۱۶ بهمن ۱۳۹۵

واگذاری مدارس دولتی در طول سال‌های اجرای برنامه ششم ممنون شد

حاجی بابایی، نماینده مجلس و وزیر اسبق آموزش و پرورش: در برنامه ششم توسعه ۳ میلیارد دلار معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان برای تخریب و بازسازی مدارس در نظر گرفته‌ایم و سالانه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای این کار اختصاص می‌یابد. در برنامه ششم توسعه تاکید کردیم که جذب نیرو در آموزش‌وپرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد همچنین واگذاری مدارس دولتی را ممنوع اعلام کردیم. هم‌اکنون ۳۰ هزار نیروی حق‌التدریس در آموزش‌وپرورش وجود دارد، چرا به جای تربیت معلم توسط دانشگاه فرهنگیان، نیروی حق التدریس جذب می‌کنند؟

۲۶ دی ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون تلفیق مجلس مطرح کرد:

حقوق و مزایای مدیران باید در یک اتاق شیشه ای باشد تا همه مردم ببینند

حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق مجلس در پاسخ به سوالی درباره نحوه رصد اجرای سقف حقوق و مزایای تعیین شده برای مدیران در برنامه ششم توسعه گفت: برای اینکه خیال همه مردم راحت شود. گفتیم این را باید توی یک اتاق شیشه ای بگذاریم تا همه مردم ببینند.

۸ دی ۱۳۹۵

نامه «خیلی فوری» زنگنه به لاریجانی درباره پیامدهای منفی تغییر نرخ خوراک پتروشیمی

وزیر نفت با ارسال نامه ای به رئیس مجلس با اشاره به بار مالی دست ‌کم ۱۶ میلیارد دلاری اجرای مصوبه کمیسیون تلفیق درباره قیمت گذاری خوراک واحدهای پتروشیمی، نسبت به تصویب نهایی این ماده در مجلس هشدار داد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۵

مخالف جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی هستم مگر در موارد خاص

حاجی بابایی، وزیر سابق آموزش و پرورش: تراکم کلاس‌ها رو به افزایش است و از طرفی دانشجو در دانشگاه فرهنگیان به تعداد کافی جذب نمی شود که به بدنه آموزشی کشور آسیب می زند./ کسی نمی تواند دانشگاه فرهنگیان را منحل کند اما برخی از افراد به دانشگاه فرهنگیان اعتقاد ندارند از این رو فیتیله رونق آن را پایین کشیده اند./ مخالف جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی هستم مگر در موارد خاص که در قانون ذکر شده است./ به جای اینکه برای افراد در دانشگاه فرهنگیان دوره معلمی برگزار شود، افراد دانش آموخته در سایردانشگاه ها وارد بدنه آموزشی می شوند.

۱۸ مرداد ۱۳۹۵

کاهش سهم بودجه عمومی آموزش و پرورش از ۱۵/۸ دهم درصد به ۹ درصد

حاجی بابایی، وزیر اسبق آموزش و پرورش: سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت از سال ۹۱ تا سال ۹۵ از ۱۵٫۸ دهم درصد به ۹ درصد کاهش پیدا کرده است./ پاداش پایان خدمت معلمان از سال ۹۳ پرداخت نشده و نظام رتبه‌بندی واقعی هم بایگانی شده و بیمه طلایی زمین‌گیر شده است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۴

گفت و گو با معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره حقوق و دستمزد معلمان

گزارش / در گفت و گویی که چندی پیش صدای معلم با حمیدرضا حاجی بابایی برگزار کرد به موارد متعددی اشاره شد./ پس از این گفت و گو ، معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این موارد نشستی را با گروه صدای معلم برگزار کرد.

۱ دی ۱۳۹۴

مخالف اجرای ارزشیابی توصیفی در پایه‌های چهارم تا ششم ابتدایی بودم/ اعلام دلایل سالی واحدی شدن دبیرستان‌ها

وزیر سابق آموزش و پرورش با بیان اینکه موضوع ارزشیابی توصیفی در ابتدایی از سال ۱۳۸۳ شروع شد، گفت: بنده مخالف ارزشیابی توصیفی در پایه‌های چهارم تا ششم ابتدایی بودم زیرا معلم، و دانش‌آموز و خانواده‌ها در خصوص این طرح توجیه نبودند.

