۴ اسفند ۱۳۹۶

“کارت اعتباری خرید کالا” سال آینده نیز اجرا نخواهد شد

طرح کارت‌ اعتباری خرید کالای ایرانی نه تنها در سال جاری به مرحله اجرا درنیامد بلکه برای سال ۱۳۹۷ هم هیچ برنامه‌ای جهت اجرای آن اعلام نشده و طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی سال آینده نیز اجرایی نخواهد شد.

۴ آذر ۱۳۹۶
عضو هیأت مدیره انجمن لوازم خانگی:

خبری از اجرای کارت اعتباری خرید کالا نیست

در حالی که حدود یک ماه پیش رئیس اتحادیه لوازم خانگی از اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا در روزهای جاری خبر داده بود، عضو هیأت مدیره انجمن لوازم خانگی گفت: بانک مرکزی طرح وزارت صنعت را نپذیرفت و فعلاً خبری از اجرای طرح نیست.

۳ بهمن ۱۳۹۵

سخنگوی اتحادیه تولیدکنندگان لوازم خانگی: دولت ۵ ماه است ارز مبادله‌ای به تولیدکننده لوازم خانگی نمی‌دهد

غزنوی گفت: گرانی دلار نیز موجب شد تا قیمت مواد اولیه و قطعات بالاتر رود با این حال از آن جهت که بازار کشش افزایش قیمت را نداشت لذا بر روی کالا هیچ گونه افزایشی را اعمال نکردیم

۶ مهر ۱۳۹۵

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی: تمدید کارت اعتباری کالا به بانک‌ها ابلاغ نشده است

سخنگوی انجمن لوازم خانگی گفت: تمدید مهلت اجرای طرح کارت اعتباری کالا به بانک‌های مربوطه ابلاغ نشده و در حال حاضر امکان خرید کالا از طریق این کارت‌ها وجود ندارد.

۳ مهر ۱۳۹۵

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی: فقط یک درصد از منابع طرح کارت اعتباری خرید کالا جذب تولید شده است

سخنگوی انجمن لوازم خانگی با اشاره به تبلیغ یک ساله برای اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی، گفت: این طرح عملاً ۱۵ روز اجرایی شد و با وجود تمدید طرح تا پایان آذرماه، بانک مرکزی هنوز این مصوبه را به بانکها ابلاغ نکرده است.

۶ مرداد ۱۳۹۵

سخنگوی کانون انجمن لوازم خانگی: فقط نیم درصد از منابع طرح کارت خرید کالا محقق شده است / مردم استقبال چندانی از اجرای آن نداشته‌اند

سخنگوی کانون انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه تمدید اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای با دوام ایرانی با ابهام روبه‌رو است، گفت: پیش‌بینی ما این است که با روند فعلی و عدم استقبال مردم، تا مهر امسال تنها ۵۰ میلیارد تومان از این منابع هزینه شود.

۲۷ تیر ۱۳۹۵

برای رسیدن به اهداف کارت اعتباری افزایش دامنه مخاطبان ضروری است

قیمت اقساط کارت‌های اعتباری خرید کالای اعتباری و ماهیت کالاهایی که توسط آنها می‌توان خریداری کرد، دو موضوعی هستند که به زعم سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی باعث استقبال بی‌رمق مردم از این طرح شده است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۵
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی عنوان کرد

تعطیلی کارخانه ها ناشی از عوامل مختلف است/ انحراف اذهان عمومی از عوامل واقعی

در شرایطی که تعطیلی کارخانه ارج و شایعاتی درباره دیگر واحدهای تولیدی قدیمی مانند پارس الکتریک فضای صنعتی و خبری کشور را تحت تاثیر قرار داده است. سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی عامل این جوسازی‌ را مافیای لوازم خانگی خارجی در ایران می داند.

۱۸ فروردین ۱۳۹۵

توزیع کارت اعتباری لوازم خانگی تا پایان فروردین ماه

طرح کارت اعتباری خرید کالا که قرار است از پایان فروردین اجرا شود، فقط مشمول کالاهای ایرانی می‌شود و تعداد اقساط آن نیز به ۲۴ ماه افزایش یافته است. همچنین اعتبار کارت‌ها سه ماه بوده و بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور، مستمری بگیران تامین اجتماعی و کارکنان آموزش و پرورش می‌توانند برای دریافت این کارت اقدام کنند.

۹ اسفند ۱۳۹۴

بسته خروج از رکود دولت به بیکار شدن کارگران انجامید

غزنوی گفت: حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح خرید اعتباری کالا در برنامه خروج از رکود دولت در نظر گرفته شد و این مبلغ می‌توانست منجر به بهبود شرایط تولید‌کنندگان شود اما این اتفاق نیفتاد و بسیاری از کارگران اخراج شدند.

۷ اسفند ۱۳۹۴

وام جدید ۱۵ میلیونی خرید کالا بدون حضور “بانک مرکزی” در راه است

سخنگوی انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی از اجرای طرح جدید فروش اقساطی با همکاری تولید کنندگان و بانک های عامل خبر داد.

۶ اسفند ۱۳۹۴

وام جدید ۱۵ میلیونی خرید کالا با توافق تولیدکنندگان و بانک های عامل در راه است

سخنگوی انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی از اجرای طرح جدید فروش اقساطی با همکاری تولید کنندگان و بانک های عامل خبر داد.

۴ بهمن ۱۳۹۴
سخنگوی انجمن لوازم خانگی تشریح کرد

واردکنندگان لوازم خانگی با وارد کردن قطعات منفصله، تعرفه فعلی را دور می زنند

سخنگوی انجمن لوازم خانگی با تشریح ترفند واردکنندگان لوازم خانگی برای برخورداری از تعرفه پایین واردات، گفت: قطعات منفصله با کارت‌های بازرگانی متفاوت و از گمرکات مختلف به کشور وارد و در کشور مونتاژ می‌شوند.

۱۹ دی ۱۳۹۴
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی مطرح کرد

انتقاد از کاهش ۴میلیون‌تومانی وام کالا

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه از دولت باید پرسید، “چرا سه ماه است مشکلات متعددی را برسر تولید وارد کرده‌ است؟” گفت: واحدهای تولیدی در این مدت ضربه‌های زیادی را متحمل شده‌اند.

۲۳ آذر ۱۳۹۴
دبیرکل مجمع کارآفرینان:

پرداخت وام بانک‌ها برای خرید کالای خارجی ریل‌گذاری غلط بانک مرکزی است

دبیرکل مجمع کارآفرینان با بیان “بانک مرکزی نباید ریلی بگذارد که از مسیر اصلی خارج شود”، گفت: چطور کسی که به ۱۰میلیون تومان نیاز دارد، ماهیانه ۹۰۰هزار تومان قسط بدهد؟