۳ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اصلاح ساختار دولت در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

با احیاء دوباره وزارت بازرگانی ۱۰۰ درصد مخالف هستم

اسماعیلی با بیان اینکه تصمیم‌گیری پیرامون تفکیک وزارت صنعت نیازمند کار کارشناسی است گفت: دولت اگر به دنبال تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت است باید گزارش‌های مستندی مبنی بر عدم موفقیت مجموعه مذکور در زمان تجمیع بدهد.

۲ بهم ۱۳۹۶

نماینده مجلس: در کشور ما صنایع دولتی چندان رقابتی نیستند و صنعتی که در آن رقابت نباشد الزامی برای پژوهش و توسعه نیز در خود نمی‌بیند

در بخش معدن که پیشتر آئین نامه آن تهیه و اجرایی شد، بررسی های ما نشان داد که نماینده وزارت علوم در این حوزه به یک مانع اصلی تبدیل شده است و علی رغم تمایل شدید صنایع معدنی به انعقاد قرار داد پژوهشی با دانشجویان، نماینده وزارت علوم به عنوان یک مانع و با گرفتن ایرادهای متعدد به طرح های دانشجویی از انعقاد قرار داد جلوگیری می کند

۲۲ مرد ۱۳۹۶

وزیر پیشنهادی صنعت: در استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان دچار عقب ماندگی تاریخی هستیم

وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت:امروز در زمینه استفاده از شرکت های دانش بنیان دچار یک عقب ماندگی تاریخی هستیم که باید به سمت رفع آن حرکت کنیم.

۲۱ مرد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع ومعادن: شریعتمداری می تواند وزیر موفقی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی گفت : شریعتمداری می تواند وزیر موفقی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد و اقدات موثری در بخش صنایع و بازرگانی کشور ایجاد کند.

۱۵ مرد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع: ایدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای نباید با رنو قرارداد منعقد می کرد

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: ابهامات قرارداد ایدرو با رنو با حضور نعمت زاده و رییس ایدرو در این کمیسیون بررسی می شود.

۳ مرد ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: برای جلوگیری از واردات بی‌رویه، تعرفه واردات افزایش یابد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی ازدلایل واردات کالاهای مشابه تولید داخل وجود رانت‌های کلان است، گفت: دلیل دیگر که اهمیت بیشتری نیز دارد عدم حمایت مسئولین اجرایی کشور از تولید ملی است.

۱۸ بهم ۱۳۹۵

اجرای طرح ریجستری در گرو حل اختلافات وزارت ارتباطات و مخابرات

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که مشکل قاچاق حل نشود، تولید در کشور پا نمی گیرد.

۲۲ دی ۱۳۹۵

کارت اعتباری خرید کالا در برزخ اجرا یا عدم‌اجرا

طرح کارت‌ اعتباری خرید کالا به عنوان یکی از طرح های اصلی خروج از رکود، خودش دچار رکود در عرضه و تقاضا شد و در کش و قوس وزارت صنعت و بانک مرکزی بی فرجام ماند.

۶ تیر ۱۳۹۵

دعوت کمیسیون صنایع از وزیر صنعت برای حضور در کمیسیون

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس بابیان اینکه دولت، مجلس و بخش خصوصی باید با همکاری هم هرچه سریع تر مشکل تعطیلی دنباله دار واحدهای تولیدی را رفع کنند،گفت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز از هفته آینده این موضوع را با جدیت پیگیری می کند.

۳ دی ۱۳۹۴
اسماعیلی:

بی توجهی به بخش معدن زیر سایه گستردگی وظایف وزارت صنعت/معادن; یتیمان هزار سرپرست

رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه بی توجهی به بخش معدن به دلیل گستردگی وظایف وزارت صنعت است، گفت:کمیسیون مشترک مجلس متشکل از نماینده ۴ کمیسیون صنایع و معادن، اقتصادی، اجتماعی و برنامه بودجه طرح تفکیک بخش بازرگانی از صنعتی و معدنی را بررسی می کند.

۵ آبا ۱۳۹۴

تصویب طرح افزایش حقوق معلمان

نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به دنبال تصویب طرحی است که به‌ موجب آن یک درصد از مالیات بر ارزش‌افزوده به افزایش حقوق معلمان اختصاص می‌یابد.

۸ اسف ۱۳۹۳
رئیس کمیته معدن و صنایع معدنی مجلس تشریح کرد

آخرین تصمیمات مجلس درباره بهره مالکانه معادن سنگ‌آهن

رئیس کمیته معدن و صنایع معدنی مجلس از آخرین تصمیمات مجلس برای بهره مالکانه معادن خبر داد.

۲ بهم ۱۳۹۳
عضو کمیسیون تلفیق در گفت‌وگویی خبرداد

گرایش اکثریت اعضای تلفیق نفت ۴۰ تا ۵۰ دلاری در بودجه است

عضو کمیسیون تلفیق گفت: اکثریت اعضای کمیسیون معتقدند قیمت واقعی و منطقی نفت در لایحه بودجه سال بعد ۴۰ تا ۵۰ دلار است.

۳ دی ۱۳۹۳
اسماعیلی انتقاد کرد:

بی توجهی به قانون معادن در لایحه بودجه سال ۹۴

رئیس کمیته معدن مجلس گفت: در لایحه پیشنهادی برای بودجه سال آینده نگاه دولت به بخش معادن فقط این است که از معادن منفعتی برده و درآمدی داشته باشد و خیلی به قانون معادن در این رابطه توجه نشده است.

۲۸ آبا ۱۳۹۳

اهمیت تشکیل وزارتخانه معادن

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس، گفت: یکی از مهمترین ظرفیتهای تولیدات داخلی ظرفیت معادن کشور است که تاکنون با کمال تاسف آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است.