۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

بانک‌ها در زمینه بخشش سود و جرایم دیرکرد وام‌های بانکی عملکرد مناسبی نداشته اند.

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: مجلس شورای اسلامی با هدف کمک به اقشار کم درآمد جامعه مصوبه بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های بانکی را تصویب کرد تا بخشی از مشکلات این اقشار رفع شود./ براساس گزارش ها به جز بانک کشاورزی، بانک های دیگر در زمینه بخشش سود و جرایم دیرکرد وام های بانکی عملکرد مناسبی نداشته اند.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵

عدم اجرای نظام سطح بندی و ارجاع، مهم‌ترین مشکل پزشکان عمومی در مناطق محروم

رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: اگرچه حضور پزشکان عمومی در مناطق محروم و دور افتاده و افزایش دریافتی آنها به سبب فعالیت در این مناطق جزو برنامه های طرح تحول سلامت بوده اما مهم‌ترین مشکل در این عرصه عدم اجرای نظام سطح بندی و ارجاع است.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵

اعتراض پزشکان عمومی از نحوه اجرای طرح تحول سلامت

یعقوب شیویاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم: طرح تحول سلامت به شکل فراگیر در کشور اجرایی شده و تنها گروهی که از اجرای این طرح هیچ نفعی نبرده اند پزشکان عمومی هستند که همین امر سبب اعتراض گسترده آنها شده است؛ زیرا باعث اختلاف درآمدی بین این گروه با پزشکان متخصص شده است.

۸ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

مشکل بیمه تکمیلی در کشور هنوز رفع نشده است

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: مشکل بیمه تکمیلی در کشور هنوز رفع نشده است، خدمات بیمه تکمیلی نباید برای عده ای خاص باشد و باید تجدیدنظری روی آن صورت گیرد.

۷ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

واریز حق بیمه درمان کارگران در حسابی مجزا به شفافیت‌ها کمک می‌کند

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: به طور قطع دستور رییس جمهور مبنی بر تشکیل یک حساب مجزا برای واریز حق بیمه درمان کارگران می تواند به شفافیت هزینه‌کرد منابع درمان کارگران کمک کند زیرا بدهی چندین ماهه صندوق ها از جمله تامین اجتماعی فشار بسیاری را بر کادر پزشکی تحمیل می‌کند.

۱۵ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

دولت باید تصدی‌گری خود را در حوزه دارو کاهش دهد

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: دولت باید تصدی‌گری خود را در حوزه دارو کاهش دهد، اعتماد به بخش خصوصی موجب تحولی در زمینه دارو می شود.

۱۴ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

صادرات گیاهان دارویی نیازمند جلوگیری از خام فروشی و نگاه دانش بنیان است

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: خام فروشی مانعی برای توسعه صادراتی گیاهان دارویی است، استفاده بهینه از ظرفیت گیاهان دارویی نیازمند بازنگری ونگاه دانش بنیان است.

۱۴ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

معاونت درمان پاشنه آشیل طرح تحول سلامت است

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: متاسفانه معاونت درمان وزارت بهداشت پاشنه آشیل طرح تحول سلامت شده و در حوزه درمان طرح تحول هزینه بسیار کرده است به گونه‌ای که پرداختی‌ها به روش‌های عجیب صورت می‌گیرد با این حال بازنگری در این معاونت می‌تواند سبب بهبود وضعیت پرداخت‌ها شود.

۷ آذر ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه در تمامی دستگاه‌ها لازم است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه در تمامی دستگاه ها تاکید کرد.

۴ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

سازمان غذا و دارو متولی اعلام اسامی کالاهای آسیب‌رسان است

خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: متولی اصلی انتشار اسامی کالاهای آسیب رسان سازمان غذا و دارو است، موازی کاری درحوزه بهداشت و مواد غذایی مشکلات بسیاری را به وجود آورده است.

۱۴ مهر ۱۳۹۵

عضو کمیسیون بهداشت و درمان: داروی ناباروری هزینه درمان را افزایش داده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه داروهای ناباروری هزینه های بیماران را افزایش داده است، گفت: داروهای ناباروری هزینه های زیادی را به همراه دارد که بیماران را با مشکل روبرو کرده در این میان باید بیمه ها نیز وارد عمل شوند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

مدیریت وزارت بهداشت بر بیمه های درمان مورد تاکید است

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: برای واگذاری بیمارستان‌ها به بیمه‌ها باید راهکار دقیق و جامعی را تعریف کرد، هرگونه اقدام غیرکارشناسی مشکلات را دوچندان می شود. باید مدیریت هزینه کرد از سوی وزارت بهداشت صورت گیرد و بر اساس برخی بندهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت، مدیریت بیمه های درمان از سوی وزارت بهداشت مورد تاکید قرار گرفته است.

۵ شهریور ۱۳۹۵

نظام ارجاع، بستری برای اشتغال چندین هزار پزشک عمومی

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: در سیستم ارجاع می توان به خوبی از نیروی پزشک خانواده استفاده کرد اما متاسفانه به دلیل اینکه زیرساخت اجرای این طرح آماده نشد لذا همین عامل، سبب شد نتوانیم از نیروی پزشک عمومی به خوبی استفاده کنیم.امید است در لایحه برنامه ششم توسعه بحث نظام ارجاع به گونه ای به دولت تکلیف شود تا با اجرایی شدن آن، استفاده از تعداد زیادی از پزشکان عمومی به عنوان پزشک خانواده در دستور کار قرار گیرد

۲۴ مرداد ۱۳۹۵
خضری در تشریح جلسه کمیسیون اجتماعی مطرح کرد:

اصلاح و تصویب لایحه کاهش ساعت‌کاری زنان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی لایحه کاهش ساعت کاری زنان اعاده شده از شورای نگهبان و تصویب مجدد آن در کمیسیون اجتماعی خبر داد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۵

کدام بانک بدون بنگاهداری هم بانک موفقی بوده است؟

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر نتایج مثبت فعالیت‌های بانک شهر، گفت: این بانک توانسته به رسالت بانکداری خود بدون بنگاه‌داری عمل کند.