۲۶ بهم ۱۳۹۵
معاون سابق نظارتی بانک مرکزی:

نقدینگی ۱۳۰۰ هزار میلیارد تومانی به سمت تولید برود ترس ندارد

معاون سابق بانک مرکزی با تصریح بر اینکه نقدینگی به خودی خود چیز بدی نیست گفت: حتی اگر نقدینگی افزایش پیدا کند هم نباید ترسید اما هم اکنون نقدینگی موجود کشور به سمت تولید حرکت نمی کند و مشکل اصلی نیز همین است.

۹ شهر ۱۳۹۵

مطالبات معوق بانکها، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است

گزارش/ بانک مرکزی، میزان مطالبات معوق را ۹۰ هزار میلیارد در اسفند ماه ۹۴،تومان اعلام کرده است/ این در صورتی است که، مشاور معاون اجرائی رئیس‌جمهوری است روز سه‌شنبه در نشستی با فعالان اقتصادی چهارمحال‌وبختیاری در شهرکرد این رقم را در کمال ناباوری ٢٠٠‌هزار‌میلیارد تومان عنوان کرد./ اکبر ترکان، مطالبات معوق شبکه بانکی را ١۶۴هزار ‌میلیارد تومان در ابتدای دولت یازدهم، عنوان کرده بود./

۵ شهر ۱۳۹۵

برخی وزرای کابینه مربوط به ۴ دهه قبل هستند/کاهش تورم نتیجه اقدامات دولت قبل بود

معاونت سابق حقوقی و پارلمانی بانک مرکزی با ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت یازدهم گفت: مهمترین کاری که در دولت یازدهم صورت گرفت، کاری نکردن بود و حتی تورم را نیز دولت پایین نیاورده بلکه نتیجه اقدامات دوره احمدی نژاد بوده است.

۱۸ مرد ۱۳۹۵
مستخدمین حسینی:

تورم ۱۰ درصدی درست باشد نرخ سود باید باز هم کاهش یابد

حیدر مستخدمین حسینی، کارشناس مسائل اقتصادی: در حالی که بانک مرکزی نرخ سود سپرده را ۱۵ درصد اعلام کرده است برخی از بانک‌ها با روش‌هایی که در پیش گرفته‌اند، برای حساب‌های بالا سود ۲۲ درصد پرداخت می‌کنند./ از آنجا که نرخ سود متناسب با نرخ تورم کاهش پیدا نکرده است، شاید بتوان در نرخ اعلامی تورم تشکیک کرد بدین معنی که تورم به درستی محاسبه نشده است و با مقدار واقعی خود فاصله دارد/

۱۰ مرد ۱۳۹۵

رقابت جدید بانک‌ها و صرافی‌ها آغاز شد

با اعلام بانک مرکزی، بانک‌ها هم به نوعی به بازار آزاد آمده و به جمع معامله‌گران ارز پیوستند. اتفاقی که می تواند آغازگر رقابت تازه‌ای بین حاضران در بازار ارز از صرافان تا دلالان و تازه واردها یعنی بانک‌ها باشد.

۱۵ خرد ۱۳۹۵

عبور نقدینگی از ۱۰۱۷ تریلیون

بر اساس گزارش بانک مرکزی، حجم نقدینگی در پایان سال ۹۴ با ۳۰ درصد افزایش نسبت به پایان سال ۹۳ به ۱۰۱۷تریلیون تومان رسید و تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۱۲ ماهه ۹۴ به بخش‌های مختلف اقتصادی از ۴۱۷ هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

۱۹ فرو ۱۳۹۵

قیمت ارز پایین تر نمی آید

معاون اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ ارز در سال جاری از میزان فعلی پایین تر نخواهد آمد، گفت: در شرایط فعلی اقتصاد ما بیش از گذشته به ارز نیاز دارد .

۲۵ اسف ۱۳۹۴

دولتِ روحانی ۶ بار از بانک مرکزی استقراض کرد

معاون اسبق بانک مرکزی گفت: درآمد فعلی دولت جوابگوی هزینه‌هایش نیست. قیمت نفت کاهش پیدا کرده اما متاسفانه هزینه‌های جاری دولت نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش هم یافته است!

۱۰ بهم ۱۳۹۴

مستخدمین حسینی: بهتر است که برنامه پنجم برای یک سال تمدید شود

حیدر مستخدمین حسینی، کارشناس مسائل اقتصادی وضعیت بودجه سال آینده و برنامه ششم را مورد بررسی قرار داده است.

۲۹ دی ۱۳۹۴

کاهش نرخ ارز در دوره پسا تحریم منتفی است/ تقاضا برای ارز بیشتر می‌شود

معاون اسبق وزیر اقتصاد با بیان اینکه به دلیل نیاز بالای اقتصاد کشور در پساتحریم به سرمایه گذاری با افزایش تقاضا برای ارز روبرو خواهیم شد، گفت: نرخ ارز با اجرای برجام نمی‌تواند از نرخی فعلی که در بازار وجود دارد، پایین‌تر بیاید.

۳۰ آذر ۱۳۹۴

گزارش ۶ ماهه نقدینگی بانک مرکزی منطقی نیست

مستخدمین حسینی گفت: بدهی دولت به نظام بانکی، بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است/ سیاست‌هایی که در گذشته اتخاذ شد به ویژه در اسفندماه سال گذشته بر وجوه و تنخواه دولت و بانک مرکزی تاثیرگذار بود.

۱۸ آذر ۱۳۹۴

هشدار مستخدمین درباره دستکاری ۵۰هزار میلیاردی نقدینگی: به آمارهای بانک مرکزی اعتماد نداریم

معاون اسبق بانک مرکزی: دستکاری آمار نقدینگی بعد یک سال کار استثنایی است که هیچ جای دنیا اتفاق نمی‌افتد/ بانک مرکزی برعکس همه دنیا اول آمار را تغییر و بعد توضیح می‌دهد!

۹ آذر ۱۳۹۴

بانک‌ها ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانک مرکزی اضافه برداشت کردند

معاون اسبق وزیر اقتصاد با بیان اینکه بانک‌ها ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانک مرکزی اضافه برداشت داشته‌اند، گفت: از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان سپرده در بانک‌ها، ۴۵۰ هزار میلیارد تومان قفل شده که شامل بدهی دولت، مطالبات معوق و استمهال بدهی ها است.

۵ آذر ۱۳۹۴

۴۰۰ بنگاه اقتصادی زیرمجموعه بانک‌هاست/ بنگاه‌داری بانک‌ها با اجرای اصل ۴۴ اوج گرفت

یک کارشناس بانکی با بیان اینکه ۴۰۰ بنگاه اقتصادی زیرمجموعه بانک‌ها هستند، گفت: بنگاه‌داری بانک‌ها از زمان اعمال اصل ۴۴ قانون اساسی کم‌کم اوج گرفت و نقطه آغاز آن هم دولت­‌ها بودند.

۵ آذر ۱۳۹۴

۴۵٠ هزار میلیارد تومان از منابع بانک‌ها قفل شده است

از ٩٠٠ هزار میلیارد تومان سپرده در اختیار بانک‌ها، ۴۵٠ هزار میلیارد تومان قفل شده / ٣٠ درصد از منابع کشور در دست موسسات فاقد مجوز بوده که تحت هیچ نظارتی نیستند/ بانک‌ها ١٠٠ هزار میلیارد تومان از منابع بانک مرکزی داشته‌اند.