۳۰ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور:

هنوز به ابعاد مختلف سیاست‌های کلی جمعیت چنان که باید و شاید توجه نشده است

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت:خواستار ارتقای امید به زندگی، تأمین سلامت و رفع موانع ازدواج و تسهیل در فرزندآوری وترویج و نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی ایرانی برای تحکیم بنیاد خانواده هستیم.

۲۶ مرد ۱۳۹۶
رئیس سازمان ثبت احوال:

در حال حاضر امکان حذف واژه طلاق تنها از شناسنامه زنانی که دوشیزه هستند وجود دارد

درخشان نیا: در زمینه حذف عنوان طلاق از شناسنامه محدودیت قانونی وجود دارد و ما برای رفع آن پیشنهاداتی را به مجلس ارایه داده‌ایم. این طرح یک‌بار در گذشته در مجلس مطرح شد که از سوی نمایندگان با رأی منفی مواجه شد. در حال حاضر امکان حذف واژه طلاق تنها از شناسنامه زنانی وجود دارد که دوشیزه هستند، ولی در صورت تصویب این طرح در مجلس این امکان برای سایر زنان مطلقه نیز فراهم می‌شود.

۱۸ مرد ۱۳۹۶
رییس سازمان ثبت احوال:

پیش نویس حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه تهیه شده است

درخشان نیا: یک بار مساله حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه در مجلس شورای اسلامی مطرح و رد شد اما هم اکنون ما پیش نویس آن را تهیه کرده ایم. در حال حاضر فقط واژه طلاق از شناسنامه خانم هایی که عقد کرده اند اما دوشیزه هستند حذف می شود.

۱۰ آبا ۱۳۹۵

۸۰ میلیون و ۳۹۳ هزار نفر، جمعیت کشور تا پایان مهرامسال

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه جمعیت کشور تا پایان مهرامسال برابر با ۸۰ میلیون و ۳۹۳ هزار نفر بوده، گفت: نرخ رشد جمعیت ایران یک و ۴۳ صدم درصد است.

۱۰ آبا ۱۳۹۵

۱۰۲هزار رویداد طلاق در کشور ثبت شد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: تعداد طلاق ثبت شده در سال جاری در کشور، ۱۰۲ هزار و ۸۱ رویداد است.

۵ مهر ۱۳۹۵

میانگین سن ازدواج مردان و زنان ایرانی

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت‌احوال کشور از آمار ازدواج و طلاق به‌عنوان شاخصی حداقلی در شناخت از خانواده در ایران نام برد و گفت: آمار ازدواج و طلاق نماگری مناسب و کافی برای توصیف وضعیت نهاد خانواده در ایران نیست.