۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

منزلت معلمان مهم‌تر از معیشت آنان

دبیرکل انجمن اسلامی معلمان ایران گفت: متولیان امر، آموزش و پرورش را همچنان مسئله اصلی کشور نمی‌دانند اما تلاش می‌کنیم سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی افزایش یابد.

۱۶ فروردین ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:۲۰ دستگاه‌ متولی مبارزه با قاچاق هماهنگ نیستند

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اعلام اینکه قاچاق ۲ میلیون نفر را بیکار کرده است، گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ دستگاه در بخش مبارزه با قاچاق کالا وجود دارند که هماهنگی لازم بین آنها وجود ندارد و برنامه مدون قابل رصد هم نداریم.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶

ایجاد تعادل بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و نیاز آموزش و پرورش راهکاری برای رفع مشکل کمبود معلم

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد راهکار رفع نگرانی کمبود معلم در مدارس، افزایش تعداد دانشجویان و ایجاد تعادل بین فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و نیازهای وزارت آموزش و پرورش است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به موضوع «معوقات بانکی»

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از تهیه گزارشی درباره معوقات بانکی در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

سازمان نظام‌ معلمی نیاز به کار کارشناسی دارد/ مجلس به حل مسائل معلمان نگاهش مثبت است

محمدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: بحث سازمان نظام معلمی چندین سال مورد توجه قرار گرفته است که هنوز از سوی آموزش و پرورش در این زمینه لایحه یا طرحی به مجلس ارائه نشده است. در برنامه ششم، باید سازمان نظام معلمی را مورد توجه قرار دهیم اما در کمیسیون تلفیق این مسئله به نتیجه نرسید و باید مطالعات بیشتری روی این مسئله انجام شود. سازمان نظام معلمی به حقوق معلمان و به ویژه بحث معیشت و مسائل مربوط به آن کمک می‌کند. همانطور که سایر نهادها و تشکل‌های سایر مشاغل سازمانی توجه به مسائل خود دارند، وجود این سازمان برای معلمین نیز امکان پذیر است. اگر بحث سازمان نظام معلمی از سوی دولت به مجلس ارائه شود، در کمیسیون آموزش به دنبال این مسئله هستیم تا این سازمان به نتیجه برسد. جزییات این سازمان تاکنون در مجلس مورد توجه نبوده که به طور کلی مجلس نگاه مفرطی به برپایی چنین سازمانی برای معلمان دارد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵
نایب رئیس کمیسیون آموزش:

برخی از رشته‌ها در دانشگاه‌ها کاربردی نیستند

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مسئولان باید بررسی کنند که جامعه به چه رشته‌هایی نیاز دارد و منطبق بر نیازها رشته‌ها ایجاد و تقویت شوند.

۱ بهمن ۱۳۹۵
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

لزوم بازنگری و اصلاح طرح ارزشیابی توصیفی

محمدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: ارزشیابی توصیفی کار علمی بوده که در بسیاری از کشورهای دنیا اجرایی می‌شود و اکنون در آموزش و پرورش کشور با استفاده از تجربیات سایر کشورها به آن می‌پردازند. باید زیر ساخت‌های لازم برای چنین طرح‌های ایجاد شود تا با اشراف و احاطه کامل و متناسب با شرایط دانش آموزان برای آنها ایجاد شود. اصل طرح مثبت بوده اما نیاز به بازنگری و اصلاح دارد و برای نارسایی های موجود تصمیم گیری لازم اتخاذ شود.

۲۴ دی ۱۳۹۵
پیشنهاد نماینده مجلس:

کاهش تعطیلی تابستان و آغاز سال تحصیلی زودتر از اول مهر ماه آغاز

محمدی، نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: برای رفع مشکل تعطیلی مدارس بحث تعطیلات تابستانی مطرح شده که بر این اساس باید از روزهای تعطیل تابستان کاسته و سال تحصیلی زودتر از اول مهر ماه آغاز شود. هنوز لایحه‌ای مبنی بر تغییر تقویم آموزشی از دولت به کمیسیون آموزش ارسال نشده و مسئله‌ای ناظر بر بررسی آن نداریم.

