۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

چیت چیان: واردات بدون برنامه آب مجازی، کشور واردکننده را در معرض امتیازخواهی کشور صادرکننده قرار می‌دهد

چیت چیان، وزیر نیرو: آب مجازی می‌تواند فعالیت‌های بخش کشاورزی را کاهش دهد، بدون آنکه راه جایگزینی برای نیروی مازاد کشاورزی داشته باشد. واردات آب مجازی اگر با برنامه‌ریزی مناسبی انجام نشود و تامین‌کنندگان قابل‌اطمینان و متعددی را در تأمین غذای ملی به صورت هوشمندانه در نظر نگرفته باشند، کشور واردکننده را در معرض تهدید و امتیازخواهی کشور صادرکننده قرار می‌دهد.

۱۷ فروردین ۱۳۹۶

چیت چیان: آب طرح‌های بیابایی زدایی در خوزستان به صورت کامل تامین می‌شود

وزیر نیرو گفت: آب مورد نیاز برای نهال کاری در خوزستان از سوی این وزارتخانه تامین می شود.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

چیت چیان: ۹۵ درصد نیازهای صنعت آب و برق در داخل تولید می شود

وزیر نیرو با اشاره به اهتمام ویژه دولت به تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی، گفت: بیش از ۹۵ درصد نیازهای صنعت آب و برق در داخل کشور تولید می شود.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
وزیر نیرو مطرح کرد؛

ایجاد بازار صادراتی و تأمین سرمایه برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو موظف است برای شرکت‌های دانش بنیان بازار صادراتی و سرمایه در گردش مناسب از طریق بازپرداخت به موقع مطالبات آن‌ها را فراهم کند و تمام همت ما این است که بتوانیم به موقع به این وظایف خود عمل کنیم.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵
در کنفرانس ملی "اقتصاد مقاومتی و برجام"

چیت چیان: راهی جز توسعه تعاملات جهانی برای کاهش هزینه ها نداریم

وزیر نیرو گفت: بحث درونزایی یکی از اصول اساسی اقتصاد مقاومتی است اما بایستی توجه داشت که تحقق این اصل بدون کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در مصرف انرژی امکانپذیر نخواهد شد. ما راهی جز توسعه و گسترش تعاملات جهانی برای کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری نداریم.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

چیت چیان: احداث ۵۰ سد به دلیل تغییر اقلیم متوقف شد

وزیر نیرو در اولین کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم گفت: تغییر اقلیم باعث شده تا حدود ۲۵ میلیارد مترمکعب تبخیر منابع آب افزایش یابد و میزان روان آب‌های کشور نیز ۲۰ درصد کاهش داشته باشد. با توجه به تبعات تغییر اقلیم بر ایران، ساخت ۵۰ سد در کشور متوقف شده است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
وزیر نیرو:

تلفات توزیع برق از ۱۵.۵ به ۱۰.۹ درصد رسید/ نیمی از شبکه برق خوزستان در هجوم گرد و خاک

وزیر نیرو ظرفیت تولید برق در کشور را ۷۶ هزار مگاوات اعلام کرد و گفت: ۱۶ درصد از این ظرفیت به نیروگاه‌های برقابی بزرگ و انرژی‌های تجدیدپذیر اختصاص دارد.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵
وزیر نیرو :

هیچ برنامه‌ای برای تغییر قیمت آب و برق نهایی نشده است

وزیر نیرو گفت: آنچه فصل الخطاب است قانونی است که به تصویب دولت و مجلس برسد و هر زمان که قانونی در خصوص تغییر در آب‌بها و برق‌بها به تصویب برسد، وزارت نیرو به عنوان مجری به اجرای این قانون می پردازد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

چیت چیان: ۳میلیارد دلار سرمایه گذاری برای ایجاد نیروگاه های تجدیدپذیردرراه است

وزیر نیرو با بیان اینکه صنعت برق درسالهای اخیر تحولات بسیار بزرگی را تجربه کرده که مهمترین آن روی آوردن به تولید برق ازمنابع تجدیدشونده است، گفت: امیدواریم در زمان کوتاهی شاهد سرمایه گذاری سه میلیارد دلاری در بخش ایجاد نیروگاه های تجدیدپذیر باشیم.

۱۵ بهمن ۱۳۹۵

آغاز ساخت ۱۵ هزار مگاوات نیروگاه/افتتاح بزرگترین نیروگاه خورشیدی

وزیر نیرو از آغاز ساخت ۱۵ هزار مگاوات نیروگاه جدید برق در کشور خبر داد و گفت: بهمن ماه امسال، بزرگترین نیروگاه خورشیدی ایران با ظرفیت ۱۴ مگاوات افتتاح می‌شود.

۱۰ بهمن ۱۳۹۵

چیت چیان: سیستم غرقابی، آب را هدر نمی‌دهد

بر اساس تعاریف وزارت نیرو هدر رفت آب مختص شبکه‌های آب شرب شهری است و این وزارتخانه آبی که به دلایل مختلف از دسترس خارج شده و از چرخه مصرف خارج می‌شود را در شمار هدر رفت آب نمی‌آورد. به همین دلیل وزیر نیرو در پاسخ به خبرنگار ایانا درباره میزان آبی که در بخش‌های شرب، صنعت و کشاورزی هدر می‌رود و راهکارهای کنترل این مسئله، استفاده از سیستم غرق‌آبی را عاملی برای هدر رفت ندانسته و این سیستم را با بهره‌وری پایین معرفی کرد.

۲۸ دی ۱۳۹۵
وزیر نیرو:

تلفات برق در شبکه توزیع به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد/پیشنهاد شرکت‌های معتبر دنیا برای ارائه به صنعت برق

وزیر نیرو گفت: طی سه سال گذشته کارهای بسیار بزرگی در این حوزه انجام دادند و توانستند میزان تلفات را از ۱۵ درصد به حدود ۱۱ درصد کاهش دهند که البته امیدواریم این میزان در ماه‌های آتی به کمتر از ۱۰ درصد نیز برسد.

۳ دی ۱۳۹۵
یک مسوول وزارت نیرو:

شکل گیری و توسعه بازار آب ضروری است

معاون مدیرکل دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو گفت: جلب مشارکت هر چه بیشتر مردم برای کاهش مصرف و مقابله با بحران آب به تشکیل بازار آب و اجرای مقوله اقتصاد آب نیازمند است.

۲ دی ۱۳۹۵
دبیرکل فدراسیون صنعت آب:

اقتصاد آب متولی واحدی در کشور می‌خواهد

دبیرکل فدراسیون صنعت آب ایران تاکید کرد «اجرایی کردن اقتصاد آب در کشور متولی واحد می خواهد، در حالی که آب توسط همه بخش های اقتصادی مصرف می شود اما وزارت نیرو تنها متولی آن است.

۲۴ آذر ۱۳۹۵
در دیدار وزیر نیرو و وزیر انرژی روسیه صورت گرفت

امضای قرارداد احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی میان ایران و روسیه/ ارزش سرمایه‌گذاری ۱.۶ میلیارد دلار

قرارداد احداث یک نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی در استان هرمزگان به ارزش ۱.۶ میلیارد دلار میان وزیر نیروی ایران و وزیر انرژی روسیه امضا شد.