۲۵ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر صنعت:

تلاش می‌کنیم در زمینه تولید گندم و یا دانه‌های روغنی خودکفا شویم اما به چه قیمتی؟

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برخی صنایع آب‌بر را در فلات مرکزی و مناطق کم آب مستقر کردیم که ادامه این روند کشور را در زمینه منابع آبی به قهقرا می برد.

۲ مرد ۱۳۹۶

گاز صادراتی ایران “مُفت” شد/افت ۶۰درصدی قیمت طی ۲.۵ سال

طبق اظهار نظرهای رسمی مسئولان در سالهای ۹۳ و ۹۶، قیمت گاز صادراتی ایران در طول دولت یازدهم بیش از ۶۰ درصد افت داشته است.

۱۰ خرد ۱۳۹۶
وزیر‌ سابق نفت:

پرونده گازی ایران و ترکیه مربوط به سال ۹۴ است نه ۹۱ / ادعای بهبود روابط با دنیا را دارند اما ۲میلیارد دلار به بیت‌المال خسارت وارد کردند

وزیر‌ سابق نفت گفت: به‌دلیل آنکه آقایان نتوانستند به‌درستی از حق ملت ایران دفاع کنند دادگاه رأی به‌نفع دولت ترکیه داده و طی این قرارداد باید به‌صورت رایگان به ترکیه گاز صادر کنیم.

۲ ارد ۱۳۹۶

سیف: هیچ منابع بلوکه شده در عمان نداریم و پول‌هایمان در آن کشور سپرده است

رئیس کل بانک مرکزی: هیچ منابع بلوکه شده در عمان نداریم و پولهایمان در آن کشور سپرده است./ منابعی پیش عمانیها داریم که سپرده گذاری شده و به تدریج و بر اساس نیازمان برداشت می کنیم.

۲ ارد ۱۳۹۶
سخنگوی وزیر امور خارجه:

در خصوص انتقال ارز کشور از عمان به ایران، مشکلات فنی وجود داشت که حل شد

قاسمی، سخنگوی وزیر امور خارجه: در خصوص انتقال پول نفت از عمان به ایران،یک بحث فنی وجود داشت. بخشی از آن قرار شد در عمان بماند و برای انتقال بخش دیگر وجوهات، به ایران برخی ملاحظات و مشکلات فنی وجود داشت و طی ماه‌های گذشته مکرر توسط هیأت‌های فنی و سیاسی دوطرف صحبت شد و راه‌حل‌هایی هم در این خصوص به دست آمد و من فکر می‌کنم که این مسئله تمام شده است./ در چارچوب یک مکانیزم مشخص شده بین دو کشور و همچنین تیم‌های فنی و بانکی ایران و عمان، چارچوب بازگشت در چگونگی انتقال پول‌های ما در عمان مشخص شده و تصور می‌کنم که این مسئله دیگر تمام شده است.

۲۶ فرو ۱۳۹۶
رستم قاسمی مطرح کرد

افتتاح طرح‌های دولت قبل در پارس جنوبی مشکلی را حل نمی‌کند/با سرعت فعلی پرونده این میدان مشترک تا ۱۴۰۰ هم بسته نخواهد شد

وزیر سابق نفت گفت: افتتاح طرح‌های دولت قبل در پارس جنوبی مشکلی را حل نمی‌کند چون پروژه‌های توسعه شبکه انتقال گاز معطل گذاشته شد و عملا انتقال گاز تولید شده با مشکلات متعدد روبرو خواهد بود.

۵ شهر ۱۳۹۵
رستم قاسمی:

قراردادهای جدید نفتی نمی تواند ضامن ورود فناوری به کشور باشد

وزیر اسبق نفت با بیان اینکه مشخص نیست شرکت های خارجی به دنبال کمک به افزایش توانمندی های ایران در صنعت نفت باشند، گفت: اینکه یک شرکت خارجی ملزم به ورود فناوری به کشور ما شود در نوع برخورد ما مشخص می شود.

۲ شهر ۱۳۹۵
وزیر سابق نفت:

قراردادهای پر ایراد IPC‌ منافع ملی را تامین نمی‌کند/ برای میادین نفتی کشور نمی‌توان نسخه واحد پیچید

وزیر سابق نفت گفت: گرچه کشور نیازمند سرمایه گذاری خارجی و فناوری های جدیدی است اما با قراردادهای پر ایراد IPC منافع ملی تامین نمی‌شود.

۲۵ خرد ۱۳۹۵
قاسمی

قراردادهای جدید نفتی اصلاح نشوند مشکلات جدی برای کشور و وزارت نفت به وجود می‌آید

وزیر سابق نفت با بیان اینکه قراردادهای اولیه نفتی اشکالات فراوانی دارد،‌ گفت: اگر این قراردادها اصلاح نشود مشکلات زیاد و جدی برای کشور و وزارت نفت به وجود می‌آید.

۱۸ اسف ۱۳۹۳
عراق و سوریه بازار جدید برق ایران/

جزئیات توافق جدید برقی تهران- بغداد/ کردستان عراق هم مشتری برق شد

دور جدید مذاکرات ایران با مقامات عراق و سوریه به منظور صادرات خدمات فنی و مهندسی در زمینه صنایع آب و برق آغاز شده است ضمن آنکه اقلیم کردستان عراق هم مشتری خدمات آب و برقی ایران شده است.

۲ بهم ۱۳۹۳

سایه سنگین بحران مالی بر عراق

نخستین بسته خبری «همسایه» منتشر شد. در این بسته خبری، مهم‌ترین تحولات اقتصادی کشور عراق مورد بررسی قرار می گیرد.

۲۵ آبا ۱۳۹۳

رستم قاسمی: قیمت صادراتی برق باید افزایش یابد

رستم قاسمی دبیر ستاد توسعه اقتصادی ایران، عراق و سوریه در خصوص قیمت صادرات برق گفت: قیمت صادرات برق کشور باید اصلاح شود و مقداری افزایش پیدا کند.

۲۳ آبا ۱۳۹۳

آیا قیمت گاز صادراتی پس از نفت کاهش یافت؟

با کاهش قیمت جهانی نفت برخی از مسئولان صنعت نفت و کارشناسان بین‌المللی انرژی اعلام کرده بودند، قیمت گاز صادراتی نیز روند نزولی به خود خواهد گرفت که از صحبت‌های اخیر مدیرعامل شرکت صادرات گاز ایران بوی کاهش قیمت به مشام می‌رسد.

۲۰ آبا ۱۳۹۳
رئیس ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق اعلام کرد

قیمت‌های گاز صادراتی ایران به ۳ کشور همسایه

رئیس ستاد توسعه اقتصادی ایران و عراق قیمت‌های گاز صادراتی ایران به ۳ کشور همسایه یعنی ترکیه، پاکستان و عراق را اعلام کرد.

۱۹ آبا ۱۳۹۳

رستم قاسمی: کاهش قیمت نفت قبل از فصل زمستان بی‌سابقه است

وزیر سابق نفت در گفتگویی با اشاره به کاهش قیمت نفت طی چند ماه اخیر اظهار داشت: اینکه آیا این موضوع می‌تواند به مذاکرات هسته‌ای ارتباط داشته باشد یا خیر، باید منتظر نتیجه مذاکرات بود