۲۵ فروردین ۱۳۹۶
معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها:

طرح تنفس، خواست حاکمیت است

نوبخت، معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها: مسئله تنفس جنگل، نظر شخصی وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جنگل‌ها یا معاونت امور جنگل نیست. حکومت به دلیل بحران‌هایی که امنیت زیستی ما را تهدید می‌کند به این نتیجه رسیده است که باید پوشش جنگلی را حفظ کند. ما در قوه مجریه وظیفه‌ داریم که این عرصه‌ها را حفظ کنیم تا امنیت کشور تضمین شود. بر اساس بررسی‌های انجام شده، مصرف آب در گیاهان و درختان با هر درجه افزایش دما، حدود ۱۶ تا ۱۷ درصد افزایش می‌یابد. امروز بحث توقف بهره‌برداری تجاری از جنگل‌های شمال تبدیل به قانون شده و خواسته‌ای ملی است.

۱۶ فروردین ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مطرح کرد؛

توقف بهره‌برداری از جنگل‌ها برای ترسیب کربن و کاهش گازهای گلخانه‌ای

جلالی گفت: یکی از سیاست های ایران برای ترسیب کربن و کاهش گازهای گلخانه ای، توقف بهره برداری از جنگل ها است.

۲۶ اسفند ۱۳۹۵
رئیس سازمان جنگل‌ها:

منشاء تولید ۲۵ درصد گرد و غبار کشور، تالاب جازموریان است

جلالی، رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور: ۲۵ درصد گرد و غبار کشور از تالاب جازموریان -که در استان کرمان است- تولید می‌شود. سازمان جنگل‌ها، برنامه اجمالی برای مقابله با ریزگردها تهیه کرده و به سازمان مدیریت بحران داده و خوشبختانه دولت در برنامه ششم توسعه توجه خوبی به مسئله بیابان زایی داشته است. ۲۰ میلیون هکتار از وسعت بیابان های کشور تحت تاثیر فرسایش بادی قرار دارد و ۷.۵ میلیون هکتار از آن جزء کانون های بحرانی است و از این میان ۳ میلیون هکتار جزء کانون های درجه یک بحرانی محسوب می شود.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
رییس سازمان جنگل‌ها:

یک میلیون هکتار تالاب کشور محل تولید ریزگرد است

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بر اساس پایش های ماهواره ای سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۵ یک میلیون هکتار از تالاب های کشور به محل تولید ریزگردها تبدیل شده است.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور:

مشکلات امروز خوزستان ناشی از عدم جامع‌نگری دستگاه‌ها است

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مشکلات امروز خوزستان را ناشی از عدم جامع‌نگری دستگاه‌ها و انتزاعی عمل کردن در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی دانست.

۱۳ اسفند ۱۳۹۵

اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی در سطح ۸۸ هزار هکتار و ایجاد بانک اطلاعات زمین از جمله اقدام‌های سازمان جنگل‌ها دردولت یازدهم

معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اولویت برنامه محیط زیست در برنامه پنجساله ششم توسعه کشور گفت: برنامه هایی بیش از ۵ برابر برنامه پنجساله توسعه پنجم را در دستور کار داریم که امید است به وظیفه سنگین و اقدام های زیربنایی خود عمل کنیم.

۹ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیرجهادکشاورزی:

٨٠ درصد گرد و غبار خوزستان منشأ خارجی دارد/ سه سال زمان برای رفع بحران

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ٨٠ درصد گرد و غبار و ریزگردهای استان خوزستان منشأ خارجی دارد و عملیات بیابان زدایی این استان حداقل سه سال زمان نیاز دارد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهادکشاورزی:

۱٫۲ میلیون هکتار اراضی بیابانی خوزستان در پدیده ریزگردها اثرگذار است

معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان مراتع، جنگلها و آبخیزداری گفت: بر اساس مطالعات انجام شده حدود یک میلیون و ۲۰۰هزار هکتار از اراضی بیابانی استان خوزستان در پدیده ریزگردها اثرگذار است.

۲۹ دی ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

فقر باعث افزایش بوته‌کنی برای تأمین سوخت شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره اینکه تخریب و تصرف جنگل‌ها ۳۸ درصد کاهش یافته است گفت: بعد اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی مصرف ۵ میلیون مترمکعبی سوخت بوته‌ای ۳۰ درصد افزایش‌یافته و به ۵ میلیون مترمکعب رسیده است.

۲۴ دی ۱۳۹۵
رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع خبر داد؛

احداث سدها کانون‌های بحران بیابان‌زایی در خوزستان ایجاد کرد/تنها ۱۵ درصد از اعتبارات بیابان‌زدایی اختصاص یافت

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در طول برنامه ششم توسعه باید عملیات بیابان‌زدایی و تثبیت کانون‌های بحرانی در یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین انجام شود، گفت: تنها یک هشتم از اعتبارات بیابان‌زدایی در سال گذشته اختصاص یافت.

۸ دی ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

صادرات خاک کشاورزی، جنگلی و مرتعی ممنوع است

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: صادرات هر گونه خاک کشاورزی، جنگلی و مرتعی ممنوع است.

۲ آذر ۱۳۹۵
رئیس سازمان جنگل‌ها :

ادغام سازمان جنگل‌ها با محیط زیست به صلاح نیست

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن تاکید بر اینکه ادغام این سازمان با محیط زیست به صلاح نیست، گفت: با موافقت مجلس، برای تعیین تکلیف اراضی مشمول کمیسیون ماده ۳۴ فرصت یک ساله در نظر گرفته می‌شود.

۱۸ آبان ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

بسیج و سپاه ۵۰۰هزار هکتار عملیات آبخیز‌داری و بیابان‌زدایی انجام می‌دهند

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و تفاهم میان بسیج و سازمان جنگل‌ها امسال ۴۵۰هزار هکتار عملیات آبخیزداری و ۵۰هزار هکتار عملیات بیابان‌زدایی از طریق بسیج و سپاه انجام می‌شود.

۱۶ آبان ۱۳۹۵

اجرای ممنوعیت بهره‌برداری از جنگل‌های کشور ظرف مدت ۵ سال

معاون وزیرجهادکشاورزی در بازدید از غرفه خبرگزاری تسنیم در نمایشگاه مطبوعات درباره ممنوعیت بهره برداری از جنگل‌های کشور به دستور وزیرگفت: این ممنوعیت به صورت یک‌باره انجام نمی‌شود بلکه در یک فرصت زمانی سه تا پنج ساله و به صورت پله‌ای است.

۷ مهر ۱۳۹۵

ضرورت تسریع در اجرای آیین نامه رفع تداخل زمین های ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان

اورنگی، رئیس سازمان امور اراضی کشور: تسریع در روند اجرای دقیق آیین نامه رفع تداخل زمین های ملی، دولتی و مستثنیات لازم است. این امر زمینه ساز حل یکی از مشکلات مهم و قدیمی کشاورزان می شود. برنامه ریزی های لازم برای برگزاری جلسه مشترک ملی در این زمینه با حضور وزیر جهاد کشاورزی در نیمه دوم آذرماه صورت گرفته است.