۹ فروردین ۱۳۹۶
معاون آب و آبفای وزیر نیرو اعلام کرد؛

پیگیری جدی طرح احیا و تعادل‌بخشی و تخصیص حق‌آبه محیط زیست

معاون آب و آبفای وزیر نیرو از پیگیری جدی طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی و تخصیص حقابه محیط زیست در سال ۹۶ خبر داد.

۲۴ اسفند ۱۳۹۵
معاون آب و آبفای وزیر نیرو:

خشکسالی همچنان ادامه دارد/ وضعیت نامناسب بارش در فلات مرکزی ایران

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: با وجود بارش‌های پاییز و زمستان گذشته، وضعیت خشکسالی در پهنه وسیعی از کشور همچنان ادامه دارد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر نیرو:

کشاورزی بزرگترین مصرف‌کننده آب و آلوده‌کننده محیط‌زیست است

معاون وزیر نیرو اعلام کرد که حدود ۷۰ درصد از منابع آب شیرین مصرفی جهان به بخش کشاورزی اختصاص دارد و کشاورزی بزرگترین مصرف‌کننده آب و آلوده‌کننده محیط زیست است که باید برای اصلاح این روند زهکشی را توامان با آبیاری در دستور کار قرار دهیم تا زهاب‌ها محیط زیست را کمتر آلوده کنند.

۸ اسفند ۱۳۹۵

سدسازی ترکیه عامل بروز ریزگردهای ایران

معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه مهمترین مسئله روز ایران، مشکل ریزگردهاست، سدسازی ترکیه به روی دجله و فرات را عامل بروز این پدیده در ایران معرفی کرد.

۱۱ آبان ۱۳۹۵

برنامه ریزی برای کاهش ۱۱ میلیارد متر مکعب مصرف آب کشاورزی تا پایان برنامه ششم / کاهش مصرف ۱٫۲ میلیارد متر مکعب آب با بستن چاه‌های غیرمجاز

میدانی گفت: ما بایدحدودا ۶۴٫۷ میلیارد متر مکعب به بخش کشاورزی آب تحویل دهیم و تا پایان برنامه ششم ۱۱ میلیارد متر مکعب از میزان مصرف این بخش بکاهیم.

۱۳ مهر ۱۳۹۵

آیا اصلاح تعرفه آب در پسِ ملاحظات سیاسی دولت گم شده است؟

با نوجه به اینکه قیمت تمام‌شده تولید آب، بیش از سه برابر هزینه دریافتی از مشترکین تخمین زده می‌شود، کارشناسان و مسئولین وزارت نیرو بر اصلاح تعرفه آب تأکید دارند که می‌تواند زمینه کاهش مصرف آب را فراهم کند. با وجود این، به نظر می‌رسد که دولت بنا بر ملاحظات سیاسی، قصد ندارد اقدامی در این زمینه انجام دهد.

۱۲ مهر ۱۳۹۵
معاون وزیر نیرو:

جایگزینی پساب فاضلاب با چاههای کشاورزی در دستور کار قرار گرفت

میدانی، معاون وزیر نیرو: در راستای اجرای طرح جامع احیای منابع زیر زمینی آب، علاوه بر مسدودسازی چاههای غیرمجاز، جایگزینی پساب تصفیه شده فاضلاب با چاههای مجاز کشاورزی را در دستور کار قرار داده ایم. عمده مصرف آب کشور در بخش کشاورزی است و یکی از علل اصلی افزایش برداشت بی رویه آب از منابع زیرزمینی توسعه ناموزون کشاورزی و برداشت هایی است که به طور مستمر در طی سالها افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر در مجموعه ۶۰۹ دشت کشور، توسعه برداشت آب در ۳۵۰ دشت ممنوع اعلام شده و به عبارتی دشت ممنوعه هستند.

