۱۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس سابق سازمان جنگل‌ها و مراتع:

تا پایان برنامه ششم بیابان‌زدایی سه میلیون هکتار از کانون‌های بحرانی تولید گردوغبار هدف‌گذاری شده‌است

جلالی گفت: امسال، ۲۲۰ هزار هکتار عملیات بیابان زدایی در سطح کشور، توسط سازمان جنگل ها انجام خواهد شد.

۱۳ آذر ۱۳۹۶
معاون سابق وزیر جهاد در گفتگو با عیارآنلاین مطرح کرد:

اعتراف جلالی به عدم مدیریت بازار محصولات روستایی در پروژه ترسیب کربن

جلالی با بیان اینکه متاسفانه مدل‌های بومی برای توسعه روستایی به درستی در کشور سازمان‌دهی نشده‌اند، گفت: در کشور ما در حال حاضر پنجاه دستگاه مسئول در زمینه توسعه روستایی کار می‌کند و هر سازمان کار خودش را انجام می‌دهد. علاوه بر این، به وسیله پروژه‌های بین المللی کمک‌های مالی هم به ما می‌شود.

۲۶ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها:

براساس تعریف کنوانسیون بیابان‌زدایی حدود ۱۰۰ میلیون هکتار از کشور ما تحت تاثیر بیابان‌زایی قرار دارد

رئیس سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری گفت: خوزستان، کرمان و سیستان و بلوچستان سه استان است که بیشترین کانون بحرانی را دارد ما اقدامات بیابان زدایی را در این سه استان بیش از همه پیگیری می کنیم.

۲۱ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها:

اجرای پروژه ترسیب کربن در هر منطقه حداقل ۵ هزار فرصت شغلی برای جوانان ایجاد می‌کند

جلالی گفت: اجرای پروژه ترسیب کربن در تامین اشتغال جوانان و معیشت درآمد خانوارهای روستایی تاثیر بسزایی دارد.

۹ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع:

با ساخت جاده در جنگل‌های هیرکانی مخالفیم و تنها در حد اضطرار موافقت خواهیم کرد

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری اعلام کرد که به غیر از طرح‌های ضروری اجرای هرگونه پروژه عمرانی از جمله احداث جاده در جنگل‌ها و منابع طبیعی ممکن نیست و در صورت اجرای چنین پروژه‌های بدون مجوز جلوی آنها گرفته و با خاطیان به شدت برخورد می‌شود.

۶ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها:

آمادگی جمهوری اسلامی ایران را جهت همکاری با جامعه جهانی برای تحقق مدیریت پایدار جنگل‌ها اعلام می‌کنم

جلالی: شاخص غلظت گازهای گلخانه‌ای به طور مستمر در حال افزایش است بنابراین نقش جنگل در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در معاهده تغییرات اقلیمی پاریس بسیار مهم در نظر گرفته شده به طوری که در ماده ۵ آن از اعضا خواسته شده است که اقدامات خود را جهت بهبود منابع جذب گازهای گلخانه ای از جمله جنگل‌ها انجام دهند. در توافق‌نامه پاریس از کشورها خواسته شده که به منظور مقابله با گرمایش جهانی به اقداماتی برای کنترل تخریب جنگل و اعمال مدیریت بهتر بر جنگل‌های موجود و احیای جنگل‌های مخروبه مبادرت کنند. با‌توجه به اینکه جنگل بخش جدایی‌ناپذیر از سرنوشت مشترک انسان‌ها است؛ آمادگی جمهوری اسلامی ایران را جهت همکاری با جامعه جهانی برای تحقق مدیریت پایدار جنگل‌ها اعلام می‌کنم.

۶ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع:

در راستای تعهدات به کنوانسیون‌های زیست محیطی، ۶۷ فقره قرارداد بهره‌برداری از جنگل های هیرکانی متوقف شد

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع گفت: تاکنون ۶۲ درصد جنگل‌های تحت بهره‌برداری شمال از شمول بهره‌برداری خارج شده و تا پایان سال تمام قراردادهای بهره‌برداری چوب از جنگل‌های شمال لغو می‌شود.

۶ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری:

سازمان جنگل‌ها جزو دستگاه‌های موفق در اجرای طرح‌های بین‌المللی بوده است

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تا پایان سال جاری کلیه قراردادهای بهره‌برداری از جنگل‌ها لغو می‌شود و جنگل‌ها براساس طرح‌های حفاظتی مدیریت خواهند شد.

