۱۱ آذر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

فراکسیون فرهنگیان مجلس عملیاتی شدن سند تحول بنیادین و تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس را پیگیری می‌کند

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به عضویت ۱۱۰ تن از نمایندگان مجلس در فراکسیون متبوعش، گفت: عملیاتی شدن سند تحول بنیادین و تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس از اولویت‎های کاری این فراکسیون خواهد بود.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
وزیر اسبق آموزش و پرورش:

دانشگاه فرهنگیان ظرفیت تربیت ۱۲۰ هزار معلم در ۴ سال دارد

وزیر سابق آموزش و پرورش معتقد است اگرچه هرنوع جذب نیرو به غیر از مسیر دانشگاه فرهنگیان خلاف قانون است اما اگر دولت به درستی از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلم استفاده می‌کرد، نیازی به ورود مجلس در این خصوص نبود.

۴ مهر ۱۳۹۶
وزیر اسبق آموزش و پرورش:

چاره به‌روز کردن محتوای کتب درسی اجرای سند تحول بنیادین است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از دولت خواست توجه به عرصه آموزش و پرورش و اجرای سند تحول بنیادین را در اولویت نخست خود جای دهد.

۱۱ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

دولت طبق قانون باید سامانه حقوق و مزایا را در سال اول برنامه راه اندازی کند

حاجی بابایی: دولت برای اولین بار طبق ماده ۲۹ برنامه ششم مکلف شده تا سامانه ثبت حقوق و مزایا را برای تمامی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و عمومی تهیه کند. طی سال اول اجرای قانون برنامه نسبت به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کند. ۵ ماه و ۱۱ روز از زمان اجرای برنامه ششم توسعه گذشته است و دیوان محاسبات نیز در راستا راه اندازی سامانه حقوق و مزایا، گزارشی ارائه نکرده است.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

واگذاری مدارس دولتی در طول سال‌های اجرای برنامه ششم ممنون شد

حاجی بابایی، نماینده مجلس و وزیر اسبق آموزش و پرورش: در برنامه ششم توسعه ۳ میلیارد دلار معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان برای تخریب و بازسازی مدارس در نظر گرفته‌ایم و سالانه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای این کار اختصاص می‌یابد. در برنامه ششم توسعه تاکید کردیم که جذب نیرو در آموزش‌وپرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد همچنین واگذاری مدارس دولتی را ممنوع اعلام کردیم. هم‌اکنون ۳۰ هزار نیروی حق‌التدریس در آموزش‌وپرورش وجود دارد، چرا به جای تربیت معلم توسط دانشگاه فرهنگیان، نیروی حق التدریس جذب می‌کنند؟

۲۶ دی ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون تلفیق مجلس مطرح کرد:

حقوق و مزایای مدیران باید در یک اتاق شیشه ای باشد تا همه مردم ببینند

حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق مجلس در پاسخ به سوالی درباره نحوه رصد اجرای سقف حقوق و مزایای تعیین شده برای مدیران در برنامه ششم توسعه گفت: برای اینکه خیال همه مردم راحت شود. گفتیم این را باید توی یک اتاق شیشه ای بگذاریم تا همه مردم ببینند.

۸ دی ۱۳۹۵

نامه «خیلی فوری» زنگنه به لاریجانی درباره پیامدهای منفی تغییر نرخ خوراک پتروشیمی

وزیر نفت با ارسال نامه ای به رئیس مجلس با اشاره به بار مالی دست ‌کم ۱۶ میلیارد دلاری اجرای مصوبه کمیسیون تلفیق درباره قیمت گذاری خوراک واحدهای پتروشیمی، نسبت به تصویب نهایی این ماده در مجلس هشدار داد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۵

مخالف جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی هستم مگر در موارد خاص

حاجی بابایی، وزیر سابق آموزش و پرورش: تراکم کلاس‌ها رو به افزایش است و از طرفی دانشجو در دانشگاه فرهنگیان به تعداد کافی جذب نمی شود که به بدنه آموزشی کشور آسیب می زند./ کسی نمی تواند دانشگاه فرهنگیان را منحل کند اما برخی از افراد به دانشگاه فرهنگیان اعتقاد ندارند از این رو فیتیله رونق آن را پایین کشیده اند./ مخالف جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی هستم مگر در موارد خاص که در قانون ذکر شده است./ به جای اینکه برای افراد در دانشگاه فرهنگیان دوره معلمی برگزار شود، افراد دانش آموخته در سایردانشگاه ها وارد بدنه آموزشی می شوند.

