۲۶ دی ۱۳۹۵

جدید‌التألیف بودن کتاب‌های پایه یازدهم برای سال تحصیلی آینده

امانی طهرانی، مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری آموزش و پرورش: تألیف کتاب‌های پایه یازدهم آغاز شده است و همانطور که توزیع کتاب‌ها را در پایه دهم در سال تحصیلی جاری داشتیم، کتاب‌های پایه یازدهم نیز بدون تأخیر در اول مهر ماه سال آینده در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. تمام کتاب‌های پایه یازدهم جدید التألیف خواهند بود و این روند ادامه تغییراتی است که در پایه دهم داشته‌ایم و به پایه یازدهم رسیده است و در ادامه این تغییرات در پایه دوازدهم انجام خواهد شد.

۴ مهر ۱۳۹۵

«شهید فهمیده» همچنان در کتاب‌های درسی خواهد بود

امانی طهرانی، مدیر دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و نظری: فضای ایجاد شده در رابطه با حذف درس شهید فهمیده به گونه‌ای است که ناشی از ناآگاهی و بررسی سطحی موضوع است و اگر فردی در این رابطه دغدغه دارد نباید با ناآگاهی باعث شود خانواده‌ها احساس کنند ارزش‌های دفاع مقدس در حال کمرنگ شدن است. درس شهید فهمیده همچنان در کتاب درسی دانش‌آموزان وجود دارد.

۱۶ شهر ۱۳۹۴
رئیس دفتر تالیف کتب درسی آموزش و پرورش خبر داد

جای خالی “متصدی آزمایشگاه” در ردیف استخدامی آموزش و پرورش

رئیس دفتر تالیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به وضعیت نابسامان آزمایشگاه‎ها در مدارس گفت: در ردیف‎های استخدامی جدید آموزش و پرورش نیرو به عنوان متصدی آزمایشگاه در نظر گرفته نشده است این در حالیست که تمام مدارسی که سازمان نوسازی به مدارس تحویل می‎دهد، دارای آزمایشگاه هستند.

۱۵ شهر ۱۳۹۴
رئیس دفتر تالیف کتب درسی آموزش و پرورش:

آموزش‎های مهارتی و فنی و حرفه‎ای مورد کم‎مهری قرار گرفته است

رئیس دفتر تالیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش‎های مهارتی و فنی و حرفه‎ای مورد کم‎مهری و غفلت قرار گرفته است.