۱۰ آبا ۱۳۹۵

تجهیز کتابخانه ۳ هزار مدرسه روستایی تا پایان سال جاری

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش: کتابخانه‌های ۳ هزار مدرسه روستاهای کشور تا پایان سال جاری با کمک بخش خصوصی و خیرین فرهنگی تجهیز می‌شوند. مراحل شناسایی روستاها انجام شده است و در مرحله اول ۶ استان مرزی و کم برخوردار از نظر کتاب برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.

۲۶ شهر ۱۳۹۵

احداث بیش از ۳ هزار کتابخانه در مدارس مناطق محروم و دوردست

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: با توجه به فعالیت‌های انجام شده تعداد کتاب های غیر درسی به ازای هر دانش آموز به ۹ رسیده است./ اکنون کتابخانه‌های کلاسی مدارس ابتدایی ۸۰ درصد تجهیز شده‌اند همچنین امسال ۳ هزار کتابخانه روستایی در مناطق دور دست احداث می شود.

۲۲ مرد ۱۳۹۵

مهمترین مأموریت سازمان دانش‌آموزی تربیت اجتماعی است

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سازمان دانش آموزی به عنوان نهادی تربیتی مهمترین مأموریت خود را تربیت اجتماعی دانش آموزان می داند، گفت: آرزوی نزدیک شدن به جامعه ای صالح و حیات طیبه یکی از اهدافی است که نقش آموزش مهارت های زندگی در چارچوب مهارت های تشکیلاتی و تربیت ساحت اجتماعی دانش آموزان را بیش از پیش نمایان می سازد.

۲۲ مرد ۱۳۹۵

مشکل بودجه دلیل تأخیر در راه‌اندازی شبکه اجتماعی دانش‌آموزان/ «شاد» امسال به بهره‌برداری می‌رسد

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از اختصاص اعتبار و تخصیص هزینه برای شبکه اجتماعی دانش‌آموزان خبر داد و گفت: شبکه شاد امسال راه اندازی خواهد شد.

۸ مرد ۱۳۹۵
رئیس ستاد هدایت تحصیلی:

سقف کلاس و رشته بر مبنای دستورالعمل توزیع متوازن است/ ساماندهی ۸۰ درصد از استان‌های کشور در خصوص هدایت تحصیلی

کفاش، رئیس ستاد هدایت تحصیلی آموزش و پرورش: سقف کلاس و رشته بر مبنای دستورالعمل توزیع متوازن است./ در نظام آموزشی هوشمند از ابتدا تا انتها در یک فرایند ۹ ساله هدایت تحصیلی مورد بررسی قرار می‌گیرد./ در کنار هدایت تحصیلی، سیاست مصوبی به نام توسعه متوازن وجود دارد./ ساماندهی ۸۰ درصد از استان‌های کشور در خصوص هدایت تحصیلی./ یک بخش استعداد، مبنای درسی است که حاصل پیشرفت تحصیلی است.

۱۰ تیر ۱۳۹۵

۱۳۶۰ نفر از فارغ التحصیلانِ امسالِ دانشگاه فرهنگیان برای حوزه پرورشی خواهند بود/ کمبود ۱۲ هزار مربی پرورشی

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: امسال ۱۳۶۰ نفر از مجموعه دانشگاه فرهنگیان به مجموعه معاونت پرورشی در بخش های مختلف اضافه خواهند شد./دربخش مربی پرورشی هم اینک ۳۴ هزار مربی در سطح کشور فعالیت دارند که از این میزان ۳۲ هزار نفر مربی موظف هستند. دربخش مربی پرورشی۱۲ هزار نفر نیرو در کشور کمبود داشتیم که با برنامه ریزی های صورت گرفته این مشکل برطرف خواهد شد./ هم اینک ۱۷ هزار نفر از ۲۱ هزار و ۲۰۰ نفر مشاور در مدارس سراسر کشور، رسمی هستند.

۱۰ خرد ۱۳۹۵

آموزش و پرورش ده‌ها طرح تحولی را در حوزه معاونت پرورشی اجرا کرده

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: وزارت آموزش و پرورش علاوه بر فعالیت‌های مستمر روزانه، ده‌ها طرح تحولی را اجرا کرده که اغلب آنها برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش ایران، اجرایی شده است که می‌توان به اجرا و عملیاتی شدن طرح جامع تقویت و تعمیق فرهنگ اقامه نماز در مراکز آموزشی و تربیتی اشاره کرد./ کفاش همچنین برنامه‌های پیش روی معاونت پرورشی را مرور کرد.

