۱ شهر ۱۳۹۴

فرمانده اقتصاد کشور کیست؟

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران گفت: بررسی سیاستهای اقتصادی اعمالی از سوی دولت طی دو سال گذشته، ما را به این نتیجه رسانده که برخلاف سایر وزارتخانه ‌های دولت، وزیر اقتصاد فرمانده‌ اقتصاد کشور نیست.

۶ اسف ۱۳۹۳
رصد مطالبات اقتصادی رهبری

کالای بیگانه در سبد مصرف ایرانی؛ مردم و مسئولان چه کردند؟

«کالای ساخت داخل باید قانع‌کننده, با دوام و استحکام و مرغوبیتش طوری باشد که مشتری را قانع کند» این از مطالبات رهبری است. بررسی‌ها نشان می‌دهد فراگیر نشدن فرهنگ مصرف کالای ایرانی و عدم‌کیفیت مطلوب کالاها علت اصلی مصرف کالای خارجی است.

۲۷ بهم ۱۳۹۳

تولید فولاد از سند چشم انداز و رقابت‌ جهانی جا ماند

درادامه نگرانی‌هایی که صنعت فولاد کشور را در سال‌های اخیر تهدید می‌کند باید یادآور شد که قیمت سنگ‌آهن در دنیا از ۱۴۰ دلار به ۶۰ دلار کاهش یافته و این در حالی است که در امسال ۱۸ درصد افزایش یافته است اما در کشورمان در بخش فولاد افزایش ۸۰ درصدی در قیمت گاز و افزایش ۲۵ درصدی در قیمت برق را شاهد هستیم.

۲۶ بهم ۱۳۹۳
چهارمین بسته خبری صنعت منتشر شد

افزایش واردات و نبود حمایت از بازارهای داخلی، فولاد را زمین می زند!

چهارمین بسته خبری صنعت به ساماندهی نامناسب واردات خودرو،دغدغه‌های تعرفه‌ای فولادسازان و تازه‌ترین آمار تجارت کشور (حرکت به سمت افزایش واردات کالاهای ساخته‌شده) پرداخته است.

۲۱ دی ۱۳۹۳
ریئس جهاد دانشگاهی:

کمبود منابع مالی مانعی جدی برای ادامه تحقیقات است

مهندس طیبی با تاکید بر اینکه مسئولین به توان علمی جوانان در انجام کارهای علمی بزرگ هنوز اعتماد کامل ندارند، کمبود منابع مالی را در ادامه تحقیقات و طرحهای پژوهشی مانعی جدی برشمرد.