۱۴ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

پروژه ترسیب کربن جزو ۱۰ پروژه شاخص برگزیده جهانی معرفی شده است

جلالی: پروژه ترسیب کربن جزو ۱۰ پروژه شاخص برگزیده جهانی معرفی شده است. وقوع پدیده‌های گرد و غبار به شکل حاد و بی‌سابقه آن در دهه اخیر و پیامدهای سهمگین ناشی از آن تاثیرات مخرب اقتصادی اجتماعی و زیست محیطی در بسیاری از کشورها به جا گذاشته است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
رئیس سازمان جنگل‌ها:

در بودجه سال آینده، اعتبارات طرح‌های بیابان‌ز‌‌ُدایی در کشور، ۱۴ برابر افزایش یافت

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری از افزایش ۱۴ برابری اعتبارات طرح های بیانزُدایی کشور در بودجه سال آینده خبر داد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۵
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور:

خسارت تخریب عرصه های طبیعی سالیانه ۴۰۰ هزار میلیارد ریال است

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای ۴۰ هزار هکتار عملیات بیابانزدایی در سال ۱۳۹۴ خبر داد و گفت: اکنون سالیانه ۱۸۰ هزار میلیارد ریال خسارت ناشی از تخریب منابع طبیعی و ۱۶ هزار میلیارد ریال فرسایش خاک و ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تخریب آبخوان صورت می گیرد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۵

مخالفت سازمان جنگل‌ها با جاده‌کشی در جنگل‌های مازندران

در حالی که طرح تعریض و مرمت جاده پارک ملی جنگلی پابند شهرستان نکاء با مخالفت محیط زیست مازندران متوقف شده است، رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری نیز مخالفت سازمان متبوعش را در این زمینه اعلام کرد.

۵ خرداد ۱۳۹۵

۷۰ درصد آتش سوزی ها در جنگل های زاگرس رخ می دهد

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: به طور معمول ۷۰ درصد آتش سوزی های کشور در جنگل های زاگرس، سه درصد در جنگل های شمال و ۲۷ درصد نیز در سایر مناطق جنگلی کشور رخ می دهد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بعد از انقلاب برای آبخیزداری هزینه شد

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۱۳ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبخیزداری در کشور هزینه شده است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

خسارت ۴۰ هزار میلیارد تومانی به منابع پایدار کشور

رییس سازمان جنگل​ها، مراتع و آبخیزداری گفت: سالانه بطور متوسط ۴۰ هزار میلیارد تومان خسارت به منابع پایدار کشور وارد می شود.

۳۰ فروردین ۱۳۹۵

اجرای آبخیزداری در کشور با بودجه فعلی ۱۸۰ سال طول می‌کشد/ خسارت ۱۶۰۰ میلیارد تومانی سالانه سیلاب‌ها به فرسایش خاک

رئیس سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه ۳ عامل پوشش گیاهی میزان بارندگی و فرسایش خاک در وقوع سیلاب‌ها موثر است، گفت: در حالی که باید در ۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی عملیات آبخیزداری انجام شود، اما با توجه به بودجه سالانه می‌توان این عملیات را فقط در ۵۰۰ هزار هکتار انجام داد که ۱۸۰ سال طول می‌کشد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۴

سرانه بیابان در ایران ۲ برابر میانگین جهانی است

در روز منابع طبیعی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری که از وضعیت کشور از نظر سرانه بیابان، گرم شدن کره زمین، خشکسالی و سطح جنگل‌ها، مراتع و منابع طبیعی نگران بود، اعلام کرد که براساس گزارش‌های بین‌المللی ایران شانزدهمین کشور حافظ منابع طبیعی در جهان است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۴

ادغام سازمان جنگل‌ها و محیط زیست منتفی است

رئیس سازمان جنگل‌ها با اشاره به قطع درختان در برخی مناطق گفت: این قطع درختان صرفا در مناطقی که برای عملیات پرورش چوب (زارعت چوب) انتخاب شده اند انجام می‌شود.

۲۹ بهمن ۱۳۹۴

پیش بینی اجرای ۱۴ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری در قالب برنامه ششم

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در قالب برنامه ششم توسعه کشور اجرای ۱۴ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری پیش بینی شده که در صورت تامین اعتبار اجرایی می شود.

۲۵ بهمن ۱۳۹۴

۷٫۵ میلیون هکتار کانون بحرانی گردوغبار در کشور وجود دارد

معاون وزیر و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: بیش از ۷ میلیون هکتار در کشور عملیات بیابانزدایی انجام شده که از این سطح ۲٫۳ میلیون هکتار مربوط به جنگل کاری بیابانی است.

۱ دی ۱۳۹۴

۱۴ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری در برنامه ششم پیش بینی شده است

جلالی با اشاره به اینکه هزینه هر هکتار عملیات آبخیزداری یک میلیون تومان است گفت: با مشارکت مردم در آورده ۵۰۰ هزار تومانی آنها در هر هکتار باید ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای عملیات آبخیزداری نیاز داریم.

۲۶ خرداد ۱۳۹۴
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور

طرح بیابانزدایی در ۳ میلیون هکتار اراضی طبیعی

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح ۳ میلیون هکتاری بیابان‌زدایی کانون‌های بحرانی درجه یک در قالب برنامه ۶ توسعه در دستور کار است که برای آن ۷۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

۱۱ آبان ۱۳۹۳

سرانه ایران از بیابان دو برابر جهان

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ایران با دارا بودن ۱۱ اقلیم از ۱۳ اقیلم در جهان و دارا بودن ۸ هزار گونه گیاهی و جانوری جزو ۵ کشور اول جهان از این نظر به شمار می‌رود در حالی که سرانه ایران از بیابان دو برابر جهان است.