۲۶ آذر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون صنایع مجلس: چند سال مهلت بدهیم تا خودروی با کیفیت تولید کنید؟

به گزارش عیارآنلاین، حمید رضا فولادگر ، با اشاره به این که متأسفانه امروز صنعت خودرو با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند اظهار داشت: در سال‌های گذشته پیش‌نویسی برای تعیین سند جامع استراتژی خودرو نوشته شد، اما این سند به صورت رسمی نتوانست الزامی برای خودروسازان جهت ارتقاء کیفیت و توسعه فعالیت‌ها باشد. وی با […]

۱ آذر ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی: محصولات صنعتی با وجود تولید داخل، وارد می‌شوند

رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی از تهیه گزارش رونق مونتاژکاری در صنعت کشور توسط این کمیسیون خبر داد و گفت: در این گزارش، مستنداتی از واردات قطعات مشابه تولید داخل در صنایع نفت و نیرو ارائه شده است.

۱۹ بهم ۱۳۹۵
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

“یک برگ از قراردادهای جدید خودرویی با فرانسوی‌ها را ندیده‌ام”

فولادگر در پاسخ به این پرسش که “ایدرو اعلام کرده جزئیات قراردادها و تفاهم نامه های خودرویی توسط وزیر صنعت در کمسیون تخصصی مجلس ارائه شده است، آیا شما این قراردادها را دیده اید؟” گفت: یک برگ از این قراردادهای جدید خودرویی را ندیده ام.

۲۲ دی ۱۳۹۵

کارت اعتباری خرید کالا در برزخ اجرا یا عدم‌اجرا

طرح کارت‌ اعتباری خرید کالا به عنوان یکی از طرح های اصلی خروج از رکود، خودش دچار رکود در عرضه و تقاضا شد و در کش و قوس وزارت صنعت و بانک مرکزی بی فرجام ماند.

۲۷ ارد ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون تولید ملی و اصل 44

شورای رقابت موانع رقابتی اقتصاد را بردارد/ فقط نباید به قیمت گذاری توجه کرد

رئیس کمیسیون تولید ملی و اصل۴۴ با انتقاد از عملکرد شورای رقابت گفت: این شورا از بدو تولد خود بیشتر به قیمت‌گذاری خودرو پرداخته و از وظیفه اصلی‌اش که همان ایجاد زیر ساخت‌ها برای رقابتی کردن اقتصاد است، دور شده است.

۳ ارد ۱۳۹۵

از سهم تولید در بودجه ۹۵ راضی نیستیم

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴، سهم تولید در بودجه ۹۵ را ناکافی توصیف کرد و گفت که تنها در صورت حذف یارانه دهک‌های بالا تحولی در بخش تولید اتفاق می‌افتد.

۱۶ فرو ۱۳۹۵

پیشنهاد اختصاص ۲۰ درصد از منابع هدفمندی یارانه به بخش تولید در مجلس

امروز نمایندگان مجلس در روند بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ پیشنهاد کردند ۲۰ درصد از کل مصارف ماده ۸ قانون هدفمندی یارانه ها به بخش تولید اختصاص پیدا کند.

۱۶ فرو ۱۳۹۵
فولادگر:

عدم تعیین یارانه تولید در لایحه بودجه و کمیسیون تلفیق مجلس

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در صددیم با همکاری کمیسیون صنایع و حمایت از تولید ملی رقمی را برای یارانه تولید پیشنهاد کنیم تا در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

۲۰ بهم ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس:

قراردادها به گونه ای نوشته شود که تولید داخلی تعطیل نشود

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمار قابل پنهان کردن نیست، گفت: باید شرایط اقتصادی را به صورت شفاف و صادقانه برای مردم بیان کرد.

۱۶ بهم ۱۳۹۴

فولادگر: باید پژو ملزم به پرداخت غرامت شود

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس “بدعهدی” و “غرامت” را ۲ ابهام قرارداد اخیر ایران خودرو با پژو دانست و خواستار شفاف سازی مدیرعامل ایران خودرو در این باره شد.

۱۲ بهم ۱۳۹۴
فولادگر مطرح کرد:

افزایش ساخت و ساز، صنعت فولاد را از رکود خارج می کند

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه “دامپینگ” برخی کشورها زمینه ساز رکود در صنعت فولاد شده است، گفت:دولت باید با فعال سازی پروژه های عمرانی تولید صنایع فولادی کشور را رونق ببخشد.

۱۳ دی ۱۳۹۴
فولادگر:

پیوستن به سازمان تجارت جهانی نیاز به تشکیل کارگروه بین مجلس و دولت دارد/ انتخاب سوئیس به عنوان رئیس کارگروه پیوستن به wto‏

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی نیاز به تشکیل کارگروه بین مجلس و دولت وجود دارد، گفت: دست‌یابی به سیاست‌های اقتصادمقاومتی و اصلاح بهره‌وری تولید از لازمه های پیوستن به wto است.

۵ دی ۱۳۹۴
فولادگر عنوان کرد:

کم توجهی وزارت صنعت به بخش معدن و بازرگانی/هدف از ادغام وزارتخانه ها چابک سازی بود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیا ن اینکه وزارت صنعت و معدن به بخش معدن و بازرگانی کم توجهی می کند، گفت:دولت باید هرچه سریعتر لایحه خود را برای بیان اهداف، سیاست گذاری ها و چابک سازی این وزارتخانه به مجلس ارسال کند.

۵ دی ۱۳۹۴
فولادگر :

“آزادساری” و گرانی بیشتر اصلاً به نفع تولید نیست

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس با بیان اینکه امروز آزادسازی قیمت‌ها به هیچ عنوان به نفع تولیدکنندگان نیست، گفت: دولت در شرایط رکود باید به حمایت تولیدکنندگان بپردازد.