۲۳ دی ۱۳۹۵

تهیه طرحی برای محاسبه سنوات خدمتی معلمان حق‌التدریس در کمیسیون آموزش مجلس

محمدی، نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: در برنامه ششم مسائل حق‌التدریسی‌ها مورد توجه قرار گرفته و در جهت بهبود شرایط با نهادهای مربوطه بررسی ‌های لازم انجام می‌شود.محاسبه سنوات خدمت معلمان حق‌التدریسی از دیگر مسائل مورد توجه در کمیسیون آموزش و تحقیقات بوده و در این راستا طرحی برای حل مسئله تهیه شده که باید در صحن مطرح شود. در برنامه ششم توسعه ساماندهی جذب نیروی انسانی مورد توجه بوده و طبق آن جذب از طریق دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی انجام می‌شود.

۱۳ دی ۱۳۹۵
نمایندگان مجلس مطرح کردند؛

بدنه نحیف آموزش عالی در بودجه سال آتی

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به کم بودن سهم آموزش عالی در بودجه سال آتی، می‌گویند که بیکار ننشسته‌اند و در رایزنی‌های خود برآنند اعتبارات حوزه آموزش عالی برای سال ۹۶ را افزایش دهند.

۱ دی ۱۳۹۵

کمیسیون آموزش مجلس تذکراتی به دولت در مورد مطالبات فرهنگیان داده است

محمدی، نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از وعده تحقق نیافته مسئولان برای پرداخت مطالبات فرهنگیان انتقاد و تصریح کرد:کمیسیون آموزش مجلس تذکرات لازم را به دولت در مورد مطالبات فرهنگیان داده است.

۱۸ آبان ۱۳۹۵

تلاش کمیسیون آموزش مجلس برای گنجاندن ۵ بند مرتبط با معیشت معلمان در لایحه برنامه ششم

محمدی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: کمیسیون آموزش و تحقیقات حدود ۵ بند را به منظور معیشت معلمان به برنامه ششم توسعه اضافه کرد. آموزش و پرورش باید برای رهایی از مشکلات مالی خود منابع، املاک و زمین‌های تحت اختیار خود را به سمت درآمدزایی سوق دهد. آموزش و پرورش املاک وسیعی در حاشیه خیابان‌های اصلی با ارزش تجاری بالا دارد که می‌تواند آن‌ها را به بخش خصوصی واگذار و با تهیه ملکی در خیابان‌های فرعی نیاز خود را به مکان آموزشی نیز برطرف کند.

۱۷ آبان ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

دولت نیازهای آموزشی کشور را براساس اسناد راهبردی پیش ببرد

محمدی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: محور اصلی برنامه ریزی هم در آموزش و پرورش و هم در وزارت علوم کیفیت بخشی به تعلیمات است. آموزش و پرورش باید زمینه تربیت نیروی متخصص را فراهم کند و در واقع افرادی تربیت شوند که نیازهای جامعه را برآورده کنند.دولت باید براساس اسناد راهبردی که در حوزه‌های آموزش و پرورش عالی وجود دارد برنامه‌هایش را پیش ببرد. باید ضمن تربیت نیروی مورد نیاز جامعه، بر مقوله کیفیت هم توجه داشته باشیم الزاماً به دنبال کمیت رفتن کار نادرستی است.

۱۱ آبان ۱۳۹۵

سوال از آشتیانی درباره ساماندهی نیرو و مدیریت منابع در کمیسیون آموزش و تحقیقات

محمدی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات: نمایندگان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مسائل مختلفی همچون ساماندهی امور انسانی و مدیریت منابع آموزش و پرورش را در قالب سوال با این وزیر پیشنهادی دولت مطرح کردند که برای هر کدام از آنها جواب مشخصی داشت؛ در هر حال برای ایشان آرزوی موفقیت دارم.

۲۶ مهر ۱۳۹۵

۱۳ راهکار برای حل مشکلات مسکن مهر ارائه شد

به گفته رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، مهمترین علل تأخیر در واگذاری مسکن مهر تأمین نکردن به موقع منابع مالی و نبود نگاه کارشناسی در جانمایی بود.