۲۹ خرد ۱۳۹۷

لزوم برقراری عدالت در نظام پرداخت ها/ دولت سامانه ثبت حقوق و مزایا را راه اندازی کند

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس، در نامه ای به رئیس جمهور خواستار اجرای قانون برنامه ششم توسعه کشور در زمینه برقراری عدالت در نظام پرداخت، متناسب‌سازی دریافت‌ها و راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا شد.

۲۴ بهم ۱۳۹۶
حاجی بابایی:

برای اشتغال و ازدواج جوانان در سال ۹۷، ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس: ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال از محل دریافت مالیات بر ارزش‌افزوده و مالیات بر سیگار دریافت می‌شود که حدود ۲۰ درصد از این مبلغ برای وام اشتغال و وام ازدواج جوانان اختصاص یافته است.

۲۴ بهم ۱۳۹۶

حاجی بابایی: برای اشتغال و ازدواج جوانان در سال ۹۷، ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اعتباراتی که برای اشتغال جوانان در نظر گرفته می شود تاکید کرد این اعتبارات پایه و اساس محکمی ندارد.

۷ بهم ۱۳۹۶
عضو کمسیون برنامه و بودجه:

از آسیب‌های درونی طرح تحول سلامت نبود توازن در پرداختی‌ها است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تنها راه تداوم طرح تحول سلامت را اصلاح پرداختی ها در نظام سلامت دانست.

۲۶ آذر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

استانی شدن بودجه خطا است

حمیدرضا حاجی بابایی: بودجه آموزش و پرورش پیش از این هم یکبار استانی شد که با پی بردن به خطا بودن این عمل دوباره ملی شد. استانداران در صورت استانی شدن بودجه به جای حل کردن مشکلات آموزش و پرورش به سایر دستگاه‌ها خواهند پرداخت و از سوی دیگر ناهمزمانی در پرداخت حقوق و اضافه‌کار به یک اعتراض عمومی منجر خواهد شد زیرا متولی هماهنگ‌کننده وجود ندارد. از همه مهم‌تر آنکه مدیرکل آموزش و پرورش یک استان نمی‌تواند با قدرت از اعتبارات مصوب دفاع کند؛ نقاط قدرت و ضعف بودجه باید ملی دیده شود.

۲۶ آذر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

چاله بودجه آموزش و پرورش در مجلس پر نمی‌شود

حمیدرضا حاجی بابایی: بودجه امسال آموزش و پرورش دولت تنها ۸٫۲ درصد کل بودجه است در حالی که این میزان در سال ۹۵ حدود ۱۰ درصد بود. بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۱، ۱۵٫۵ درصد بودجه بود اما روند آن در این دولت نزولی شده است که نشان‌دهنده سقوط اهمیت آموزش و پرورش با وجود تأکید کارشناسان بر اولویت قرار دادن آن است. چاله بودجه آموزش و پرورش در لایحه دولت آنقدر بزرگ است که پر کردن آن در مجلس امکان‌پذیر نیست، هرچند ما در مجلس با تمام قدرت برای بهبود بودجه آموزش و پرورش تلاش خواهیم کرد اما هرچقدر هم تلاش کنیم، نمی‌توانیم فاصله نیاز واقعی آموزش و پرورش را با بودجه پیشنهادی پُر کنیم.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

فراکسیون فرهنگیان مجلس عملیاتی شدن سند تحول بنیادین و تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس را پیگیری می‌کند

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به عضویت ۱۱۰ تن از نمایندگان مجلس در فراکسیون متبوعش، گفت: عملیاتی شدن سند تحول بنیادین و تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس از اولویت‎های کاری این فراکسیون خواهد بود.

۲۲ مهر ۱۳۹۶
وزیر اسبق آموزش و پرورش:

دانشگاه فرهنگیان ظرفیت تربیت ۱۲۰ هزار معلم در ۴ سال دارد

وزیر سابق آموزش و پرورش معتقد است اگرچه هرنوع جذب نیرو به غیر از مسیر دانشگاه فرهنگیان خلاف قانون است اما اگر دولت به درستی از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای تربیت معلم استفاده می‌کرد، نیازی به ورود مجلس در این خصوص نبود.

