۲۱ خرد ۱۳۹۴

۱۰۰ میلیارد تومان «امروز فردا» به سپرده‌گذاران «مؤسسه میزان» پس داده می‌شود

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: مؤسسه میزان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان سپرده قانونی نزد بانک مرکزی دارد که این مبلغ در روزهای آتی به حسابی تحت نظر بازپرس پرونده موسسه میزان و قوه قضائیه واریز می‌شود

۲۱ خرد ۱۳۹۴

موسسات مالی و اعتباری مجاز یا غیر مجاز؟!

با توجه به سخنان رئیس جمهور در مورد اختیارات دولت در برخورد با این موسسات، نداشتن اختیارات قانونی دیگر منتفی است و دلیل این اهمال کاری همچنان در سایه‌ای از ابهام می‌ماند. این در حالی است که پیش از این تهرانفر گفته بود در سال ۹۴ موسسات اعتباری غیر مجاز نخواهیم داشت.

۲۱ خرد ۱۳۹۴

تهرانفر: نهادهای مالی غیرمجاز فقط ۹ ماه مهلت دارند خود را با ضوابط قانونی تطبیق دهند

برنامه ما برای ساماندهی بازار غیرمجازها؛ منسجم، ‌دقیق و بدون هیاهو است و حتما امسال برنامه‌ جدی برای ساماندهی آنها داریم/ لیست غیرمجازها بزودی منتشر می‌شود

۱۹ خرد ۱۳۹۴
معاون نظارتی بانک مرکزی خبر داد:

کاهش ۲.۴درصدی مطالبات غیرجاری

معاون نظارتی بانک مرکزی از کاهش ۲.۴درصدی نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات نظام بانکی خبر داد.

۳۰ ارد ۱۳۹۴

برج‌سازی قاچاقی!/پول‌های امانتی‌ که برج می‌شوند

با وجود آنکه بانک‎ها اجازه ساخت‌وساز مستقیم مسکن و برج را ندارند، معاون نظارتی بانک مرکزی گفته است: برج‌سازی بانک‌ها با پول مردم اشکال ندارد.

۱۸ فرو ۱۳۹۴
معاون نظارتی بانک مرکزی:

قرار نیست بانک‌ها برای اجرای قوانین پیش‌شرط تعیین کنند

معاون نظارتی بانک مرکزی در واکنش به صحبت یکی از مدیران عامل بانک‌ها درخصوص پیش‌شرط‌های کاهش نرخ سود و رعایت آن توسط بانک‌ها، گفت: قرار نیست مجریان در جهت انجام وظایف قانونی خود پیش شرط تعیین کنند.

۱۹ دی ۱۳۹۳

صرافی‌ها در نوسانات اخیر ارز نقش نداشتند؛ کاهش«قیمت نفت» عامل گرانی دلار

معاون نظارتی بانک مرکزی با تأکید براینکه صرافی‌ها در نوسانات اخیر ارز نقشی نداشته اند، گفت: کاهش قیمت جهانی نفت و به دنبال آن کاهش درآمدهای ارزی کشور مهمترین عامل نوسانات اخیر ارز است.

۱۴ آذر ۱۳۹۳
معاون نظارت بانک مرکزی مطرح کرد

هشدار به موسسه‌های مالی غیر مجاز/ مجوز دو موسسه محرز شد

معاون نظارت بانک مرکزی با بیان اینکه اطلاع دقیقی از فعالیت تمامی موسسات غیر مجاز وجود ندارد و هیچ کسی نمی‌داند که با سپرده‌های مردم در حال چه کاری هستند، گفت: تصور ما دریافت مجوز پنج موسسه تا پایان سال بود که تاکنون ساماندهی موسسه آرمان و نور محرز شده است.

۱۹ آبا ۱۳۹۳

بانک مرکزی از وعده‌اش عقب نشست/ جزئیات بنگاهداری بانک‌ها به مردم اعلام نشد!

مسئولان بانک مرکزی اعلام کرده بودند که با مشخص شدن فهرست بنگاه‌ها و شرکت‌های تحت مالکیت بانک‌ها، تعداد، ارزش و نوع فعالیت آنها اعلام می‌شود تا مردم در جریان امور قرار بگیرند، اما با گذشت دو هفته از مصوبه شورای پول و اعتبار در مورد خروج بانک‌ها از بنگاهداری، هنوز این لیست در اختیار مردم قرار نگرفته است

۷ آبا ۱۳۹۳
معاون نظارتی بانک مرکزی در گفت و گو با عیارآنلاین:

رسانه ای شدن اطلاعات مالی‌ همه بانک‌ها از ابتدای آذر

همکاران ما در حال کنترل هستند و با بانک‌ها نیز هماهنگ هستند تا این کار شروع بشود و بانک‌ها از ابتدای آذر اطلاعات مالی‌شان را روی سایت‌هایشان قرار دهند. انشاالله همین روزها آمار همه شرکت‌های بانک‌ها که حدود ۶۰۰ شرکت است را منتشر می‌کنیم.

۲۸ شهر ۱۳۹۳

مهلت بانک‌ها تمام شد/ فهرست شرکت‌های بانک‌داران به سیف رسید؟

همان‌طور که قبلاً بانک مرکزی اعلام کرده بود پایان هفته‌ای که گذشت آخرین مهلت بانک‌داران برای اعلام اسمی شرکت‌ها و بنگاه‌های خود به بانک مرکزی بود و هم‌اکنون باید فهرست این شرکت‌ها روی میز ولی‌الله سیف باشد.

۲۳ شهر ۱۳۹۳

تهرانفر: مهلت ۱۵ روزه بانک‌ها رو به اتمام است/ قادری: سیستم بانکداری ما بدون ربا نیست

معاون نظارت بانک مرکزی گفت: مبلغی را که بانک ها خرج شرکت‌داری خود کرده‌اند، ۲۶۶ هزار میلیارد ریال است که ۹۱ هزار میلیارد ریال از این مبلغ بابت رد دیون دولت دریافت شده است.

۱۱ شهر ۱۳۹۳
معاون نظارتی بانک مرکزی:

بنگاه‌داری بانک‌ها از سال ۶۷ شروع شد

معاون نظارتی بانک مرکزی با تأکید براینکه شرکت داری در سال های ۶۷ و ۶۸ به بانک ها تحمیل شد، گفت: خرید ۵۰ هزار میلیارد تومان سهام توسط بانک ها برای بهبود بازار سرمایه منتفی شد.

۴ شهر ۱۳۹۳

معاون نظارتی بانک مرکزی: تغییر نرخ سود بانکی در حد حرف است/ مجوز جدید برای تأسیس بانک نمی‌دهیم

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه سپرده‌های قرض الحسنه پس‌انداز نزد بانک‌ها ۳۰۰ هزار میلیارد ریال است، گفت: تسهیلاتی که از این محل پرداخت شده حدود ۲۶۳ هزار میلیارد ریال است، پرداخت تسهیلات جدید از این محل خیلی کم و ضعیف است.

۲۷ مرد ۱۳۹۳
معاون بانک مرکزی؛

برگشت چک‌ها از ۱.۸ میلیون فقره گذشت/ افزایش ۵هزارمیلیاردتومانی معوقات بانکی

معاون نظارتی بانک مرکزی با اعلام اینکه هنوز اتفاق جدیدی در دریافت مطالبات از دانه درشت ها رخ نداده است گفت: تعداد چک های برگشتی از ابتدای سال جاری تاکنون به یک میلیون و ۸۸۴ هزار فقره رسیده است.