۲۲ خرد ۱۳۹۷

مدیر عامل شرکت ساخت: قرارداد خط ریلی گرگان مشهد با شرکت چینی به امضا رسیده است

مدیرعامل شرکت ساخت با بیان اینکه قطعه یک آزادراه تهران-شمال پایان آبان ۹۷ تکمیل می‌شود، گفت: در پروژه راه‌آهن گرگان-مشهد با برآورد ریلی ۱۰هزار میلیارد تومان و ۱۸.۲ میلیارد یوآن قرارداد با شرکت چینی که جوینت آستان قدس است به امضا رسید و ابلاغ شد.

۲۲ خرد ۱۳۹۷
مدیر عامل شرکت ساخت:

با تغییر دستگاه اجرایی پروزه قزوین رشت استارا، پیمانکاران دچار بلاتکلیفی شده اند

طبق برنامه‌ و زمان‌بندی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل ، اواخر فضل تابستان سال جاری برای افتتاح این پروژه پیش‌بینی‌شده بود اما با تغییر دستگاه اجرایی از سوی دولت ، ‌پیمانکاران دچار بلاتکلیفی شده‌اند که امیدواریم با رفع این بلاتکلیفی در زمان مقرر راه‌آهن قزوین-رشت به بهره‌برداری برسد .

۲۱ خرد ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت ساخت: فاینانسور داخلی برای پروژه راه اهن میانه اردبیل انتخاب شد

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: اولین بار فراخوان عمومی فاینانس داخلی برای پروژه‌‌های زیرساختی حمل و نقل در راه‌آهن میانه- اردبیل اجرایی و یک بانک دولتی به عنوان فاینانسور انتخاب شد.

۸ خرد ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت ساخت: مسئولیت های شرکت ساخت کاهش نیافته است

قطعا انتقال پروژه‌ای که بخش قابل توجهی از آن از سوی شرکت ساخت انجام شده به یک شرکت دیگر هزینه‌هایی را به همراه خواهد داشت ، زیرا این انتقال چه از نظر مالی و چه از نظر زمانی قدری طولانی می‌شود ، اما به هرحال این تصمیمی بوده که اتخاذ شده و قطعا تمام هدف مجموعه وزارت راه و شهرسازی خدمات‌رسانی به مردم در بهترین و کوتاه‌ترین شکل ممکن است .

۷ خرد ۱۳۹۷

نماینده مردم زاهدان: بودجه تخصیص یافته برای راه اهن چابهار سرخس تنها ۵ درصد از نیاز پروژه را پوشش می دهد

شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل هفته گذشته در حالی قرارداد ۲۰ هزار میلیارد تومانی احداث راه آهن مشهد-گرگان را به امضا رساند که پروژه درآمدزای چابهار-سرخس معطل ۹ هزار میلیارد تومان است.

۶ خرد ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت ساخت: بهره برداری از خط ریلی میانه بستان اباد، فاصله پایتخت تا شهر تبریز را ۱۱۴ کیلومتر کوتاه تر می کند

خادمی طول این خط‌ریلی را ۱۳۴ کیلومتر اعلام و عنوان کرد: این محور دارای ۳ ایستگاه اصلی است و ۴ هزار و ۱۴۲ متر تونل و هزار و ۱۵۴ متر پل خاص دارد که این ارقام نشان از صعوبت عملیات اجرایی در این منطقه کوهستانی دارد.

۵ خرد ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت ساخت: چین قول فاینانس راه‌آهن گرگان – بجنورد – مشهد را داده است

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته این پروژه که ۵۵۰ کیلومتر طول دارد و از شهرهایی مانند گرگان ، شیروان ، قوچان و مشهد می‌گذرد ، حدود ۱۸ میلیارد یوآن چین معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان ارز ایران اعتبار نیاز دارد که طرف چینی قول داده فاینانس مورد نیاز آن را تامین کند .

۲ خرد ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت ساخت: به زودی بخش مسافری ایستگاه راه اهن ارومیه به بهره برداری می رسد

در سال ۱۳۹۶ شاهد بهره‌برداری بیش از ۱۰ ایستگاه راه‌آهن مسافری با مساحتی در حدود ۱۴۳ هزار متر مربع در زمینی به مساحت ۴۵۵ هکتار با هزینه‌ای بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال بودیم .

۲۴ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور :

کریدور ریلی رشت-انزلی تا ۲,۵ و کریدور ریلی رشت-آستارا تا پنج سال به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: کریدور ریلی رشت-انزلی ظرف مدت ۲,۵ سال و کریدور ریلی رشت-آستارا ظرف مدت پنج سال به بهره برداری می رسد.

۲۲ ارد ۱۳۹۷

معاون وزیر راه وشهرسازی: راه‌آهن ارومیه تا پایان بهار و راه اهن رشت تا پایان تابستان راه‌اندازی خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره‌برداری از راه‌آهن ارومیه تا پایان بهار و راه‌آهن رشت تا پایان تابستان خبر داد.

۲۱ ارد ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور: یکی از معضلات کشور کمبود ریل است

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور کمبود ریل را از معضلات برشمرد و گفت: سه مرکز استان در شش ماهه ابتدایی سال جاری به شبکه ریلی متصل خواهد شد.

۲۰ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر راه وشهرسازی:

زیرسازی محور ریلی چابهار – زاهدان ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

معاون وزیر راه وشهرسازی از پیشرفت ۶۳ درصدی در زیرسازی راه‌آهن چابهار- زاهدان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این خط ریلی با هدف توسعه کریدور ریلی شرق کشور با جدیت در حال انجام است.

۱۲ ارد ۱۳۹۷

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای جمل و نقل کشور: هم اکنون ۳۰ طرح ریل گذاری در دست اجراست.

معاون وزیر راه گفت:سال گذشته ۸۲۰ کیلومتر بزرگراه و ۲۲۰ کیلومتر راه اصلی در کشور زیر بار ترافیک رفت و امسال هم برای بهره برداری از ۹۲۰ کیلومتر دیگر برنامه ریزی شده است.

۱۱ ارد ۱۳۹۷

کردستان به راه آهن سراسری متصل می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور گفت: اتصال کردستان به خط ریلی سراسری از اولویت های این وزارتخانه است تا طبق برنامه زمانبندی ۳۰ ماه دیگر سوت قطار در سنندج شنیده شود.

۲۲ فرو ۱۳۹۷

معاون وزیر راه و شهرسازی: امسال برای راه‌های کشور، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هم نداده‌اند!

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال برای کل راه‌های کشور، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هم نداده‌اند.