۵ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

مسئولان سازمان‌های بیمه‌گر باید پیشنهادات خود برای تغییر در آزمون وسع را در هیات دولت ارائه کنند

عابدی: اگر در آزمون وسع اشکالی وجود دارد، مسئولان سازمان های بیمه گر باید پیشنهادات خود را در هیات دولت برای هرگونه تغییر ارایه کنند؛ اما از آنجایی که مردم از هرگونه مسئله شبهناکی پرهیزمی کنند؛ بعید است که مشکلی دراین زمینه وجود داشته باشد. برای کاهش مشکلات دراین خصوص می توان از فرم های خود اظهاری استفاده کرد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

بیمه‌ها برای پرداخت پول دارو باید ضابطه‌ای را تعیین کنند

عابدی: بیمه ها برای پرداخت پول دارو باید ضابطه ای را تعیین کنند، تا درچارچوب ضوابط صرفه جویی های لازم را انجام دهد، یعنی نمی توان کوتاهی و قصور بیمه ها را به گردن پزشک و مردم انداخت ؛ کدام بیمه راهنمایی بالینی را تعریف کرده و پزشکی آن قالب را قبول نکرده است، متاسفانه خلاء تصمیم گیری در سازمان های بیمه گر وجود دارد.

۱۶ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

به دلیل کمبود پرستار از همراه بیمار خدمات دریافت می‌شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه امروزه به دلیل کمبود پرستار از همراه بیمار خدمات دریافت می‌شود، تصریح کرد: این موضوع خلاف قانون و مقررات بوده و چنین پدیده‌ای در هیچ جای دنیا مرسوم نیست.

۴ مهر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

مشکل و معضل اصلی حوزه سلامت بحث مدیریت هزینه‌ها است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: رییس سازمان نظام پزشکی به جای گفت و گو در مورد ویزیت ارزان پزشکان، برای مدیریت هزینه های طرح تحول سلامت راهکاری بیاندیشد.

۶ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

فعالیت داروخانه‌ها باید تحت نظر دیدگاه تخصصی وزارت بهداشت و درمان باشد

عابدی: شورای تخصصی در معاونت دارو وزارت بهداشت و درمان در خصوص تعداد داروخانه‌ها متناسب با جمعیت مناطق مختلف نظر کارشناسی ارایه می‌کند، حال دخالت شورای رقابت در این حوزه درست نیست و فعالیت داروخانه‌ها باید تحت نظر دیدگاه تخصصی وزارت بهداشت و درمان باشد.

۲ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

سازمان برنامه و بودجه باید ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه‌ها را برای پیش‌برد طرح تحول سلامت در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه محرومیت نظام سلامت از درآمد هدفمندی یارانه‌ها، ظلم به مردم است، عنوان کرد: توسعه شبکه های بهداشت و درمان و تامین تجهیزات بیمارستانی به اعتبارات پایداری نیاز دارد که یکی از مهم ترین منابع، تخصیص ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه ها به حوزه سلامت است.

۲۸ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

طرح نظام سلامت از نظر ارائه خدمت به مردم موفق بوده است

عابدی: طرح تحول نظام سلامت یکی از بهترین طرح‌هایی بود که در چند دهه گذشته اجرا شده است و یکی از آرمان‌های نظام که همان بیمه همگانی و برخورداری همه مردم از امکانات بهداشتی بود در این طرح متبلور است. طرح نظام سلامت از نظر ارائه خدمت به مردم موفق بوده است منتها دولت در تأمین مالی این طرح با مشکل مواجه شد.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

در حوزه سلامت باید سیستم نظارتی قوی شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس علت افزایش تخلفات حوزه سلامت را ضعف نظارت و کمبود نیرو دانست و گفت: قوانین و روش های درمان حوزه سلامت نیازمند بازنگری است.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

وزارت رفاه باید منابع بیمه شدگان سلامت را به طورکامل مشخص کند

عابدی: وزارت رفاه باید منابع بیمه شدگان سلامت را به طورکامل مشخص کند، البته اختصاص منابع پایدار ازسوی دولت درحوزه یک درصد ارزش افزوده و ۱۰ درصد هدفمندی یارانه ها به طور کامل پرداخت نشده است؛ اما درحال حاضر مهم ترین موضوع حق بیمه پرداختی افراد دارای دفترچه بیمه سلامت است.