۲۱ مهر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور :

بهره وری،آب وخاک موضوع های اساسی در توسعه کشاورزی هستند

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور با اشاره به دو موضوع مهم آب و خاک در زمینه کشاورزی که موثر هستند، گفت: در بحث آب باید کشت به گونه ای تعریف شود که در طول پنج سال میزان مصرف آب،از ۸۸ میلیارد مترمکعب ، ۱۱ میلیارد مترمکعب کاهش پیدا کند،در همین راستا دولت موظف شده است در طول یک سال الگوی کشت را ارائه دهد.

۴ مهر ۱۳۹۶
وزیر اسبق آموزش و پرورش:

چاره به‌روز کردن محتوای کتب درسی اجرای سند تحول بنیادین است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از دولت خواست توجه به عرصه آموزش و پرورش و اجرای سند تحول بنیادین را در اولویت نخست خود جای دهد.

۱۱ شهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

دولت طبق قانون باید سامانه حقوق و مزایا را در سال اول برنامه راه اندازی کند

حاجی بابایی: دولت برای اولین بار طبق ماده ۲۹ برنامه ششم مکلف شده تا سامانه ثبت حقوق و مزایا را برای تمامی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و عمومی تهیه کند. طی سال اول اجرای قانون برنامه نسبت به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کند. ۵ ماه و ۱۱ روز از زمان اجرای برنامه ششم توسعه گذشته است و دیوان محاسبات نیز در راستا راه اندازی سامانه حقوق و مزایا، گزارشی ارائه نکرده است.

۱۶ بهم ۱۳۹۵

واگذاری مدارس دولتی در طول سال‌های اجرای برنامه ششم ممنون شد

حاجی بابایی، نماینده مجلس و وزیر اسبق آموزش و پرورش: در برنامه ششم توسعه ۳ میلیارد دلار معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان برای تخریب و بازسازی مدارس در نظر گرفته‌ایم و سالانه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای این کار اختصاص می‌یابد. در برنامه ششم توسعه تاکید کردیم که جذب نیرو در آموزش‌وپرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد همچنین واگذاری مدارس دولتی را ممنوع اعلام کردیم. هم‌اکنون ۳۰ هزار نیروی حق‌التدریس در آموزش‌وپرورش وجود دارد، چرا به جای تربیت معلم توسط دانشگاه فرهنگیان، نیروی حق التدریس جذب می‌کنند؟

۲۶ دی ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون تلفیق مجلس مطرح کرد:

حقوق و مزایای مدیران باید در یک اتاق شیشه ای باشد تا همه مردم ببینند

حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق مجلس در پاسخ به سوالی درباره نحوه رصد اجرای سقف حقوق و مزایای تعیین شده برای مدیران در برنامه ششم توسعه گفت: برای اینکه خیال همه مردم راحت شود. گفتیم این را باید توی یک اتاق شیشه ای بگذاریم تا همه مردم ببینند.

۷ دی ۱۳۹۵

نامه «خیلی فوری» زنگنه به لاریجانی درباره پیامدهای منفی تغییر نرخ خوراک پتروشیمی

وزیر نفت با ارسال نامه ای به رئیس مجلس با اشاره به بار مالی دست ‌کم ۱۶ میلیارد دلاری اجرای مصوبه کمیسیون تلفیق درباره قیمت گذاری خوراک واحدهای پتروشیمی، نسبت به تصویب نهایی این ماده در مجلس هشدار داد.

۱۴ شهر ۱۳۹۵

مخالف جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی هستم مگر در موارد خاص

حاجی بابایی، وزیر سابق آموزش و پرورش: تراکم کلاس‌ها رو به افزایش است و از طرفی دانشجو در دانشگاه فرهنگیان به تعداد کافی جذب نمی شود که به بدنه آموزشی کشور آسیب می زند./ کسی نمی تواند دانشگاه فرهنگیان را منحل کند اما برخی از افراد به دانشگاه فرهنگیان اعتقاد ندارند از این رو فیتیله رونق آن را پایین کشیده اند./ مخالف جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی هستم مگر در موارد خاص که در قانون ذکر شده است./ به جای اینکه برای افراد در دانشگاه فرهنگیان دوره معلمی برگزار شود، افراد دانش آموخته در سایردانشگاه ها وارد بدنه آموزشی می شوند.