۱۰ بهمن ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

نباید ویژه پزشکان سیستم اخذ مالیات وضع شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت:‌ اخذمالیات به طور ویژه ازپزشکان درشان جامعه پزشکی نیست.

۲۲ دی ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

مجازات حبس برای پزشکی که بیمارش دچارمرگ شده انصاف نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید براصلاح قوانین حوزه نظام پزشکی، گفت: نمی توان برای پزشکی که بیمارش درطول درمان فوت شده مجازات حبس درنظرگرفت.

۲۰ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

پایه ریزی بیمه سلامت براساس بی‌عدالتی بوده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس معتقد است چه فرد ایرانی و چه اتباع بیگانه درصورت شرایط مالی خوب باید حق بیمه را ماهانه پرداخت وخدمات درمانی را دریافت کنند.

۵ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

مسئولان سازمان‌های بیمه‌گر باید پیشنهادات خود برای تغییر در آزمون وسع را در هیات دولت ارائه کنند

عابدی: اگر در آزمون وسع اشکالی وجود دارد، مسئولان سازمان های بیمه گر باید پیشنهادات خود را در هیات دولت برای هرگونه تغییر ارایه کنند؛ اما از آنجایی که مردم از هرگونه مسئله شبهناکی پرهیزمی کنند؛ بعید است که مشکلی دراین زمینه وجود داشته باشد. برای کاهش مشکلات دراین خصوص می توان از فرم های خود اظهاری استفاده کرد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

بیمه‌ها برای پرداخت پول دارو باید ضابطه‌ای را تعیین کنند

عابدی: بیمه ها برای پرداخت پول دارو باید ضابطه ای را تعیین کنند، تا درچارچوب ضوابط صرفه جویی های لازم را انجام دهد، یعنی نمی توان کوتاهی و قصور بیمه ها را به گردن پزشک و مردم انداخت ؛ کدام بیمه راهنمایی بالینی را تعریف کرده و پزشکی آن قالب را قبول نکرده است، متاسفانه خلاء تصمیم گیری در سازمان های بیمه گر وجود دارد.

۱۶ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

به دلیل کمبود پرستار از همراه بیمار خدمات دریافت می‌شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه امروزه به دلیل کمبود پرستار از همراه بیمار خدمات دریافت می‌شود، تصریح کرد: این موضوع خلاف قانون و مقررات بوده و چنین پدیده‌ای در هیچ جای دنیا مرسوم نیست.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

کارانه پزشکان و پرستاران پس از گذشت ۱۳ ماه هنوز پرداخت نشده و بیمارستان‌ها قادر به پرداخت معوقات نیستند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تاخیر ۱۳ ماهه در پرداخت کارانه پرستاران و پزشکان انتقاد کرد.

۲۱ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

ویزیت شدن بیماران به‌صورت گروهی خلاف قانون است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می‌گوید ویزیت شدن بیماران به‌صورت گروهی خلاف قانون است و هیچ پزشکی حق چنین کاری را ندارد؛ اگر دیده شود که پزشکی به‌صورت خلاف قانون بیماران را ویزیت می‌کند باید به‌شدت با او برخورد شود و در صورت نیاز پروانه و مجوز کارش هم لغو شود.

۴ مهر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

مشکل و معضل اصلی حوزه سلامت بحث مدیریت هزینه‌ها است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: رییس سازمان نظام پزشکی به جای گفت و گو در مورد ویزیت ارزان پزشکان، برای مدیریت هزینه های طرح تحول سلامت راهکاری بیاندیشد.

۶ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

فعالیت داروخانه‌ها باید تحت نظر دیدگاه تخصصی وزارت بهداشت و درمان باشد

عابدی: شورای تخصصی در معاونت دارو وزارت بهداشت و درمان در خصوص تعداد داروخانه‌ها متناسب با جمعیت مناطق مختلف نظر کارشناسی ارایه می‌کند، حال دخالت شورای رقابت در این حوزه درست نیست و فعالیت داروخانه‌ها باید تحت نظر دیدگاه تخصصی وزارت بهداشت و درمان باشد.

۲ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

سازمان برنامه و بودجه باید ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه‌ها را برای پیش‌برد طرح تحول سلامت در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه محرومیت نظام سلامت از درآمد هدفمندی یارانه‌ها، ظلم به مردم است، عنوان کرد: توسعه شبکه های بهداشت و درمان و تامین تجهیزات بیمارستانی به اعتبارات پایداری نیاز دارد که یکی از مهم ترین منابع، تخصیص ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه ها به حوزه سلامت است.

۲۸ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

طرح نظام سلامت از نظر ارائه خدمت به مردم موفق بوده است

عابدی: طرح تحول نظام سلامت یکی از بهترین طرح‌هایی بود که در چند دهه گذشته اجرا شده است و یکی از آرمان‌های نظام که همان بیمه همگانی و برخورداری همه مردم از امکانات بهداشتی بود در این طرح متبلور است. طرح نظام سلامت از نظر ارائه خدمت به مردم موفق بوده است منتها دولت در تأمین مالی این طرح با مشکل مواجه شد.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

در حوزه سلامت باید سیستم نظارتی قوی شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس علت افزایش تخلفات حوزه سلامت را ضعف نظارت و کمبود نیرو دانست و گفت: قوانین و روش های درمان حوزه سلامت نیازمند بازنگری است.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

وزارت رفاه باید منابع بیمه شدگان سلامت را به طورکامل مشخص کند

عابدی: وزارت رفاه باید منابع بیمه شدگان سلامت را به طورکامل مشخص کند، البته اختصاص منابع پایدار ازسوی دولت درحوزه یک درصد ارزش افزوده و ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها به طور کامل پرداخت نشده است؛ اما درحال حاضر مهم ترین موضوع حق بیمه پرداختی افراد دارای دفترچه بیمه سلامت است.

۱۷ تیر ۱۳۹۶
عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری:

طرح تربیت پرستار بیمارستانی در چارچوب مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیست

عابدی: نمی توان با صراحت در مورد غیرقانونی بودن طرح تربیت پرستار بیمارستانی اظهار نظر کرد در واقع این طرح در چارچوب مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیست. می طلبد وزارت بهداشت به جای هر نوع طرح جدیدی که با قانون مغایرت دارد نسبت به راه اندازی دانشکده های غیرانتفاعی در چارچوب قوانین و مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام کند.