۱۰ مهر ۱۳۹۵
معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو اعلام کرد:

بررسی تبعات آبخیزداری در دستور کار شورای عالی آب

معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به اینکه آبخیزداری آب سطحی را به زیرزمینی تبدیل کرده و برای حق‌آبه‌بران تبعاتی دارد، از بررسی اثرات این شیوه مدیریتی در جلسه ۱۲ مهرماه شورای عالی آب خبر داد.

۴ مهر ۱۳۹۵

مذاکرات آبی ایران با امریکا هم کلید خورد

میدانی، معاون وزیر نیرو: ایران در چارچوب قوانین کشور محدودیتی برای همکاری با شرکت‌های آمریکایی در صنایع آب و فاضلاب ندارد. برای نخستین بار در دوران پسابرجام شرکت‌های آمریکایی در نمایشگاه آب و فاضلاب تهران حضور یافته‌اند. بر این اساس در صورتی که شرکت‌های آمریکایی به قوانین ایران پایبند باشند محدودیتی برای همکاری و فعالیت آنها در صنایع آب و آبفای کشور وجود ندارد. تاکنون تفاهم نامه‌های متعددی با شرکت‌هایی از آلمان، کره جنوبی و انگلیس برای همکاری و جذب سرمایه در صنایع آب و فاضلاب امضا شده است.

۴ مهر ۱۳۹۵

امسال نزدیک به ۳۰۰ شهر کشور با جمعیتی افزون بر ۳۵ میلیون نفر با شرایط تنش آبی روبرو شدند

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: منابع آبی مناسبی برای خروج از شرایط تنش در بسیاری شهرها و مناطق کشور وجود دارد اما به سرمایه گذاری و همراهی بیشتر بانک ها و صندوق توسعه ملی نیاز داریم.

۵ مرداد ۱۳۹۵
معاون آب و آبفای وزیر نیرو:

نظام قیمت گذاری آب برآمده از قوانین دهه ۵۰ است/ برای حل بحران آب بسیج شویم

معاون آب و آبفای وزارت نیرو با بیان اینکه نظام قیمت گذاری کنونی آب برآمده از قوانین دهه ۵۰ و عرضه و تقاضای موجود در آن زمان است، گفت: حل بحران آب در گرو همکاری و هماهنگی میان تمامی متخصصین و اندیشمندان حوزه‌های فنی و علوم انسانی است و همه باید برای حل بحران آب بسیج شوند.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
معاون وزیر نیرو عنوان کرد:

مصرف ۸۸ درصد ذخایر تجدیدپذیر آب/ شناسایی ۱۸ نقطه پُرچالش آبی

معاون وزیر نیرو با اعلام اینکه ۶۳ درصد از آب شرب کشور از طریق منابع زیرزمینی تامین می‌شود، گفت: ۱۸ حوضه آبریز به عنوان بخش‌های پُرچالش آبی کشور شناسایی شد.

۱۵ فروردین ۱۳۹۵

۵۰ هزار دستگاه کنتور هوشمند دربخش کشاورزی نصب می شود

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از برنامه ریزی برای نصب حداقل ۵۰ هزار دستگاه کنتور هوشمند آب در بخش کشاورزی در سال ۱۳۹۵ خبر داد.

۲ اسفند ۱۳۹۴

جزئیات احیای دریاچه ارومیه/ انتقال آب از دریای خزر و کاهش سهم کشاورزی دو اقدام مهم

معاون وزیرنیرو با اشاره به اینکه موضوع انتقال آب دریای خزر برای نجات دریاچه ارومیه دردست مطالعه قرار دارد،گفت: براساس سناریوهای موجود، تاسال ۱۴۰۲ باید ۱۴.۴ میلیاردمترمکعب آب وارد دریاچه شود.

۱ اسفند ۱۳۹۴

طرح انتقال آب خزر به سمنان و کویر مرکزی در انتظار تایید سازمان محیط زیست

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: برای اجرای طرح انتقال آب خزر به سمنان و کویر مرکزی هنوز مجوز زیست‌محیطی از سازمان محیط‌زیست دریافت نکرده‌ایم و تا زمانی که این مجوز دریافت نشود نمی‌توانیم این طرح را اجرایی کنیم.