۲ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

بودجه‌ی ۷۵۰۰ میلیارد تومانی نیز برای بیمه سلامت کافی نیست

خضری: کمیسیون تلفیق ۱۵ هزار میلیارد تومان برای مجموع بیمه سلامت، خرید تضمینی محصولات استراتژیک کشاورزی و بیمه محصولات کشاورزی تصویب کرد. نمایندگان خواهان حفظ ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سهم بیمه سلامت بودند، اما در گام آخر مقرر شد که ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به شکل مساوی میان این حوزه‌ها تقسیم‌بندی شود؛ بنابراین در این شرایط سهم بیمه سلامت نیز به‌مراتب کاهش پیدا می‌کند؛ اما اگر همین اعتبارات نیز به شکل صد درصد اختصاص پیدا کند نیز باز بخشی از مشکلات بیمه سلامت باقی می‌ماند.

۱ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

دولت برای تأمین مالی بیمه سلامت باید لایحه متمم بودجه را به مجلس ارسال کند

خضری: همانند سال ۹۵ که بیمه سلامت با کسری شدید بودجه مواجه شد و ۸ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر شد، قطعاً همین رویه برای سال آینده نیز تکرار می‌شود. اعتبارات موجود در لایحه برای بیمه سلامت و بیمه محصولات کشاورزی کافی نیست و دولت برای این موارد قطعاً باید لایحه متمم بودجه را به مجلس ارسال کند.

۱۸ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

جو کمیسیون تلفیق و به طور کلی مجلس نسبت به افزایش وام ازدواج مثبت است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: جو کمیسیون تلفیق و مجلس نسبت به افزایش وام ازدواج از ۱۰ به ۱۵ میلیون مثبت است.

۱۷ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون تلفیق بودجه:

کمسیون تلفیق با کمک ۹ هزار میلیاردی برای حل مشکلات بیمه سلامت از محل فروش اسناد خزانه موافقت کرد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای این کمیسیون با کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی برای حل بدهی بیمه سلامت از محل فروش اسناد خزانه اسلامی خبر داد.

۱۰ دی ۱۳۹۶
عضو کمسیون تلفیق:

پایین‌ترین نرخ ارز در حوزه دارو در نظر گرفته خواهد شد تا کمترین افزایش را از لحاظ گرانی داشته باشد

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: در آخرین جلسه کمیسیون تلفیق که با حضور رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، مقرر شد در حوزه دارو و کالاهای سلامت در سال ۹۷ ارز مرجع تخصیص داده شود.

۲ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

خبط بزرگ دولت در اجرای طرح تحول سلامت

خضری گفت: اگر از ابتدا میزان سطح‌بندی به ازای آزمون وسع، راهنمای بالینی، کارت سلامت، پرونده الکترونیک، پزشک خانواده و… را به‌خوبی اجرا و پشتیبانی می‌کردیم، خیلی از این هزینه‌های طرح تحول سلامت به یک‌سوم کاهش پیدا می‌کرد و الآن ما معضل کمبود بودجه نداشتیم.

۲۴ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

افزایش امید به زندگی، تامین مسکن و شغل مناسب سه ضلع افزایش امر ازدواج در جامعه است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس توجه به اشتغال جوانان را مهمتر از پرداخت وام ازدواج دانست و بر لزوم توجه به رفع معضل بیکاری تاکید کرد.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
عضو کممسیون اجتماعی:

انتظار ما این است که نظام سطح‌بندی و ارجاع در اولویت کار بیمه سلامت قرار گیرند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ گونه تغییری در مورد بیمه رایگان اعضای کلیه صندوق های بیمه ای سازمان بیمه سلامت صورت نگرفته است و کماکان تمدید دفترچه بیمه رایگان انجام می شود.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
عضو کممسیون اجتماعی:

انتظار ما این است که نظام سطح‌بندی و ارجاع در اولویت کار بیمه سلامت قرار گیرند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ گونه تغییری در مورد بیمه رایگان اعضای کلیه صندوق های بیمه ای سازمان بیمه سلامت صورت نگرفته است و کماکان تمدید دفترچه بیمه رایگان انجام می شود.

۶ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

برخی خدمات حوزه سلامت باید برون سپاری شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه برخی خدمات حوزه سلامت باید برون سپاری شوند از کمبود ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور انتقاد کرد.

۳ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

اجرای آزمون وسع تاثیری در وضعیت مالی بیمه سلامت نخواهد داشت

خضری: بالای۸۵ درصد افرادی که تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفته‌اند در زمره قشر آسیب‌پذیر جامعه هستند، بنابراین اجرای آزمون وسع تاثیری در وضعیت مالی بیمه سلامت نخواهد داشت، و کاهش دادن ارائه خدمات این بیمه هر چند بر اساس قانون بوده باشد، اما باز هم در جامعه بازتاب منفی دارد، به همین دلیل لازم است سازمان بیمه سلامت در این زمینه تجدیدنظر کند.

۳ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

بیمه سلامت باید آزمون وسع را برای افرادی جدیدی که تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند اعمال کند

خضری: اگر بیمه سلامت بخواهد که آزمون وسع را برگزار کند، باید این روش را بعد از این برای افراد جدیدی که تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند، اعمال کند، همچنین برای تمدید بیمه افرادی که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند نیز می‌تواند این طرح را عملیاتی کند، اما در شرایط کنونی نمی‌توان دفترچه‌هایی که در دست مردم بوده را از آنها گرفت.

۱۶ آبان ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

خروج هردارویی از پوشش بیمه باید طبق نظر شورای عالی بیمه انجام شود

خضری: تامین اجتماعی یک صندوق بین نسلی است، منابع این صندوق مربوط به دولت نبوده و متعلق به کارگران و مردم است، زیرا دولت حتی سهم ۳ درصدی خود در بیمه تامین اجتماعی را نیز به این صندوق پرداخت نمی کند؛ بنابراین خروج هردارویی از پوشش بیمه باید طبق نظر شورای عالی بیمه و درجلسات متعدد کارشناسی و تخصصی انجام شود.

۱۶ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

برای افزایش قیمت دارو، دولت باید یارانه مورد نیاز برای این بخش را به بیمه‌ها و یا شرکت‌های داروسازی پرداخت کند

خضری: برای افزایش قیمت دارو، دولت باید یارانه مورد نیاز برای این بخش را به بیمه ها و یا شرکت های داروسازی پرداخت کند؛ قرار نیست در راستای افزایش قیمت دارو ، هزینه اضافی از جیب مردم پرداخت شود. به هیچ عنوان افزایش از جیب مردم در هیچ بخشی ازجمله دارو نباید مشاهده شود، ضمن اینکه افزایش قیمت دارو حتی به میزان نرخ تورم هم برای برخی گروه های مردم قابل پرداخت نیست.

۸ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی:

بیش از ۹۰ درصد مردم از مصوبه عدم پذیرفتن بیمه سلامت در مراکز خصوصی آسیب و زیان می‌بینند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: پرداخت هزینه از سوی دارندگان بیمه سلامت در مراکز خصوصی امکان‌پذیر نیست.