۱۸ مرداد ۱۳۹۵

کاهش سهم بودجه عمومی آموزش و پرورش از ۱۵/۸ دهم درصد به ۹ درصد

حاجی بابایی، وزیر اسبق آموزش و پرورش: سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت از سال ۹۱ تا سال ۹۵ از ۱۵٫۸ دهم درصد به ۹ درصد کاهش پیدا کرده است./ پاداش پایان خدمت معلمان از سال ۹۳ پرداخت نشده و نظام رتبه‌بندی واقعی هم بایگانی شده و بیمه طلایی زمین‌گیر شده است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۴

گفت و گو با معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره حقوق و دستمزد معلمان

گزارش / در گفت و گویی که چندی پیش صدای معلم با حمیدرضا حاجی بابایی برگزار کرد به موارد متعددی اشاره شد./ پس از این گفت و گو ، معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این موارد نشستی را با گروه صدای معلم برگزار کرد.

۱ دی ۱۳۹۴

مخالف اجرای ارزشیابی توصیفی در پایه‌های چهارم تا ششم ابتدایی بودم/ اعلام دلایل سالی واحدی شدن دبیرستان‌ها

وزیر سابق آموزش و پرورش با بیان اینکه موضوع ارزشیابی توصیفی در ابتدایی از سال ۱۳۸۳ شروع شد، گفت: بنده مخالف ارزشیابی توصیفی در پایه‌های چهارم تا ششم ابتدایی بودم زیرا معلم، و دانش‌آموز و خانواده‌ها در خصوص این طرح توجیه نبودند.

۲۲ آذر ۱۳۹۴

معلمان سهم‌شان را از بودجه ۹۵ دریافت می‌کنند؟

بهارستان نشینان این روزها خود را برای بررسی و تصویب دو لایحه مهم آماده می‌کنند. «برنامه ششم توسعه» و «بودجه سال ۹۵» که هر دو نقش تعیین کننده‌ای در اداره کشور دارند و نقشه راه را برای دستگاه‌‌های اجرایی مشخص می‌کنند. در این میان بودجه و برنامه‌های نهاد حاکمیتی آموزش‌وپرورش از اهمیت بسیاری برخوردار است و ضرورت توجه هرچه بیشتر دولت و مجلس را می‌طلبد.

۲۰ آبان ۱۳۹۴

دانشگاه فرهنگیان ۵۲ ماه است با «سرپرست» اداره می‌شود

دانشگاه فرهنگیان از زمان تأسیس تا کنون با سرپرست اداره می‌شود و اکنون ۵۲ ماه است که این دانشگاه دارای سرپرست است که ۲۵ ماه آن مربوط به سرپرست فعلی دانشگاه است.

۱۶ آبان ۱۳۹۴

وزیر سابق آموزش و پرورش درباره طرح شهاب چه گفت؟

وزیر سابق آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه طرح شهاب از سال ۹۱ در ۶ استان کشور آغاز شد، گفت: از زمانی که طرح شهاب در کشور گسترش پیدا کرد، تعداد مدال‌های طلای المپیادهای علمی به ۱۲ عدد رسید.

۲۰ خرداد ۱۳۹۴
حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر سابق آموزش و پرورش:

با استیضاح فانی موافق نیستم

وزیر سابق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با استیضاح فانی موافق نیستم، گفت: مخالفت بنده با استیضاح بدین معنا نیست که هم اکنون آموزش و پرورش با مشکل مواجه نیست اما استیضاح به نفع دولت و آموزش و پرورش نیست.