۲۳ اسفند ۱۳۹۵

اعتباری برای ساخت مدرسه در مسکن مهر نداریم

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: طبق مصوبه سال ۱۳۸۷ که به تصویب هیأت وزیران رسیده است، وزارت راه و شهرسازی باید در سایت‌های مسکن مهر مدرسه‌سازی کند.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران:

اعتباری برای ساخت مدرسه در مسکن مهر نداریم

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: طبق مصوبه سال ۱۳۸۷ که به تصویب هیأت وزیران رسیده است، وزارت راه و شهرسازی باید در سایت‌های مسکن مهر مدرسه‌سازی کند.

۳۱ خرداد ۱۳۹۵

تکلیف ۵ درصد سهم عوارض آموزش و پرورش از شهرداری هنوز روشن نیست

داریوش ورناصری مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران : یکی از مشکلات ما در شهر تهران احداث فضاهایی است که توسط بخش خصوصی یا شهرداری در سطح شهر، نزدیک به فضاهای آموزشی صورت می گیرد که با وجود گود برداری های عمیقی که صورت می‌گیرد ترک های خطر سازی را بر دیوار مدارس به وجود آورده که در خیلی از مواقع شهرداری مساعدت های لازم را در این زمینه نداشته است.

۲۹ فروردین ۱۳۹۵

مدارس بزرگتر می‌شوند

ورناصری، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: با تصویب زیرنظام فضا و تجهیزات به عنوان یکی از نظام‌های سند تحول بنیادین، سرانه فضای دانش‌آموزی افزایش یافته و در مناطق پُرتراکم مدارس بزرگتر ساخته می‌شوند

۲۵ فروردین ۱۳۹۵

هزار مدرسه استان تهران استحکام ندارند/بازسازی ۱۵ سال زمان می‌برد

ورناصری، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران: بیش از هزار مدرسه استان تهران از استحکام نسبی مناسب و استاندارد برخوردار نیستند./ مدارس قدیمی باید تخریب شوند و با معماری جدید ساخته شوند که تقریبا حداقل به اعتبار ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار میلیاردی نیاز است.

۵ فروردین ۱۳۹۵

گزارش عملکردی کوتاه در خصوص تجهیز و نوسازی مدارس استان تهران

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران: شاخص ترین فعالیت در سال ۹۴، تحویل پروژه های نیمه تمام در اکثر نقاط شهر تهران بوده است./ ۱۵۰ پروژه از ابتدای سال ۹۴ با هزار و ۴۵۲ کلاس با زیربنای ۲۴۰ هزار متر مربع در شهر تهران به آموزش و پرورش تحویل داده شد./ یک کار ویژه در شهر تهران جمع آوری بخاری های گازی در مدارس دولتی و نصب سیستم حرارت مرکزی ایمن بود/ وی اضافه کرد: این کار در شهرستان ها ۷۵ درصد انجام شده و مابقی در ابتدای سال ۹۵ قبل از شروع سال تحصیلی انجام خواهد شد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۴

تهران به حدود ۱۰۰۰ مدرسه نیاز دارد

مدیر کل نوسازی مدارس شهر تهران: با توجه به پروژه‌هایی که در دست اجرا داریم، همچنان کمبود فضای آموزشی در استان تهران وجود دارد به خصوص در برخی از مناطق حاشیه‌ای شهر و سایت مسکن مهر که جز مواردی هستند که دراولویت کارهای ما قرار گرفته‌اند.

۴ بهمن ۱۳۹۴

تلاش برای الزام انبوه‌سازان به ساخت مدرسه در قانون بودجه ۹۵ / کمبود مدارس در مسکن مهر پردیس و پرند

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: به دنبال این هستیم که در قانون بودجه ۹۵، تبصره‌های حذف شده قانون ماده ۱۸ شوراهای آموزش و پرورش برگردد و انبوه‌سازان ملزم باشند به ازای هر ۲۰۰ واحد مسکونی، یک مدرسه بسازند.

۲ دی ۱۳۹۴

۲۰۰ مدرسه در منطقه ۲۲ نیازمندیم/به سرعت انبوه‌سازان نمی‌رسیم

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با اشاره به اینکه در منطقه ۲۲ تهران به حدود ۲۰۰ مدرسه نیاز داریم، گفت: انبوه‌سازان بدون توجه به ساخت مدرسه با سرعت زیاد در حال ساخت مجتمع مسکونی هستند.

۲۸ آذر ۱۳۹۴

آموزش و پرورش در هفته‌ای که گذشت

هدایت تحصیلی در پایان دوره اول متوسطه و برخورد جدی آموزش و پرورش با تنبیه بدنی دانش‌آموزان از مهمترین اخبار آموزش و پرورش در هفته گذشته بود.

۲۶ آذر ۱۳۹۴

۲۵ درصد مدارس استان تهران نیازمند بازسازی و تخریب هستند

مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران گفت : ۲۵ درصد (یا بیش از ۱۰۰۰مدرسه) مدارس در سطح استان تهران به تخریب و بازسازی احتیاج دارند.

۲۳ آذر ۱۳۹۴

۲۵ درصد مدارس تهران دارای عمر بیش از ۴۰ سال هستند

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: ۲۵ درصد مدارس تهران دارای عمر بیش از ۴۰ سال هستند.

۲۲ آذر ۱۳۹۴

کمبود مدارس بیخ گوش پایتخت

ورناصری مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران گفت: به دلیل ساخت و سازهای بسیاری که در منطقه ۲۲ اتفاق افتاده، این منطقه با مشکل کمبود مدارس رو به رو شده و آموزش و پرورش نیز می‌تواند به سرعت رشداین ساخت و سازها برسد.

۱ آذر ۱۳۹۴

تجلیل از خیّرین مدرسه‌ساز در مدارس خیِّری/ وجود ۱۵۰۰ مدرسه فرسوده با عمر ۴۰ سال در تهران

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: ۱۵۰۰ مدرسه فرسوده با عمر ۴۰ سال داریم که ۶۰ درصد این فضاها در شهر تهران هستند.

۲۱ آبان ۱۳۹۴

تلاش ما بر این است که مدارس نوساز هوشمند شوند

در مدرسه هوشمند سخت افزار نرم و افزار از جمله الزامات اصلی است و روند یادگیری در این مدارس تسریع می‌یابد.