۲۸ مهر ۱۳۹۵

ابلاغ تدوین و چاپ کتاب «ندای رحمت» توسط کمیته مستند سازی وزارت آموزش و پرورش

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: با توجه به لزوم ایجاد وحدت و یکپارچگی در فعالیت های مدارس و مناطق سراسر کشور و نیز پرهیز از مکاتبات مکرر و متعدد، کتاب ندای رحمت تدوین و چاپ شده است./ تاب مزبور توسط کمیته مستندسازی وزارت آموزش و پرورش به سراسر کشور ابلاغ شده است.

۱۸ مرد ۱۳۹۵
معاون فانی:

ایرادهای آیین‌نامه هدایت تحصیلی یرای سال آینده رفع می‌شود

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از رفع ایرادهای آیین‌نامه هدایت تحصیلی برای سال آینده خبر داد.

۱۵ مرد ۱۳۹۵

«پایان مرداد» آخرین مهلت هدایت تحصیلی/ اجباری در هدایت تحصیلی وجود ندارد

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: اکنون اجباری در هدایت تحصیلی وجود ندارد، یعنی فرم هدایت تحصیلی که به دانش‌آموزان داده می شود، آنها اختیار انتخاب رشته دارند اما اجبار و الزام را امکانات شهرستان‌ها و مناطق حاصل می‌کند که برای رفع آن نیازمند برنامه‌ریزی دراز مدت هستیم.

۱۲ مرد ۱۳۹۵

تکذیب آموزش و پرورش درباره فشار برای لغو اجبار هدایت تحصیلی

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: هیچ گونه فشاری از سوی دستگاه های نظارتی مبنی بر لغو اجبار در هدایت تحصیلی به این وزارتخانه وارد نشده است.

۵ مرد ۱۳۹۵
رئیس کمیته هدایت تحصیلی:

انتخاب رشته صرفا براساس برگه هدایت تحصیلی و ظرفیت منطقه آموزشی می باشد

کفاش، رئیس کمیته هدایت تحصیلی: براساس برنامه توزیع متوازن رشته‌های تحصیلی که نیاز و امکانات منطقه‌ای در آن به دقت لحاظ شده است،/ نبودن اجبار در انتخاب رشته بدین‌معناست که دانش‌آموزان صرفاً می‌توانند به رشته‌هایی که در نمونه برگ هدایت تحصیلی مجاز به انتخاب آن شده‌اند بروند./ رشته مورد نظر باید در مدرسه و منطقه ظرفیت خالی داشته باشد.

۵ مرد ۱۳۹۵

نبود کتابخانه مستقل برای ۲۵ هزار مدرسه

کفاش، معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش: زنگ مطالعه، کتابخوانی و پزوهش برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه به صورت مستقل در برنامه درسی دیده./ حدود ۲۵ هزار مدرسه همچنان بدون کتابخانه هستند.

۴ مرد ۱۳۹۵
رئیس ستاد هدایت تحصیلی وزارت آموزش و پرورش:

اجبار در انتخاب رشته تحصیلی حذف شد

کفاش، رئیس ستاد هدایت تحصیلی وزارت آموزش و پرورش: در مناطقی که با مشکل مواجه هستیم انعطاف‌هایی درنظر گرفته میشود./ برنامه هدایت تحصیلی به‌گونه‌ای اجرا می‌شود که الزام به اجبار در انتخاب رشته تحصیلی پیش نیاید.

۲۲ تیر ۱۳۹۵

آموزش و پرورشی باید بتواند دانش آموزان را به رشته های کار و دانش و فنی و حرفه ای سوق دهد

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش ما هم اکنون تبدیل به موزه ای شده است که نمی تواند یک مهارت را به دانش آموزان آموزش دهد آموزش و پرورشی موفق است که بتواند دانش آموزان را به رشته های کار و دانش و فنی و حرفه ای سوق دهد تا آنها علم خود را به ثروت تبدیل کنند در بسیاری از کشورهای پیشرفته ۷۰ درصد از سیستم آموزشی آنها به رشته های کار و دانش و فنی و حرفه ای اختصاص دارد.

