۱۱ آذر ۱۳۹۶
عضو کممسیون اجتماعی:

انتظار ما این است که نظام سطح‌بندی و ارجاع در اولویت کار بیمه سلامت قرار گیرند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ گونه تغییری در مورد بیمه رایگان اعضای کلیه صندوق های بیمه ای سازمان بیمه سلامت صورت نگرفته است و کماکان تمدید دفترچه بیمه رایگان انجام می شود.

۶ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

برخی خدمات حوزه سلامت باید برون سپاری شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه برخی خدمات حوزه سلامت باید برون سپاری شوند از کمبود ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور انتقاد کرد.

۳ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

اجرای آزمون وسع تاثیری در وضعیت مالی بیمه سلامت نخواهد داشت

خضری: بالای۸۵ درصد افرادی که تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفته‌اند در زمره قشر آسیب‌پذیر جامعه هستند، بنابراین اجرای آزمون وسع تاثیری در وضعیت مالی بیمه سلامت نخواهد داشت، و کاهش دادن ارائه خدمات این بیمه هر چند بر اساس قانون بوده باشد، اما باز هم در جامعه بازتاب منفی دارد، به همین دلیل لازم است سازمان بیمه سلامت در این زمینه تجدیدنظر کند.

۳ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

بیمه سلامت باید آزمون وسع را برای افرادی جدیدی که تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند اعمال کند

خضری: اگر بیمه سلامت بخواهد که آزمون وسع را برگزار کند، باید این روش را بعد از این برای افراد جدیدی که تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند، اعمال کند، همچنین برای تمدید بیمه افرادی که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند نیز می‌تواند این طرح را عملیاتی کند، اما در شرایط کنونی نمی‌توان دفترچه‌هایی که در دست مردم بوده را از آنها گرفت.

۱۶ آبان ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

خروج هردارویی از پوشش بیمه باید طبق نظر شورای عالی بیمه انجام شود

خضری: تامین اجتماعی یک صندوق بین نسلی است، منابع این صندوق مربوط به دولت نبوده و متعلق به کارگران و مردم است، زیرا دولت حتی سهم ۳ درصدی خود در بیمه تامین اجتماعی را نیز به این صندوق پرداخت نمی کند؛ بنابراین خروج هردارویی از پوشش بیمه باید طبق نظر شورای عالی بیمه و درجلسات متعدد کارشناسی و تخصصی انجام شود.

۱۶ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

برای افزایش قیمت دارو، دولت باید یارانه مورد نیاز برای این بخش را به بیمه‌ها و یا شرکت‌های داروسازی پرداخت کند

خضری: برای افزایش قیمت دارو، دولت باید یارانه مورد نیاز برای این بخش را به بیمه ها و یا شرکت های داروسازی پرداخت کند؛ قرار نیست در راستای افزایش قیمت دارو ، هزینه اضافی از جیب مردم پرداخت شود. به هیچ عنوان افزایش از جیب مردم در هیچ بخشی ازجمله دارو نباید مشاهده شود، ضمن اینکه افزایش قیمت دارو حتی به میزان نرخ تورم هم برای برخی گروه های مردم قابل پرداخت نیست.

۸ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی:

بیش از ۹۰ درصد مردم از مصوبه عدم پذیرفتن بیمه سلامت در مراکز خصوصی آسیب و زیان می‌بینند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: پرداخت هزینه از سوی دارندگان بیمه سلامت در مراکز خصوصی امکان‌پذیر نیست.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

سازمان غذا و دارو درقیمت‌گذاری دارو به تنهایی متولی نیست

خضری: سازمان غذا و دارو درقیمتگذاری دارو به تنهایی متولی نیست، دراین خصوص سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، شورای اقتصاد و کمیسیون های تخصصی درکمیسیون اقتصادی دولت درقیمتگذاری دارو دارای وظیفه هستند. در جامعه ما یارانه دارو از سوی دولت به سازمان های بیمه گر وشرکت های دارویی پرداخت می شود.

