۱۱ دی ۱۳۹۴

جبران عقب‌ماندگی دستمزدها و اصلاح تبصره‌های اشتغال برنامه ششم

مهمترین اخبار این هفته به اعلام خبر جبران عقب افتادگی دستمزد کارگران، تلاش برای بهبود رتبه کسب و کار ایران و درخواست تشکل‌های کارگری برای اصلاح تبصره‌های اشتغال برنامه ششم اختصاص داشت.

۶ دی ۱۳۹۴

اصلاح تبصره‌های ضد اشتغال در برنامه ششم

یک کارشناس بازار کار با تشریح محدودیت‌های پیش روی اشتغال در برنامه ششم توسعه ابراز امیدواری کرد: مجلس تبصره‌های ضد اشتغال را با نگاهی کارشناسی‌تر مورد بازنگری قرار بدهد.

۲۹ آذر ۱۳۹۴
یک فعال کارگری:

برنامه ششم پر از سوتی است/ برنامه ششم به فکر سنگ‌اندازی سر راه اشتغال است/ دولت به دنبال تمسخر قانون کار است

حاج اسماعیلی گفت: اگر دولت قصد دارد به نگاه لیبرالی خود در اقتصاد ایران ادامه دهد اول باید در عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کرده و بعد از رونق گرفتن اقتصاد به فکر اجرای این سیاست ها باشند.

۲۶ آذر ۱۳۹۴

قول سازمان مدیریت برای اصلاح تبصره دستمزد در پیش‌نویس برنامه ششم

در حالی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در پیش‌نویس برنامه ششم توسعه پرداخت ۷۵ درصد حداقل دستمزد به کارجویان زیر ۲۹ سال به مدت دوسال را پیشنهاد داده که انتقادات نمایندگان کارگران را به دنبال داشته و این سازمان قول اصلاح این بند را داده است.

۱۶ آذر ۱۳۹۴

سریال تکراری افزایش مزد کارگران به تناسب تورم/ افزایش بیکاری و کاهش قدرت خرید

کارشناس بازار کار با تأکید بر اینکه شورای عالی کار تنها روی میزان افزایش مزد متناسب با نرخ رسمی تورم به چانه‌زنی می‌پردازد، تاکید کرد سازمان‌های کارگری و کارفرمایی باید تعیین‌کننده مزد براساس شرایط بازار کار باشند.

۲۵ مرد ۱۳۹۴

رشد ۵درصدی اقتصاد برای ۷ میلیون بیکار شغل می‌سازد؟

طبق اظهارات برخی مسئولان در آینده با معضل ۷ میلیون بیکار روبرو خواهیم بود. با این وجود پیش بینی رشد اقصادی ۵ درصدی در سال‌های آتی جوابگوی اشتغالزایی برای این تعداد جوان جویای کار خواهد بود؟

۱۵ دی ۱۳۹۳
شناسایی۷۷۵هزار بیکار دانشگاهی؛

هشدار درباره سونامی ۵ میلیونی بیکاران/ تاکتیک جدید برای فرار از بیکاری

۷۷۵ هزار نفر از بیکاران فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها هستند و به‌زودی ۴.۵ میلیون نفر هم به آنها افزوده می‌شود. ۱.۲میلیون نفر نیزتصمیم گرفته‌اند برای فرار موقت از بیکاری، در سال آینده به دانشگاه‌ها بازگردند.

۱۹ آبا ۱۳۹۳
یک کارشناس حوزه کار:

پیش‌نویس آخر اصلاحیه قانون کار فنی و کارشناسی است

یک کارشناس حوزه کار پیشنهاد کرد که پیش نویس آخر اصلاحیه قانون کار در مجلس که حاصل نظر همه نخبگان و اندیشمندان و گروههای کارفرمایی و کارگری است سنگ بنای برنامه دولت و گروههای کارگری و کارفرمایی قرار گیرد.

۱۸ آبا ۱۳۹۳

اما و اگرهای ایجاد ۴۰۰ هزار شغل در سال جاری/تحرک در بازار کار ملموس نیست

با وجود اعلام دولت مبنی بر ایجاد ۴۰۰ هزار شغل در سال جاری، مشخص نیست که این آمار چگونه و با چه محاسباتی انجام می‌شود، در حالی که طبق گزارش مرکز آمار ایران، حدود ۷۰۰ هزار نفر از تعداد شاغلان کاهش پیدا کرده است.