۱۳ اسف ۱۳۹۵

تحصیل اتباع خارجی در ۲۵ هزار مدرسه با استفاده از تمام امکانات رایگان

بابالو، رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور: آموزش مهارت‌های لازم درخصوص تعامل با دانش‌آموزان چند ملیتی برای معلمان ضروری است. تلاش می‌کنیم مدیران و معلمان بتوانند به راحتی با خانواده‌های اتباع خارجی ارتباط برقرار کنند و به آنها مشاوره بدهند. مشاوره دانش‌آموزان، مهارت آموزی معلمین، مهارت آموزی مدیران، مشاوره خانواده‌ها و آموزش بهداشت به دانش‌آموزان اتباع خارجی از سختی‌های کار در این مدارس است. به دنبال ایجاد مرکز فرهنگی بین‌المللی درکلاردشت استان مازندران هستیم تا دانش‌آموزان اتباع خارجی ضمن استفاده از امکانات رفاهی و تفریحی در آنجا به گفت وگو بپردازند. اتباع خارجی در ۲۵ هزار مدرسه ایران از تمام امکانات تحصیلی به صورت رایگان بهره‌مند شده‌اند.

۱۳ اسف ۱۳۹۵

برنامه‌ریزی برای ورود اتباع افغانی از طریق پاکستان به ایران برای پوشش تحصیلی

آندرولا کامینارا، مدیر منطقه‌ای اکو: هدف بنده از سفر به ایران، بازدیدی از طرح‌های سرمایه‌گذاری شده در ایران و برنامه‌ریزی برای آینده اتباع خارجی است. دسترسی دانش‌آموزان خارجی به آموزش و برخورداری از شرایط مساوی تحصیلی اتباع خارجی دو کار ارزشمندی است که کشور ایران انجام داده است. کمک‌های ما به ایران در مقابل هزینه‌هایی که این کشور برای تحصیل دانش آموزان خارجی متقبل شده بسیار ناچیز است. با توجه به به ورود برخی دانش آموزان افغانی از طریق پاکستان به ایران، این موضوع باید بررسی شود و در صورت نیاز، برای پذیرش آنها نیز برنامه‌ریزی شود.

۷ اسف ۱۳۹۵
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور:

سفارتخانه ۹ کشور در ایران مدرسه دارند

بابالو، رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور: سفارتخانه ۹ کشور در ایران مدرسه دارند و برای دانش آموزان خود کلاس دایر می کنند و ما در کشور ژاپن مدرسه داریم.

۲ اسف ۱۳۹۵

هزینه ۸۰۰ میلیاردی ایران برای تحصیل دانش‌آموزان پناهنده

بابالو، رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور: باوجود تحریم‌های ظالمانه و مشکلات مالی به خاطر درک انسانی از نقش آموزش در تربیت دانش‌آموزان در سال ۹۵ میزبان بیش از ۴۰۰ هزار دانش آموز پناهنده هستیم. تلاش کرده‌ایم هیچ دانش‌آموز خارجی در ایران از تحصیل بازنماند و تاکنون بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه تحصیل اتباع خارجی کرده‌ایم.

۱۹ مرد ۱۳۹۵

۴۰۰هزار پناهنده در ایران تحت پوشش تحصیلی قرار دارند

بابالو، رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: ۴۰۰ هزار پناهنده در ایران تحت پوشش تحصیلی قرار دارند./یونسکو، یونیسف، کمیساریای عالی پناهندگان، سازمان اکو و آیسسکو که ۵۲ کشور اسلامی را شامل می شود با مرکز امور بین الملل آموزش و پرورش در ارتباط هستند.

۱۸ فرو ۱۳۹۵

۶۰۰ پرسنل آموزش و پرورش در امارات داریم که حدود ۴۰۰ نفر از آنها معلم هستند

بابالو، رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش: شمار معلمانی که به امارات می‌روند بالاست. ما ۶۰۰ پرسنل در امارات داریم که حدود ۴۰۰ نفر از آنها معلم هستند. از این میزان بیش از ۲۵۰ نفر ساکن امارات هستند و مابقی از ایران اعزام می‌شوند.

۱۵ آذر ۱۳۹۴

جایزه مصطفی(ص)؛ جایزه‌ای عالی در حوزه علم و فناوری

در دوازدهمین اجلاس سازمان های آموزشی، علمی و فرهنگی کشورهای اسلامی که در باکو برگزار شد، دکتر علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش کشورمان جایزه مصطفی(ص) را به عنوان یک جایزه عالی حوزه علم و فناوری در جهان اسلام معرفی کرد.

۱۴ شهر ۱۳۹۴
رئیس مرکز مدارس خارج از کشور آموزش‌ و پرورش مطرح کرد

وضعیت برگزاری آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور

رئیس مرکز اموربین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت:‌ برای سال تحصیلی جدید ۲۹۸ نفر از معلمان به مدارس خارج از کشور اعزام می‌شوند که براین اساس حدود ۵۲۰ نفر همچنان در انتظار اعزام هستند.

۱۱ شهر ۱۳۹۴

اعزام ۴۵۰ معلم به مدارس خارج از کشور در سال تحصیلی جدید

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ، از اعزام ۴۵۰ معلم به مدارس خارج از کشور در سال تحصیلی جدید خبر داد.