۲۶ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر نیرو:

ایران به ساخت سد بزرگ ایلیسو ترکیه اعتراض کرد/روحانی برای همکاری با وزارت نیرو به حجتی دستور داد

معاون وزیر نیرو اعلام کرد این وزارتخانه مراتب اعتراض خود را به ترکیه درباره احداث سد بزرگ ایلیسو در آن کشور به وزارت امور خارجه ایران ارائه کرد.

۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر نیرو:

چاه‌های عمیق کمر آب کشور را شکست

میدانی: مجوز صدور چاه‌های عمیق و نیمه عمیق در دولت‌های قبلی به معنای واقعی موجب شکسته شدن کمر آب کشور شد، چرا که این مساله معضلات متعددی را در حوزه آب رقم زده است. در حال حاضر بیش از ۳۰۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۳۰ هزار حلقه بسیار تعیین کننده و مهم هستند، لذا باید هرچه زودتر تدابیر ویژه‌ای برای انسداد این چاه‌ها صورت بگیرد.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر نیرو:

مشترکان پرمصرف آبی، اخطار مودبانه می‌گیرند

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا می‌گوید: قرار نیست مشترکان پرمصرف آبی جریمه شوند بلکه فقط برای آنها اخطارنامه‌ صادر شود.

۱۶ تیر ۱۳۹۶
معاون آب و آبفای وزارت نیرو:

وضعیت مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی و شهری نامناسب است

معاون آب و آبفای وزارت نیرو با تاکید بر اینکه وضعیت آب و سفره‌های زیرزمینی به قدری حساس شده که در شورای عالی امنیت ملی مطرح شده است، گفت: قانون توزیع عادلانه آب باید اصلاح شود.

۹ فروردین ۱۳۹۶
معاون آب و آبفای وزیر نیرو اعلام کرد؛

پیگیری جدی طرح احیا و تعادل‌بخشی و تخصیص حق‌آبه محیط زیست

معاون آب و آبفای وزیر نیرو از پیگیری جدی طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی و تخصیص حقابه محیط زیست در سال ۹۶ خبر داد.

۲۴ اسفند ۱۳۹۵
معاون آب و آبفای وزیر نیرو:

خشکسالی همچنان ادامه دارد/ وضعیت نامناسب بارش در فلات مرکزی ایران

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: با وجود بارش‌های پاییز و زمستان گذشته، وضعیت خشکسالی در پهنه وسیعی از کشور همچنان ادامه دارد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر نیرو:

کشاورزی بزرگترین مصرف‌کننده آب و آلوده‌کننده محیط‌زیست است

معاون وزیر نیرو اعلام کرد که حدود ۷۰ درصد از منابع آب شیرین مصرفی جهان به بخش کشاورزی اختصاص دارد و کشاورزی بزرگترین مصرف‌کننده آب و آلوده‌کننده محیط زیست است که باید برای اصلاح این روند زهکشی را توامان با آبیاری در دستور کار قرار دهیم تا زهاب‌ها محیط زیست را کمتر آلوده کنند.

۸ اسفند ۱۳۹۵

سدسازی ترکیه عامل بروز ریزگردهای ایران

معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه مهمترین مسئله روز ایران، مشکل ریزگردهاست، سدسازی ترکیه به روی دجله و فرات را عامل بروز این پدیده در ایران معرفی کرد.

۱۱ آبان ۱۳۹۵

برنامه ریزی برای کاهش ۱۱ میلیارد متر مکعب مصرف آب کشاورزی تا پایان برنامه ششم / کاهش مصرف ۱٫۲ میلیارد متر مکعب آب با بستن چاه‌های غیرمجاز

میدانی گفت: ما بایدحدودا ۶۴٫۷ میلیارد متر مکعب به بخش کشاورزی آب تحویل دهیم و تا پایان برنامه ششم ۱۱ میلیارد متر مکعب از میزان مصرف این بخش بکاهیم.