۲۱ تیر ۱۳۹۵

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش: در هدایت تحصیلی واقعیت امر امکانات موجود است

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش: هدایت تحصیلی براساس رغبت، نمرات و نظر اولیا، مربیان و مشاوران است اما واقعیتی که انجام می گیرد این است که هدایت تحصیلی براساس امکانات موجود است که الزاما ممکن است در انتخاب اول و دوم ساماندهی نشود./ نیاز جامعه نیز یکی دیگر از موضوعات موثر در هدایت تحصیلی است؛ممکن است یک دانش آموز به رشته اول خود گرایش داشته باشد اما نیاز جامعه که در آموزش متوسطه تدوین و در استان ها توزیع شده چیز دیگری باشد.

۴ تیر ۱۳۹۵

حرکت مدارس به سمت هماهنگ سازی لباس های دانش‌آموزان ضروری است

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بدون آنکه فشاری بر خانواده ها تحمیل شود، حرکت مدارس به سمت هماهنگ سازی ضروری است، تصریح کرد: هماهنگ سازی لباس های دانش‌آموزان آثار مطلوب فراوانی دارد، اکنون روش تشویقی دنبال می‌شود و اجباری در کار نیست و نباید خانواده ها در این عرصه مجبور شوند.

۱ تیر ۱۳۹۵

تجهیز کتابخانه‌ مدارس ایرانی خارج از کشور تا پایان تیر ماه/ اختصاص ۵۵۰ میلیون تومان برای خرید کتاب

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از تجهیز کتابخانه‌ مدارس ایرانی خارج از کشور تا پایان تیر ماه خبر داد و گفت: ۵۵۰ میلیون تومان برای خرید کتاب ویژه کتابخانه‌های این مدارس پیش‌بینی شده است.

۲۵ خرد ۱۳۹۵

«نشریه دیواری» جای خود را به «نشریه مجازی» داد

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: اکنون دیگر نشریه دیواری در مدارس نداریم و نشریه مجازی جایگزین آن شده است./وی به ورود شبکه‌های اجتماعی به آموزش و پرورش اشاره و گفت: اکنون مراحل هماهنگی با دستگاه‌های ذی‌ربط در حال انجام است و امیدواریم حوزه شبکه‌های اجتماعی به زودی فعالیت خود را آغاز کنند؛ همچنین تقویت شبکه رشد را سازمان پژوهش در دستور کار دارد.

۲۳ خرد ۱۳۹۵

کلاس درس پرورشی تبدیل به مباحث جدی‌ و آموزشی‌تر شده است

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: از جمله این مباحث مهارت‌های زندگی است؛ برای نمونه برای دختران دانش‌آموز بحث خانه‌داری بیان می‌شود تا مهارت‌های لازم را یاد گیرند، مباحثی همچون تربیت فرزند و فرزندآوری و آموزش‌های غیر مستقیم توسط مربیان خانم به دختران در خصوص سبک زندگی و مهارت‌های آینده، کودک یاری و آشپزی در خانه آموزش داده می‌شود.

۲۳ خرد ۱۳۹۵

نرم افزار جامع هدایت تحصیلی تدوین شده است

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: معاونت پرورشی با ارتباط تنگاتنگ مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات، نرم افزار جامع هدایت تحصیلی را تدوین و با تلاش شبانه روزی همکاران آن مرکز زمینه برای اجرای هدایت تحصیلی در سامانه پرونده الکترونیکی مشاوره فراهم شد

۱۵ خرد ۱۳۹۵

هزینه ۷۷ میلیارد تومانی آموزش و پرورش برای اقامه نماز در مدارس طی سال تحصیلی جاری

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ آموزش و پرورش در بخش‌های مختلف در خصوص اقامه نماز ۷۷ میلیارد تومان هزینه کرده است.