۲۹ خرداد ۱۳۹۶
عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری:

استفاده از پرستاران در منزل گامی موثر در ارتقای سطح سلامت جامعه، بهبود وضعیت پرستاران و صرفه جویی در منابع حوزه سلامت است

عابدی: تصویب مراقبت های پرستاری در منزل از سوی هیات دولت گامی موثر در بهبود وضعیت پرستاران، رفع مشکلات مراقبتی برای خانواده بیماران و همچنین رفع کمبود تخت بیمارستانی و پرستار است، از آنجایی که برخی خانواده ها به دلیل عدم وجود یک سیستم مراقبتی در منزل و طراحی برنامه حمایتی مناسب سالمندان خود را به اجبار به خانه سالمندان می فرستند بنابراین با تصویب و اجرای مراقبت های پرستاری در منزل افراد می توانند با طیب خاطر از سالمندان خود در منزل نگهداری کنند از سویی با این اقدام از تحمیل بار اضافی بیمار بر دوش بیمارستان ها کاسته خواهد شد.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعلام کرد:

باکمبود ۱۵۰ هزار پرستار در کشور مواجه هستیم

عابدی: طبق آمارهای رسمی ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار کمبود پرستار در کشور وجود دارد که برای رفع کمبود پرستار باید از بخش خصوصی در قالب دانشکده‌های غیردولتی استفاده کرد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اعتباربخشی به بیمارستان‌ها کلید افزایش کیفیت خدمات درمانی است

عابدی: اعتباربخشی به بیمارستان ها کیفیت خدمت را افزایش می دهد، همچنین بدون شک کاهش رتبه بیمارستانی مانع تزریق اعتبارات مناسب خواهد شد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اعتباربخشی به بیمارستان‌ها کلید افزایش کیفیت خدمات درمانی است

عابدی: بر اساس طرح اعتبارسنجی، مراکز درمانی بر‌اساس اعتبارسنجی‌های وزارت بهداشت درجه بندی می‌شوند و هزینه هایی که در پرونده بیمار نیز لحاظ می‌شوند متاثر از درجه بندی‌ها است تاجایی که اگر رتبه بیمارستانی یک درجه کمتر شود اعتبار آن نیز کاهش پیدا می‌کند.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اعتباربخشی به بیمارستان‌ها کلید افزایش کیفیت خدمات درمانی است

عابدی: اعتباربخشی به بیمارستان ها کیفیت خدمت را افزایش می دهد، همچنین کاهش رتبه بیمارستانی بدون شک مانع تزریق اعتبارات مناسب خواهد شد.

۳ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

افزایش خطاهای پزشکی نگران کننده است

عابدی: آمار۲۷ درصدی پرونده‌های قصور پزشکی در سال گذشته بسیار نگران کننده است درحالی که اصلا نباید قصوری در حوزه پزشکی صورت گیرد؛ البته قصور پزشکی در بخشی که ارتباط با امکانات و تجهیزات دارد، اجتناب ناپذیر است اما در مواردی دیگر نباید قصوری صورت گیرد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

در حال حاضر کشور ما مرحله انتقال ساختار سنی جمعیت از جوانی به سالخوردگی را تجربه می کند

دکتر حیدر علی عابدی: در حال حاضر کشور ما نیز مرحله انتقال ساختار سنی جمعیت از جوانی به سالخوردگی را تجربه می کند.
در ایران به مدد افزایش شاخص های بهداشتی و درمانی، اقتصادی و اجتماعی هم اینک شاخص امید به زندگی به ۷۴ سال رسیده و پیش بینی می شود جمعیت بالای ۶۰ سال ایران در سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰ درصد جمعیت کل کشور و در سال ۲۰۵۰ به بیش از ۲۰ درصد این جمعیت بالغ شود.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
در جلسه کمیسیون بهداشت با لاریجانی مطرح شد؛

ضرورت توجه به رفع نواقص طرح تحول سلامت

نمایندگان کمیسیون بهداشت در جلسه‌ای با حضور رئیس مجلس به بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان و تبیین فرمایشات رهبری با توجه به شعار سال در این حوزه پرداختند.

۱۵ فروردین ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس؛

تعرفه پزشک ۱۰۰ میلیونی نباید افزایش یابد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تعیین تعرفه های پزشکی ۹۶ مشروط به تعادل بخشی در حوزه سلامت است، گفت: لازم است برخی تعرفه ها کاهش یابد.

۱۳ فروردین ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت تاکید کرد؛

وزارت بهداشت باید روش پرداخت کارانه پرستاری را تغییر دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت تخصص های رشته پرستاری را در سال جدید گسترش دهد، گفت: روش پرداخت کارانه به پرستاران باید بر اساس تعرفه خدمات پرستاری باشد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت قابل پیگیری است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه می توان برای معاونت های وزارت بهداشت درجلسات شورای عالی بیمه حق رای کسب کرد، گفت: انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت قابل پیگیری است.

۱۷ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبرداد:

تشکیل کارگروه پیگیری اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در مجلس

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: به صورت جدی پیگیر اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از سوی دولت هستیم، بنا به پیشنهادات مطرح شده کارگروهی برای پیگیری اجرای این قانون در کمیسیون بهداشت مجلس تشکیل شد.

۴ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مردم از اجرا نشدن تعرفه های پرستاری متضرر می شوند

عابدی، عضو کمیسیونن بهداشت و درمان: هم‌اکنون برای بررسی بیشتر درباره علل اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری کارگروهی تشکیل شده که بنده هم حضور دارم که جلسات ماهانه برگزار و موارد بررسی می‌شود. با اجرا نشدن این قانون مردم متضرر خواهند شد.

۲۱ آبان ۱۳۹۵

تعریف مجدد جایگاه پرستاران با اجرای طرح مراقبت در منزل

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: به علت رشد سریع جمعیت سالمند در کشور و حرکت به سمت افزایش سالمندی، به میزان زیادی در کشور به مراقبت‌های پرستاری در منزل نیاز داریم. بنابراین سازمان‌ها و مراجع فعال در حوزه پرستاری برای تعریف جایگاه پرستاران باید در این نوع فعالیت‌ها تمرکز کنند.

۱۹ مهر ۱۳۹۵

چهار بیماری غیرواگیر شایع در کشور

عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: چهار بیماری غیرواگیر در کشور بیماری‌های قلبی وعروقی، سرطان‌ها، انسدادی مزمن ریوی و دیابت است که ریشه و عمده عامل بروز آن‌ها در عدم فعالیت بدنی مناسب، تغذیه ناسالم و دخانیات است.