۲۳ آبا ۱۳۹۵
عضو اتاق تهران:

آمارها نشان می‌دهد که نظام بانکی ما از نظر گردش نقدینگی شرایط مناسبی ندارد

بدهی بانک‌های بخش دولتی به بانک مرکزی روند افزایشی دارد. به‌طوری که براساس جداول گزیده آمارهای اقتصادی شهریورماه ۱۳۹۵ بخش دولتی اعم از دولت و شرکت‌ها و موسسه‌های دولتی در پایان شهریورماه معادل ۶۳۶ هزار میلیارد ریال به بانک مرکزی بدهکار هستند که این میزان نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته ۸/ ۲۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

۲۹ خرد ۱۳۹۵
دبیر فدراسیون صادرات انرژی:

یک میلیارد دلار پروژه انرژی را در ۲ سال اخیر از دست دادیم/ زنگنه توان بخش خصوصی را برای صادرات گاز باور ندارد

دبیر فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته گفت: شرکت های خصوصی ایران در طی ۲ سال گذشته یک میلیارد دلار پروژه در حوزه انرژی در مناقصات کشور عراق برنده شدند اما به دلیل اینکه از طرف دولت هیچ حمایت و پیگیری صورت نگرفت، کار را از ایران گرفتند.

۲۹ خرد ۱۳۹۵
دبیر فدراسیون صادرات انرژی:

۳۰ میلیارد دلار طرح شرکت‌های ایرانی در عراق با عدم حمایت دولت سوخت شد

دبیر فدراسیون صادرات انرژی با بیان اینکه عدم حمایت دولت باعث شد شرکت‌های ایرانی برنده مناقصه تا ۳۰ میلیارد دلار در عراق کنار گذاشته شوند، گفت: عراق یک میلیارد دلار بابت خرید برق به ایران بدهکار است.

۴ ارد ۱۳۹۵
نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد:

در قبال قراردادهایی که می‌بندیم در داخل کشور هم شرکت‌های بزرگی درست کنیم که بتوانند در آینده نزدیک میادین را توسعه دهدند

صالحی گفت: استراتژی ما در قراردادهای جدید نفتی برندسازی و جبران عقب ماندگی ۱۰ ساله صنعت نفت است.

۳۰ خرد ۱۳۹۴

«واقعی‌سازی قیمت انرژی» روی میز کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی

نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران مهمترین دغدغه‌های این کمیسیون را عنوان و اظهار کرد: مهمترین موضوعی که کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران به دولت مطرح خواهد کرد “واقعی سازی قیمت انرژی” است.

۲۶ خرد ۱۳۹۴
مهندس صالحی:

قیمت خرید تضمینی برق تجدیدپذیر،۵۲۰ تومان برای سال ۹۴ / خرید تضمینی برق تجدیدپذیر ۲۰ ساله شد!

دبیر کمیته انرژی های تجدیدپذیر سندیکای صنعت برق گفت: قیمت خرید تضمینی برق تجدیدپذیر برای سال ۹۴ حدودا ۵۲۰ تومان مشخص شده است. امکان خرید تضمینی برق تجدیدپذیر برای ۲۰ سال صورت می گیرد. برای ۱۵ سال بعدی معادل سوخت صرفه جویی شده بر اساس قیمت گاز فوب بندرعباس این خرید و تضمین صورت می گیرد.

۲۹ آذر ۱۳۹۳
دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی در گفت‌وگویی تشریح کرد

ظرفیت صادرات برق و خدمات فنی مهندسی به جای نفت/۱۵ میلیارد دلار درآمد ارزی از برق

دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران معتقد است که ایران به دلیل قرار گرفتن در موقعیت مناسب می‌تواند با صدور خدمات فنی مهندسی و برق به کشورهای همسایه سالانه ۱۵ میلیارد دلار درآمد ارزی کسب کند.