۲۳ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز:

۲ میلیارد دلار سرمایه از طریق قراردادهای BOT در صنعت گاز جذب شده است

مدیرعامل شرکت ملی گاز در جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده شرکت ملی گاز گفت: استفاده از قراردادهای BOT در شرکت ملی گاز ایران مورد توجه قرار گرفته و برای نخستین بار ۲ میلیارد دلار در کشور از این طریق سرمایه‌گذاری شده است.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

شرکت ملی گاز از حذف آبونمان با کسری هزار میلیارد تومانی مواجه شده است

عراقی: در مورد ابطال آبونمان و حذف بودجه یک هزار میلیارد تومانی شرکت ملی گاز نیز به دنبال راه‌حل‌هایی برای رفع این مشکل و تداوم نگهداشت شبکه گازرسانی کشور هستیم.

۱۶ بهم ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی گاز:

پول صادرات گاز به عراق را از راه ویژه‌ای دریافت می‌کنیم

عراقی:ما گازی را که به عراق می‌دهیم پولش را می‌گیریم، اما نمی‌توانم بگویم این پول چگونه می‌آید، زیرا اگر آن را اعلام کنم، قطعاً مشکلاتی برای ما ایجاد خواهد شد. همچنین در خصوص ترکیه نیز باید بگویم که ماجرای ارسال گاز به این کشور براساس رأی دادگاه به پایان رسید و ما حدود ۸ میلیارد مترمکعب گاز را به این کشور براساس آن رأی صادر کردیم و هم‌اکنون گازی را که می‌دهیم پولش را می‌گیریم.

۱۶ بهم ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی گاز:

همه گاز تولیدی را خودمان مصرف می‌کنیم و گازی برای صادرات نمی‌ماند

عراقی در پاسخ به این سؤال که چرا شرکت گاز در بازاریابی صادرات گاز ضعیف عمل می کند، گفت: مهم‌ترین علت این است که ما هر چه را که تولید می‌کنیم مصرف می‌کنیم و اگرچه شرایط سوق‌الجیشی ایده‌آلی داریم، ولی این موضوع موجب شده است که نتوانیم بازارهای خوبی را پیدا کنیم، هر چند که با کشور عراق دو قرارداد و با کشور ترکیه نیز یک قرارداد داریم، وقتی مردم و نهادهای دولتی و خصوصی صرفه‌جویی نمی‌کنند و قانون‌گذار نیز کاری انجام نمی‌دهد تکلیف ما چیست؟ و هر آنچه را که تولید می‌کنیم باید مصرف کنیم، هر چند که براساس آمارهای موجود، مردم در بخش خانگی بیشترین صرفه‌جویی را در مصرف گاز طی سال ۹۵ داشته‌اند.

۱۶ بهم ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی گاز:

۹۲ درصد جمعیت ایران گاز دارند

عراقی: در حال حاضر ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز در کشور تولدی می‌شود که این گاز باید از طریق شبکه‌های سراسری به اقصی‌نقاط کشور انتقال یابد، ۹۲ درصد از مردم ایران از نعمت گاز طبیعی برخوردارند که ۹۸ درصد جمعیت شهری و ۷۶ درصد جمعیت روستایی را شامل می‌شود.

۱۰ بهم ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت در امور گاز:

صادرات گاز به کشورهای همسایه تضمین‌کننده امنیت ایران است

مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: در صورت امضای قراردادهای صادرات گاز میان ایران و کشورهای همسایه، امنیت کشورهای منطقه به یکدیگر پیوند می‌خورد و این موضوع نکته‌ای مهم در تامین امنیت کشور به شمار می‌آید.

۱۸ دی ۱۳۹۶
انتقال گاز ایران به بصره تا پایان امسال

انتقال گاز ایران به بصره تا پایان امسال

مدیرعامل شرکت ملی گاز از آمادگی بصره برای دریافت گاز کشور تا پایان سال خبر داد و افزود: گاز صادراتی به بصره در مرز شلمچه آماده شده و این شهر برای دریافت گاز تا ۲ ماه آینده اعلام آمادگی کرده است.

۱۶ دی ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی گاز:

صادرات گاز ایران به گرجستان همچنان در دستورکار است

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: قرارداد صادرات گاز ایران به گرجستان منتفی نشده و در صورت نهایی شدن توافق‌ها، بخش خصوصی گاز ایران را از خاک ارمنستان به گرجستان صادر می‌کند.

۱۵ آذر ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

آخرین راه‌ حل مشکل با ترکمنستان، داوری بین المللی است

مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: ایران و ترکمنستان نسبت به هم مطالباتی دارند که باید حل شود اما به نظر ما آخرین راه حل، داوری بین‌المللی است که در صورت درخواست ترکمنستان از این راه استقبال می کنیم.

۴ آذر ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت خبر داد

حجم صادرات گاز ایران به عراق افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: بهار و تابستان سال آینده شاهد افزایش میزان صادرات روزانه گاز به عراق خواهیم بود؛ اما طبق قرارداد فی ما بین، طی سه سال مقدار صادرات گاز ایران به بغداد به ظرفیت نهایی خود خواهد رسید.

۱ آبا ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت خبر داد

زنگنه دوباره به پاکستانی‌ها برای تعیین تکلیف خط لوله IP نامه نوشت

معاون وزیر نفت از نامه نگاری مجدد بیژن زنگنه وزیر نفت ایران با مقامات پاکستانی برای تعیین تکلیف خط لوله IP خبر داد.

۱ آبا ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت خبر داد

زنگنه دوباره به پاکستانی‌ها برای تعیین تکلیف خط لوله IP نامه نوشت

معاون وزیر نفت از نامه نگاری مجدد بیژن زنگنه وزیر نفت ایران با مقامات پاکستانی برای تعیین تکلیف خط لوله IP خبر داد.

۳۱ مرد ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت ملی گاز:

صادرات گاز ایران به ۴۲ میلیون متر مکعب در روز رسید

مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: از زمان شروع صادرات گاز ایران به عراق صادرات گاز ایران به بیش از ۴۲ میلیون مترمکعب در روز رسیده است.

۲ خرد ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت گاز

سهم یک درصدی ایران از تجارت جهانی گاز/عمانی‌ها پای میز مذاکره

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت:بر سر قیمت صادراتی گاز به هندوستان گپی وجود دارد، در حالی که هندی ها مدعی هستند فناوری مورد نیاز برای انتقال گاز ایران از طریق آب را به این کشور دارند.

۲۵ ارد ۱۳۹۶
باوجود اختلافات گازی در زمستان

ایران گاز ترکمنستان را سوآپ می‌کند

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران با اشاره به افتتاح خط گازرسانی نکا- دامغان از قطع وابستگی گازی استان مازندران به استان‌های مجاور خبر داد.