۳۱ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

حدود ۵ میلیون نفر به دلیل همپوشانی بیمه‌ای از لیست بیمه سلامت حذف شده‌اند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه ۴ میلیون و هفتصد هزار نفر به دلیل همپوشانی بیمه‌ای ‌از لیست بیمه سلامت حذف شده‌اند از راه‌اندازی سامانه‌ای در جهت شناسایی افراد دارای دو دفترچه بیمه درمانی و ارائه پیشینه درمانی بیماران خبر داد.

۲۸ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه مستلزم موافقت قوه قضائیه است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه را مستلزم موافقت قوه قضائیه دانست.

۲۴ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

وجود ۱۲ میلیون جوان مجرد در سن ازدواج ابرچالشی بسیار بزرگ برای کشور است

خضری: ۱۲ میلیون جوان مجرد در سن ازدواج داریم که هنوز تمهیدات لازم برای اشتغال و ازدواج آنان اندیشیده نشده است. حضور این تعداد جوان بیکار و در سن ازدواج به مثابه بمب اتم و ابرچالشی بسیار بزرگ برای کشور محسوب می‌شود. تأخیر در ازدواج تأثیر زیادی در نرخ باروری و پیری جمعیت دارد. به طور حتم اگر ایران تا سال ۱۴۱۰ با این روند پیش برود کشوری پیر محسوب خواهد شد.

۲۴ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

از هر ۵ ازدواج ۳ مورد به طلاق می‌انجامد

خضری: از هر ۵ ازدواج ۳ مورد به طلاق می‌انجامد و این در حالی است که ازدواج‌ها در کشور در حال کاهش است.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

دولت لایحه متناسب‌سازی درآمد پزشکان و پرستاران را به مجلس ارسال کند

خضری: پرستاری جزو مشاغل سخت و زیان‌آور است، به ویژه در بخش‌هایی مانند CCU پرستاران فعالیت‌های بسیاری دارند، ازاین‌رو باید کارانه پرستاران متناسب با سختی کار افزایش پیدا کرده و در گام اول اجرای طرح تحول سلامت باید این اقدام توسط دولت انجام می‌شد؛ در حال حاضر دولت باید لایحه این مسئله را برای جلوگیری از هرگونه تبعیضی و اعمال همسان‌سازی‌ها به مجلس ارائه دهد.

۱۶ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:‌

دولت از اعتبارات تسعیر ارز در حوزه سلامت استفاده کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از افزایش جزیی تعرفه های پزشکی دربخش های مختلف، گفت: دولت باید از تسعیر نرخ ارز برای افزایش تعرفه ها مطابق با نرخ تورم استفاده می کرد.

۴ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع بدهی میلیاردی بیمه‌های تجاری به وزارت بهداشت ورود کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با یادآوری امتناع بیمه‌های تجاری از پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان بدهی از سهم مصدومان حوادث ترافیکی به وزارت بهداشت از کمیسیون اصل ۹۰ خواست تا به این موضوع ورود کند.

۲ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

بودجه‌ی ۷۵۰۰ میلیارد تومانی نیز برای بیمه سلامت کافی نیست

خضری: کمیسیون تلفیق ۱۵ هزار میلیارد تومان برای مجموع بیمه سلامت، خرید تضمینی محصولات استراتژیک کشاورزی و بیمه محصولات کشاورزی تصویب کرد. نمایندگان خواهان حفظ ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سهم بیمه سلامت بودند، اما در گام آخر مقرر شد که ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به شکل مساوی میان این حوزه‌ها تقسیم‌بندی شود؛ بنابراین در این شرایط سهم بیمه سلامت نیز به‌مراتب کاهش پیدا می‌کند؛ اما اگر همین اعتبارات نیز به شکل صد درصد اختصاص پیدا کند نیز باز بخشی از مشکلات بیمه سلامت باقی می‌ماند.

۱ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

دولت برای تأمین مالی بیمه سلامت باید لایحه متمم بودجه را به مجلس ارسال کند

خضری: همانند سال ۹۵ که بیمه سلامت با کسری شدید بودجه مواجه شد و ۸ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر شد، قطعاً همین رویه برای سال آینده نیز تکرار می‌شود. اعتبارات موجود در لایحه برای بیمه سلامت و بیمه محصولات کشاورزی کافی نیست و دولت برای این موارد قطعاً باید لایحه متمم بودجه را به مجلس ارسال کند.

۱۸ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

جو کمیسیون تلفیق و به طور کلی مجلس نسبت به افزایش وام ازدواج مثبت است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: جو کمیسیون تلفیق و مجلس نسبت به افزایش وام ازدواج از ۱۰ به ۱۵ میلیون مثبت است.

۱۷ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون تلفیق بودجه:

کمسیون تلفیق با کمک ۹ هزار میلیاردی برای حل مشکلات بیمه سلامت از محل فروش اسناد خزانه موافقت کرد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای این کمیسیون با کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی برای حل بدهی بیمه سلامت از محل فروش اسناد خزانه اسلامی خبر داد.

۱۰ دی ۱۳۹۶
عضو کمسیون تلفیق:

پایین‌ترین نرخ ارز در حوزه دارو در نظر گرفته خواهد شد تا کمترین افزایش را از لحاظ گرانی داشته باشد

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: در آخرین جلسه کمیسیون تلفیق که با حضور رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، مقرر شد در حوزه دارو و کالاهای سلامت در سال ۹۷ ارز مرجع تخصیص داده شود.

۲ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

خبط بزرگ دولت در اجرای طرح تحول سلامت

خضری گفت: اگر از ابتدا میزان سطح‌بندی به ازای آزمون وسع، راهنمای بالینی، کارت سلامت، پرونده الکترونیک، پزشک خانواده و… را به‌خوبی اجرا و پشتیبانی می‌کردیم، خیلی از این هزینه‌های طرح تحول سلامت به یک‌سوم کاهش پیدا می‌کرد و الآن ما معضل کمبود بودجه نداشتیم.

۲۴ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

افزایش امید به زندگی، تامین مسکن و شغل مناسب سه ضلع افزایش امر ازدواج در جامعه است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس توجه به اشتغال جوانان را مهمتر از پرداخت وام ازدواج دانست و بر لزوم توجه به رفع معضل بیکاری تاکید کرد.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
عضو کممسیون اجتماعی:

انتظار ما این است که نظام سطح‌بندی و ارجاع در اولویت کار بیمه سلامت قرار گیرند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ گونه تغییری در مورد بیمه رایگان اعضای کلیه صندوق های بیمه ای سازمان بیمه سلامت صورت نگرفته است و کماکان تمدید دفترچه بیمه رایگان انجام می شود.