۲۸ ارد ۱۳۹۶

تخصیص ۳۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبرسانی روستایی

جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب: امسال بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار از محل ردیف های بودجه و حدود ۳۰۰ میلیون دلار از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبرسانی روستایی و شبکه های پیشرفته آبرسانی تخصیص یافته است. در دولت یازدهم آبرسانی به پنج هزار و ۲۰۰ روستا انجام شده است و سه میلیون و ۴۰۰ هزار روستایی با اجرای طرح های آبرسانی از خدمات این طرح ها بهره مند شده اند.

۱۴ آذر ۱۳۹۵
مدیرعامل آب و فاضلاب کشور خبر داد

قیمت آب در بودجه ۹۶ افزایش ندارد

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه اهمیت اقلیم و موقعیت اقلیم شرایطی را تحمیل کرده است که دولت در بودجه ۹۶ آب و فاضلاب را در اولویت قرار داده است، گفت: دولت قیمت آب را در بودجه ۹۶ افزایش نداده است.

۱۶ مرد ۱۳۹۵
مدیرعامل آبفا:

مراحلی از آب شیرکن بوشهر تا یک ماه آینده وارد مدار می شود

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: آبرسانی با تانکر به برخی نقاط شهرستان های بوشهر و برازجان در هفته های گذشته صورت گرفت و راه اندازی آب شیرین کن ها راهکار اساسی خروج این استان از مشکل کم آبی است که تا یک ماه آینده، مراحلی از آن وارد مدار می شود.

۱۳ فرو ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد

جذب ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در بخش آبفا/ تلاش می‌کنیم مشترکان با کمبود آب مواجه نشوند

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از جذب بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم مشترکان با کمبود آب مواجه نشوند چرا که در سال آینده طرح‌های آبرسانی کشور دچار تحول اساسی خواهد شد.

۱۵ اسف ۱۳۹۴
مدیر آبفای کشور

جریمه مشترکان پرمصرف آب تهرانی‌ حذف شد/ پیشنهادی برای افزایش قیمت آب ارائه نشده است/ فلزات سنگین در آب شرب برخی نقاط شهر و روستا

مدیرعامل آبفای کشور با بیان اینکه جریمه مشترکان پرمصرف آب به دلیل فضای انتخاباتی رد شد، گفت: هنوز پیشنهادی برای افزایش قیمت آب از سوی وزارت نیرو ارائه نشده، اما رفتار با مشترکان آب یکسان نخواهد بود.

۲۴ بهم ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

طرح ایجاد هاب تولید همزمان آب و برق شدنی است/ باید منتظر جمع بندی دولت بمانیم

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص طرح “ناب” قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای تولید همزمان آب و برق گفت: طرح ایجاد هاب تولید همزمان آب و برق شدنی است اما باید منتظر جمع بندی و بررسی های تکمیلی دولت در این خصوص بمانیم.

۱۸ آذر ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد

احتمال تخصیص خط اعتبار ‌فرانسوی برای آب ایران

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به سفر آینده رئیس‌جمهوری ایران به فرانسه اظهار امیدواری کرد که تفاهم نامه با شرکت سوئز جزو برنامه مهم کاری دو کشور در این سفر قرار گیرد و خط اعتباری ویژه‌ای در حوزه آب ایجاد شود.

۲ آذر ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد

احتمال استفاده از شرکت‌های ژاپنی در انتقال آب دریا به مرکز ایران

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: پیش بینی ما این است که ظرفیت انتقال ۲ میلیون مترمکعب در شبانه روز آب از دریا به فلات مرکزی ایران وجود دارد.

۲۷ آبا ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

شرط ورود سرمایه‌گذاران خارجی به آبفا مشارکت ایرانی‌هاست

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی در صنعت آب و فاضلاب ایران به معنای تنگ شدن فضا برای شرکت های داخلی نیست، گفت: شرکت های خارجی سرمایه گذار در آبفای ایران باید از مشاوره و همکاری شرکت های داخلی بهره بگیرند.

۱۷ شهر ۱۳۹۴

یارانه دولتی ۱۱ میلیارد تومانی برای مصرف آب در هر شبانه روز

با احتساب هزینه ای که دولت برای تولید آب می پردازد و هزینه ای که برای مصرف همان آب از مردم می گیرد، برای مصرف آب در یک ۲۴ ساعت در ایران، ۱۱.۶ میلیارد تومان یارانه دولتی پرداخت می شود.

۳ اسف ۱۳۹۳
مدیرعامل آبفای کشور:

مطالعات طرح انتقال آب از سواحل خلیج فارس به فلات مرکزی آغاز شد/ ۱۶ استان تحت پوشش طرح

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از آغاز مطالعات طرح انتقال آب از سواحل خلیج فارس به فلات مرکزی ایران خبر داد و گفت: این طرح ۱۶ استان و جمعیتی بالغ بر ۴۶ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

۱ مهر ۱۳۹۳
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور خبر داد

اجرای موفقیت‌آمیز طرح آزمایشی جداسازی آب شرب از شبکه آب

مدیرعامل شرکت آبفای کشور گفت: نتایج اجرای پایلوت جداسازی آب شرب از شبکه آب موفقیت آمیز بوده به طوری که هم در میزان مصرف آب صرفه جویی حاصل شده و هم در هزینه های تصفیه آب برای ارسال به شبکه لوله کشی صرفه جویی می شود.