمن صنایع لبنی کشور از کاهش ۱۳ درصدی صادرات لبنیات کشور خبرداد و گفت: ترکیه و عربستان جزء کشورهای صادرکننده لبنیات به عراق و پاکستان هستند و رقیب جدی برای ایران محسوب می‌شوند.

۱۸ مرداد ۱۳۹۵

کاهش ۱۳ درصدی صادرات لبنیات نسبت به سال های گذشته

دبیر انجمن صنایع لبنی کشور با بیان اینکه مشوق صادراتی ۲۰۰ میلیارد تومانی که قرار بود برای صادرات لبنیات اختصاص داده شود، هنوز پرداخت نشده گفت: صادرات این محصولات حدود ۱۳ درصد کاهش یافت.

۲۷ تیر ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی:

مصرف لبنیات در کشور مناسب نیست/ فاسد شدن یک میلیون و ۹۰۰ هزار قالب پنیر صحت ندارد

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: با توجه به سند چشم انداز ۱۴۰۴، سرانه مصرف لبنیات تا پایان سال ۱۴۰۴ باید به ۲۲۵ کیلوگرم برسد.

۲۰ تیر ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع لبنی:

یک میلیون و ۹۰۰ هزار قالب پنیر در طرح سبد کالا فروش نرفت

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: در طرح سبد کالای دولت ضایعاتی نداشته‌ایم اما یک میلیون و ۹۰۰ هزار قالب پنیر ۴۰۰ گرمی کمتر از میزان در نظر گرفته شده به فروش رسید.

۱۷ خرداد ۱۳۹۵

جزئیات طرح تخفیف محصولات لبنی برای ماه رمضان

دبیر انجمن صنایع لبنی به تشریح جزئیات طرح تخفیف محصولات لبنی در ماه رمضان پرداخت و گفت قرار است که کارخانه‌های مختلف لبنی بر اساس شرایط‌ و هزینه تولیدشان برای محصولات‌شان تخفیف لحاظ کنند.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

واردات ۹ میلیارد دلار غذا به کشور در سال گذشته

ارزش واردات محصولات کشاورزی و مواد غذایی به ایران از ۱۲ میلیارد دلار در سال ۹۳ به حدود ۹ میلیارد دلار در سال ۹۴ کاهش داشت.

۳۰ فروردین ۱۳۹۵

قیمت شیر خام در ایران دو برابر قیمت جهانی است

دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی با بیان اینکه نرخ شیر خام از ۴۵۰ تومان به ۱۲۵۰ تومان رشد کرده که این رقم تقریبا دو برابر قیمت‌های جهانی است گفت: علت اصلی گران شدن کالاهای لبنی در ایران تغییرات تورمی غیرمتعارف است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۵

لبنیات امسال گران نمی‌شود

در حالی که برخی شنیده‌ها حاکی از «درخواست افزایش قیمت لبنیات از سوی صنایع مربوطه» است، دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی اعلام کرد که هیچ درخواستی مبنی بر افزایش قیمت از سوی صاحبان صنایع مطرح نشده است و امسال لبنیات گران نمی‌شود.

۲۲ فروردین ۱۳۹۵

صادرات لبنیات به روسیه آغاز شد

در حالی که براساس توافق ایران و روسیه، صادرات لبنیات ایرانی به این کشور از ابتدای بهمن‌ پارسال مجاز شده بود، برخی موانع بازرگانی، مالی و بانکی مانع این تجارت شد؛ اما به گفته دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی با وجود پابرجا بودن بسیاری از موانع صادراتی، ۱۲ تن پنیر سخت در اواخر اسفند‌ پارسال به روسیه صادر شد و ۱۲ تن دیگر تا چند روز دیگر صادر می‌شود.