۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

سیف: هیچ منابع بلوکه شده در عمان نداریم و پول‌هایمان در آن کشور سپرده است

رئیس کل بانک مرکزی: هیچ منابع بلوکه شده در عمان نداریم و پولهایمان در آن کشور سپرده است./ منابعی پیش عمانیها داریم که سپرده گذاری شده و به تدریج و بر اساس نیازمان برداشت می کنیم.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
سخنگوی وزیر امور خارجه:

در خصوص انتقال ارز کشور از عمان به ایران، مشکلات فنی وجود داشت که حل شد

قاسمی، سخنگوی وزیر امور خارجه: در خصوص انتقال پول نفت از عمان به ایران،یک بحث فنی وجود داشت. بخشی از آن قرار شد در عمان بماند و برای انتقال بخش دیگر وجوهات، به ایران برخی ملاحظات و مشکلات فنی وجود داشت و طی ماه‌های گذشته مکرر توسط هیأت‌های فنی و سیاسی دوطرف صحبت شد و راه‌حل‌هایی هم در این خصوص به دست آمد و من فکر می‌کنم که این مسئله تمام شده است./ در چارچوب یک مکانیزم مشخص شده بین دو کشور و همچنین تیم‌های فنی و بانکی ایران و عمان، چارچوب بازگشت در چگونگی انتقال پول‌های ما در عمان مشخص شده و تصور می‌کنم که این مسئله دیگر تمام شده است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶
رستم قاسمی مطرح کرد

افتتاح طرح‌های دولت قبل در پارس جنوبی مشکلی را حل نمی‌کند/با سرعت فعلی پرونده این میدان مشترک تا ۱۴۰۰ هم بسته نخواهد شد

وزیر سابق نفت گفت: افتتاح طرح‌های دولت قبل در پارس جنوبی مشکلی را حل نمی‌کند چون پروژه‌های توسعه شبکه انتقال گاز معطل گذاشته شد و عملا انتقال گاز تولید شده با مشکلات متعدد روبرو خواهد بود.

۶ شهریور ۱۳۹۵
رستم قاسمی:

قراردادهای جدید نفتی نمی تواند ضامن ورود فناوری به کشور باشد

وزیر اسبق نفت با بیان اینکه مشخص نیست شرکت های خارجی به دنبال کمک به افزایش توانمندی های ایران در صنعت نفت باشند، گفت: اینکه یک شرکت خارجی ملزم به ورود فناوری به کشور ما شود در نوع برخورد ما مشخص می شود.

۳ شهریور ۱۳۹۵
وزیر سابق نفت:

قراردادهای پر ایراد IPC‌ منافع ملی را تامین نمی‌کند/ برای میادین نفتی کشور نمی‌توان نسخه واحد پیچید

وزیر سابق نفت گفت: گرچه کشور نیازمند سرمایه گذاری خارجی و فناوری های جدیدی است اما با قراردادهای پر ایراد IPC منافع ملی تامین نمی‌شود.

۲۶ خرداد ۱۳۹۵
قاسمی

قراردادهای جدید نفتی اصلاح نشوند مشکلات جدی برای کشور و وزارت نفت به وجود می‌آید

وزیر سابق نفت با بیان اینکه قراردادهای اولیه نفتی اشکالات فراوانی دارد،‌ گفت: اگر این قراردادها اصلاح نشود مشکلات زیاد و جدی برای کشور و وزارت نفت به وجود می‌آید.

۱۷ اسفند ۱۳۹۳
عراق و سوریه بازار جدید برق ایران/

جزئیات توافق جدید برقی تهران- بغداد/ کردستان عراق هم مشتری برق شد

دور جدید مذاکرات ایران با مقامات عراق و سوریه به منظور صادرات خدمات فنی و مهندسی در زمینه صنایع آب و برق آغاز شده است ضمن آنکه اقلیم کردستان عراق هم مشتری خدمات آب و برقی ایران شده است.

۲ بهمن ۱۳۹۳

سایه سنگین بحران مالی بر عراق

نخستین بسته خبری «همسایه» منتشر شد. در این بسته خبری، مهم‌ترین تحولات اقتصادی کشور عراق مورد بررسی قرار می گیرد.

۲۵ آبان ۱۳۹۳

رستم قاسمی: قیمت صادراتی برق باید افزایش یابد

رستم قاسمی دبیر ستاد توسعه اقتصادی ایران، عراق و سوریه در خصوص قیمت صادرات برق گفت: قیمت صادرات برق کشور باید اصلاح شود و مقداری افزایش پیدا کند.

۲۳ آبان ۱۳۹۳

آیا قیمت گاز صادراتی پس از نفت کاهش یافت؟

با کاهش قیمت جهانی نفت برخی از مسئولان صنعت نفت و کارشناسان بین‌المللی انرژی اعلام کرده بودند، قیمت گاز صادراتی نیز روند نزولی به خود خواهد گرفت که از صحبت‌های اخیر مدیرعامل شرکت صادرات گاز ایران بوی کاهش قیمت به مشام می‌رسد.

۲۰ آبان ۱۳۹۳
رئیس ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق اعلام کرد

قیمت‌های گاز صادراتی ایران به ۳ کشور همسایه

رئیس ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق قیمت‌های گاز صادراتی ایران به ۳ کشور همسایه یعنی ترکیه، پاکستان و عراق را اعلام کرد.

۱۹ آبان ۱۳۹۳

رستم قاسمی: کاهش قیمت نفت قبل از فصل زمستان بی‌سابقه است

وزیر سابق نفت در گفتگویی با اشاره به کاهش قیمت نفت طی چند ماه اخیر اظهار داشت: اینکه آیا این موضوع می‌تواند به مذاکرات هسته‌ای ارتباط داشته باشد یا خیر، باید منتظر نتیجه مذاکرات بود

۱ مهر ۱۳۹۳

برخی افراد بنام مپنا و خاتم الانبیاء نفت می فروشند

وزارتخانه اعلام کرد که باید ۱۵ درصد کل قرارداد را بپردازیم که این میزان ۳ میلیون دلار خواهد بود ما نیز قبول کردیم اما مشخص نیست نفت را چه زمانی و در کدام اسکله به ما تحویل می‌دهند و ضمن اینکه قرارداد محکمی نیز بسته نمی‌شد.

۱۲ شهریور ۱۳۹۳

روابط عمومی شرکت ملی نفت آمارهای رسمی وزارت نفت را تکذیب کرد+مستندات

روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به گزارش پیشرفت کُند پنج فاز اولویت دار میدان گازی پارس جنوبی که در خبرگزاری تسنیم منتشر شد، آمارهای رسمی وزارت نفت و اظهارات مسئولان را تکذیب کرد.

۱۱ شهریور ۱۳۹۳
رئیس ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق

درخواست افزایش کیفیت مواد غذایی صادراتی ایران در همایش کاربردی تجارت با عراق

همایش کاربردی تجارت با عراق با سخنرانی رستم قاسمی، رئیس ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق و وزیر پیشین نفت در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز شد.