۲۲ آذر ۱۳۹۴

معلمان سهم‌شان را از بودجه ۹۵ دریافت می‌کنند؟

بهارستان نشینان این روزها خود را برای بررسی و تصویب دو لایحه مهم آماده می‌کنند. «برنامه ششم توسعه» و «بودجه سال ۹۵» که هر دو نقش تعیین کننده‌ای در اداره کشور دارند و نقشه راه را برای دستگاه‌‌های اجرایی مشخص می‌کنند. در این میان بودجه و برنامه‌های نهاد حاکمیتی آموزش‌وپرورش از اهمیت بسیاری برخوردار است و ضرورت توجه هرچه بیشتر دولت و مجلس را می‌طلبد.

۲۰ آبان ۱۳۹۴

دانشگاه فرهنگیان ۵۲ ماه است با «سرپرست» اداره می‌شود

دانشگاه فرهنگیان از زمان تأسیس تا کنون با سرپرست اداره می‌شود و اکنون ۵۲ ماه است که این دانشگاه دارای سرپرست است که ۲۵ ماه آن مربوط به سرپرست فعلی دانشگاه است.

۱۶ آبان ۱۳۹۴

وزیر سابق آموزش و پرورش درباره طرح شهاب چه گفت؟

وزیر سابق آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه طرح شهاب از سال ۹۱ در ۶ استان کشور آغاز شد، گفت: از زمانی که طرح شهاب در کشور گسترش پیدا کرد، تعداد مدال‌های طلای المپیادهای علمی به ۱۲ عدد رسید.

۲۰ خرداد ۱۳۹۴
حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر سابق آموزش و پرورش:

با استیضاح فانی موافق نیستم

وزیر سابق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با استیضاح فانی موافق نیستم، گفت: مخالفت بنده با استیضاح بدین معنا نیست که هم اکنون آموزش و پرورش با مشکل مواجه نیست اما استیضاح به نفع دولت و آموزش و پرورش نیست.

۱۶ خرداد ۱۳۹۴
وزیر سابق آموزش و پرورش:

نظام رتبه بندی را بعد از ترمیم حقوق معلمان، نسخه شفابخش می دانیم

وزیر سابق آموزش و پرورش به معمای نگران‌کننده مشکلی اشاره کرد که مهر امسال نمایان می‌شود و خواستار چاره‌جویی مسئولان شد

۱۲ اسفند ۱۳۹۳
وزیر سابق آموزش و پرورش

تاریخ تولد آوار ۴۰۰۰ میلیارد تومانی آموزش و پرورش و هنرمندی در تولد آن

وزیر سابق آموزش و پرورش با مطرح کردن ماجرای تاریح تولد آوار ۴۰۰۰ میلیارد تومانی آموزش و پرورش، گفت: حتی یک نفر از فرهنگیان وجود ندارد که تا اردیبهشت سال ۹۲(هفته معلم) پاداش خود را نگرفته باشد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۳
خسروی سهل آبادی مطرح کرد؛

اعتباری برای لایحه رتبه‌بندی معلمان در بودجه ۹۴ درنظر گرفته نشده/ ساماندهی نظام جذب؛ ثمره اجرای طرح

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه درنظر نگرفتن اعتبار برای نظام رتبه‌بندی معلمان در بودجه سال ۹۴ دلیل ارائه نشدن این طرح از سوی آموزش و پرورش به مجلس است، گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان به طور قطع نظام جذب را ساماندهی می کند.

۱۶ آذر ۱۳۹۳
۵۰ هزار نیرو بازنشسته شده‌اند؛ چگونه انتظار داریم کمبود معلم نداشته باشیم؟

مدارس دولتی با واگذاری به بخش خصوصی ضعیف می‌شوند

وزیر سابق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدرسه دولتی با ارزش ۵۰ میلیارد تومان به موسس بخش خصوصی واگذار شده، این طرح مدارس دولتی را تضعیف می‌کند، گفت: چگونه انتظار داریم در مقطع ابتدایی کمبود معلم نداشته باشیم.