۲ ارد ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مطرح کرد:

نابودی تدریجی بازار منطقه‎ای ایران به جهت ضعف دیپلماسی اقتصادی

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با بیان اینکه در گذشته ایران در کشورهای منطقه همچون عراق بازار خوبی برای فروش کالای خود داشت هشدار داد: اما اکنون این بازار به تدریج از ایران گرفته و کشورهایی همچون ترکیه جایگزین می شوند.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
نماینده اصفهان:

پیشنهاد‌های بخش‌خصوصی برای دریافت تسهیلات ارزی و ریالی از صندوق توسعه ملی برای تامین مالی طرح انتقال آب خلیج‌فارس بررسی می‌شود

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی عنوان کرد: در کارگروهی ارائه تسهیلات ارزی و ریالی از صندوق توسعه ملی به طرح انتقال آب خلیج فارس بررسی می شود.

۱۳ آبا ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

در سفر مالزی بر گسترش روابط اقتصادی و حمایت از صادرات ایران در ازای واردات روغن پالم تاکید شد

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل ۴۴ در مجلس شوای اسلامی در دیدار با رئیس مجلس مالزی بر ضرورت رفع مشکلات بانکی فعالین اقتصادی ایرانی در مالزی تاکید کرد.

۱۵ تیر ۱۳۹۶
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی:

تنها ۱۰ درصد از بنگاه‌ها به بخش خصوصی واقعی، واگذار شد

فولادگر: ۱۱ سال از ابلاغ سیاست ها و ۹ سال از ابلاغ قانون اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گذشته است. در این مدت، ۲۲ درصد خصوصی سازی ها به سهام عدالت، ۳۵ درصد به نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت های وابسته و فقط حدود ۱۰ درصد از آن به بخش خصوصی واقعی واگذار شد.

۸ بهم ۱۳۹۵

واردات قطعات خودرو به قیمت بیکار شدن قطعه‌سازان ایرانی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند که واردات قطعات بی کیفیت خودرو از کشورهایی همچون چین اگرچه برای واردکننده ارزان تمام می شود،اما ارزش بی کار شدن قطعه سازان داخلی را ندارد.

۲ آبا ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

ابهامات در پرداخت وام ۱۶ هزار میلیاردی به تولید جدی شد

فولادگر، نماینده مجلس: هنوز دولت آماری از میزان تسهیلات پرداختی به بنگاه‌های کوچک و متوسط در قالب منابع ۱۶ هزار میلیاردی به مجلس ارائه نکرده است./ به نظر می‌رسد بخشی از آمار اعلامی از سوی دولت در مورد تسهیلات پرداختی استمهال و تمدید وام‌های گذشته تولیدکنندگان باشد.

۱ مهر ۱۳۹۵
رئیس خانه صنعت، معدن تجارت ایران:

روند پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی با کندی همراه است

در حالی سخنگوی دولت از پرداخت تسهیلات ۱۶هزار میلیاردی به ۳۰۴۵ واحد تولیدی خبر داد که فعالان تولید این آمار را رد می کنند، وزارت صنعت هم حاضر به انتشار لیست دریافت کنندگان تسهیلات بانکی نیست.

۲۲ شهر ۱۳۹۵
هشدار 6 نماینده مجلس به رئیس‌جمهور درباره FATF

پذیرش تعهدات FATF از اختیارات وزارت اقتصاد و دولت نیست/ پذیرش این توافق آثار امنیتی دارد

۶ نماینده مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه پذیرش تعهدات FATF آثار امنیتی دارد، اعلام کردند: توافق با FATF از اختیارات وزارت اقتصاد و حتی دولت نیست بلکه از اختیارات مجلس و در موارد امنیتی از اختیارات شورایعالی امنیت ملی است.

۲۸ تیر ۱۳۹۵

وعده کمک ۱۶ هزار میلیاردی دولت به تولید هنوز محقق نشده

فولادگر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: وعده کمک ۱۶ هزار میلیاردی دولت به تولید هنوز محقق نشده/ سود واقعی بانک ها ۲۵ درصد است نه ۱۵ درصد./۹۵۰ تا هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که بیشتر آن غیر مولد و در مسیرهای غیرتولیدی است./

۲۵ خرد ۱۳۹۵

تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت به جریان افتاد

طرح تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص و توزیع منابع در طرح تحول سلامت که به دلیل کمبود وقت در مجلس قبلی از دستور کار خارج شده بود؛ توسط تعدادی از نمایندگان بار دیگر به هیات رییسه مجلس تقدیم شد.

۸ دی ۱۳۹۴

۴ کمیسیون مجلس، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و برنامه ششم توسعه را تعیین کردند

کمیسیون های آموزش و تحقیقات، کشاورزی، آب و منابع طبیعی، عمران و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در جلسه امروز خود، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و برنامه ششم توسعه را انتخاب کردند.

۵ آذر ۱۳۹۴

الزامات اقتصادی برنامه ششم/ضرورت توجه وی‍ژه به سیاست های اقتصاد مقاومتی

در پی بی‌توجهی دولت‌ها به الزامات برنامه‌های پنج ساله گذشته و همخوانی آن با چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور، در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه نمایندگان مجلس شورای اسلامی الزامات اقتصادی این برنامه را گوشزد می‌کنند.

۲۸ آبا ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون تولید ملی خبر داد

جزئیات جلسه مجلس با وزیر صنعت و بانک مرکزی/ اعلام رسمی اعتبار ۲۵۰۰ میلیارد تومانی فروش اقساطی خودرو

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با تشریح جلسه دیروز این کمیسیون با وزیر صنعت و معاونان بانک مرکزی، گفت: در این جلسه مسئولان بانک مرکزی اعتبار اختصاص‌‌یافته به فروش اقساطی خودرو را ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کردند.

۲۷ آبا ۱۳۹۴
امروز در کمیسیون حمایت از تولید ملی مطرح شد؛

بررسی مزایا و معایب پرداخت تسهیلات برای خرید خودرو و لوازم خانگی ایرانی

اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی در نشست خود با وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان بانک مرکزی نقاط ضعف و قوت اعطای تسهیلات برای خرید خودرو و لوازم خانگی را بررسی کردند.

۲۶ آبا ۱۳۹۴
فولادگر خبر داد

مجلس نعمت‌زاده و سیف را فراخواند/می‌خواهیم بپرسیم پول خودرو از کجا آمد؟

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با اعلام اینکه این هفته وزیر صنعت و رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از اجرای بسته خروج از رکود ارائه می دهند، گفت: بانک مرکزی باید محل تأمین اعتبار طرح فروش خودرو و کالا را اعلام کند تا مبادا استقراض تکرار شود.