۲۹ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

اصلاح آیین‌نامه صدور مجوز تاسیس داروخانه‌ها در دستور کار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد

خضری: واقعیت آن است که ضرورت تغییر آیین نامه مربوط به راه اندازی داروخانه ها و صدور مجوز برای تاسیس آن در وزارت بهداشت پدید آمده تا این آیین نامه مشمول تغییراتی شود. در آیین نامه وزارت بهداشت، به دانشگاه های علوم پزشکی تفیض اختیار شده تا داروخانه هایی در سطح شهر راه اندازی شود اما بدون شک این روند نیازمند اصلاح است زیرا باید محدودیت ها برداشته شده تا افراد به ویژه فارغ التحصیلان بتوانند وارد بازار کار شوند.

۱۵ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

۲۰ درصد زوجین کشور نابارورند

خضری:واقعیت آن است که ۲۰ درصد زوجین نابارور هستندکه با پیشرفت هایی که در حوزه ناباروری حاصل شده است، اغلب زوج ها می توانند از داشتن فرزند برخوردار شوند اما مشکل هزینه های درمان ناباروری است که باید مورد حمایت های بیمه ای قرار گیرد.

۷ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

چاره‌ای جز تجمیع منابع بیمه ها برای اجرای طرح تحول وجود ندارد

خضری: برای اجرای پزشک خانواده، نظام سطح بندی و ارجاع و گایدلاین ها، تجمیع بیمه ها و مدیریت بهره وری منابع ضروری است، هرچند که متاسفانه نظام سطح بندی درحال حاضر به خوبی رعایت نمی شود

۷ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

منابع مالی بیمه‌ها برای تداوم طرح تحول سلامت کافی نیست

خضری:بیمه ها سال گذشته حدود ۸ هزار میلیارد تومان کمبود بودجه داشتند، در نظرگرفتن ۱۰ درصد از منابع هدفمندی و یک درصد ارزش افزوده تا حدودی به وزارت بهداشت و حوزه سلامت کمک کرد، اما در برنامه ششم مصوب شد بخشی از این بودجه به حوزه آموزش و ورزش اختصاص پیدا کند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

بانک‌ها در زمینه بخشش سود و جرایم دیرکرد وام‌های بانکی عملکرد مناسبی نداشته اند.

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: مجلس شورای اسلامی با هدف کمک به اقشار کم درآمد جامعه مصوبه بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های بانکی را تصویب کرد تا بخشی از مشکلات این اقشار رفع شود./ براساس گزارش ها به جز بانک کشاورزی، بانک های دیگر در زمینه بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی عملکرد مناسبی نداشته اند.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵

عدم اجرای نظام سطح بندی و ارجاع، مهم‌ترین مشکل پزشکان عمومی در مناطق محروم

رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: اگرچه حضور پزشکان عمومی در مناطق محروم و دور افتاده و افزایش دریافتی آنها به سبب فعالیت در این مناطق جزو برنامه های طرح تحول سلامت بوده اما مهم‌ترین مشکل در این عرصه عدم اجرای نظام سطح بندی و ارجاع است.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵

اعتراض پزشکان عمومی از نحوه اجرای طرح تحول سلامت

یعقوب شیویاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم: طرح تحول سلامت به شکل فراگیر در کشور اجرایی شده و تنها گروهی که از اجرای این طرح هیچ نفعی نبرده اند پزشکان عمومی هستند که همین امر سبب اعتراض گسترده آنها شده است؛ زیرا باعث اختلاف درآمدی بین این گروه با پزشکان متخصص شده است.

۸ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

مشکل بیمه تکمیلی در کشور هنوز رفع نشده است

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: مشکل بیمه تکمیلی در کشور هنوز رفع نشده است، خدمات بیمه تکمیلی نباید برای عده ای خاص باشد و باید تجدیدنظری روی آن صورت گیرد.

۷ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

واریز حق بیمه درمان کارگران در حسابی مجزا به شفافیت‌ها کمک می‌کند

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: به طور قطع دستور رییس جمهور مبنی بر تشکیل یک حساب مجزا برای واریز حق بیمه درمان کارگران می تواند به شفافیت هزینه‌کرد منابع درمان کارگران کمک کند زیرا بدهی چندین ماهه صندوق ها از جمله تامین اجتماعی فشار بسیاری را بر کادر پزشکی تحمیل می‌کند.

۱۵ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

دولت باید تصدی‌گری خود را در حوزه دارو کاهش دهد

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: دولت باید تصدی‌گری خود را در حوزه دارو کاهش دهد، اعتماد به بخش خصوصی موجب تحولی در زمینه دارو می شود.

۱۴ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

صادرات گیاهان دارویی نیازمند جلوگیری از خام فروشی و نگاه دانش بنیان است

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: خام فروشی مانعی برای توسعه صادراتی گیاهان دارویی است، استفاده بهینه از ظرفیت گیاهان دارویی نیازمند بازنگری ونگاه دانش بنیان است.

۱۴ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

معاونت درمان پاشنه آشیل طرح تحول سلامت است

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: متاسفانه معاونت درمان وزارت بهداشت پاشنه آشیل طرح تحول سلامت شده و در حوزه درمان طرح تحول هزینه بسیار کرده است به گونه‌ای که پرداختی‌ها به روش‌های عجیب صورت می‌گیرد با این حال بازنگری در این معاونت می‌تواند سبب بهبود وضعیت پرداخت‌ها شود.

۷ آذر ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه در تمامی دستگاه‌ها لازم است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه در تمامی دستگاه ها تاکید کرد.

۴ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

سازمان غذا و دارو متولی اعلام اسامی کالاهای آسیب‌رسان است

خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: متولی اصلی انتشار اسامی کالاهای آسیب رسان سازمان غذا و دارو است، موازی کاری درحوزه بهداشت و مواد غذایی مشکلات بسیاری را به وجود آورده است.

۱۴ مهر ۱۳۹۵

عضو کمیسیون بهداشت و درمان: داروی ناباروری هزینه درمان را افزایش داده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه داروهای ناباروری هزینه های بیماران را افزایش داده است، گفت: داروهای ناباروری هزینه های زیادی را به همراه دارد که بیماران را با مشکل روبرو کرده در این میان باید بیمه ها نیز وارد عمل شوند.