۲ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: اختصاص ۳۵ درصد درآمد جرایم رانندگی به بهسازی راه‌ها در ۲ سال اخیر

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در تخلف‌های اضافه بار از سوی کامیون‌ها در سیستم توزین در حال حرکت سازمان راهداری نسبت به تعلیق و محدود کردن کارت هوشمند اقدام می‌کند.

۳۱ تیر ۱۳۹۶

رئیس سازمان راهداری: سوخت به قیمت واقعی عرضه شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تشکیل صف‌های طولانی توسط کامیون‌ها در بنادر، تردد یک سر خالی کامیون‌ها و کاهش رغبت به سرمایه گذاری در حوزه ناوگان به دلیل پایین بودن قیمت سوخت است.

۲۲ تیر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: ‌لزوم ایجاد منابع مالی پایدار برای نگهداری راه‌ها

رئیس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای گفت: در دولت دوازدهم در زمینه تأمین منابع اعتباری پایدار جهت نگهداری و بهسازی راه‌ها باید چاره‌اندیشی شود، پیشنهاد می‌شود با دریافت عوارض سوخت از ناوگان، بخشی از هزینه‌های مربوط به نگهداری راه‌ها تأمین شود.

۶ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: سازه های غیرقانونی و پروانه‌دار ۱۰۰متری جاده‌ها تخریب می‌شوند

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تاکید کرد: ادارات راهداری می‌توانند مجوزهای لازم برای تخریب سازه‌های غیرقانونی در حریم ۱۰۰ متری جاده را کسب کنند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون وزیر راه: سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان مسافری به زودی راه اندازی می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان مسافربری با هدف افزایش امنیت ترافیکی، کنترل سرعت وسیله نقلیه و کاهش سوانح جاده ای به زودی راه اندازی می شود.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

شمار دوربین‌های کنترل سرعت در جاده‌های کشور افزایش می‌یابد

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: با توجه به اینکه علت بسیاری از سوانح جاده ای عدم رعایت سرعت مجاز است، شمار دوربین های کنترل سرعت در جاده های کشور افزایش می یابد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶

کشاورزیان: نگهداری راه‌های غیرشریانی کشور ۳۰۰۰ میلیارد اعتبار می‌خواهد

معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور گفت: برای نگهداری راه‌های غیرشریانی کشور به اعتباری افزون بر ٣ هزار و ۶٠٠ میلیارد تومان نیاز است.

۶ فروردین ۱۳۹۶

رشد ۷.۳ درصدی تردد از مرزهای زمینی در دور اول سفرهای نوروزی

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ضمن تشریح اقدامات انجام شده در راستای سفرهای نوروزی حدفاصل ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۴ فروردین ۹۶ گفت: تردد اتباع ایرانی از مرزهای زمینی کشور بیانگر رشد ۷.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

امنیت جاده‌ها درگیر و دار تخصیص بودجه/سال تمام شد؛بودجه ندادند

معاون وزیر راه و شهرسازی از پیگیری ها برای تخصیص ۲۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تجهیز راهدارخانه های کشور، خبر داد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

طفره رفتن معاون وزیر درباره تناقض اطلاع‌رسانی بازگشایی محور هراز و سقوط بهمن/ پلیس مسئول انسداد راه است

رئیس سازمان راهداری با تأکید بر اینکه این سازمان وظیفه مدیریت راه‌ها را برعهده دارد، گفت: انسداد مسیر برعهده پلیس راه است و نباید تصمیمات گذشته را درباره حادثه هراز زیر سؤال ببریم.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

فراخوان نصب ۶۵ دستگاه توزین حین حرکت در جاده‌ها/ سامانه سپهتن در اتوبوس‌ها نصب می‌شود

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ایگفت: در راستای جلوگیری از فرسودگی راه‌ها به علت عبور بارهای غیرمجاز فراخوانی داده‌ایم که علاوه بر ۳۰ دستگاه موجود ۶۵ دستگاه توزین در حال حرکت در جاده‌ها نصب شود.

۲۰ دی ۱۳۹۴

نشست آخوندی با فعالان اقتصادی برگزار شد

وزیر راه و شهرسازی با حضور در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با فعالان اقتصادی و بخش خصوصی به گفت‌وگو نشست.

۹ دی ۱۳۹۴
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

توزیع ۸ میلیون تن آسفالت در سطح کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور گفت: طی ۹ ماه امسال بیش از ۸ میلیون تن آسفالت در سطح کشور توزیع شده است.

۲۴ آذر ۱۳۹۴
معاون وزیر راه و شهرسازی:

نیمی از اعتبار نگهداری راه‌ها هم تامین نمی‌شود/ مصرف سالانه ۲۰ میلیون تن آسفالت

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سالانه بیش از ۲۰ میلیون تن در کشور قیر مصرف می‌شود، گفت: برای نگهداری و تجدید روکش جاده‌ها، سالانه ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهیم که نیمی از این رقم هم محقق نمی‌شود.

۲۱ مهر ۱۳۹۴

آغاز نصب موقعیت‌یاب روی اتوبوس‌ها و کامیون‌های حمل سوخت

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تجهیز ناوگان عمومی باری و مسافری جاده‌ای به سامانه‌های هوشمند و GPS از چند ماه قبل آغاز شد و به زودی عملیات نصب GPS ها روی ناوگان آغاز می‌شود.