۸ شهر ۱۳۹۶
میراث یازدهم(2)؛ بار گران

بررسی عملکرد وزیر نیرو در دولت یازدهم

پرونده «میراث یازدهم» به بررسی عملکرد وزرای دولت یازدهم اختصاص دارد. در دومین گزارش از این پرونده با عنوان «بار گران»، عملکرد حمیدرضا چیت‌چیان، وزیر نیروی دولت یازدهم مورد بررسی قرار گرفته است.

۴ مرد ۱۳۹۶
وزیر نیرو:

بدون سدسازی قادر به تامین آب مردم و توسعه کشاورزی نبودیم

وزیر نیرو با اشاره به افزایش بی‌سابقه مصرف برق، به توضیح دلایل سدسازی‌های اخیر پرداخت و همچنین با اشاره به آمار بالای آب‌رسانی به روستاها توسط این وزارتخانه، تاکید کرد که حتی یک مورد در توافق پاریس برخلاف منافع ملی نیست.

۴ مرد ۱۳۹۶
وزیر نیرو:

حتی یک مورد توافق پاریس برخلاف منافع ملی نیست

چیت چیان: حتی یک مورد توافق پاریس برخلاف منافع ملی نیست. کته نخست این است که در متن توافق پاریس هیچ اجباری بر دوش دولت‌ها گذاشته نشده، بلکه هر کشوری بنابه ظرفیت‌های خود به‌صورت داوطلبانه اقداماتی انجام می‌دهد. این اقدامات نیز دقیقاً‌ همان مسائلی است که در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین در راستای سیاست‌هایی است که در سال‌های گذشته ازسوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

خروج برخی سدها از دستور کار به دلیل نداشتن پیوست‌های زیست‌محیطی در دولت یازدهم

وزیر نیرو گفت: زمانی که دولت یازدهم آغاز به کار کرد، ۱۴۴ سد در حال اجرا بود؛ اما با مطالعاتی که انجام شد تعداد ۵۰ سد به دلیل عدم بهره‌مندی از پیوست‌های زیست‌محیطی و شاخص‌های فنی از دستورکار خارج شد.

۱۷ تیر ۱۳۹۶
وزیر نیرو خبر داد

درخواست گرانی تدریجی آب/۲۰هزار میلیارد تومان بدهکاریم

وزیر نیرو گفت: با وجود کاهش میزان قابل توجهی از بدهی‌های صنعت آب و برق با استفاده از اسناد خزانه اسلامی، اما حدود ۲۰هزار میلیارد تومان به شرکت‌های خصوصی بدهکار هستیم.

۲۸ خرد ۱۳۹۶

وضعیت مبهم قرارداد یونیت ترکیه برای ساخت نیروگاه در ایران

وزیر نیرو درباره زمان اجرایی شدن قرارداد یونیت ترکیه برای ساخت نیروگاه تولید برق حرارتی گفت: قرارداد یونیت ترکیه در مسیر بررسی‌های نهایی است، اما معلوم نیست این قرارداد چه زمانی اجرایی شود.

۱ خرد ۱۳۹۶
وزیر نیرو خبر داد؛

همکاری وزارت نیرو و جهاد کشاورزی برای ساماندهی سدها

چیت چیان، وزیر نیرو: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در شورای عالی آب قرار شده تا عملیات آبخیزداری در حوزه‌های آبریز سدها با هماهنگی وزارت نیرو و جهاد کشاورزی انجام شود و برای این مهم نیز تدابیر لازم در نظر گرفته شده است.

۱۰ ارد ۱۳۹۶
وزیر نیرو خبر داد

مذاکره ایران و اتحادیه اروپا برای صادرات برق به قاره سبز از خاک ترکیه

وزیر نیرو گفت: احتمال صادرات برق ایران به اروپا از طریق خاک ترکیه وجود دارد و در این زمینه مذاکراتی بین طرفین در حال انجام است که رد صورت نهایی شدن، این مذاکرات با حضور ترکیه، چندجانبه خواهد شد.

۲۹ فرو ۱۳۹۶
وزیر نیرو خبر داد:

ساخت دو نیروگاه هزار مگاواتی هسته‌ای با مشارکت روسیه/ بهره‌برداری از پروژه‌ها در دولت دوازدهم

وزیر نیرو گفت: دو نیروگاه هزار مگاواتی هسته‌ای و یک نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی در استان هرمزگان و نزدیک خلیج فارس با مشارکت روسیه ساخته می‌شود.

۲۳ بهم ۱۳۹۵
به دنبال قطع آب و برق در استان خوزستان؛

وزیر نیرو عازم اهواز شد

در پی تشدید گرد و غبار و مه غلیظ در استان خوزستان و به دنبال آن، قطع آب و برق در شهرهای این استان وزیر نیرو برای بررسی این موضوع دقایقی پیش عازم اهواز شد.

۲۰ بهم ۱۳۹۵
چیت‌چیان خبر داد

سرمایه‌گذاری سه میلیارد دلاری خارجی در انرژی‌های نو

وزیر نیرو اظهار کرد: طی دو سه هفته آینده نیروگاه برق در استان اصفهان با ظرفیت ۲۰ مگاوات به بهره‌برداری می‌رسد.

۱۶ بهم ۱۳۹۵

نصب ۷۵۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی تا ۱۳ سال آینده در کشور

وزیر نیرو گفت: ایران تا سال ۲۰۳۰، ۷۵۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی نصب خواهد کرد.

۲۸ آذر ۱۳۹۵

آزادسازی تعرفه برق پُرمصرف‌ها؛ راهکار اساسی احیای اقتصاد برق

افزایش تعرفه برق مشترکین پُرمصرف به جای افزایش حق انشعاب و یا افزایش یکسان قیمت برای همه مشترکین، علاوه بر اصلاح اقتصاد صنعت برق، کاهش مصرف، عدالت در توزیع یارانه ها و کاهش نارضایتی اجتماعی را در پی خواهد داشت.

۲۲ آذر ۱۳۹۵
وزیر نیرو مطرح کرد

دو چالش اساسی وزارت نیرو/ آماده‌ایم برای کاهش آلودگی هوا کمک کنیم

وزیر نیرو گفت: اقتصاد صنعت آب و برق نیازمند بازنگری جدی است و دولت بایستی برای متحول کردن این صنعت، هزینه ها و درآمدهای آن را به تعادل برساند.

۵ آذر ۱۳۹۵
همزمان با بحران برقی روزهای اخیر

استیضاح چیت‌چیان با ۲۰ امضاء تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد

نماینده مجلس شورای اسلامی از تحویل استیضاح وزیر نیرو به هیأت رئیسه مجلس خبرداد. اللهیار ملکشاهی گفت: استیضاح حمید چیت‌چیان وزیر نیرو به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شد، این استیضاح به امضای ۲۰ نفر از نمایندگان رسیده است.