۲۳ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

نرخ سود بالای بانکی برای بازار سرمایه مشکل زا است

زارع: علی رغم اینکه نرخ تورم، تک رقمی اعلام می شود اما نرخ سود بانکی بسیار بالاتر از نرخ تورم است و این باعث شده نقدینگی ها جامعه بیشتر به بخش بانکی سوق داده شود. نرخ سود بالای بانکی برای بازار سرمایه مشکل زا است

۷ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

کشاورزی و دامپروری، اولویت کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس است

زارع، نائب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس: بخش‌های کشاورزی، دامپروری و عشایری در اولویت طرح‌های دو فوریتی این کمیسیون است. مجلس شورای اسلامی به بانک مرکزی نامه نگاری کرد که حداقل ۶ هزار میلیارد تومان به بانک کشاورزی اختصاص دهد امّا آن‌ها تاکنون ۱۰۰۰ میلیارد تومان به بانک کشاورزی اختصاص داده‌اند.

۲ اسفند ۱۳۹۵
زارع در موافقت با لایحه بودجه ۹۶:

قیمت بنزین و گازوئیل در سال آینده افزایش نمی‌یابد

نماینده مردم‌ آباده در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال آینده قیمت حامل‌های انرژی به‌ویژه بنزین و گازوئیل افزایش نمی‌یابد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: جذب فاینانس پادزهر خروج واحدهای تولیدی و صنعتی از رکود است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه عدم امکان سنجی طرح های دولتی جذب فاینانس را ناکام گذاشت،گفت:جذب فاینانس پادزهر خروج واحدهای تولیدی و صنعتی از رکود است.

۱۰ بهمن ۱۳۹۵
سخنگوی کمیسیون اقتصادی:

سقف وام ازدواج افزایش می یابد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب افزایش میزان تسهیلات وام ازدواج در سال ۹۶، متناسب با نرخ تورم و تا مبلغ ۱۰ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان برای هر زوج در کمیسیون تلفیق بودجه خبر داد.

۵ بهمن ۱۳۹۵

نفت ۵۵ دلاری در لایحه و کمیسیون تلفیق بودجه ٩۶

نایب رئیس اول کمیسیون تلفیق بودجه ٩۶ در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که قیمت نفت در لایحه دولت و کمیسیون تلفیق برای بودجه سال آینده ۵۵ دلار برای هر بشکه در نظر گرفته شده است.

۵ بهمن ۱۳۹۵

بازنشستگی ۴۰هزار نفر در آموزش‌وپرورش طی سال جاری/ پیش‌بینی کسری ۶۰هزار میلیارد تومانی بودجه ۹۶

زارع، نایب رئیس اوّل کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس شورای اسلامی: وزارت آموزش و پرورش ردیف های متعددی در بودجه دارد که حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان کسری دارد. امسال حدود ۴۰ هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته می شوند و تا سال ۱۳۹۹ حدود ۲۵۰ هزار نفر بازنشسته می شوند. حتماً امسال اهدافی را که برای منافع بازنشستگان پیش بینی شده است در بودجه سال ۹۶ در نظر می گیریم. ۱۶۰ هزار میلیارد تومان از ۳۲۰ هزار میلیارد تومان منابع عمومی دولت مربوط به مالیات هاست و ۱۱۶ هزار میلیارد تومان دولت پیش بینی کرده است که با شناسایی منابع مازاد ۱۱۸ هزار میلیارد تومان شد.

۲۴ دی ۱۳۹۵

ضرورت قانونمندسازی و استانداردسازی واردات از چین

نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند کالاهای بی کیفیت چینی همچون خوره به جان صنعت و تولید ملی افتاده و باید واردات این کالاها قانونمندتر و تحت نظارت کیفی قرار گیرد.

۲۲ دی ۱۳۹۵

کارت اعتباری خرید کالا در برزخ اجرا یا عدم‌اجرا

طرح کارت‌ اعتباری خرید کالا به عنوان یکی از طرح های اصلی خروج از رکود، خودش دچار رکود در عرضه و تقاضا شد و در کش و قوس وزارت صنعت و بانک مرکزی بی فرجام ماند.

۲۲ دی ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: اشتباه در روند واگذاری شرکت‌های دولتی منجر به تعطیلی آن‌ها می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:اگر روند اشتباه واگذاری شرکت های دولتی اصلاح نشود،احتمال تعطیلی بسیاری از کارخانه ها وجود دارد.

۱۹ دی ۱۳۹۵
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه:

نمایندگان مجلس خواهان افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن هستند

رحیم زارع نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه کل کشور گفت: نمایندگان مجلس به دنبال افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن هستند و قطعا این امر در بررسی بودجه سال ٩۶کل کشور مورد توجه قرار خواهد گرفت.

۶ دی ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: واردات ۳ میلیارد دلاری قاچاق از مناطق آزاد در برابر صادرات یک میلیارد دلاری صورت گرفته است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در مناطق آزاد ، پارسال ۳ میلیارد دلار واردات قاچاق و ۳ میلیارد دلار واردات رسمی در مقابل یک میلیارد دلار صادرات انجام شده است یعنی نسبت صادرات به جمع واردات و قاچاق یک ششم بوده است.

۹ آبان ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

فساد سیستمی و سازمان یافته نیازمند تقویت نظارت درون بانکی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،با بیان اینکه اجرای دولت الکترونیک فساد سازمان یافته در برخی بانک ها را کاهش می دهد،گفت:بانک مرکزی برای نظارت بر بانک ها باید چارچوب تعیین کند.

۲۵ مرداد ۱۳۹۵

مدیر عامل منطقه آزاد چابهار: سهم مناطق آزاد از قاچاق، فقط ۳ میلیارد دلار است

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه از۹۵۸۰ شرکت ثبت شده در کیش، ۲۸۴۱شرکت فقط در یک نشانی ثبت شده است گفت: این نشان دهنده نبود شفافیت در مناطق آزاد است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۵

تاکید بر تقویت سازوکارهای سرمایه گذاری در میدان های مشترک نفت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش و تقویت سازوکارهای سرمایه گذاری در صنعت نفت بویژه برای میدان های مشترک نفت و گاز در طول برنامه ششم توسعه کشور تاکید می شود.