۱۳ مهر ۱۳۹۵

آیا اصلاح تعرفه آب در پسِ ملاحظات سیاسی دولت گم شده است؟

با نوجه به اینکه قیمت تمام‌شده تولید آب، بیش از سه برابر هزینه دریافتی از مشترکین تخمین زده می‌شود، کارشناسان و مسئولین وزارت نیرو بر اصلاح تعرفه آب تأکید دارند که می‌تواند زمینه کاهش مصرف آب را فراهم کند. با وجود این، به نظر می‌رسد که دولت بنا بر ملاحظات سیاسی، قصد ندارد اقدامی در این زمینه انجام دهد.

۱۲ مهر ۱۳۹۵
معاون وزیر نیرو:

جایگزینی پساب فاضلاب با چاههای کشاورزی در دستور کار قرار گرفت

میدانی، معاون وزیر نیرو: در راستای اجرای طرح جامع احیای منابع زیر زمینی آب، علاوه بر مسدودسازی چاههای غیرمجاز، جایگزینی پساب تصفیه شده فاضلاب با چاههای مجاز کشاورزی را در دستور کار قرار داده ایم. عمده مصرف آب کشور در بخش کشاورزی است و یکی از علل اصلی افزایش برداشت بی رویه آب از منابع زیرزمینی توسعه ناموزون کشاورزی و برداشت هایی است که به طور مستمر در طی سالها افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر در مجموعه ۶۰۹ دشت کشور، توسعه برداشت آب در ۳۵۰ دشت ممنوع اعلام شده و به عبارتی دشت ممنوعه هستند.

۱۰ مهر ۱۳۹۵
معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو اعلام کرد:

بررسی تبعات آبخیزداری در دستور کار شورای عالی آب

معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به اینکه آبخیزداری آب سطحی را به زیرزمینی تبدیل کرده و برای حق‌آبه‌بران تبعاتی دارد، از بررسی اثرات این شیوه مدیریتی در جلسه ۱۲ مهرماه شورای عالی آب خبر داد.

۴ مهر ۱۳۹۵

مذاکرات آبی ایران با امریکا هم کلید خورد

میدانی، معاون وزیر نیرو: ایران در چارچوب قوانین کشور محدودیتی برای همکاری با شرکت‌های آمریکایی در صنایع آب و فاضلاب ندارد. برای نخستین بار در دوران پسابرجام شرکت‌های آمریکایی در نمایشگاه آب و فاضلاب تهران حضور یافته‌اند. بر این اساس در صورتی که شرکت‌های آمریکایی به قوانین ایران پایبند باشند محدودیتی برای همکاری و فعالیت آنها در صنایع آب و آبفای کشور وجود ندارد. تاکنون تفاهم نامه‌های متعددی با شرکت‌هایی از آلمان، کره جنوبی و انگلیس برای همکاری و جذب سرمایه در صنایع آب و فاضلاب امضا شده است.

۴ مهر ۱۳۹۵

امسال نزدیک به ۳۰۰ شهر کشور با جمعیتی افزون بر ۳۵ میلیون نفر با شرایط تنش آبی روبرو شدند

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: منابع آبی مناسبی برای خروج از شرایط تنش در بسیاری شهرها و مناطق کشور وجود دارد اما به سرمایه گذاری و همراهی بیشتر بانک ها و صندوق توسعه ملی نیاز داریم.

۵ مرداد ۱۳۹۵
معاون آب و آبفای وزیر نیرو:

نظام قیمت گذاری آب برآمده از قوانین دهه ۵۰ است/ برای حل بحران آب بسیج شویم

معاون آب و آبفای وزارت نیرو با بیان اینکه نظام قیمت گذاری کنونی آب برآمده از قوانین دهه ۵۰ و عرضه و تقاضای موجود در آن زمان است، گفت: حل بحران آب در گرو همکاری و هماهنگی میان تمامی متخصصین و اندیشمندان حوزه‌های فنی و علوم انسانی است و همه باید برای حل بحران آب بسیج شوند.