۲۷ فروردین ۱۳۹۶
در جلسه کمیسیون بهداشت با لاریجانی مطرح شد؛

ضرورت توجه به رفع نواقص طرح تحول سلامت

نمایندگان کمیسیون بهداشت در جلسه‌ای با حضور رئیس مجلس به بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان و تبیین فرمایشات رهبری با توجه به شعار سال در این حوزه پرداختند.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس؛

تعرفه پزشک ۱۰۰ میلیونی نباید افزایش یابد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تعیین تعرفه های پزشکی ۹۶ مشروط به تعادل بخشی در حوزه سلامت است، گفت: لازم است برخی تعرفه ها کاهش یابد.

۱۳ فروردین ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت تاکید کرد؛

وزارت بهداشت باید روش پرداخت کارانه پرستاری را تغییر دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت تخصص های رشته پرستاری را در سال جدید گسترش دهد، گفت: روش پرداخت کارانه به پرستاران باید بر اساس تعرفه خدمات پرستاری باشد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت قابل پیگیری است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه می توان برای معاونت های وزارت بهداشت درجلسات شورای عالی بیمه حق رای کسب کرد، گفت: انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت قابل پیگیری است.

۱۷ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبرداد:

تشکیل کارگروه پیگیری اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در مجلس

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: به صورت جدی پیگیر اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از سوی دولت هستیم، بنا به پیشنهادات مطرح شده کارگروهی برای پیگیری اجرای این قانون در کمیسیون بهداشت مجلس تشکیل شد.

۴ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مردم از اجرا نشدن تعرفه های پرستاری متضرر می شوند

عابدی، عضو کمیسیونن بهداشت و درمان: هم‌اکنون برای بررسی بیشتر درباره علل اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری کارگروهی تشکیل شده که بنده هم حضور دارم که جلسات ماهانه برگزار و موارد بررسی می‌شود. با اجرا نشدن این قانون مردم متضرر خواهند شد.

۲۱ آبان ۱۳۹۵

تعریف مجدد جایگاه پرستاران با اجرای طرح مراقبت در منزل

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: به علت رشد سریع جمعیت سالمند در کشور و حرکت به سمت افزایش سالمندی، به میزان زیادی در کشور به مراقبت‌های پرستاری در منزل نیاز داریم. بنابراین سازمان‌ها و مراجع فعال در حوزه پرستاری برای تعریف جایگاه پرستاران باید در این نوع فعالیت‌ها تمرکز کنند.

۱۹ مهر ۱۳۹۵

چهار بیماری غیرواگیر شایع در کشور

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: چهار بیماری غیرواگیر در کشور بیماری‌های قلبی وعروقی، سرطان‌ها، انسدادی مزمن ریوی و دیابت است که ریشه و عمده عامل بروز آن‌ها در عدم فعالیت بدنی مناسب، تغذیه ناسالم و دخانیات است.

۱۲ مهر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

شیوع بیماری های غیرواگیردار هشدار داد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از شیوع بیماری های غیرواگیر در کشور بر لزوم اجرای سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در کشور تاکید کرد.

۵ مهر ۱۳۹۵
عابدی:

ناکارآمدی سیاست‌های تنبیهی برای افزایش جمعیت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سیاست‌های تنبیهی راهکار مناسبی برای افزایش جمعیت کشور نیست بر لزوم توجه جدی به سیاست‌های تشویقی تاکید کرد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بحران کمبود پرستار در کشور جدی است

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: به نظر می‌رسد کمبود پرستار در کشور بیش از آمار اعلامی باشد تاجایی که امروزه به دلیل کمبود پرستار در کشور از همراه بیمار خدمت دریافت می‌کنیم که این خلاف قانون و مقررات بهداشت و درمان است و در هیچ کجای دنیا چنین پدیده ای وجود ندارد.

۱۳ شهریور ۱۳۹۵

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: تمامی دستگاه‌ها برای تحقق سیاست‌های کلی خانواده احساس مسئولیت کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه برای تحقق سیاست‌های کلی خانواده تمامی دستگاه‌ها باید احساس مسئولیت کنند، گفت: تمامی وزارت‌خانه‌ها باید برنامه مناسبی را برای این موضوع طراحی کنند.

۲۶ مرداد ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

کمبود پرستار نباید با اضافه کاری جبران شود

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: پرستاران باید با یک شیفت کار در بیمارستان زندگی آبرومندانه و مرفه ای داشته باشند و این از آرزوهای جامعه پرستاری کشور است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

خدمات پرستاری در منزل باید قانونمند شود

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان: با توجه به نیاز افراد سالخورده و بیمار به خدمات مراقبت های پرستاری، می توان با گسترش طرح خدمات پرستاری در منزل، این خدمات را بسط و گسترش داد. برای رفع این مشکل، بهتر است قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود

۲۲ مرداد ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

برخی مانع اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری می شوند

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان: قانون تعرفه خدمات پرستاری مجلس لازم الاجرا است اما سالهاست که برخی با اعمال نظرات شخصی مانع اجرای آن می شوند و نباید اجازه داد این رویه ادامه پیدا کند.