۱۴ اسفند ۱۳۹۵

آغاز خرید تضمینی پرتقال از سورتینگ داران مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: خرید تضمینی پرتقال های ذخیره شده در انبارهای سورتینگ داران که فقط برای آبگیری مناسب است از روز شنبه با قیمت هر کیلوگرم پنج هزار و ۵۰۰ ریال آغاز شد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

۵۰۰۰۰ باغدار مازندرانی کمک بلاعوض دریافت کردند/ واریز ۲۷۴ میلیارد به حساب باغداران خسارت دیده

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران گفت: وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد خرید شب عید تعطیل نشده است و هر مقدار تا ۴۰ هزار تن پرتقال سالم موجود باشد و به درد توزیع شب عید بخورد خریداری خواهد شد و حتی اگر پرتقال‌هایی را که وارد شده است دور بریزیم، پرتقال سالم داخلی را خریداری خواهیم کرد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵
رئیس جهاد کشاورزی مازندران:

مقابل واردات ایستادگی می‌کنیم/ مرکبات شب عید تامین است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: به‌شدت مقابل واردات مرکبات ایستادگی می‌کنیم؛ چرا که با توجه به میزان تولیدات هیچ نیازی به واردات وجود ندارد.برای ذخیره‌سازی میوه شب عیدباید از ظرفیت دولت و بخش خصوصی استفاده بهینه شده است.

۱۰ بهمن ۱۳۹۵

اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به باغداران مازندرانی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ضمن تکذیب رهاسازی پرتقال‌های سرما زده در دریا توسط دولت، گفت: براساس مصوبه دولت،بزودی۷۰میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به باغداران مازنی اختصاص داده می‌شود.

۷ بهمن ۱۳۹۵
رئیس جهاد کشاورزی استان مازندران:

پرتقال‌های غیر قابل مصرف در بستر رودخانه ها رها شدند/نارضایتی مردم از کیفیت پرتقال های موجود در بازار

رئیس جهاد کشاورزی استان مازندران گفت:به باغداران اجازه داده شده پرتقال های غیر قابل مصرف را به هر نحوی که صلاح می دانند از چرخه تولید خارج کنند.

۶ بهمن ۱۳۹۵

خرید تضمینی ۳۵ هزار تن پرتقال در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از خرید تضمینی ۳۵ هزار تن از پرتقال‌های باغداران استان خبر داد.

۲۱ دی ۱۳۹۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران خبر داد؛

خرید و جمع‌آوری ۱۰ هزار تن کیوی شمال

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران گفت: دولت پس از سرمازدگی ۲۰ میلیارد تومان برای خرید تضمینی کیوی به باغداران اختصاص داد که ۱۰ هزار تن کیوی یخ ‌زده جمع‌آوری و توسط ۵ کارخانه فراوری به پوره و کنسانتره تبدیل خواهد شد.

۱۹ دی ۱۳۹۵

ذخیره ۵۰۰ هزار تن پرتقال در سردخانه های مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: ۵۰۰ هزار تن پرتقال سالم در انبارهای فنی و سردخانه های استان وجود دارد و نیازی به واردات پرتقال نیست.

۴ دی ۱۳۹۵

هفت بسته حمایتی دولت برای باغداران مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: از اول آذرماه امسال که برف و یخبندان به باغهای مرکبات استان خسارت جدی وارد کرد، دولت هفت بسته حمایتی برای جبران خسارت کشاورزان ارائه کرده است.

۲۶ آذر ۱۳۹۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

دولت ۳۰۰ میلیارد ریال به باغداران خسارت دیده کمک می کند

دلاور حیدرپور گفت: دولت برای جبران بخشی از خسارت باغداران ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ۱۰ درصدی در نظر گرفته است، همچنین دولت ۳۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای باغداران خسارت دیده در نظر گرفت.

۱۵ آذر ۱۳۹۵

دام‌های سبک مازندران در خطر گرسنگی

بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک مازندران که شامل گوسفند و بز است در خطر گرسنگی هستند و نتیجه مخربی در تولید سال آینده خواهد گذاشت چون تغذیه زمستانی تولید سال بعد را تضمین می کند.

۶ آذر ۱۳۹۵

خسارت ۷۰۰ میلیاردی سرمازدگی به کشاورزان مازندران

برف و سرمازدگی روزهای گذشته که عمده آن در استان مازندران اتفاق افتاد، پیامدهای ناگواری برای بخش‌های مختلف کشاورزی به همراه آورد که رئیس سازمان کشاورزی این استان اعلام کرد: براساس برآوردهای اولیه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف کشاورزی و دامپروری این استان وارد شده و نتایج دقیق این برآوردها در روزهای آینده مشخص می‌شود.

۱۷ آبان ۱۳۹۵
رییس سازمان کشاورزی استان مازندران:

مردم تمایلی به استفاده از برنج های خارجی ندارند

رییس سازمان کشاورزی استان مازندران دلیل افزایش قیمت برنج ایرانی را متاثر از افزایش تقاضا برای این محصول اعلام و اظهار کرد: مردم تمایلی به مصرف برنج های خارجی ندارند.

۲ آبان ۱۳۹۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد: ۱۵۰

۱۵۰ هزار تن مرکبات مازاد امسال، نیازمند مشوق صادراتی/ آغاز فصل برداشت پرتقال شمال از ۲۰ آبان

از تولید دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن مرکبات در مازندران ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن آن مازاد است و باید برای صادرات آن فکر شود.

۳۰ مرداد ۱۳۹۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

دولت خرید توافقی برنج را در دستور کار ندارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با رد خرید توافقی برنج از سوی دولت گفت: خرید توافقی در این مقطع توجیهی ندارد چرا که قیمت برنج در وضعیت مناسبی قرار دارد.