۱۹ بهمن ۱۳۹۶

معاون آخوندی: سفر به عتبات عالیات تسهیل شده است

معاون وزیر راه از بهره‌برداری ۶۰ کیلومتر بزرگراه در استان ایلام خبر داد و گفت:‌ با چهارخطه کردن بخش‌های دیگری از بزرگراه ایلام- مهران و دهلران- اندیمشک سفر زوار عتبات عالیات تسهیل شد.

۱۹ دی ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: تا پایان سال۱۰۰ کیلومتر از مسیر ریلی حدفاصل چابهار تا ایرانشهر ریل گذاری می‌شود

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: تا پایان سال۱۰۰ کیلومتر از این مسیر ریلی حدفاصل چابهار تا ایرانشهر با توان و تخصص مهندسان ایرانی آماده ریل‌گذاری می‌شود.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

شهر کرمانشاه به زودی به شبکه ریلی متصل می‌شود

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشورگفت:‌ با تکمیل عملیات نصب خط حدفاصل ملایر تا کرمانشاه و اجرای علائم الکترونیکی، به زودی کرمانشاه به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود.

۲۸ آبان ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: محور آبادان-‌خرمشهر-‌بازرگان سال ۹۹ افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: کریدور شمال به جنوب، از آبادان و خرمشهر تا مرز بازرگان برای استفاده مردم شمال‌غرب از بنادر جنوب، تا سه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

معاون وزیر راه‌وشهرسازی: وعده ساخت ۹۱۹ کیلومتر خطوط ریلی تا پایان سال ۹۶ محقق می‌شود

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، گفت: حدود ۹۴ کیلومتر تا تحقق وعده ساخت ۹۱۹ کیلومتر ریل در کشور، باقی مانده که تا پایان سال جاری، به این هدف دست خواهیم یافت.

۱۸ آبان ۱۳۹۶

مشاور وزیر راه و شهرسازی: راه‌‌‌آهن چابهار-زاهدان به روش BOT اجرا خواهد شد

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری و اصول حاکمیت شرکتی گفت: قصد داریم شیوه تأمین مالی ساخت راه‌آهن در کشور را تغییر دهیم و خطوط جدید یا در حال احداث را به روش BOT اجرا کنیم که راه‌آهن چابهار-زاهدان یکی از این پروژه‌ها است.

۱۶ آبان ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: آزادراه همت-کرج پیشرفت ۷۷ درصدی داشته است

معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید مدیران ارشد سازمان بازرسی کل کشور از آزادراه همت-کرج این پروژه را از پروژه‌های اولویت‌دار کشور عنوان کرد و گفت: پروژه بیش از ۷۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

۲۶ مهر ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: تکمیل قطعه اول تهران-‌شمال ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای تکمیل چهارخطه سازی محور هراز ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم داریم، از اجرای ۵۵ کیلومتر چهار خطه در این مسیر خبر داد و گفت: برای تکمیل قطعه اول آزادراه تهران ـ‌ شمال که ۱۵ درصد مانده است، حدود ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است که تفاوت این دو رقم موارد غیرقابل پیش‌بینی است.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیرراه وشهرسازی:

احداث آزادراه جنوبی تهران از برنامه پیش‌بینی شده جلوتراست

معاون وزیر راه و شهرسازی احداث آزادراه جنوبی تهران را از معدود پروژه هایی دانست که از برنامه مصوب جلوتر است و افزود: با میانگین روزانه سه هزار تن آسفالت ریزی در قطعه چهار، کار در مراحل نهایی است و امیدواریم کل پروژه را زودتر از برنامه زمان‌بندی شده تحویل دهیم.

۱۱ شهریور ۱۳۹۶

ایران خواستار تسریع هند در احداث خط آهن چابهار- زاهدان است

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امضای تفاهمنامه سرمایه گذاری ۱٫۵ میلیاردی با هند برای احداث راه آهن چابهار- زاهدان اظهار کرد ایران خواستار تسریع هند در احداث هرچه سریعتر راه آهن چابهار- زاهدان است .

۶ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

چین تمایل به توسعه زیرساخت‌های ریلی ایران از طریق تهاتر نفت دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار با هیئت چینی گفت: ایران به منظور گسترش شبکه ریلی، ساخت ۹ هزار کیلومتر ریل جدید در دستور کار دارد که بخشی از آن قطارهای سریع‌السیر است.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر راه و شهرسازی: تا پایان سال ۹۶، ۱۱۹ کیلومتر خط ریلی به بهره‌برداری خواهد رسید

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: در سال جاری ساخت ۹۱۹ کیلومتر مسیر ریلی جدید به پایان می رسد که این اقدامات معادل عملکرد ۵ ساله اقدامات در حوزه ریلی است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

سرمایه‌گذاری‌ برای تبدیل ۴ بزرگراه کشور به آزادراه

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در راستای ارتقاء ایمنی و تسهیل ترافیک هم اکنون ۳۳۰ کیلومتر از بزرگراه‌های کشور در مرحله مذاکرات و عقد قرارداد سرمایه‌گذاری برای تبدیل شدن به آزادراه قرار دارد.

۲ مرداد ۱۳۹۶

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه: سود بالای ساخت آزادراه/ پیشرفت ۸۷ درصدی بزرگترین تونل ۳ خطه

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: با توجه به تمایل دولت ایران برای ساخت آزادراه‌ها و سوددهی بالای سرمایه‌گذاری در این حوزه، زمینه‌های سرمایه گذاری خارجی در این بخش فراهم است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶

بهره‌برداری از ایستگاه راه آهن ۵ مرکز استان تا پایان تابستان

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ساختمان اصلی ایستگاه‌های راه‌آهن کرمانشاه، رشت و ارومیه با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال انجام است و تا پایان شهریور ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.