۲ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها،مراتع و آبخیزداری:

سامانه سنجش و پایش منابع طبیعی راه اندازی شد

امسال کاهش ۵۹ درصدی آتش سوزی در جنگل ها با مشارکت مردم اتفاق افتاد که میزان آن از ۱۸ هزار هکتار سال گذشته به ۷ هزار و ۵۷۰ هکتار کاهش یافته و متوسط سطح نیز از ۹/۷ به ۵/۲ رسیده است. سامانه سنجش و پایش منابع طبیعی راه اندازی شده که وقایعی همچون آتش سوزی، سیل، گرد و غبار و تغییرات پوشش گیاهی را از طریق ماهواره با دقت رصد می‌کند. منابع طبیعی در سطح ۱۸ میلیون هکتار با مشارکت مردم انجام شد. با واگذاری حفاظت از منابع طبیعی به مردم، عوامل تخریب ۷۳ درصد کاهش یافته است.

۲ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری:

طرح مدیریت جامع در ۱/۵ میلیون هکتار از حوزه‌های آبخیز اجرا شد

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، اجرای طرح مدیریت جامع در حوزه های آبخیز را از راهبردهای اساسی سازمان برشمرد و گفت: این طرح در سطح ۱.۵ میلیون هکتار از حوزه های آبخیز کشور اجرا شده است.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها:

یک میلیون هکتاری مساحت تالاب‌ها و هورهای کشور طی ۱۵ سال اخیر کاهش یافت

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: براساس نتایج پایش های ماهواره ای از سال ۸۰ تا ۹۵، تالاب و هورهای کشور حدود یک میلیون هکتار کاهش یافته و تبدیل به کانون های تولید گرد و غبار شده است.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

گام اول طرح ترسیب کربن از نیمه سال ۲۰۰۴- ۲۰۰۳ در استان خراسان جنوبی آغاز شد

گام اول طرح ترسیب کربن از نیمه سال ۲۰۰۴- ۲۰۰۳ با مشارکت جمهوری اسلامی ایران، برنامه عمران ملل متحد (UNDP) و تسهیلات جهانی زیست محیطی (GEF)، در دشت حسین آباد غیناب سربیشه واقع در استان خراسان جنوبی آغاز شد. با به پایان رسیدن فاز اول این طرح در سال ۲۰۰۹، فاز دوم آن از ابتدای سال ۲۰۱۰ میلادی به مدت پنج سال با مشارکت جمهوری اسلامی ایران و UNDP در ۴۰ روستای کشور در مساحت بالغ بر ۲۰۰ هزار هکتار به تصویب رسید.

۱۹ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

ایران در اجرای طرح های ترسیب کربن الگوی موفق دنیاست

جلالی: از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک الگوی موفق در اجرای طرح های بین المللی ترسیب کربن، منارید و بیابان زدایی در دنیا یاد می شود. تلاش شده است ضمن حفظ اصول زیست محیطی، به موضوع معیشت جوامع محلی و ارتقای شاخص های توسعه انسانی هم توجه شود. امروز پیشبرد نهضت آبخیزداری و آبخوان داری در ایران یک ضرورت حیاتی است.

۲۷ خرد ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها:

بیابان‌زایی، سومین چالش کره زمین محسوب می‌شود

جلالی: بعد از تغییر اقلیم و گرمایش جهانی و کمبود آب، بیابان‌زایی، سومین چالش کره زمین محسوب می‌شود. بر اساس آمارهای کنوانسیون مقابله با بیابان‌زایی حدود یک ششم جمعیت جهان، سه چهارم اراضی خشک جهان، یک سوم خشکی‌های روی جهان در معرض بیابانی شدن قرار دارند همچنین ۱۱۰ کشور دنیا در معرض بیابان زایی هستند. با توجه به اقدامات صورت گرفته در کشور در زمینه بیابان‌زدایی در سطح هشت میلیون هکتار، در دولت یازدهم ۱۸۴ هزار و ۵۸۰ هکتار عملیات بیابان‌زدایی از جمله احداث بادشکن، بذرپاشی، نهال‌کاری، مالچ‌پاشی، مراقبت و آبیاری صورت گرفت همچنین در قالب پروژه‌های ترسیب کربن با جوامع بین‌المللی در زمینه بیابان‌زدایی همکاری داشتیم.

۲۷ خرد ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع:

وضعیت سه میلیون هکتار از کانون‌های گردوغبار، بحرانی است

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع گفت: وضعیت سه میلیون هکتار از کانون‌های گردوغبار بحرانی است و در سال ۹۶، ۸۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با ریزگردها اعتبار در نظر گرفته شده که هنوز چیزی اختصاص نیافته است.