۱۹ شهر ۱۳۹۴
رسول جلیلی عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی:

«شبکه ملی اطلاعات» در اولویت برنامه‌های شوراست/ بی‌توجهی به دغدغه‌های رهبری در «فضای مجازی»

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی خاطرنشان کرد: امیدواریم در دوره دوم شورای عالی فضای مجازی، تجربیات تلخ گذشته تکرار نشود و ترکیب فعلی اعضای شورا ترکیبی است که نسبت به گذشته ارتقا پیدا کرده و نشان دهنده انسجام و همگرایی بین یکدیگر است.

۱۱ دی ۱۳۹۳
عضو شورای فضای مجازی مطرح کرد:

مطالبه ۱۶ماه عملکرد دولت در شبکه ملی اطلاعات/ فقط یک گزارش ارائه شد

عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی در مورد آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از مصوبات این شورا گفت: وزارت ارتباطات تاکنون فقط یک گزارش از پیشرفت تکالیف خود در این پروژه ارائه کرده است.

۱۱ آبا ۱۳۹۳

جلیلی: باید موضوعات مهم‌تر از «پیامک» در جلسه شورای فضای مجازی مطرح‌ می‌شد

عضو شورای‌عالی فضای مجازی با اشاره به دستور جلسه شب گذشته شورای عالی فضای مجازی یادآور شد: به نظر بنده نیز به دلیل آنکه جلسه شورای عالی فضای مجازی با تاخیر زیادی برگزار شده است، باید موضوعات مهمتری مورد بحث و بررسی قرار می‌گرفت.

۷ آبا ۱۳۹۳

جلسه شورای عالی فضای مجازی شنبه برگزار می‌شود

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی از برگزاری نشست این شورا در روز شنبه خبر داد

۹ شهر ۱۳۹۳
به هیچ عنوان با توسعه پهنای باند مخالف نیستیم

جلیلی: نمی‌توانیم فقط واردکننده محتواهای فضای مجازی باشیم

عضو شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان این‌که به هیچ عنوان با توسعه پهنای باند مخالف نیستیم، گفت: نمی‌توانیم و نباید فقط و فقط وارد کننده محتواهای فضای مجازی باشیم.

۸ شهر ۱۳۹۳
در میزگرد «نقاط قوت و ضعف فیلترینگ کشور» مطرح شد

فیلترینگ کشور پراشتباه و در برابر فیلترشکن‌ها ضعیف است

فعالان فضای مجازی معتقدند: عدم هوشمندی، باز و بسته شدن سایت‌ها به دلیل نقص فنی و بی‌توجهی به برخی مصوبات کمیته فیلترینگ، از مشکلات سیستم پالایش است که سبب نارضایتی کاربران شده؛ یک پیشنهاد این است که تمام کاربران اینترنت احراز هویت شوند و هر کاربر مسئولیت اعمال خود را در فضای مجازی بپذیرد.