۱۱ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی:

فروش اینترنتی دارو در داروخانه‌ها غیرقانونی است

خضری: فروش دارو به شکل اینترنتی تنها برای داروهای گران قیمتی ممکن است که نیاز به تائید سازمان های بیمه گر دارد، فروش دارو بدون نسخه و حضور بیمار در داروخانه و از طریق فضای مجازی و اینترنت غیرقانونی است، البته برای فروش محصولات و مواد آرایشی استفاده از اینترنت مشکلی ندارد. سه ضلع اصلی حوزه بهداشت و درمان داروساز، پزشک و بیماراست که دارو درمیان این ۳ ضلعی قرار دارد، بنابراین با اینترنت نمی توان به هدف اصلی دردرمان بیمار دست پیدا کرد.

۳ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

تعیین سقف خدمات پزشکی حلال اشکالات طرح تحول سلامت نیست

خضری: تعیین سقف برای دریافت خدمات پزشکی به تنهایی سبب کاهش مشکلات حوزه بهداشتی، درمانی و یا اشکالات طرح تحول سلامت نمی شود، بارها مطرح شده که یکی از اشکالات عمده طرح تحول مدیریت منابع مالی است؛ یعنی بایدمنابع و اعتبارات به درستی هزینه شود، اما این موارد میسر نمی شود مگر اینکه مدیریت منابع مالی، منابع انسانی و راهنمای بالینی به نحو صحیحی انجام شود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

برنامه‌های حجتی مبتنی بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه توسعه است

نماینده پیرانشهر تاکید کرد برنامه‌های وزیر پیشنهادی کشاورزی در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه است که می‌تواند با این اهداف مشکلات حوزه کشاورزی را برطرف کند.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی مجلس:

باید از ظرفیت‌های وزارت رفاه در اجرای طرح تحول سلامت استفاده کرد

خضری: وزارت تعان و وزارت بهداشت باید با همکاری یکدیگر مشکلات حوزه سلامت را رفع کند، همانطور که وزیرتعاون قانون بیمه ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر که در سال ۷۳ را پس از ۲۰ سال تعیین تکلیف و اجرایی کرد، باید از ظرفیت های این وزارتخانه دررفع مشکلات بیمه ای و اجرای طرح تحول سلامت استفاده کرد.

۵ مرداد ۱۳۹۶
عضو كمیسیون اجتماعی مجلس:

قطع به یقین، هم آموزش و هم اجرای دامپزشکی باید زیر نظر وزارت بهداشت باشد

خضری: قطع به یقین باید هم آموزش و هم اجرای دامپزشکی زیر نظر وزارت بهداشت باشد. از آن جهت که ما همیشه نیاز به مصرف غذا همانند شیر، لبنیات و غیره داریم و در واقع جزء نیاز‌های حیاتی و اساسی ما می‌باشد، مسلما رشته دامپزشکی در این زمینه مهمتر از بحث‌های پزشکی است. با این‌حال هم اکنون در وزارت خانه دیگری جای دارد و از وزارت بهداشت جدا می‌باشد، اما به نظر من در واقع، بیش از ۵۰ درصد حوزه سلامت در بحث دامپزشکی است و در حدود ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ بیماری مشترک بین انسان، حیوان و دام وجود دارد که جزء خطرناک‌ترین بیماری‌ها برای انسان محسوب می‌شوند.

۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی مجلس:

استفاده از پرونده الکترونیک سلامت میزان مصرف دارو مشخص شده و می‌توان خطاهای پزشکی را کاهش داد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه میزان مصرف دارو در پرونده الکترونیک سلامت مشخص می شود، گفت: با این طرح خطاهای پزشکی نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی مجلس:

میزان قاچاق ۸۰ تا ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید برکاهش میزان قاچاق دارو به کشور، گفت: مبادی ورود دارو به کشور تحت نظارت و کنترل شدید سازمان غذا و دارو و سازمان بازرسی کل کشور است.