۵ اسف ۱۳۹۴

اهداف برنامه ششم توسعه بسیار بزرگ است/ منابع مالی را از کجا می‌آورید؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که اهداف برنامه ششم توسعه بسیار بزرگ است و منابع بسیار زیادی را نیاز دارد گفت: بسیاری از برنامه‌های توسعه تهیه شده به دلیل اینکه منابع مالی برای تحقق آن پیش‌بینی نشده بود، اهداف تعیین شده را محقق نکرد.

۷ آذر ۱۳۹۴

دانش جعفری: خالی شدن انبارها با افزایش تورم راه‌حل نیست

وزیر اسبق اقتصاد افزود: چنانچه شرکت‌ها در دوران رکود انبارهایشان پر و در پی افزایش تورم انبارهایشان خالی شود و به سود برسند، راه حل رشد اقتصاد نیست/ رشد اقتصادی که ماحصل تورم باشد، نمی تواند مداوم و اثرگذار باشد.

۱ آذر ۱۳۹۴

برگزاری دومین کنفرانس «توسعه و عدالت آموزشی»

چهار وزیر دولت یازدهم به همراه جمعی از اقتصاددانان، جامعه‏‌شناسان، سیاست‏گذاران، فعالان اجتماعی، فعالان رسانه‌ای و هنرمندان در دومین کنفرانس «توسعه و عدالت آموزشی» برای کاهش فقر آموزشی در ایران هفتم و هشتم آذر ماه راهکارها و برنامه های خود را ارائه می‌دهند.

۱۲ تیر ۱۳۹۴

دانش جعفری: در سیاست های کلی اصل ۴۴ هیچ اشاره ای به رد دیون دولت نشده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگوی ویژه خبری افزود: در واگذاری ها سهم دولت بجای ۲۰ درصد ۶۰ درصد است، زیرا ۴۰ درصد از واگذاری‌‌ها مربوط به سهام عدالت بود که در اختیار دولت قرار دارد

۲۶ خرد ۱۳۹۴
بررسی افق‌های پیش روی اقتصاد شهری در برنامه اقتصاد ایران

دانش جعفری: بیشترین تولید ناخالص داخلی در شهرهای بزرگ است/پورزرندی: لزوم استفاده از صکوک در تامین مالی مدیریت شهری

دانش جعفری با بیان این که بیشترین حجم تولید ناخالص داخلی در شهرهای بزرگ به دست می‌آید، گفت: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید اقتصاد شهری به صورت سیستمی تبدیل شود.

۲۸ بهم ۱۳۹۳
پنج عامل مهم که بی توجهی به آنها طرح را با شکست مواجه می کند

آستانه تداوم طرح تحول سلامت تا کجا خواهد بود؟/دولت با چه پشتوانه‌ای اقدام به اجرایی کردن این طرح خواهد کرد؟/برخی هزینه‌های طرح واقعی نیست

سوالی که در رابطه با این طرح پیش روی اقتصاددانان و صاحب‌نظران قرار گرفته این است که آستانه تداوم این طرح تا کجا خواهد بود و اگر دولتی دیگر بر سر کار بیاید و حمایت‌های سیاسی از این طرح برداشته شود نظام درمان کشور با چه سرنوشتی همراه خواهد بود؟آیا مسکن مهری دیگر خواهد شد و بار مالی زیادی روی دوش دولت‌های آینده خواهد گذاشت یا اینکه می‌توان برای پایداری آن برنامه‌ریزی‌های لازم را به عمل آورد و با استفاده از تجربه دیگر کشورها بخش درمان کشور را با تحولی اساسی روبه‌رو کرد؟

۱۵ دی ۱۳۹۳

دانش جعفری: مالیات بر مصرف باید جایگزین درآمد نفت شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مالیات بر مصرف باید جایگزین درآمد نفت شود.

۲۷ شهر ۱۳۹۳

دانش جعفری: راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی خروج اقتصاد از انحصار است

رییس کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی خروج اقتصاد از انحصار است.

۱۰ شهر ۱۳۹۳
وزیر بهداشت:

اعتبارات سلامت برای بزک کردن بیمارستان‌ها نیست/ بسته بهداشتی طرح تحول سلامت آغاز شد

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت بودجه سلامت که نباید برای بزک‌کردن بیمارستان‌ها صرف شود، گفت: شروع بسته بهداشت طرح تحول سلامت به صورت رسمی آغاز شد و سعی می‌کنیم هیچ کسی در حوزه سلامت ناراضی نباشد.

۳ شهر ۱۳۹۳
دانش جعفری:

لایحه خروج از رکود ناقص است/ دولت گرفتار شده، باید از صندوق توسعه ملی کمک کرد

وزیر اسبق امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه لایحه خروج از رکود دولت ناقص است و نیاز به لایحه مکمل دارد، گفت: دولت در حال حاضر پول کم آورده و گرفتار است، بنابراین باید از منابع صندوق توسعه ملی به دولت کمک کرد.