۲۰ ارد ۱۳۹۵

کاهش تعدد و تنوع دروس در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش: موضوع کاهش حجم کتب درسی در جلسات آتی شورای عالی آموزش و پرورش مورد بررسی قرار خواهد گرفت/ با توجه به این که کتب درسی سال تحصیلی جدید در حال چاپ است، برای کم کردن حجم آن ها، جدولی تنظیم می شود که بتوان با نظر شورای عالی آموزش و پرورش حجم و تعدد زیاد دروس را کاهش داد.

۲۰ ارد ۱۳۹۵

طرح موضوع کاهش حجم کتب درسی در شورای عالی آموزش و پرورش

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش: در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش درباره نظام برنامه درسی جدید بحث خواهد شد و موضوع کاهش حجم کتب درسی و پرداختن به حوزه مهارت و پرورشی مطرح می شود

۱۹ ارد ۱۳۹۵

اهتمام ویژه‌ آموزش و پرورش به استانداردسازی فعالیت‌های پرورشی

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۲ موافقت نامه ارتقای شاخص های پرورشی و فرهنگی به استان ها ابلاغ شده است، گفت: آموزش و پرورش به استانداردسازی فعالیت‌های پرورشی اهتمام ویژه ای دارد.

۱۹ ارد ۱۳۹۵

حدود یک هزار معلم در حوزه پرورشی ، مهر امسال به مدارس می آیند

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: از تعداد۱۷ هزار ورودی دانشگاه فرهنگیان که مهر ۹۵ به مدارس اضافه خواهند شد، یک هزار نفر مربوط به حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی است./ از ۵ هزار نیروی شرکت کننده در آزمون استخدامی نیز ۲۰۰ نفر به حوزه پرورشی اختصاص داده شده است

۱۸ ارد ۱۳۹۵

فعالیت ۷ هزار طلبه خواهر در مدارس دخترانه

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ما از حضور ۱۴ هزار و ۸۰۰ روحانی برادر و ۷ هزار طلبه خواهر در امر برگزاری نماز جماعت استفاده می کنیم و نکته بسیار مهم در این رابطه این است که ۲۵۰ نفر از ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در هفته یک روز در واحدهای آموزشی سراسر کشور حضور پیدا کرده و نماز جماعت را اقامه می نمایند./ حضور ۶۵ هزار معاون پرورشی و تربیت بدنی و ۳۵ هزار معلم دینی و قرآن در واحدهای آموزشی کشور

۸ ارد ۱۳۹۵

تشکیل ۲۰ هزار پایگاه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزی

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شعار امسال با هدف ارتقای فعالیت های مهارتی در دانش آموزان، گفت: برنامه ریزی برای تشکیل ۲۰ هزار پایگاه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان درنظرگرفته شده است

۳۱ فرو ۱۳۹۵

ورود هدایت تحصیلی به پایه نهم موقتی است

کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش: هدایت تحصیلی به صورت موقتی در پایه نهم اتفاق می افتد به نحوی که دانش آموزان بعد از این پایه وارد متوسطه دوم شده و باید رشته و شاخه را انتخاب کنند./ در درازمدت در سند جامع برنامه درس ملی، بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموزان و هدایت تحصیلی آن ها از اول دبستان تا پایه نهم خواهد شد.

۷ فرو ۱۳۹۵

حدود سه میلیون پرونده الکترونیکی مشاوره ای دانش آموزان تشکیل شد

معاون پرورشی و فرهنگی فانی: در پرونده‌های الکترونیکی، مشخصات و ویژگی های هر دانش آموز ثبت می شود و به صورت کاملا محرمانه در اختیار مدرسه و مشاورین مدرسه قرار می گیرد/ در حدود سه میلیون پرونده الکترونیکی مشاوره ای دانش آموزان در مدارس کشور تشکیل شده است که بنا داریم این روند را تا پایان برنامه پنج ساله ششم توسعه ادامه دهیم تا این کار را به اتمام برسانیم.