۸ دی ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اصل نود در گفتگو با عیارآنلاین گفت:

بی اعتباری اسناد غیررسمی مقدمه‌ای برای اجرای کاداستر

داوود محمدی با اشاره به معاملات غیررسمی گفت: «با طرح کاداستر دقیقا مالکیت نقطه یابی می‌شود چهارچوب مالکیت افراد روشن می‌شود. آنهایی که سند رسمی دارند مشکلی متوجه آن‌ها نمی‌شود و آنها که سند رسمی ندارند و دارای سند عادی(غیررسمی) هستند یا سند عادی آنها تبدیل می‌شود و یا از اعتبار ساقط می‌شود.»

۵ خرد ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

مجلس به دنبال رفع اشکالات طرح تحول سلامت است

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای معتقد هستند که وزارت بهداشت با مطالعه لازم طرح تحول سلامت را اجرایی نکرده است و در حال حاضر در مجلس این طرح در حال بررسی است.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
نایب رئیس کمیسیون آموزش:

برخی از رشته‌های ارائه شده در دانشگاه ها باید حذف شوند

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش باید در جهت مهارت‌آموزی دانش‌آموزان اقدامات لازم را انجام دهد، احیا هنرستان‌ها برای این هدف را الزامی دانست.

۱۳ فرو ۱۳۹۷

نایب رئیس کمیسیون آموزش: حل مشکلات کشور در گرو تعامل نهادهای اجرایی با دانشگاه‌ها است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رفع مشکلات لاینحل کشور با تعامل سازنده نهادهای اجرایی با دانشگاه امکان پذیر است، گفت: بیکاری از عوامل جدی خروج نخبگان از کشور تلقی می‌شود.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: وزارت علوم برای اجرای کامل قانون جلوگیری از پایان‌نامه فروشی یا کپی‌برداری نیازمند تزریق بودجه است

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار تخصیص اعتبار لازم به وزارت علوم برای اجرای دقیق قانون مقابله با تخلفات علمی شد.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: مرزهای آزادی در دانشگاه‌ها باید مشخص شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مرزهای آزادی در دانشگاه ها باید مشخص باشد، گفت: باید نظرات، تفکرات و ایده در فضای دانشگاه مطرح و به بحث گذاشته شود.

۱۲ شهر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: افزایش جذب دانشجوی خارجی تکلیف قانونی وزارت علوم است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد جذب دانشجوی خارجی در ایران سبب برند شدن دانشگاه‌های کشورمان و تقویت دیپلماسی علمی می‌شود.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: تصمیم وزارت علوم بر تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور در راستای طرح آمایش آموزش عالی است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد مسئولان وزارت علوم باید به تدریج و با بررسی کارشناسی اقدام به تغییرات در اساسنامه دانشگاه پیام نور کنند.

۲۳ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور احتمالا منتفی شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات از تذکر مجلس به وزیر علوم درباره تغییر اساسنامه دانشگاه پیام‌نور خبر داد.

۴ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دانشگاه فرهنگیان باید محور جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش باشد

محمدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: در حال حاضر هنوز پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال ۹۵ وزارت مذکور تعیین تکلیف نشده‌اند از این رو ابتدا باید این افراد وضعیت مشخصی داشته باشند و سپس اقدام به برگزاری آزمون جدید شود. اساسا بر اساس اسناد بالادستی خصوصا برنامه ششم توسعه باید استخدام‌های آموزش و پرورش عمدتا از طریق جذب فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان باشد. وزارت آموزش و پرورش در شرایط کنونی باید اقدام به تبیین شرایط در خصوص نیروی انسانی مورد نیاز کند و در این راستا تدابیر خاصی برای تامین نیروی انسانی بیاندیشد تا در سال‌های آینده با مشکل جدی مواجه نشود.

۲۰ خرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

اخذ شهریه در مدارس غیردولتی خارج از بخشنامه اعلامی غیرقانونی است

محمدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: با توجه به اینکه وزارت آموزش و پرورش برای شهریه مدارس غیردولتی برنامه‌ریزی کرده و همه فاکتورها را در این زمینه در نظر می‌گیرد بنابراین بخشنامه‌ صادره لازم الاجراست و همه باید تابع آن باشند. مدارس نمی‌توانند با عناوین مختلف و متعددی که در عمل نیز محقق نمی‌شود، پول دریافت کنند؛ اگر بخواهند تحت این عناوین پول بگیرند، تخلف است و باید به لحاظ قانونی با آنها برخورد شود. وزارت آموزش و پرورش، کمیته بازرسی و تشکیلات ثبت‌نام و نهادهایی که در این زمینه موثر هستند، باید توجه بیشتری در همه استان‌ها داشته باشند تا این تخلفات صورت نگیرد؛ معمولاً این گونه تخلفات در شهرستان‌ها و استان‌های دیگر کمتر از تهران است.

۳ خرد ۱۳۹۶

هفته آتی کمیسیون آموزش میزبان مسئولان آموزشی و فرهنگی برای بررسی سند ۲۰۳۰

محمدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: اگرچه جنبه‌های اومانیسمی بیانیه ۲۰۳۰ بیشتر است و این مسئله با نگاه جامعه اسلامی به امر آموزش تفاوت دارد اما آقای فانی به‌عنوان وزیر وقت آن را مشروط امضا کرده است و حتی در ذیل امضای خود آورده که ایران ملزم به اجرای مفاد مغایر با مبانی اسلامی و ملی آن نیست. پیرو دستور آقای لاریجانی کمیسیون هفته آینده از معاونان، مسئولان آموزش‎ و پرورش، نمایندگان شورای عالی انقلاب و افراد صاحب نظر برای پیگیری و بررسی مجدد این مهم دعوت به عمل خواهد آورد این درحالی است که کمیسیون در گذشته نیز به این موضوع پرداخته است.

۲۶ ارد ۱۳۹۶

نماینده مجلس: کاربردی کردن پایان‌نامه‌ها در گرو ارائه نیازهای دستگاه‌های مختلف به دانشگاه‌ها است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد در راستای کاربردی کردن پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها باید هماهنگی بین وزیر علوم و سایر وزراء صورت بگیرد تا نیازهای دستگاه‌های مختلف در چهارچوب مشخصی به دانشگاه‌ها ارائه شود.

۱۱ ارد ۱۳۹۶

منزلت معلمان مهم‌تر از معیشت آنان

دبیرکل انجمن اسلامی معلمان ایران گفت: متولیان امر، آموزش و پرورش را همچنان مسئله اصلی کشور نمی‌دانند اما تلاش می‌کنیم سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی افزایش یابد.

۱۶ فرو ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:۲۰ دستگاه‌ متولی مبارزه با قاچاق هماهنگ نیستند

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اعلام اینکه قاچاق ۲ میلیون نفر را بیکار کرده است، گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ دستگاه در بخش مبارزه با قاچاق کالا وجود دارند که هماهنگی لازم بین آنها وجود ندارد و برنامه مدون قابل رصد هم نداریم.