۲۳ شهر ۱۳۹۵

شناورسازی نرخ سود بانکی

تهرانفر، معاون سابق نظارتی بانک مرکزی: با افت نرخ سپرده‌ها، خروج منابع از بانک‌ها شدت می‌پذیرد/ سال گذشته اغلب بانک‌ها در جریان عملیات اصلی خود زیان کرده‌اند، یعنی به سپرده‌گذاران بیش از آنچه خود از محل تسهیلات درآمد داشته‌اند سود داده‌اند/ شورای پول و اعتبار باید هرچه زودتر به سیاست تعیین دستوری نرخ سود پایان دهد و آن را در اختیار بانک‌ها بگذارد تا سریع‌تر به بهبود در اوضاع اقتصادی دست پیدا کنیم.

۲۰ آبا ۱۳۹۴

همتی کاهش نرخ سود سپرده بانکی به ۱۸ درصد از اول آذر را تکذیب کرد

مدیرعامل بانک ملی گفت: توافق شد از اول آذرماه نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار در همه بانک‌ها به‌طور جدی و بدون هیچگونه بهانه‌ای رعایت شود تا با رصد بازار پول مقدمه حرکت به سمت نرخ‌های متناسب با تورم یعنی حدود ۱۸درصد فراهم شود.

۲۹ مرد ۱۳۹۴
معاون نظارتی بانک مرکزی:

۴۰۰ صرافی برای دریافت مجوز اقدام ‌کردند/ فعالیت صرافی‌های بدون مجوز از امروز غیرقانونی است

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه از مجموع صرافی‌های موجود تاکنون ۴۰۰ صرافی برای دریافت مجوز اقدام کرده‌اند، گفت: براساس مصوبه شورای پول و اعتبار، فعالیت صرافی بدون مجوز از امروز (۲۸ مرداد) به بعد غیرقانونی است.

۴ خرد ۱۳۹۴

تهرانفر : برج سازی بانک ها با پول مردم اشکال ندارد

به گزارش سرویس اقتصاد کلان عیارآنلاین، حمید تهران‌فر شب گذشته با حضور در برنامه پایش اظهار کرد: ما باید بین منابعی که بانک‌ها از خودشان صرف برج سازی می‌کنند و یا اینکه از محل سپرده های مردمی در این کار صرف می‌کنند، تفکیک قائل شویم. وقتی از محل سپرده های مردمی باشد که اشکال ندارد […]

۷ شهر ۱۳۹۳
معاون نظارتی بانک مرکزی تشریح کرد:

دلایل افزایش بدهی بانک‌های تجاری و دولت /مطالبات معوق بانک‌ها ۸۷ هزار میلیارد تومان

معاون نظارتی بانک مرکزی در خصوص علت افزایش ۲۱۹ درصدی بدهی بانک‌های تجاری به بانک مرکزی در سه ماه اول سال جاری، گفت: بخش عمده این افزایش بدهی متعلق به یک بانک تجاری است که برای پوشش این مساله از منابع بانک مرکزی برداشت کرده است.