۲۴ مرد ۱۳۹۶
مدیرکل بهداشت سازمان دامپزشکی:

۲۷۰ کانون بیماری تب برفکی در کشور شناسایی شد

مدیرکل بهداشت و مبارزه با بیماری‌های دام سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به اینکه استان قم و آذربایجان غربی بیشترین محل تردد و پرواربندی دام را دارند، بیشترین میزان تب برفکی نیز در این ۲ استان مشاهده شده است.

۲۲ مرد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر مدیریت مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی:

مشکل اصلی در مدیریت و مبارزه با تب برفکی، کمبود تولید واکسن مورد نیاز است

جهان‌پیما: مشکل اصلی در مدیریت و مبارزه با بیماری‌هایی مانند تب برفکی، کمبود تولید و تامین واکسن مورد نیاز است که با توسعه تولید داخلی درصدد تامین آن هستیم. بیماری تب برفکی و مبارزه با آن بر اساس اصل پیشگیری همواره با کمبود واکسن طی سال‌های اخیر مواجه بوده است و ظرفیت تولید داخلی مجموعه‌هایی مانند موسسه رازی و شرکت‌های بخش خصوصی کفاف نیاز داخلی را نمی‌دهد و در این راستا توسعه شرکت‌های تولیدکننده داخلی در دستور کار قرار گرفته است تا با تشویق و حمایت از آنها بتوانیم تولید داخلی این محصول را افزایش دهیم.

۱۵ مرد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر بهداشت سازمان دامپزشکی:

هیچ کشوری در خاورمیانه و اوراسیا به اندازه ایران علیه بیماری‌های دام هزینه نمی‌کند

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های مشترک دامی دامپزشکی کشور با بیان اینکه هیچ کشوری در منطقه خاورمیانه و اوراسیا به اندازه کشور ایران علیه بیماری‌های دام هزینه نمی‌کند، گفت: مرکز کنترل بیماری هاری در جنوب شرق کشور راه‌اندازی می‌شود.

۱۰ اسف ۱۳۹۵
مدیرکل دفتر بهداشت سازمان دامپزشکی:

بیماری تب برفکی در کشور به صفر نرسیده، اما کنترل شده است

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور گفت: در سایه تلاش های سازمان دامپزشکی و همکاری دامداران بیماری تب برفکی از نظر دامپزشکی به صفر نرسیده اما کنترل شده است.

۲۹ دی ۱۳۹۵
مدیرکل دفتر بهداشت دامپزشکی کشور:

۸۰۰ بیماری مشترک بین دام و انسان وجود دارد/ ۱۱۸ بیماری تحت کنترل

مدیرکل دفتر بهداشت دامپزشکی کشور گفت: هم اکنون بیش از ۸۰۰ بیماری مشترک بین انسان و دام در دنیا مطرح است که این دفتر ۱۱۸ بیماری را تحت کنترل و پایش خود دارد.

۱۳ آذر ۱۳۹۵
واکنش مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی:

موارد طرح‌شده از سوی اتحادیه، به نفع دامداران نیست/ نیازی به واردات واکسن تب‌برفکی نداریم

سازمان دامپزشکی کشور، به درخواست بخش خصوصی برای واردات واکسن تب ‌برفکی، واکنش نشان داد.

۲۴ آبا ۱۳۹۵
مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور :

کمبودی در واکسن تب‌برفکی نداریم

جهان‌پیما، مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور: خوشبختانه در سال جاری، واکسن تب‌برفکی به اندازه کافی تأمین شده است. امسال برای جلوگیری از شیوع این بیماری، تدابیر لازم اندیشیده شده و در حال حاضر فاز دوم واکسیناسیون در پوشش جمعیت دام سنگین به اتمام رسیده است. از ابتدای ماه جاری (آبان) پوشش جمعیت دام سبک آغاز شده که قرار است ۳۰ میلیون رأس گوسفند و بز عشایر، قبل از کوچ واکسینه شوند. این طرح در استان‌هایی مانند ایلام، خوزستان و چهارمحال و بختیاری پیشرفت‌هایی داشته و مشکلی از بابت تأمین واکسن وجود ندارد. هفت میلیون دز واکسن تب‌برفکی برای دام سبک در نظر گرفته شده که تمام آنها تولید داخلی بوده و واکسیناسیون برای دام سبک به صورت رایگان از طرف سازمان دامپزشکی اجرا می‌شود. البته واکسن نیز برای دامدار، هزینه‌ای ندارد.

۱۹ فرو ۱۳۹۵

ابتلا به بیماریهای دامی در کشور کاهش یافت

مدیرکل دفتر بهداشت و بیماریهای دامی کشور از کاهش ۱۵ درصدی بیماریهای دامی به جز دو بیماری در کشور طی دو سال اخیر خبر داد.

۱۵ دی ۱۳۹۴

تب برفکی آمد، واکسن دامی تأمین نشد!

با توجه به آنکه سویه جدید تب برفکی وارد کشور شده و نیاز است مبارزه با آن هرچه سریع‌تر انجام شود و بودجه‌های دامپزشکی نیز برای توزیع رایگان واکسن کفایت نمی‌کند، واکسن با قیمت مناسب هر دز دوهزار و ۵۰۰ تومان، برای دامداران مهیا است.

۱۱ مرد ۱۳۹۴
سازمان دامپزشکی

صادرات گوسفند به عربستان و کویت متوقف شد

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی از توقف صادرات گوسفند به عربستان و کویت خبر داد.

۱۱ تیر ۱۳۹۴

سازمان دامپزشکی: بیماری “تب‌ کریمه‌کنگو” تاکنون جان چهار نفر را گرفته است

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی از ابتلای ۱۲ نفر به بیماری تب‌ کریمه‌ و فوت چهار نفر از آنها خبرداد و گفت:‌ خوردن گوشت قرمز نمی‌تواند ناقل این بیماری به انسان باشد