۱۸ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

میزان گازرسانی به بخش نیروگاهی در سال ۹۶ را حدود ۶۷ میلیارد مترمکعب بود

عراقی: میزان گازرسانی به بخش نیروگاهی در سال ۹۶ را حدود ۶۷ میلیارد مترمکعب بود امیدواریم که این رقم امسال از مرز ۷۰ میلیارد مترمکعب عبور کند تا میزان وابستگی کمتر از ۱۰ درصد کنونی نیروگاه‌ها به سوخت مایع نیز کاهش یابد.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

اولویت بازار صادراتی گاز ایران را کشورهای همسایه است

عراقی: اولویت بازار صادراتی گاز ایران را کشورهای همسایه است. برای صادرات گاز ایران هم حوزه گاز طبیعی و هم گاز ال ان جی و فرآورده‌های گازی مطرح است که باید جزو استراتژی‌های ما باشد. تاکنون ماموریت صادرات گاز ال‌ان‌جی برعهده شرکت ملی نفت بوده و امیدواریم در آینده مسئولیت تبدیل گاز طبیعی به ال ان جی بر عهده شرکت ملی گاز گذاشته شود و ما در حوزه ال‌ان‌جی نیز فعال شویم و بتوانیم ارتباط مطلوبی با سرمایه‌گذاران به ویژه در منطقه چابهار داشته باشیم تا همه ال‌ان‌جی را از طریق خطوط لوله صادر کنیم، همچنین روزانه ۳ تا ۵ میلیون تن ال‌پی‌جی صادر می‌کنیم.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

پیش بینی می‌کنیم در نیمه نخست امسال صادرات گاز به بصره اجرایی شود

عراقی: روزانه به‌طور میانگین ۳۰ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر می‌شود که گاهی کمتر و گاهی بیشتر است، صادرات گاز به بغداد نیز طبق قرارداد جریان دارد که در سال نخست روزانه ۷ میلیون مترمکعب، در سال دوم ۱۲ میلیون و پس از آن روزانه ۲۵ میلیون مترمکعب گاز به بغداد صادر می‌شود، متوسط صادرات گاز به بغداد نیز روزانه ۱۰ میلیون مترمکعب است. پیش بینی می‌کنیم در نیمه نخست امسال صادرات گاز به بصره اجرایی شود.

۱۸ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

میانگین صادرات گاز به ارمنستان یک میلیون مترمکعب در روز است

عراقی: میانگین صادرات گاز به ارمنستان یک میلیون مترمکعب در روز است که در ازای آن برق دریافت می‌کنیم، ارمنستانی‌ها در روزهای اخیر درخواست گاز بیشتری داشتند، بنابراین میزان صادرات گاز روزانه به ارمنستان را بیشتر کردیم. در بخش اول حدود یک میلیون مترمکعب گاز از آذربایجان به نخجوان سوآپ می‌کنیم و در بخش دوم، یک شرکت ایرانی در ترکمنستان گاز را خریداری کرده و در آذربایجان به میزان ۶ میلیون مترمکعب در روز می‌فروشد.

۱۵ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر نفت در امور گاز:

سوآپ گاز ترکمنستان به پاکستان، به نفع ایران است

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، سوآپ گاز ترکمنستان به پاکستان را اقدامی سودمند برای طرفین خواند و تاکید کرد که این اقدام سبب بهبود جایگاه ایران در تجارت جهانی گاز می‎شود.

۱۱ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز:

گاز نیروگاه‌های مقیاس کوچک وصل شد

عراقی: نیروگاه‌های مقیاس کوچک (CHP) دوباره از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند، اما هنوز بدهی ۷۵ میلیارد تومانی آنها به شرکت ملی گاز پرداخت نشده است. نیروگاه‌ها موظف به پرداخت بدهی خود به شرکت ملی گاز هستند. قیمت گاز برای این نیروگاه‌ها تعیین و هم‌اکنون مشکل آنها برای دریافت سوخت گاز رفع شده است.

۹ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت ملی گاز:

بصره برای دریافت گاز از ایران اعلام آمادگی کرده، اما هنوز گازی به بصره صادر نشده است

عراقی : صره برای دریافت گاز از ایران اعلام آمادگی کرده، اما هنوز گازی به بصره صادر نشده است. بغداد به عنوان پایتخت عراق مرجع تصمیم‌گیری در این باره است و اکنون درصدد حل مسائل مالی و بودجه‌ای برای دریافت گاز هستند.

۹ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر نفت:

ایران آماده سواپ گاز ترکمنستان به پاکستان است

عراقی با بعید دانستن ساخت خط لوله انتفال گاز تاپی (از ترکمنستان به هند)، گفت: به ترکمنستان اعلام کرده ایم که آماده سواپ (معاوضه) گاز این کشور به پاکستان هستیم که نیازی به سرمایه گذاری زیادی ندارد. با توجه به قرار گرفتن ایران در مرکز منطقه، می توانیم در هر خط لوله انتقال گازی که از اطراف کشور در حال عبور است، شریک شویم.

۱۰ بهم ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت در امور گاز:

صادرات گاز به کشورهای همسایه تضمین‌کننده امنیت ایران است

مدیرعامل شرکت ملی گاز گفت: در صورت امضای قراردادهای صادرات گاز میان ایران و کشورهای همسایه، امنیت کشورهای منطقه به یکدیگر پیوند می‌خورد و این موضوع نکته‌ای مهم در تامین امنیت کشور به شمار می‌آید.

۶ بهم ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت خبر داد

تمایل روسیه و ترکمنستان برای داشتن بازار مشترک گاز با ایران

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از تمایل روسیه و ترکمنستان برای داشتن بازار مشترک گاز با ایران از طریق دریا خبر داد.

۲۶ مهر ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت در امور گاز:

زاهدان بهار سال آینده با گاز طبیعی سبز می شود

طرح گازرسانی به زاهدان اواخر امسال یا اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد.

۱۳ مهر ۱۳۹۵

وعده ۵ سال پیش به دو سال آینده موکول شد!

در حالی که قرار بود عملیات گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان به عنوان تنها استان محروم از نعمت گاز طبیعی، در سال ۹۰ به بهره‌برداری برسد، وعده‌های جدید مسئولین از افتتاح این پروژه تا سال ۹۷ حکایت دارد.

۱۱ مرد ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت اعلام کرد

مذاکره برای صادرات و ذخیره گاز ایران در جمهوری آذربایجان

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: یک شرکت خصوصی ایرانی برای صادرات و ذخیره سازی گاز ایران در مخزن های جمهوری آذربایجان با شرکت ملی گاز ایران مذاکره هایی کرده است.

۱۰ مرد ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

۹۰ درصد سوخت نیروگاه‌ها گاز است

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: روزانه ۲۵۰ میلیون مترمکعب گاز به ۷۲ نیروگاه کشور تحویل می شود که این مقدار معادل ۹۰ درصد سوخت نیروگاه ها است.

۱۰ مرد ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت اعلام کرد

گازرسانی به نیروگاه چابهار از طریق CNG/ مذاکره بخش خصوصی برای ذخیره‌سازی گاز در آذربایجان

معاون وزیر نفت از تصویب گازرسانی به نیروگاه چابهار در شورای اقتصاد خبر داد و گفت: گازرسانی به نیروگاه چابهار از طریق سی ان جی در دستور کار قرار گرفته است.