۱۷ تیر ۱۳۹۶
عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری:

طرح تربیت پرستار بیمارستانی در چارچوب مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیست

عابدی: نمی توان با صراحت در مورد غیرقانونی بودن طرح تربیت پرستار بیمارستانی اظهار نظر کرد در واقع این طرح در چارچوب مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیست. می طلبد وزارت بهداشت به جای هر نوع طرح جدیدی که با قانون مغایرت دارد نسبت به راه اندازی دانشکده های غیرانتفاعی در چارچوب قوانین و مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام کند.

۱۶ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

افزایش پرونده‌های ارجاعی به پزشکی قانونی درباره قصور پزشکی به معنای افزایش قصور پزشکی نیست

عابدی: افزایش آمار پرونده های ارجاعی به پزشکی قانونی به آن معنا نیست که قصورپزشکی در کشور افزایش پیدا کرده است، بلکه کشف قصورپزشکی بیشترشده و مردم بیشتربه حقوق خود در مراکزدرمانی آشنا شدند؛ بنابراین تعداد گفته میزان واقعی از قصورپزشکی کشف شده نیست. برای کاهش میزان قصور پزشکی باید پرونده الکترونیکی را سریع اجرایی کرد، همه نیازهای بیمار درپرونده به طوردقیق ثبت می شود، ضمن اینکه باید فعالیت ها تیمی باشد، یعنی پزشک به تنهایی در روند درمانی بیمار تصمیمی را اتخاذ نکند

۳ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

امکان ورود داروی اسرائیلی به کشور وجود ندارد

عابدی: به هیچ عنوان امکان ندارد که داروی اسراییلی از راه قانونی وارد کشور شده باشد و در صورت ورود غیرقانونی باید با افرادی که در این زمینه سستی کرده باشند، برخورد شود.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری:

استفاده از پرستاران در منزل گامی موثر در ارتقای سطح سلامت جامعه، بهبود وضعیت پرستاران و صرفه جویی در منابع حوزه سلامت است

عابدی: تصویب مراقبت های پرستاری در منزل از سوی هیات دولت گامی موثر در بهبود وضعیت پرستاران، رفع مشکلات مراقبتی برای خانواده بیماران و همچنین رفع کمبود تخت بیمارستانی و پرستار است، از آنجایی که برخی خانواده ها به دلیل عدم وجود یک سیستم مراقبتی در منزل و طراحی برنامه حمایتی مناسب سالمندان خود را به اجبار به خانه سالمندان می فرستند بنابراین با تصویب و اجرای مراقبت های پرستاری در منزل افراد می توانند با طیب خاطر از سالمندان خود در منزل نگهداری کنند از سویی با این اقدام از تحمیل بار اضافی بیمار بر دوش بیمارستان ها کاسته خواهد شد.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعلام کرد:

باکمبود ۱۵۰ هزار پرستار در کشور مواجه هستیم

عابدی: طبق آمارهای رسمی ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار کمبود پرستار در کشور وجود دارد که برای رفع کمبود پرستار باید از بخش خصوصی در قالب دانشکده‌های غیردولتی استفاده کرد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اعتباربخشی به بیمارستان‌ها کلید افزایش کیفیت خدمات درمانی است

عابدی: اعتباربخشی به بیمارستان ها کیفیت خدمت را افزایش می دهد، همچنین بدون شک کاهش رتبه بیمارستانی مانع تزریق اعتبارات مناسب خواهد شد.