۲۶ فرو ۱۳۹۵

قانون «یک مدرسه به ازای هر ۲۰۰ واحد مسکونی» در مناطق انبوه‌سازی‌شده اجرایی نمی‌شود/ وزارت‌ راه پاسخگو باشد

صابری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: پیمانکاران اغلب تمایلی به ساخت مدارس و انجام تعهدات خود ندارند و تا کنون بارها در مناطق مختلف کشور به خصوص شهر تهران و منطقه ۲۲ که به صورت گسترده در حال انبوه سازی است از زیر بار ساخت مدرسه شانه خالی کرده اند./ وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی اصلی مطالبه کننده اجرای تعهدات پیمانکاران مبنی بر ساخت یک مدرسه به ازای هر ۲۰۰ واحد مسکونی باید پاسخگوی مشکلات باشد

۲۲ فرو ۱۳۹۵

نماینده مجلس: بررسی تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۵ به عمر مجلس نهم قد نمی‌دهد

عضو کمیسیون آموزش‌ و تحقیقات مجلس گفت:‌ استفساریه مربوط به بررسی سهم سوابق تحصیلی در کنکور ۹۵ در دستور کار مجلس قرار نگرفته و بعید است در مجلس فعلی بررسی شود

۲۹ بهم ۱۳۹۴

نمی‌توان نسبت «یک به ۲۱» معلم به دانش‌آموزان را به کل کشور تعمیم داد

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حالی که معتقد است نمی‌توان نسبت «یک به ۲۱» معلم به دانش‌آموزان را به کل کشور تعمیم داد، گفت: در بسیاری از مناطق کشور کلاس‌های درس با جمعیت بالا برگزار می‌شوند.

۸ دی ۱۳۹۴

۴ کمیسیون مجلس، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و برنامه ششم توسعه را تعیین کردند

کمیسیون های آموزش و تحقیقات، کشاورزی، آب و منابع طبیعی، عمران و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در جلسه امروز خود، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و برنامه ششم توسعه را انتخاب کردند.

۱۰ آذر ۱۳۹۴
عضو کمیسیون آموزش مجلس خبر داد:

طرح‌ سنجش و پذیرش دانشجوی‌تحصیلات تکمیلی در دستورکار صحن مجلس

عضو کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرد: طرح «سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی » در دستور صحن مجلس قرار گرفته و بزودی در صحن مجلس به رای نمایندگان گذاشته می شود.

۲۷ آبا ۱۳۹۴

معاون وزیر جهاد: سهم کشاورزی از مصرف آب، ۷۰ درصد است

نمایندگان مجلس عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در واپسین روزهای مجلس نهم با بخشی از توانمندی‌ها و دستاوردهای تحقیقاتی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی آشنا شدند.

۲۸ مهر ۱۳۹۴

لزوم افزایش بودجه پژوهش با هدف تبدیل علم به فنآوری/ کم‌رونقی حوزه پژوهش در ۵سال گذشته

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اینکه در ۵ سال گذشته شاهد هیچ اتفاق بخصوصی در حوزه پژوهشی نبودیم، معتقد است حوزه پژوهش ارتباط تنگاتنگی با اقتصاد دانش‌بنیان و پایدار دارد؛ از این رو باید نسبت به بودجه این بخش با نگاه عالمانه‌تری ورود پیدا کرد.

۴ مهر ۱۳۹۴

شرایط ورود به دانشگاه براساس سهم سوابق تحصیلی در کنکور ۹۵

شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تشکیل جلسه طی هفته جاری سهم سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۵ را مشخص کرد که براین اساس تأثیر ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی پابرجاست و علاوه بر آن افزایش ۵ درصدی نیز طبق ضوابطی اعمال می‌شود.

۳۰ مرد ۱۳۹۴

صابری آخرین وضعیت کمیته بررسی مطالبات اقتصادی آموزش و پرورش را تشریح کرد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تشریح آخرین وضعیت اقدامات کمیته بررسی کننده مطالبات اقتصادی آموزش و پرورش گفت:‌ قرار است تا هفته آینده مسئولان این وزارتخانه پیشنهادات خود را برای اجرایی شدن موضوعات ارائه کنند

۱۴ اسف ۱۳۹۳
هفدهمین خبرنامه پـــُـرسا

حلوای نسیه ۳ هزار میلیاردی برای آموزش و پرورش!

آموزش و پرورش با چه سازوکار و شرایط قانونی، می‌تواند اعتبار ۳ هزار میلیاردی مصوّبِ کمیسیون تلفیق را از محل «صرفه‌جویی در هزینه‌ شرکت‌های بزرگ» دریافت نماید و اساساً این مبلغ چقدر قابل وصول است؟!

۲۳ دی ۱۳۹۳
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

آموزش عالی نیازمند تدوین یک سند راهبردی است/توسعه رشته‌های دانشگاهی با نیاز جامعه تناسب ندارد

صابری گفت: یکی از مطالبات اصلی حوزه آموزش عالی تدوین یک سند راهبردی در این عرصه است که بتوان بر اساس آن مشکلات کنونی آموزش عالی را مرتفع ساخت.