۲۴ آذر ۱۳۹۶

افزایش٢٠درصدی قیمت برق کم‌تاثیر است/یارانه١٢٠هزار میلیاردی انرژی

دبیرکل فدراسیون انرژی گفت: طی ٧ سال گذشته، توسعه چندانی در بخش برق کشور رخ نداده و با توجه به بدهی٣٢هزار میلیاردی وزارت نیرو، افزایش قیمت آب و برق ضروری به نظر می رسد.

۲۹ آبا ۱۳۹۶

اختلاف٨ هزار میلیارد تومانی؛ عامل ورشکستگی وزارت نیرو

دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی گفت:به احتساب فروش ٢۴٠میلیارد ساعت برق، درآمدی معادل ١۴ هزار میلیارد تومان کسب می شود درحالیکه هزینه های این وزارتخانه٢٢هزار میلیارد تومان است.

۲۵ تیر ۱۳۹۶
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران:

مدیر استراتژیک می‌تواند ادغام وزارتخانه را به معنای واقعی اجرا کند

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است نباید در تفکیک وزارتخانه‌ها عجله کرد چرا که یک مدیر با نگاه کلان و استراتژیک در راس وزارتخانه می‌تواند ادغام را به معنی واقعی در درون وزارتخانه ایجاد کند.

۱۶ فرو ۱۳۹۶

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی: افزایش واردات خودرو در دولت یازدهم درآمدهای گمرکی را افزایش داده

صالحی گفت: آمارها نشان می‌دهند که واردات خودرو بیشتر شده است. این افزایش واردات خودرو با وجود تعرفه بالای واردات آن که حدود ۵۵ درصد است، منجر به افزایش درآمد قابل توجهی است.

۱۵ آبا ۱۳۹۵
دبیر کل فدراسیون انرژی:

مشکل بانکی مانع صدور خدمات فنی مهندسی در پسابرجام است

دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته، توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی در بازارهای هدف را یکی از نتایج مورد انتظار از برجام خواند که به دلیل فقدان اثرگذاری بر نظام بانکی بازارهای هدف، تا امروز محقق نشده است.

۱ آبا ۱۳۹۵

لزوم اصلاح ساختار اقتصاد انرژی کشور/ زیان بخش خصوصی با پرداخت بدهی ها به صورت اوراق

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران گفت:دلیل اصلی شکل گیری چالش بدهی در صنعت برق ایران هم خوانی نداشتن درآمدها و فروش برق است. اگر ما به دنبال حل این مشکل هستیم باید ساختار اقتصاد انرژی را در کشورمان اصلاح کنیم.

۲۴ مهر ۱۳۹۵

حوزه پایین دستی صنعت پتروشیمی با بازگشت شل به ایران توسعه می‌یابد

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: حضور شرکت شل در ایران بدون تردید باعث توسعه و پیشرفت حوزه پایین دستی صنعت پتروشیمی خواهد شد.

۱۴ شهر ۱۳۹۵

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران: قیمت تمام شده، چالش محصولات صادراتی ایرانی

صالحی: اگر به مقایسه محصولات تولیدی کشورمان با کشورهای خارجی بپردازیم، شاهد آنیم که قیمت تمام شده نهایی محصولات تولیدی در ایران بیشتر از قیمت تمام شده کالاهای خارجی است

۱ مرد ۱۳۹۵
نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران:

سامانه هوشمند سوخت در مقطع کنونی کارآیی لازم را ندارد

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با اشاره به این که کارت هوشمند سوخت در مقطع کنونی کارآیی لازم را ندارد، گفت: با افزایش و واقعی شدن نرخ بنزین، بهتر است از این سامانه در عرضه گازوئیل استفاده شود.

۲۹ خرد ۱۳۹۵
نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد

ضرورت حذف ارز مبادله‌ای از اقتصاد ایران

نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران معتقد است باید با سرعت بیشتری به سمت کاهش تخصیص ارز مبادله‌ای حرکت کرد تا هرچه زود‌تر شاهد ارز تک نرخی در اقتصاد ایران باشیم.

۳۰ دی ۱۳۹۴

کمرنگ دیده شدن مطالبات بخش خصوصی در برنامه ششم

سیزدهمین نشست کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران به بحث و بررسی پیرامون جایگاه بخش خصوصی در برنامه ششم اختصاص یافت. در این نشست، حاضران این نکته را مورد تاکید قرار دادند که در فرصت باقیمانده تا بررسی و تصویب برنامه ششم در مجلس شورای اسلامی، برای ارتقای جایگاه بخش خصوصی در این برنامه به رایزنی‌های خود با نهادهای ذیربط ادامه دهند و با جدیت بیشتری آن را مورد پیگیری قرار دهند.

۱۹ آذر ۱۳۹۳
گازگرفتگی برق!

موافقین و مخالفین صادرات برق به جای صادرات گاز چه می‌گویند؟

ایران می تواند و باید قطب انرژی منطقه شود چراکه قادر است برق ارزان قیمت ترکمنستان و تاجیکستان و سایر کشورهای مشابه را دریافت کند و به خریداران ثروتمند تری نظیر ترکیه، عراق، امارات و پاکستان که برق را به قیمت خوبی خریداری می کنند، صادر کند.