۴ آذر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: سقف سرعت مجاز در جاده‌های کشور ۱۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سقف سرعت مجاز در جاده‌های کشور کاهش می‌یابد و بدین ترتیب سقف سرعت در آزادراه‌ها ۱۱۰ کیلومتر در ساعت و در بزرگراه‌ها ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

۲۹ آبا ۱۳۹۶

معاون وزیر راه وشهرسازی: سالانه بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال برای نگهداری راه های کشور نیاز است

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: برای نگهداری از ۲۱۵ هزار کیلومتر راه موجود روستایی، اصلی، فرعی و بزرگراه ها در کشور سالیانه بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

۲۶ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: بهترین راه تامین اعتبار برای نگهداری راه‌ها وضع عوارض سوخت است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال‌های گذشته چه در بخش راه‌های شریانی و چه در بخش راه‌های غیر شریانی با تنگنای اعتباری جدی مواجه بودیم و در این زمینه انتظار داریم که استانداران توجه بیشتری به مسئولیت‌های سازمان راهداری داشته باشند و برای تأمین منابع پایدار جهت نگهداری راه‌ها به این سازمان کمک کنند.

۱۴ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: پایانه های مرزی شلمچه و چذابه آماده پذیرایی زائران اربعین حسینی است

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از آمادگی پایانه‌هیا مرزی شلمچه و چذابه برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی خبر داد.

۲۸ شهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: راهداری مناسب نیازمند ۷هزار میلیارد تومان اعتبار است

به گزارش عیارآنلاین، داود کشاورزیان با تاکید بر اولویت برنامه ها و اقدامات ایمنی در راه های کشور اظهار داشت: عملیات ایمن سازی راههای برون شهری  از فعالیت ها و ماموریت های اصلی راهداری کشور است و ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استانها در سراسر کشور به این امر اهتمام جدی […]

۲۲ شهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: علاقمند به ایجاد مسیری غیر از ترکیه برای اتصال به اروپا هستیم

معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار با سفیر بلاروس گفت: فعال‌ شدن مسیر دیگری غیر از ترکیه برای اتصال ایران به اروپا به توسعه فعالیت‌های اقتصادی از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای می انجامد.

۱۶ شهر ۱۳۹۶

رئیس سازمان راهداری: امسال از تردد خودروهای شخصی به مرز در سفرهای اربعین جلوگیری خواهیم کرد

معاون وزیر راه گفت: اربعین امسال رانندگان خودروهای شخصی باید تا فاصله‌ای از مرز، خودروی خود را در پارکینگ‌های ویژه پارک کرده و ادامه مسیر تا نقطه صفر مرزی را با خودروی عمومی طی کنند.

۱۱ شهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه وشهرسازی: بنابر دستور وزیر راه و شهرسازی احتمال ممنوعیت حرکت اتوبوس بین‌شهری در شب وجود دارد

معاون وزیر راه گفت: وزیر راه دستور داده تا صدور دستورالعمل ممنوعیت رانندگی رانندگان اتوبوس و وسایل حمل و نقل عمومی بین جاده ای در شب، مورد بررسی قرار بگیرد.

۷ شهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: نوسازی ناوگان‌ کالا و اجرای شبکه سیر مسافری دو هدف برای رشد بهره‌وری‌ هستند

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: طرح‌های «نوسازی ناوگان حمل و نقل کالا» و «اجرای شبکه سیر مسافری» دو طرح با اولویت و اصلی سازمان راهداری است که با اجرای آنها، بهره‌وری در این حوزه رشد چشمگیری خواهد یافت.

۲ مرد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: اختصاص ۳۵ درصد درآمد جرایم رانندگی به بهسازی راه‌ها در ۲ سال اخیر

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در تخلف‌های اضافه بار از سوی کامیون‌ها در سیستم توزین در حال حرکت سازمان راهداری نسبت به تعلیق و محدود کردن کارت هوشمند اقدام می‌کند.

۳۱ تیر ۱۳۹۶

رئیس سازمان راهداری: سوخت به قیمت واقعی عرضه شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تشکیل صف‌های طولانی توسط کامیون‌ها در بنادر، تردد یک سر خالی کامیون‌ها و کاهش رغبت به سرمایه گذاری در حوزه ناوگان به دلیل پایین بودن قیمت سوخت است.

۲۲ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: ‌لزوم ایجاد منابع مالی پایدار برای نگهداری راه‌ها

رئیس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای گفت: در دولت دوازدهم در زمینه تأمین منابع اعتباری پایدار جهت نگهداری و بهسازی راه‌ها باید چاره‌اندیشی شود، پیشنهاد می‌شود با دریافت عوارض سوخت از ناوگان، بخشی از هزینه‌های مربوط به نگهداری راه‌ها تأمین شود.

۶ خرد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: سازه های غیرقانونی و پروانه‌دار ۱۰۰متری جاده‌ها تخریب می‌شوند

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تاکید کرد: ادارات راهداری می‌توانند مجوزهای لازم برای تخریب سازه‌های غیرقانونی در حریم ۱۰۰ متری جاده را کسب کنند.

۱۳ ارد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان مسافری به زودی راه اندازی می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان مسافربری با هدف افزایش امنیت ترافیکی، کنترل سرعت وسیله نقلیه و کاهش سوانح جاده ای به زودی راه اندازی می شود.

۱۳ ارد ۱۳۹۶

شمار دوربین‌های کنترل سرعت در جاده‌های کشور افزایش می‌یابد

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: با توجه به اینکه علت بسیاری از سوانح جاده ای عدم رعایت سرعت مجاز است، شمار دوربین های کنترل سرعت در جاده های کشور افزایش می یابد.