۲۷ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

سازمان غذا و دارو درقیمت‌گذاری دارو به تنهایی متولی نیست

خضری: سازمان غذا و دارو درقیمتگذاری دارو به تنهایی متولی نیست، دراین خصوص سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، شورای اقتصاد و کمیسیون های تخصصی درکمیسیون اقتصادی دولت درقیمتگذاری دارو دارای وظیفه هستند. در جامعه ما یارانه دارو از سوی دولت به سازمان های بیمه گر وشرکت های دارویی پرداخت می شود.

۱۱ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی:

فروش اینترنتی دارو در داروخانه‌ها غیرقانونی است

خضری: فروش دارو به شکل اینترنتی تنها برای داروهای گران قیمتی ممکن است که نیاز به تائید سازمان های بیمه گر دارد، فروش دارو بدون نسخه و حضور بیمار در داروخانه و از طریق فضای مجازی و اینترنت غیرقانونی است، البته برای فروش محصولات و مواد آرایشی استفاده از اینترنت مشکلی ندارد. سه ضلع اصلی حوزه بهداشت و درمان داروساز، پزشک و بیماراست که دارو درمیان این ۳ ضلعی قرار دارد، بنابراین با اینترنت نمی توان به هدف اصلی دردرمان بیمار دست پیدا کرد.

۳ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

تعیین سقف خدمات پزشکی حلال اشکالات طرح تحول سلامت نیست

خضری: تعیین سقف برای دریافت خدمات پزشکی به تنهایی سبب کاهش مشکلات حوزه بهداشتی، درمانی و یا اشکالات طرح تحول سلامت نمی شود، بارها مطرح شده که یکی از اشکالات عمده طرح تحول مدیریت منابع مالی است؛ یعنی بایدمنابع و اعتبارات به درستی هزینه شود، اما این موارد میسر نمی شود مگر اینکه مدیریت منابع مالی، منابع انسانی و راهنمای بالینی به نحو صحیحی انجام شود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

برنامه‌های حجتی مبتنی بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه توسعه است

نماینده پیرانشهر تاکید کرد برنامه‌های وزیر پیشنهادی کشاورزی در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه است که می‌تواند با این اهداف مشکلات حوزه کشاورزی را برطرف کند.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی مجلس:

باید از ظرفیت‌های وزارت رفاه در اجرای طرح تحول سلامت استفاده کرد

خضری: وزارت تعان و وزارت بهداشت باید با همکاری یکدیگر مشکلات حوزه سلامت را رفع کند، همانطور که وزیرتعاون قانون بیمه ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر که در سال ۷۳ را پس از ۲۰ سال تعیین تکلیف و اجرایی کرد، باید از ظرفیت های این وزارتخانه دررفع مشکلات بیمه ای و اجرای طرح تحول سلامت استفاده کرد.

۵ مرداد ۱۳۹۶
عضو كمیسیون اجتماعی مجلس:

قطع به یقین، هم آموزش و هم اجرای دامپزشکی باید زیر نظر وزارت بهداشت باشد

خضری: قطع به یقین باید هم آموزش و هم اجرای دامپزشکی زیر نظر وزارت بهداشت باشد. از آن جهت که ما همیشه نیاز به مصرف غذا همانند شیر، لبنیات و غیره داریم و در واقع جزء نیاز‌های حیاتی و اساسی ما می‌باشد، مسلما رشته دامپزشکی در این زمینه مهمتر از بحث‌های پزشکی است. با این‌حال هم اکنون در وزارت خانه دیگری جای دارد و از وزارت بهداشت جدا می‌باشد، اما به نظر من در واقع، بیش از ۵۰ درصد حوزه سلامت در بحث دامپزشکی است و در حدود ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ بیماری مشترک بین انسان، حیوان و دام وجود دارد که جزء خطرناک‌ترین بیماری‌ها برای انسان محسوب می‌شوند.

۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی مجلس:

استفاده از پرونده الکترونیک سلامت میزان مصرف دارو مشخص شده و می‌توان خطاهای پزشکی را کاهش داد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه میزان مصرف دارو در پرونده الکترونیک سلامت مشخص می شود، گفت: با این طرح خطاهای پزشکی نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی مجلس:

میزان قاچاق ۸۰ تا ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید برکاهش میزان قاچاق دارو به کشور، گفت: مبادی ورود دارو به کشور تحت نظارت و کنترل شدید سازمان غذا و دارو و سازمان بازرسی کل کشور است.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی مجلس:

وزارت بهداشت در دولت دوازدهم باید به فعالیت‌هایی بپردازد که در طول این ۴ سال نتوانسته به طور جدی آن را پیگیری کند

خضری: وزارت بهداشت در دولت دوازدهم باید به فعالیت هایی بپردازد که در طول این ۴ سال نتوانسته به طور جدی آن را پیگیری کند که تجمیع بیمه ها یکی از این مواردی است که نیاز به همت مسئولان دارد .

۲۳ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی مجلس:

مجلس دهم باید از خام فروشی گیاهان دارویی جلوگیری کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خام فروشی را چالش مهم گیاهان دارویی دانست و گفت: مجلس دهم بروزرسانی و تنقیح قوانین در حوزه گیاهان دارویی را در دستور کار قرار دهد.

۹ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

با راه‌اندازی سامانه ثبت مداخلات طلاق می‌توان شاهد کاهش این معضل بود

خضری: با راه اندازی سامانه ثبت مداخلات طلاق می توان شاهد کاهش این معضل بود. اجرای پایلوت این طرح در ۵ استان سبب می شود که با شناسایی نقاط ضعف آن، بتوان به صورت کامل‌تری طرح مذکور را در دیگر استان ها اجرایی کرد تا نتیجه اثربخش تری را به دست آوریم.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

اصلاح آیین‌نامه صدور مجوز تاسیس داروخانه‌ها در دستور کار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد

خضری: واقعیت آن است که ضرورت تغییر آیین نامه مربوط به راه اندازی داروخانه ها و صدور مجوز برای تاسیس آن در وزارت بهداشت پدید آمده تا این آیین نامه مشمول تغییراتی شود. در آیین نامه وزارت بهداشت، به دانشگاه های علوم پزشکی تفیض اختیار شده تا داروخانه هایی در سطح شهر راه اندازی شود اما بدون شک این روند نیازمند اصلاح است زیرا باید محدودیت ها برداشته شده تا افراد به ویژه فارغ التحصیلان بتوانند وارد بازار کار شوند.

۱۵ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

۲۰ درصد زوجین کشور نابارورند

خضری:واقعیت آن است که ۲۰ درصد زوجین نابارور هستندکه با پیشرفت هایی که در حوزه ناباروری حاصل شده است، اغلب زوج ها می توانند از داشتن فرزند برخوردار شوند اما مشکل هزینه های درمان ناباروری است که باید مورد حمایت های بیمه ای قرار گیرد.

۷ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

چاره‌ای جز تجمیع منابع بیمه ها برای اجرای طرح تحول وجود ندارد

خضری: برای اجرای پزشک خانواده، نظام سطح بندی و ارجاع و گایدلاین ها، تجمیع بیمه ها و مدیریت بهره وری منابع ضروری است، هرچند که متاسفانه نظام سطح بندی درحال حاضر به خوبی رعایت نمی شود

۷ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

منابع مالی بیمه‌ها برای تداوم طرح تحول سلامت کافی نیست

خضری:بیمه ها سال گذشته حدود ۸ هزار میلیارد تومان کمبود بودجه داشتند، در نظرگرفتن ۱۰ درصد از منابع هدفمندی و یک درصد ارزش افزوده تا حدودی به وزارت بهداشت و حوزه سلامت کمک کرد، اما در برنامه ششم مصوب شد بخشی از این بودجه به حوزه آموزش و ورزش اختصاص پیدا کند.